forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 00:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

e drugari ima li ko link za onaj spisak DD epizoda....radjen u excelu valjda,gde su sa leve italijani a sa desne starne u kojim je sve formama izlazilo u ex yu????? Doca? Desa? Anyone?





Znam na sta mislis, ali nikako da nadjem gde sam to ostavio (mislim, nemam link odakle sam to skinuo)...imam ga prebacen u vordu ali to nije potpuno, ide negde do 190 broja..
Je l' na ovo mislis?

Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 23/04/2010 : 01:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
Da li je ova diskusija namerno pokrenuta bash uochi izdavanja 7. kolekcionarca Dilana? ;)

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/04/2010 : 01:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rogan

Da li je ova diskusija namerno pokrenuta bash uochi izdavanja 7. kolekcionarca Dilana? ;)


Slučajnost(možda).
Više zato što je sedma po redu tema.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 23/04/2010 : 07:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Izgleda da se u radnu sobu dolazi pravo iz hodnika.



A u tom slučaju ona nikako ne može imati pogled na Craven Road...

Plus što ponekad Dylan zaobilazi kuću da uđe straga kroz prozor, a većinom mu kuću crtaju kao kuću u dosta dugom nizu... To je od crtača do crtača...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2010 : 10:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ah, ovaj dylan mora da je hrvat, stalno kuka da nema para, a preuređuje kuću u svakoj epizodi

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/04/2010 : 10:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 23/04/2010 : 13:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

e drugari ima li ko link za onaj spisak DD epizoda....radjen u excelu valjda,gde su sa leve italijani a sa desne starne u kojim je sve formama izlazilo u ex yu????? Doca? Desa? Anyone?





imam ja

You tell anyone about this and I'll fucking kill you. I'm kidding, I'm kidding, we'll have him home by midnight.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 16:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Mislim da je Bevin plan stana ok, jer, tacno da se dolazi iz hodnika, i naravno izlazi se u hodnik..ali se vrata nalaze s' leve strane iz pravca kada se ulazi u radnu sobu a ne frontalno.
Smer kretanja kad Dilan izadje iz radne sobe je ovakav:

Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/04/2010 : 16:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Ma jok doco, grešiš.

Pogledaj opet Stanov plan:

Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 16:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
E onda su svi odrada svirali qrcu, i crtali kako im se prohte...jer, Beva je u pravu - u tom slucaju, pogled iz radne sobe ne moze da gleda na Craven Road.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 23/04/2010 : 16:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
A gde se to vidi da radna soba gleda na Craven road?
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 16:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

A gde se to vidi da radna soba gleda na Craven road?


Pa, vidi se npr. u jednoj od relativno skorasnjih epizoda koje je izbacio VC, jeste da je to crtao ne bas toliko etablirani crtac u DD stafu, Di Vicenco...mislim na "Nightmare tour", kad Dilan i Gruco posmatraju one turiste sa prozora...?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2010 : 16:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
stano dobro crta, ali niti je arhitekt, niti je kriv što taj stan nije otpočetka određen
jedino što je očito iz serijala je da je njegova kuća dio niza, najvjerojatnije prizemnog (ako netko ima sličicu fasade, bilo bi dobro)
1. ako je to kuća u nizu, onda ona može imati samo dvije fasade, uličnu i dvorišnu, nikako ne može kao na stanovij slici imati prozore prema susjedu, niti ovaj lom tlocrta prema lijevo ima smisla
2. ako radna soba gleda na craven road, a mislim da je groucho iskočio na ulicu, onda se u nju ulazi sa strane hodnika
3. nema smisla dešifrirati taj raspored, jer on nikada nije bio određen, važan im je bio samo hodnik i radna soba s galijom i knjigama, i globusom...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2010 : 16:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by ken2

stano dobro crta, ali niti je arhitekt, niti je kriv što taj stan nije otpočetka određen...



Kako nije arhitekta? Bas naprotiv, on jeste po vokaciji arhitekta.


ne znam za to, odakle ti
ja sam sudio po toj skici i ni na kraj pameti mi nije bilo da on ima ikakve veze s arhitekturom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 16:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@ ken2


Vidis da sam obrisao post..

Ma ne znam, ali sam siguran da sam negde procitao da je ili nesvrseni student arhitekture ili da je i zavrsio???
Nisam siguran zaista, al' znam da sam negde citao nesto slicno...
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 17:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
@ ken 2

Evo odavde sam nesto citao..ali ocito da sam pobrkao neke finte..



http://www.stripovi.com/index.asp?page=magazine-view&ID=10
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 23/04/2010 : 17:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo ga, odlomak u kojem to objašnjava:

Rođen sam, a i školovao sam se u provinciji na jugu Italije, a umjetničku gimnaziju sam završio u Bariju. Nakon toga sam otišao u Milano s namjerom da studiram arhitekturu. Međutim, sam početak mog studija se nekako poklopio sa studentskim nemirima koji su donekle blokirali akademsku godinu. Tako sam se našao sam u situaciji gdje sam, jednog za drugim, posjećivao skupove, a da nisam imao gotovo nikakvog kontakta s mojim profesorima. Budući da su me izdržavali roditelji, odlučio sam se povući. To je prvenstveno bilo zbog toga što sam shvatio kako nikada neću biti dobar arhitekt, jer sam, još odmalena jedino želio crtati. Oduvijek sam crtao, precrtavao sličice iz stripova...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 17:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
A svakako da je zanimljiv i ovaj odlomak:

"Nasuprot tome, u području umjetnosti, najviše su mi se svidjeli predstavnici bečke secesije; Gustav Klimt i Egon Schiele. Upravo je Schiele taj koji mi je poslužio kao odlučujući utjecaj kad sam počeo crtati Dylan Doga, prije svega zbog potrebe za dramatičnim crtežom. Vjerujem da je to bio presudan razlog zbog kojeg je Sclavi odlučio da bi mu moj crtež mogao poslužiti za realizaciju prve epizode Dylana."



Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 17:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
samo za docu.
bruno brindisi 2010.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 23/04/2010 : 21:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kitaric

quote:
Originally posted by Bruce Wayne

e drugari ima li ko link za onaj spisak DD epizoda....radjen u excelu valjda,gde su sa leve italijani a sa desne starne u kojim je sve formama izlazilo u ex yu????? Doca? Desa? Anyone?





imam ja



gle mudrijasa....kao ima i to je to!!!

de posalji mi to ako nije problem!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 23/04/2010 : 22:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
Da da da... vids, muku mu ljutu . O Stanu je bilo reci u uvodnom tekstu VC br.8, gde kazu "Stano je zapoceo svoju crtacku karijeru 1973. u italijanskom magazinu "Avanturista" nakon sto je digao ruke od studija arhitekture".

Meni je u glavi ocigledno ostalo samo to "arhitektura", potpuno sam zaboravio na ovaj deo "digao ruke".

Bilo kako bilo, meni je sasvim prihvatljiva Stanova skica, bas zbog te neke razrudjenosti i blage haoticnosti koja se octiva iz osnove. Danas sam skicirao jednu osnovu, ali sam ubrzo zakljucio da je ona skroz po DIN-u (nemacki standard ), te da uz Dilanov i Grucov karakter vise pristaje neki nelogican i zamrsen raspored prostorija.

Jedino sto mi kod Stana bode oci jesu ova vrata, koja se "gadjaju" jedna u druga.


Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/04/2010 : 14:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ok, ajmo stavit stvari na kup
jučer sam prelistavao barem 50-ak epizoda i došao do 'zastrašujućih' podataka, pa ta kuća je ameba, ima podrum, pa opet nema, ima kat, pa nema, ajde dobro, svi crtači izbjegavaju dati cijelu fasadu kuće, ali ipak...
- najčešći prikaz fasade su ulazna vrata s okvirom od opeke, ponekad i s kamenim, okruglim stupom, vrata su drvena, imaju pravokutne profilacije i natpis, iznad vrata je gotovo uvijek nadvoj s profilacijama, ali ni to nije fiksna stvar
- s ulice do ulaznih vrata imamo dvije stepenice, što je ok i uobičajeno
- ali avaj, sa strane vrata se vide podrumski prozori u nivou poda, a ponekad i malo iznad - to znači da je ulaz na jednoj koti (dvije stepenice iznad ulice) a prostori su podignuti barem 70-80 cm - a unutar ulaza nema stepenica koje bi savladale tu razliku?????
- ponekad crtači desno od ulaza nacrtaju i malu ogradu iza koje je stubište za podrum, koji bi u tom slučaju očito bio zasebna jedinica, a ne dio dilanovog stana
- podrumski prozori nisu uvijek nacrtani, ali nekako mi se čini da ih češće ima nego nema
- jednom čak dilan i gručo čuju neku muziku i pitaju se odakle to dolazi, pa izađu vani i navire se kroz podrumski prozor - ok, to ne mora biti ispod njihovog stana, ali ja sam to tako shvatio
- iznad ulaznih vrata ponekad imamo nadsvjetlo, a ponekad nemamo
- susjedna kuća s desne strane je sigurno katnica, jer se u epizodi poslije ponoći pojavljuje susjed koji s kata viče na dilana
- u istoj epizodi možemo zaključiti i da grouchova soba sigurno nije prema ulici, jer bi u suprotnom dilan lupao na njegov prozor
- što se tiče radne sobe, tu je najviše dilema - gotovo uvijek je prikazanao kao da se u nju ulazi na kraju hodnika, međutim, slikajte se s time, u epizodi konjanici vremena dilan i klijentica su u radnoj sobi, a kroz prozor se nazire konjanik koji ide ulicom, što se na slijedećoj vinjeti lijepo vidi - pa ti budi pametan
- također, više puta je prikazano kako razgovor ide iz prozora prema ulici, ali nekad s lijeve, a nekad s desne strane, a više puta i kroz ulazna vrata ????!!!!!
- u jednoj epizodi je čak i stubiše za kat nacrtano unutar hodnika s čudovištima - što li je sad pak to
- što se tiče organizacije same radne sobe, tu vidimo nekakvu zajedničku crtu: radni stol s galijom, police za knjige, globus, fotelja... ali i tu su vrata sada na jednom, pa onda na drugom mjestu

ja iz svega toga mogu izvući dva različita zaključka:
1. potpuna nebriga oko detalja, crtačima je prepušteno da sami rade što ih volja
2. sve to skupa ima neki viši smisao, metafizika braco, tema za DD unified theory

Djole?


if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 26/04/2010 14:43:21
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/04/2010 : 16:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drakulloni

Da da da... vids, muku mu ljutu . O Stanu je bilo reci u uvodnom tekstu VC br.8, gde kazu "Stano je zapoceo svoju crtacku karijeru 1973. u italijanskom magazinu "Avanturista" nakon sto je digao ruke od studija arhitekture".

Meni je u glavi ocigledno ostalo samo to "arhitektura", potpuno sam zaboravio na ovaj deo "digao ruke".

Bilo kako bilo, meni je sasvim prihvatljiva Stanova skica, bas zbog te neke razrudjenosti i blage haoticnosti koja se octiva iz osnove. Danas sam skicirao jednu osnovu, ali sam ubrzo zakljucio da je ona skroz po DIN-u (nemacki standard ), te da uz Dilanov i Grucov karakter vise pristaje neki nelogican i zamrsen raspored prostorija.

Jedino sto mi kod Stana bode oci jesu ova vrata, koja se "gadjaju" jedna u druga.




ne bodu oči samo ta vrata
recimo, dilanovu sobu bi trebalo zrcalit i na taj način skratit taj nepotrebni hodnik, pa da možda i dilan ima direktnu vezu sobe i kupaonice, a ne samo gručo
a tek ovo spremište lijevo, komotno ga je mogao produžit u ravninu s hodnikom
pa ormar u gručovoj sobi koji je baš tamo gdje jedino može biti prozor, ali on je velika šaljivđina, pa je tako baš tražio arhitekta da mu nacrta

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/04/2010 : 16:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
K'o što napisah u nekom textu nedavno - svaka epizoda DD se odvija u svom zasebnom paralelnom univerzumu, koji su u načelu slični, ali ima i razlika.

Eto, rešeno. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/04/2010 : 16:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ah, ovaj dylan mora da je hrvat, stalno kuka da nema para, a preuređuje kuću u svakoj epizodi



I to bespravno nadograđuje a vi se polomiste oko tlocrta...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.39 seconds. Snitz Forums 2000