forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/05/2010 : 00:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Dobro je to da se smrt u DD serijalu uklopila kao sporedni lik,gotovo su sve epizode odlične gdje se ona pojavljuje.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/05/2010 : 00:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Super su epizode sa Smrti kao sporednim likom, jos kad se upari sa Kasertanom... Meni omiljeni DD crtac. Zanimljivo mi je predstavljanje lika Smrti, vecinom su scenaristi uspjevali da uhvate svu njenu ''sirinu'' - istovremeno je zastrasujuca, surova, a opet i velika tjesiteljica (kako su je cesto nazivali), takodje vrlo lukava, a opet fer igrac.


Ovo si lepo rekao i mogu samo da se složim.
Meni je nekako paradoksalno na koji način doživljavam oličenje jedne tako strašne pojave kao što je smrt dok čitam DD. Skoro da poželim da je upoznam ovakvu, da odemo na pivo ili partiju šaha.
Al' jbg, nema mnogo njih, kao što je Dilan, koji je poznaju a još su živi.

quote:
Originally posted by swamp thing

Sto se tice tema i uopste objedinjenosti u jednom topiku, dobra ideja, ali primjetio sam da clanovi manje ucestvuju od objedinjavanja. Ali valjda je zato kvalitet postova bolji :)


Verovatno je "problem" i u tome što ove teme nisu aktuelne. Drugačije je kada npr. izađe neka epizoda, svi je kupimo, pročitamo i onda dok smo još pod utiskom pričamo o tome.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/05/2010 : 02:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
U kojim se sve epizodama pojavljuje Smrt?
Pored desetke, tu su još i brojevi: 66, 88, 250...
Pojavljuje se u Komšiji, specijalima 2(Kraj?/Strava iz nekog drugog onomad), 18(Izbor)...
hmmm... mislio sam da ću da ih nabrojim barem 10...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/05/2010 : 12:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
za pocetak kopiracu svoj komentar na mitski #10:
"Legendarno! Prvi susret sa kosacicom. I to u velikom stilu. Jedan prepoznatljiv Tizianov uradak i momenat koji ce i sledeci scenaristi koristiti u svojim (rekao bih) uspesnijim epizodama - mislim na one didaskalije u kome saznajemo sustinu (sad vec mrtvih) epizodista dok ih prekriva plast smrti. Ovde moram da odam i jedno svoje bizarno priznanje: kao klinac jako sam se plasio smrti. I siguran sam da mi je prikaz Smrti kao "licnosti" i njen odnos (skoro pa prijateljski) sa Dylanom nehotice/nesvesno i uveliko pomogao da se toga straha resim. Sada se, istina, bojim tudje smrti, ali to je vec druga prica, a i dobio sam nekoliko saveta od forumasa.
Naravno, ovo je i prvi susret sa Casertanom, ljubav na prvi pogled i za sva vremena."

mada mislim da detalljnije i nije potrebno :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 13/05/2010 : 18:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
S one strane smrti i Izbor su mi omiljene epizode DYD.Nuff said..

Čini mi se ( a možda i tripujem) da se u nekoj epizodi pojavila slična spodoba, koja Dilanu tek na kraju otkriva da je ona u strvari Život a ne Smrt.Simpa forica..
Ne znam samo koja to epizoda beše.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/05/2010 : 18:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Osmeh mračne dame.
Je l' se tu, osim Života, pojavljeje beše Smrt?
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 13/05/2010 : 18:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Tačno, to je to.Sad sam na brzaka prelistao, Smrt se pojavljuje na 14. stranici u nekoj pesmi al' nema neku bitniju ulogu, pa ne znam da li ova epizoda može da se kvalifikuje kao jedna od onih koju je dotična obogatila svojim prisustvom.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 13/05/2010 : 19:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Vecina 'smrtnih' epizoda je jako dobra, odlicno napisana, mada ima i sitova (Tajna mordecaija). Sto se tice epizoda u kojima se pojavljuje, bice jako tesko nabrojati ih, jer se njeno pojavljivanje cesto svodi na vinjetu-dve, bez replike.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 13/05/2010 : 20:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

Vecina 'smrtnih' epizoda je jako dobra, odlicno napisana, mada ima i sitova (Tajna mordecaija). Sto se tice epizoda u kojima se pojavljuje, bice jako tesko nabrojati ih, jer se njeno pojavljivanje cesto svodi na vinjetu-dve, bez replike.


Da, pitanje je da li bi to i trebali da računamo...
Možemo, za početak, samo one u kojima ima replika pa ćemo dalje lako.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 13/05/2010 : 22:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Mene se općenito smrt najviše dojmila u Specijalcu 'Izbor'. Obično kad gledamo filmove ili čitamo knjige, ljudima prošlost ili kako je moglo biti pokazuju anđeli, vilenjaci, duhovi Božića (Božićna priča), ali kod Dylana je to bila Smrt. Smrt je u toj epizodi na mene ostavila najveći utisak upravo zato što se prema Dylanu ponašala kao stara družica, na neki je način bila prisna s njim, ali istovremeno i hladna i rezervirana.
Naravno, nije mu htjela ostati dužna pošto ju je oslobodio u 'Tajni Mordecaija'. Iako se pravila da se ne sjeća, mislim da nije izravno htjela priznati da ju je 'običan' smrtnik poput Dylana kadra 'spašavati'.
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 14/05/2010 : 00:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message  Reply with Quote
-Epizodu "Iza ogledala" sam citao samo jednom i to davno,pa ne mogu da dam neki poseban komentar,ali secam se da je dobra epizoda.
-Smrt je odlican lik,i odlicne su mi sve epizode u kojima ima ulogu(iako najvise ima epizoda gde se ona vidja samo u prolazu).Jedini mi se u "Izboru" bas i ne dopada njen redizajniran izgled,ali sta je tu je.
-Sto se Casertana tice on mi spada medju sam vrh DD crtaca,a najbolji je upravo u prve 3,4 svoje epizode.Stil mu se kasnije menjao,u "Projektu" je dosta cudan ali i dalje prilicno dobar,u "Nelojalnoj konkurenciji" na primer opet koristi neki klasicniji crtez ali je nekako manje detaljan i jednostavniji,no i dalje na visini zadatka.Video sam i neke table iz skorasnjeg italijanskog izdanja i opet je promenio stil.
-Super je ideja za ovakve teme.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/05/2010 : 01:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče epizoda sa Smrti, nemojmo zaboravit i Igru sa smrti, gdje je odigrala jednu odličnu partiju. To je ujedno i jedna od, meni, najboljih dylanovih epizoda, gdje je Roi odlično prikazao mračnu atmosferu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 14/05/2010 : 03:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
"Ko je od vas tako hrabar i jak,
Da se smrti odupreti moze,
Od blazenog mira se skrivati
Ziveti dusom ispod uvele koze?..."


http://www.youtube.com/watch?v=3_0Mr6R_rZo



Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 14/05/2010 : 14:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
"Naslikani kosmar" je jedna od epizoda gde se pojavljuje "ona". Zanimljiva prica, ne toliko zbog "nje", vec zbog onog ludog slikara koji odlicno oslikava trenutke kroz koje prolaze ljudi u trenutku "njenog" pojavljivanja.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 14/05/2010 : 21:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Putevi boja, Smrt nikad tako opipljiva i tjelesna, skoro trodimenzionalna. Villa je ovdje dao znacajan doprinos vizuelnom identitetu Smrti, iako je npr. na naslovnoj za Iza ogledala, Smrt nacrtana skroz bezveze, kao neki matori patuljak.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/05/2010 : 18:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
naslovnicu za iza ogledala mu nikad necu oprostiti :)
(mislim, sto ju je zasrao)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/05/2010 : 23:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Putevi boja, kako li sam nju samo zaboravio...
Slažem se da je Smrt na "10-ki" prebezvezno nacrtana, nikad mi se nije sviđala ta naslovnica.

Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/05/2010 : 13:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
U KI 4 se nalazi odličan tekst Marka Šelića o razvoju lika Smrti kroz serijal, uz kratak osvrt na sledeće epizode:

Iza ogledala (broj 10)
Gospodar tišine (39)
Odraz Smrti (44)
Kraljica tame (53)
Igra sa smrću (66)
S druge strane smrti (88)
Demoni (103)
Čuvar uspomena (108)
Tamnica od papira (114)
Feniks (123)
Tri puta nula (125)
Skener (135)
Nesmirena duša Kuke (139)
Otkucaji vremena (154)
Osmeh mračne dame (161)
Večna iluzija (193)
Naslikani košmar (218)
Izbor (specijal 18)

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 17/05/2010 : 16:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
Pojavljuje se i u dvodelnoj Dami u Crnom, a moglo bi se raspravljati i o njenom pojavljivanju u viziji Dilanove klijentkinje u Prokletom danu, u kojoj "kostur srpom ubija jaguara".

Zna li neko za josh slichnih blic-pojavljivanja?

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/05/2010 : 17:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
uff, lepo!!
Ja ne znam napamet, ali se bacam na prelistavanje.
Mogli bi i ostali, pa da stvarno napravimo jedan lep i kompletan spisak svih pojavljivanja Smrti, računajući i "bliceve". Dovoljno je da svako prelista po 20-30 epizoda koje su mu pri ruci i to je to, Smrt je "uhvaćena".
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/05/2010 : 18:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Čudi me da Leo Charm nije spomenuo 'Totentanz' na tom spisku...

Pa tu se čak Dylan i Smrt poljube...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 17/05/2010 : 19:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Da stvarno...
Mislim da se u prva dva giganta jedino u toj priči pojavljuje. Ko može, neka "obradi" ostale gigante.
Ja krenuo sa prelistavanjem i na prvom sam "ubo" - pojavljuje se na kratko u broju 79 Vila zla.

Edit:
91 - Preobražaj
93 - Prikazanja...
94 - Žena koja ubija prošlost(ne pojavljuje se, ali se vidi na slici "Partija sa Smrću")
100 - Priča o Dylanu Dogu



Specijal 3 - Crni užas/Smrt, ljubav, smrt
Specijal 7 - Snovi
DD& MM - Poslednja stanica: užas
Almanah Straha 2008. - Sastanak sa sudbinom
Gigant 7 - Noćna mora istraživača noćnih mora

Edited by - dessa on 17/05/2010 20:22:26
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 18/05/2010 : 18:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Junski broj i novi Maxi.


There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 18/05/2010 : 21:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
I ovako mala dostupna za sada, naslovnica ovog poslednjeg maxija deluje bas mocno...mozda, po meni, i najjaca od svih maxi naslovnica do sada...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 18/05/2010 : 22:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Da, i meni tako deluje. Biće to prva liga naslovnica kad poraste.

@svi
zar niko neće sa mnom da broji Smrti???
Je l' vas toliko mrzi da prelistate 10-20-30 epizoda i javite je l' je ima il' je nema?
Ono, napravimo spisak i te fore...
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.06 seconds. Snitz Forums 2000