forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Svi junaci tozinog stripa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 52

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/05/2010 : 17:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote

JOŠ JEDNO KOLORISANJE U POKUŠAJU :)

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2010 : 17:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Fino Tozo, fino... Samo si trebao i stenama dati neku boju, kao i perima na lobanji... Pricam za levu slicicu...
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 24/05/2010 : 18:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Tozo, pohvale i sa moje strane, zaista odlicno izgleda!!!

P.S.Ako budes imao vremena mogao bio kolorisati i neku od ove dvije slike, bas me zanima kako bi ispalo...

#
#

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 24/05/2010 : 18:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote

NE MOŽE SVE BAŠ DA TE NEĆE




Neki ne tako dobar vikend ... stresna subota sa gomilom realtime inprovizacija na poslu, umor, privatna nametnuta nerazumevanja
i kiša ... nedelja ... i opet kiša ...

Sunčano ponedeljnikovo jutro ti onda i ne dodje kao spas ... zbuni te, ruga ti se, sarkastično je


Kao po običaju ni jedna mušterija ujutru ponedeljkom a gomilu posla od burnog vikenda ...

i nasamo sa gresima ...



U neko doba, iznenada i za dobru sreću valjda, zrake sunca kroz otvorena vrata zakloni mi crni ciganin ( Čovek romske nacionalnosi
i moj brat, kažu da sam beli čovek sa dušom ciganina :) ). Živa duša, pitomog pogleda i osmeha ...dobro mu dodje da se
nekom ne baš poznatom izjada. Fotokopija lične karte, državljanstvo ... žena mu je iz makedonije, mora sad ići tamo za dokumenta... žal za starim vremenima kada je radio u ponosnoj ZRENJANINSKOJ PIVARI i kada je do Makedonije ko sad do Novog Sada ... ee da...

Perifernom koncentracijom pratim njegov nezavidni položaj dok mladu, valda lepu samo upravo navatanom mužu, činim glamuroznom na svadbenom
foto-book-u, ali sa mnogo većom dozom saosećam sa njim ...
Čovek odlazi i sa vrata onako uzgred, šeretski kaže mi : "komšija, video sam te na pijaci da kupuješ one crtane romane. Imam ja kući neke, ali to su oni tanki, što nisu zaheftani ...ima i onih sa žutom trakom sa strane, nekoliko ... toza misli : "mani me sad paja patka i drugih čuda vidiš da imam posla preko glave..."
Čovek romske nacionalnosti: "ajd, idem ja u opštinu pa za jedno sat vremena ti donesem, može ?" "Da li da ti donesem sve ? i te tanke ?"
Toza(ni ne sluteći koliko mu se od odgovora lomi sreća tok dana): "Molim, ... da, da ... donesi"

Čovek odlazi , a ja ostajem sa podočnjavcima, faltama ispod brade i do zla boga nakaradnim osmesima u belom ...

Vreme kad se zadubiš prodje kao tren , i eto ga opet moj brat na mojim vratima ... nosi dve kese.

Pomiren sam sa sudbinom i smišljam način kako da mu uljudno kažem da to mene baš i ne interesuje. Kad tamo u kesi ...

Rukohvat prvi - izvlačim par LMS brojeva 200 - 300, ali ne tako očuvanih ... "ohoo, problem sa "fotogeničnom mladom" biva
zamoljen da sačeka u drugom redu ... "šta li ima tu još"

Drugi rukohvat, "hmmmm" ZS zagor "kobna noć" ne tako očuvan, ali prvi na gomili ... ispod još par prastarih Kit Kelera i
lepo očuvan Tex sto četrdeset i neki broj .... "nije tako loše"

A sad druga kesa i famozni tanki što nisu zaheftani ... jedan "Nikad robom" ... "Odlično, Obradovaću Dalibora tzv. Mr Brooks-a

...drugi, treći, deveti, devetnajsti ... "daj ovo je neka zajebancija" ... dvadesetpeti ... tridesetneki ... i ukupno 47 kom

doduše bio je tu i jedan "Crni Roko" i neke "lale" ali ne bitno :)... i onaj jedan "crtani romani" ... :)




064/24 00 6...

Toza: "Dalibore, ˝ćes da platiš pivo, a imaš 47 razloga zašto, veruj mi" :)
Dalibor: "Pa mogu ja da platim i dva ... i četrdesetsedam ako treba ..."
Toza: "vidimo se u "Tropikal"-u oko 15:00 ... ponesi onu "Igru pet srela""



I tako, kad zaglibiš sa mladoženjom koji kao mantru ponavlja, čisto radi reda "nismo se tako dogovorili",kad ti umišljeno žensko
stvorenje, ničim izazvnao pošalje poruku "Slušaj Toza, ja imam dečka, možemo se videti na frendovskoj kavi..." (leči svoj
kompleks niže vrednosti sa nekim drugim na kavi lutko moja),kad te dotuče suvoparna nedelja sa iznenadnim pljuskom i pomlati ti
sve zelene plodove kajsije, neka kosmička sila lupi ti zaušku i podseti te da se KOLO SREĆE OKREĆE i da danas kada si
na gubitku treba da dozoveš sebe u budućnost i priznaš "da su uspeh i neuspeh, dve varke potpuno iste...".
- Neka mi oprosti čovek romske nacionalnosti, iako srećan izašao iz fotostudija, ni ne sluteći da sam mu premalo platio ono što mi je doneo.
- Neka mi oprosti Dalibor što medju tih 47 kom. "Nikad robom" nije bio nijedan broj iznad 200... (Ma, bre budi sretan Daliboreeee!!!! Da vidim tebe, si video na istom mestu toliko "Nikad robom" :) :)
A ja, ja ću se "nasamo sa svojim gresima" već nekako snaći, jbg... uvek mi ostaje skoro glanc očuvana "IGRA PET STRELA"

ENDE :)





Edited by - andjelt on 25/05/2010 16:29:04
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/05/2010 : 19:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Verujem da si se osecao kao mlada posle prve bracne noci..

I mogao bi stvarno ako uhvatis vremena da iskolorises onu sliku Zagora sa vukom u pozadini... Bas bih voleo da je vidim u boji...

Edited by - sawitch on 24/05/2010 19:54:23
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 24/05/2010 : 20:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Risto Kubura foruma! Jos jedna Tozina parabola upakovana kao reportazica, sjajno Tozo!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 24/05/2010 : 23:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast Tozo,obozavam da citam ove tvoje reportaze.Uvek je zanimljivo.Da mi je videti Dalibora kad je video sve ove Nikad Robom.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 25/05/2010 : 00:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Jedan je Toza! Super reportaza...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/05/2010 : 14:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
a ja kontao da će se mladi Rom pojaviti u zagorovoj majici ili sl.

Edited by - zlatan bihac on 25/05/2010 14:23:26
Go to Top of Page

tenay
New Member

115 Posts

Member since 02/04/2010

Posted - 25/05/2010 : 21:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tenay a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav ljudi ,
prvi put pregledam ovaj topic ,i zaista sam odusevljen.Tozo svaka ti cast na trudu i volji da realizujes ovako nesto . Covece dajes mi inspiracijuda nastavim dalje da crtam stripove . BRAVO

Evo ja sam uradio color jednog crteza koji je gore postavljen .
pozdrav
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 25/05/2010 : 21:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Lepo,lepo!Mozda samo oci vuka nesto cudno izgledaju.Mozda da su crvene?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

tenay
New Member

115 Posts

Member since 02/04/2010

Posted - 25/05/2010 : 22:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tenay a Private Message  Reply with Quote
Evo jos jedna verzija :) . Tozo sorry sto spamujem topic :D.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/05/2010 : 22:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
@ kandraks - malo sam u guzvi pa neću moći ovih dana uraditi ovu drugu sliku. Ali moram priznati da ovaj TENAY-om rad mnogo bolje izgleda.

@tenay - hvala druze, pridruzi se nekad sa idejama za neki od sledecih brojeva i naravno uvek si dobrodosao kao "junak tozinog stripa" u jednom od budućih
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/05/2010 : 22:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tenay

Evo jos jedna verzija :) . Tozo sorry sto spamujem topic :D.




Uvek si dobrodosao, svaka čast na radu
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/05/2010 : 23:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Cudi me da ni jedna romanticarska dusa nije prepoznala metaforu pokusaj kolorisanja zivota, zapravo se radi o autorovom licnom zivotu, zar ne Tozo? Preporucujem ti da u jednom od narednih brojeva Junaka napravis dodatak - sabrana dela.
@tenay
Odlican rad, taman da napravite kakvu koprodukciju ti i Toza!

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 25/05/2010 23:15:55
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 25/05/2010 : 23:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culfis

Cudi me da ni jedna romanticarska dusa nije prepoznala metaforu pokusaj kolorisanja zivota, zapravo se radi o autorovom licnom zivotu, zar ne Tozo? Preporucujem ti da u jednom od narednih brojeva Junaka napravis dodatak - sabraa dela.



Naravno, što kaže "pali romantik iz Novog Sada" "pevam to što živim" ... u tom paralelnom svetu crno belih likova možeš sačuvati gomile nijansi i boja koje bi inače izbledele... samo, voleo bih još da razvijem veštinu :)

Sabrana i oduzeta mi dela svakodnevnim obavezama bi mogle biti neke stranice dnevnika izmisljenog stripoholičara u nastavcima... mislim da se da ideja razviti .
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/05/2010 : 23:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Vestinu ces razviti pevajuci!
Zasto da ne, isteraj projekat do kraja, ideja obecava!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 25/05/2010 : 23:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjelt

@ kandraks - malo sam u guzvi pa neću moći ovih dana uraditi ovu drugu sliku. Ali moram priznati da ovaj TENAY-om rad mnogo bolje izgleda.

@tenay - hvala druze, pridruzi se nekad sa idejama za neki od sledecih brojeva i naravno uvek si dobrodosao kao "junak tozinog stripa" u jednom od budućih




Druze, nisam ja ni mislio da ga odmah uradis nego kad budes imao vremena! Zato samo polako...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/05/2010 : 12:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote

IN PRODUCTION





Edited by - andjelt on 29/05/2010 21:13:39
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 29/05/2010 : 15:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Opa, ovaj broj 7 izgleda bas primamljivo...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/05/2010 : 22:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Tozo, bez daha sam... Prelepo... Majstore...
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 29/05/2010 : 22:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Tozo, bez daha sam... Prelepo... Majstore...


:) hvala Sale, trudimo se :)
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 29/05/2010 : 22:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Tozo svaka čast na sve ovo što radiš Malo je ljudi koji se ovoliko daju za ono što stvarno vole
Kolorisane fotografije su super i tvoje i tenay-ove
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 29/05/2010 : 22:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
tozo,ovo je super!
kad ce epizoda"tex u darkwudu".
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 29/05/2010 : 22:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
bravo bravissimo Tozo.
Jos jedna, malo je reci odlicno dizajnirana naslovnica. Nadam se skorom vidjenju kada mozemo razmeniti i koju ideju ako prihvatas moje ucesce kao koscenariste u nekom od buducih projekata.

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page
Page: of 52 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000