forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Piramide u Bosni
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 26/08/2010 : 12:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
na jednoj od slika iz tunela, mozhete videti chudnu pojavu. to je ono malo zhuto, sa crvenim obodom. Niko ne zna shta je to: ORB ili UFO...


Seamos realistas y exijamos lo imposible!

Edited by - vesele_saonice on 26/08/2010 13:03:35
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/08/2010 : 15:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
vesele_saonice, ti nas zapravo zajebavaš, jelda?

Cijela ova tema mi smrdi na jednu veliku sprdnju. Samo fale smajlići.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/08/2010 : 15:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ako se zeza, još bi bilo cool.
Ali se ipak plašim da je ozbiljan...:)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 26/08/2010 : 18:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@MR. Bushido
Tvoja reakcija je sasvim normalna. Hehehehe.. kad se samo setim kako sam reagovao kada sam prvi put video ovo, bio sam u neverici. Da nisam slikao svojim mobilnim (ne dozvoljava se unoshenje kamere, itd..) ne bih sam sebi poverovao. Ali.. toliko toga ima tamo, u ovom fazonu.. kvadrilione...da ti to ne mogu opisati. evo npr. kako izgleda letnja nocj, i kampovaje ne piramidi Meseca.



Videces svuda mnogo orbova, u vidu kruzica koji lete... takodje, imam prijatelje arheologe koji su mi poslali svoje slike iz Keopsove piramide, sa slichnim objektima koji se muvaju unaokolo...


Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 26/08/2010 : 18:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Sto se Medjugorja tice, najinteresantnije mi je bilo kad je nedavno na tv-u bila zenska koja je prva vidjela gospu. Izjava je bila nesto u smislu da ona sve ove godine redovno prica s gospom, svakog petog u mjesecu, svaki drugi cetvrtak i treci utorak u mjesecu. Komedija.





jel to ona što vozi najnovijeg mercedesa
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 26/08/2010 : 19:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
a, sada, evo da vidimo koja je veza izmedju bogumila i piramida (slika na stecjku):

zmaj prikazan na bogumilskom obelisku:

bogumilski oltar:


Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/08/2010 : 19:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vesele_saonice




Videces svuda mnogo orbova, u vidu kruzica koji lete... takodje, imam prijatelje arheologe koji su mi poslali svoje slike iz Keopsove piramide, sa slichnim objektima koji se muvaju unaokolo...






svako vidi ono sto hoce da vidi.
Ja na primjer vidim ovdje zenske gacice.

Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 26/08/2010 : 19:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
bre, dokle smo doshli, da su administratori, moderatori pocheli sa spamuju topike..

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 26/08/2010 : 19:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
ovaj sto je to slikao treba da obrise objektiv.
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 26/08/2010 : 21:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@Grujah
sa objektivom je sve u redu. ne treba poricati ovu pojavu. to je ono shto u Avataru pominju kao: chista bicja,
seeds of Eywa...
neko kazhe da je to orgon, neko misli da su to bicja iz drugih dimenzija, koja jedino tako mogu da stupe u kontakt sa nama..
plus, da je to kondenzacija, imala bi kapljichast a ne sferichan oblik, zbog gravitacije, zar ne?
u Tai Chiju se uchi da Zemlja generishe Chi.. kao i kosmos, odnosno nebo, pa uvek kanalishesh energiju u tim pravcima...
Sam chovek je jedan od generatora ove energije...

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/08/2010 : 21:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Wow, ja imam bar 50 fotki sa ovim plazma-orgonsko-protonskim-neidentifikovanim tačkicama, a nisam nikad ni u blizini piramide bio.
Čuo sam da se to dešava kad slikaš noću sa jeftinim blicem, a ima prašine i sl.

A na slici su definitivno ženske gaćice.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/08/2010 : 21:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi ovu temu trebalo prevesti na italijanski i poslati Kasteliju. Dobio bi brdo paranormalnih i naučno neobjašnjivih fenomena koji mu na pamet nisu pali...
Već vidim Martija kako se na vrhu marsovske piramide bori sa Ljudima u crnom...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/08/2010 : 22:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I nije mi jasno kakve veze ima hrišćanska sekta iz Srednjeg veka sa piramidama od pre 30000 godina?
I šta ima na onim stećcima što asocira na piramide? I ako ima, da li je tako nešto nađeno i u "piramidama", pa se povlače paralele? I ako su Bogumili (nisi se setio i Krstjana) znali za njih, kako da to negde nije ostalo zabeleženo? Ipak su u to vreme u okolini postojale velike i razvijene države, sa učenim ljudima.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 00:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@manhunter
stho se tiche tvojih fotki, chini mi se da zhivish u kraju, o kome i ne znash mnogo. zhivish na energetski vrlo potentnom mestu.
tih chuda nema bash svude, i u svako doba. izuzev na takvim mestima... mogucje blizu neke pecjine.. neke stare pecjine imaju iste te fazone koje prave i piramide...
crtezhi bogumila vishe liche na crtezhe maja i inka nego na bilo koje druge crtezhe. Mislim da su zato i izbacheni iz istorije, a prihca koju mi znamo o njima je COVER UP mega-razmera.
I nije istina da su izumrli. Upoznao sam zhivog bogumila, kao shto sam upoznao i zhive vlashke potomke...
to su tajne pra-stanovnika balkana. Zanimljivo da ti neki vlasi koje sam upoznao, znaju za piramide, imaju mapu na kojoj su sve piramide na balkanu...
ko su i odakle nije bitno... samo shto oni kazhu da to tamo ne treba da se otkopava.
chime su mi odgonetnuli misteriju ko je zatrpao one silne tunele shto sada otkopavamo u Bosni.

Seamos realistas y exijamos lo imposible!

Edited by - vesele_saonice on 27/08/2010 00:50:37
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 00:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
:)))
quote:
Originally posted by Mhejl

Mislim da bi ovu temu trebalo prevesti na italijanski i poslati Kasteliju. Dobio bi brdo paranormalnih i naučno neobjašnjivih fenomena koji mu na pamet nisu pali...
Već vidim Martija kako se na vrhu marsovske piramide bori sa Ljudima u crnom...


Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/08/2010 : 01:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Meni je to fakat smešno s tim piramidama() al da sad ne listam cijeli topik:jel ima negdje slika, dakle slika na kojoj se jasno vidi da je tu piramida?
Dakle, još jednom;sve što tražim je slika. Jedna jedina.
meni to fakat nije jasno; svi pričaju o piramidi, a piramide nigdje
Evo, ukucal am "Bosna piramide" u Google i dobil sam brdo čiji je prirodni oblik piramide i nekakve tunele koji navavodno pokazuju nešto.
Ok za tunele, možda tu nekaj i ima, ali da li je netko otkrio da li je to brdo piramida koju je prekrila vegetacija ili je to obično brdo?
Dakle, da li su otkrili vanjske strukture piramide?
Nisu?
Onda nema piramide

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 01:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@mladjo,
prochitaj, proskitaj, vecj smo rekli da je bila medjunarodna konferencija egiptologa gde je potvrdjeno. imash sonde kojima je potvdjena hipoteza da se radi o piramidi izgradjenoj megalitnim blokovima. Na svakom ashovu se pokazuju megalitni blokovi poredjnai pod uglom piramida od 50ineshto stepeni..
tachnije, nijedna sonda nije napravljena, a da nisu pronadjeni poredjani megalitni blokovi pod istim uglom..

chitava Bosna je veoma potentno arheoloshko nalazishte.
kao shto u juzhnoj americi, imamo tajanstvene graditelje koji su gradili piramide i gradove pomocju megalitnih blokova "bez trunke maltera" evo nechega, za shta onaj meksikanac misli da je Troja, a ustvari jedino je sigurno da se radi o mnogo starijem graditelju..
http://www.youtube.com/watch?v=89ilsv9oiXU
gradjenom na isti nachin kao i Makchu Pikchu... kad se pogleda video, ko je video Makchu Pikchu, mozhe da potvrdi da je isti stil gradnje... nalazi se na granici Hrvatske i Bosne i Hercegovine...
pronadjene su i kamene kugle u Zavidovicjima, ima i drugih stvari, bogumilskih stecjaka na kojima su nacrtane piramide, toliko ima artefakata i nalaza koliko ti imash dokumenata na kojima pishe tvoje ime i prezime od rodjenja pa do danas, da ne bi mogle sve chak i da mogu sve da ih naredjam ovde, da stanu u topik, ali
...sve one zajedno dokazuju da su drevni graditelji piramida bili jako prisutni i na ovom podruchju... i da je odavde krenula civilizacija u Evropi, a ne u Grckoj... samo shto .. problem je to recji, kada Evropom vladaju ljudi koji su falsifikovali preko 1200 tomova svetske istorije...
Shta da ti kazhem, znam da je shok kad shvatish da si oblagan, i meni je bilo isto kad sam prvi put saznao...

Seamos realistas y exijamos lo imposible!

Edited by - vesele_saonice on 27/08/2010 01:25:34
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3479 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/08/2010 : 01:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Meni je to fakat smešno s tim piramidama() al da sad ne listam cijeli topik:jel ima negdje slika, dakle slika na kojoj se jasno vidi da je tu piramida?
Dakle, još jednom;sve što tražim je slika. Jedna jedina.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/08/2010 : 03:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

svako vidi ono sto hoce da vidi.
Ja na primjer vidim ovdje zenske gacice.





hvala ti na ovome, dugo se nisam dobro nasmijo, a i podsjetio si me zašto osim stripova volim ovaj sajt....pa ja bum riknul...

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 03:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@Vlaadisha & paro
Egipatske piramide su bile zatrpane peskom, pre skoro 200 godina. I one su tek otkopane doshle do svoga danashnjeg izgleda. Nemojte zanemariti koliko je tamo rada ulozheno do danas, a koliko ovde. Ako se steknu uslovi da se otkupe sve parcele, i da Vlada BIH dozvoli da se svuda mozhe kopati, i bosanske cje se ogoliti, NO SIKIRIKI...
Setite se samo piramida u Kambodzi i Juzhnoj Americi, I tamo su one obrasle shumom i rastinjem... nistha to nije chudno..

Za bosanske je DOKAZANO - da se na piramidama u bosni natalozhio peshchar debljine oko 1-1,5 metara. Pedolozi kazhu da za 1 centimetar tog materijala treba oko 200-300 godina da se natalozhi. E, sad vi rachunajte koliko piramide mogu biti stare... pretpostavlja se da se taj materijal pocheo talozhiti za vreme velikog potopa.

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/08/2010 : 03:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vesele_saonice

@Vlaadisha & paro
Egipatske piramide su bile zatrpane peskom, pre skoro 200 godina. I one su tek otkopane doshle do svoga danashnjeg izgleda. Nemojte zanemariti koliko je tamo rada ulozheno do danas, a koliko ovde. Ako se steknu uslovi da se otkupe sve parcele, i da Vlada BIH dozvoli da se svuda mozhe kopati, i bosanske cje se ogoliti, NO SIKIRIKI...
Setite se samo piramida u Kambodzi i Juzhnoj Americi, I tamo su one obrasle shumom i rastinjem... nistha to nije chudno..

Naravno da nije čudno ako su piramide stoljećima zapuštene u džungli, ali su dokazano piramide, građevine piramidalnog oblika, napravljene ljudskom rukom, cijeli gradovi piramida.
Da je stvarno riječ o piramidama, vjeruj mi da bi vlada bilo koje zemlje ogolila to brdo brže od Sir Olivera, što je na kraju i logično.

Za bosanske je DOKAZANO - da se na piramidama u bosni natalozhio peshchar debljine oko 1-1,5 metara. Pedolozi kazhu da za 1 centimetar tog materijala treba oko 200-300 godina da se natalozhi. E, sad vi rachunajte koliko piramide mogu biti stare... pretpostavlja se da se taj materijal pocheo talozhiti za vreme velikog potopa.



Nije ništa dokazano, o tome se radi, a ovo s pedologijom...to si uglavnom samo rekao jedan od načina kako da se izračuna starost brda, ništa više.
Gle, niko sretniji od mene da su piramide, ali....

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 04:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@paro
hm.. neke stvari nije tako lako prihvatiti...chak i kad su sve chinjenice tu, kao shto reche Mark Twain:
"I am old, I recognize it, but do not realize it ..."

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 04:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@Mord
glupost uvek iznervira, ali ... treba biti strpljiv u prikupljanju chinjenica pre nego shto dash krajnji sud o nechemu. Recimo, ja ne bih nikad rekao jeste-nije, dok ne odem i sam se uverim.
Evo shta su ljudi zabelezhili ove godine u Rusiji i Jermeniji:

http://www.youtube.com/watch?v=wV5JeM3yB08
http://www.youtube.com/watch?v=a5As_eOPmls

quote:
Originally posted by Mord

Sto se Medjugorja tice, najinteresantnije mi je bilo kad je nedavno na tv-u bila zenska koja je prva vidjela gospu. Izjava je bila nesto u smislu da ona sve ove godine redovno prica s gospom, svakog petog u mjesecu, svaki drugi cetvrtak i treci utorak u mjesecu. Komedija.




Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8552 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/08/2010 : 04:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vesele_saonice

@paro
hm.. neke stvari nije tako lako prihvatiti...chak i kad su sve chinjenice tu, kao shto reche Mark Twain:
"I am old, I recognize it, but do not realize it ..."




Pa zasad je činjenica da pričamo o običnom brdu, ništa više.
Dobar citat, Twain je dio mog djetinjstva, uvijek u srcu

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

vesele_saonice
New Member



Serbia
282 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 27/08/2010 : 04:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vesele_saonice a Private Message  Reply with Quote
@paro
zar nije dovoljan dokaz da su egiptolozi i piramidolozi potvrdili da je rech o piramidi?
drugo, chak i da zhelish da predstavish da je to obichno brdo, ti kao chovek koji izuchava rude, da li bi mogao da mi kazhesh gde u prirodi mozhe da se nadje toliko brdo, tako pravilnih ivica, sa pravilnim uglovima, dimenzijama, i sl...? da li priroda pravi tako idealno ravne ivice stena, brda, itd.. a postavlja ispod sloja peshchara megalite, pod uglom, takodje ravnih ivica, svaki megalit je oblika kvadra, pravilnih stranica, uglova od po 90 stepeni? hajde molim te nadji mi josh par takvih "prirodnih brda", pa cju ti poverovati da se radi o "brdu". Koja je dakle, po tebi, verovatnocja, na osnovu ovih chinjenica da se radi o "brdu"?

Seamos realistas y exijamos lo imposible!
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000