forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 A u 2011 ... (recenzirano 52/52!)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/10/2010 : 21:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Batman: Mask of the phantasm

Gledao.

>Dark side of the moon - Opération Lune

Argh, rekao sam ne mockumentarci!

>District 9

Gledao, bio okej, ali puno bolji prije nego što je počela akcijska druga polovica.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/10/2010 : 21:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

http://www.happytreefriends.com/
http://www.ninjai.com/



Serije - PASS!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12608 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 11/10/2010 : 09:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Požalit češ što jih nisi pogledao.

Iz Little Ninjaija če napraviti film, pa ga tad pogledaj.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 11/10/2010 09:09:46
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12608 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 11/10/2010 : 09:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Cross of Iron, Das Boot, The Burbs

Što je ovo bilo?

mcn




Dva vojna filma i jedan, koji ti ne bi gledao.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/10/2010 : 10:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Dva vojna filma i jedan, koji ti ne bi gledao.

Zapravo, mislim da sam gledao sva tri. Al' što rade medju preporukama?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12608 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 11/10/2010 : 10:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Dva vojna filma i jedan, koji ti ne bi gledao.

Zapravo, mislim da sam gledao sva tri. Al' što rade medju preporukama?

mcn



Ups .... Izvinjavam se. Bolje, da ostanem na crtičima.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 11/10/2010 10:06:28
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12608 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 12/10/2010 : 10:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt1323594/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/10/2010 : 11:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panzer

http://www.imdb.com/title/tt1323594/



Animirani su prepunjeni, još mi samo SF fali pare komada. :)

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/10/2010 : 13:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Može li Donnie Darko upasti pod SF? Mislim, vjerojatno si gledao, ali ako kojim slučajem nisi, preporučujem... Na imdb-u stoji za žanr: Drama | Mystery | Sci-Fi

I ako ne nađeš ništa, pogledaj ponovno klasik Terminator 2: Judgment Day, to mi je i dan danas najdraži film...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/10/2010 : 18:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
SF:

Island of lost souls (1932)
Forbidden planet (1956)
Silent running (1972)
Equilibrium (2002)
Children of men (2006)

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

ana max
Junior Member

435 Posts

Member since 21/01/2004

Posted - 07/11/2010 : 01:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ana max a Private Message  Reply with Quote
SF:
Moon(2009) Link1
Twelve Monkeys(1995) Link2

I sf bez emajliranih povrsina
Abre los ojos(1997) Link3
Eternal Sunshine of the Spotless Mind(2004) Link4

Edited by - ana max on 07/11/2010 01:29:38
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/11/2010 : 09:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Moon(2009)

Gledao.

>Twelve Monkeys(1995)

Gledao.

>Abre los ojos(1997)

Gledao.

>Eternal Sunshine of the Spotless Mind(2004)

I gledao.

Fala,

mcn

[/quote]

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/11/2010 : 09:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Island of lost souls (1932)
>Silent running (1972)

Može, ostalo sam gledao.

I time je i ta kategorija popunjena, hvala svima na sudjelovanju!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/11/2010 : 11:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Meshes of the Afternoon (1943) Maya Deren

Moja prva pomisao, negdje u šestoj minuti, bila je kako smo sigurno pri kraju, na izmaku trinaeste. To što nismo bili govori em da je film gust - da troši više mentalnog loja po minuti nego uobičajeni - ali možda i da nije baš najjasnije napravljen.

(Zapravo, moja prva pomisao je bila da sam siguran da je žena u filmu režiserka jer kakav bi to bio ženski film/strip/roman da nije ispovjedan. No, to ne govori mnogo mimo činjenice da sam u duši šovinist.)

Moja druga pomisao je bila da se gotovo ne može reći je li taj film snimljen 1943. ili jučer. To govori da je film vrlo dobar, to bolji time što nije snimljen jučer.

Na kraju sam pomislio kako film ne valja tumačiti (prepričavati još manje, sadržaj uvijek možete naći online) jer je sastavljen intuicijom, a ne logikom. To nam govori da se vjerojatno bojim kako bi bilo koja moja interpretacija samo zacementirala gornji dojam o šovinizmu.

(mcn)

1 down, 51 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12608 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 29/11/2010 : 11:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Zar smo več u 2011?

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 29/11/2010 11:49:14
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/12/2010 : 22:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Sherlock Jr. (1924) Buster Keaton

Negdje usred "Preachera" Garth Ennis izlaže teoriju da se ljudi mogu podijeliti na one koji više vole Charlieja Chaplina i one, među koje se i sam Ennis vjerojatno ubraja, koji više vole Stanlija i Olija. Sad, teorija kao teorija, možemo ljude podijeliti na one koji će joj povjerovati i one koji neće, a ja ću se ubrojiti u ovo potonje, jer mi je Buster Keaton uvijek bio draži od obje gore navedene opcije.

Kad sam tražio preporuke za kratke filmove, nisam baš imao komedije na umu - htio sam vidjeti kako dramski format funkcionira kad mu se oduzme jednoiposatlje - ali nije mi krivo što sam ovo pogledao. Štoviše, neke mi stvari uopće nije jasno ni kako su snimljene, što znači kako ih je snimio Buster i nitko poslije njega.

A Dog's Life (1918) Charlie Chaplin

A što ne valja sa Chaplinom? To je vjerojatno nemoguće objasniti, jer kod komičara naša naklonost ili nenaklonost igra daleko veću ulogu nego kod tragičara: u svačijoj tuzi ćemo prepoznati svoju, ali ne i svoje veselje u svačijem razlogu za veselje. Bit će da je zato Aristotel tragediju kao vrijednost postavio nad komediju ... Pa ću zato preformulirati pitanje: zašto JA volim Keatona, a ne volim Chaplina?

Jednostavno bi bilo reći da mi je Keatonov bedaček draži od Chaplinova drskog skitnice. Ali Chaplin i vara: on u komediji igra na našu sućut, u svakoj sceni traži da osjećamo nešto, dakle, pod komediju nam prodaje tragediju. Keaton ne želi da osjećamo ništa, te zato njegovo lice ništa i ne pokazuje, već samo da se zabavimo. Obojica su režiserski majstori svoje vrste komedije, ali Chaplin je pritom umjetnik koji nam podmeće iskrivljeno zrcalo da bismo se smijali sebi dok je Keaton klaun koji zna što nam treba pa nas pušta da se smijemo njemu.

Chaplina cijenim umno, Keatona volim nerazumno.

(mcn)

2 down, 50 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 17/01/2011 14:17:54
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/12/2010 : 19:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Zero de conduite (1933) Jean Vigo

Hm. Gledano izvan konteksta, ovo je čudan film, bez glavnog lika i pravocrtne radnje, s jako dugim uvodom i jako kratkim krajem. Gledano u kontekstu, pak, ovo je čudo od filma, zaigrano i inventivno u svakom kadru.

Možda mi je još draži "A propos de Nice", koji se nalazio u istom daunloudu, a koji ima još manje fabule, ali je jedno čisto veselje snimanja, igra izmišljanja, neopterećeno bilježenje, prekrajanje i sklapanje viđenog. "A propos de Nice" funkcionira, mislim, danas puno bolje, jer mu je sadržaj kontekst.

ZERO DE CONDUITE, pak, nužno je u glavi smjestiti u kontekst, prije Truffauta itd., kako bismo ga više cijenili.

(mcn)

3 down, 49 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 17/01/2011 14:18:54
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/01/2011 : 14:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Legend of the Forest (1987) Osamu Tezuka

Volim Tezuku, ne volim ekologiju. Ne volim ekologiju jer joj se dogodilo što i svakoj dobroj ideji kad postane općeprihvaćena - pretvorila se u fašizam. Volim Tezuku, iako je u LEGEND OF THE FOREST i sam, bogme, eko-fašist.

Ali ga volim jer znam da je iskren. Iskren u želji da kaže što mu je na duši, pa ma kome još to bilo na duši i ma koliko naivno to sročio. Volim ga jer on tako užasno voli animaciju da je jednostavno morao isprobati sve što mu je palo na pamet, i Gertie i Dumba i Hanna-Barberu i, naravno, Disneyja, a pritom je bio brutalan i seksi kako samo on zna. Volim ga jer je i pod stare dane još uvijek imao želja, poriva, volje.

Kao priča LEGEND OF THE FOREST je skoro pa govno. Kao film je i ovakva i onakva. Ali je Tezuka, pa je ne mogu ne voljeti.

(mcn)

4 down, 48 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/01/2011 : 01:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
No Direction Home: Bob Dylan (2005) Martin Scorsese

Sam sam si kriv. Birao sam, nisam uzimao sve sreda pa sam mogao provjeriti koliko film traje. Možda bi me, da sam vidio da je duži od tri sata, to odvratilo od gledanja. A ovako sam pomislio: "Dylan? Hm, on je okej" i proveo tri sata želeći ga udariti nogom u zube. Ne: želeći otići kupiti okovanu čizmu i onda ga udariti nogom u zube.

Ne može se to racionalno objasniti, ali od prvog osmijeha, od prve riječi mi je bio antipatičan. I ništa poslije me nije stavilo na njegovu stranu. Pjesme su bile okej, i prije i sad, ali iz filma o Bobu Dylanu izašao sam kao poštovalac Woodyja Guthrieja, a ne uobraženog klipana o kome je Scorsese snimio, dok se mene pita, antihagiografiju.

(mcn)

5 down, 47 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/01/2011 : 00:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
The Fog of War (2003) Errol Morris

A s druge strane ... Ono, ne bavim se politikom skoro pa ni tangencijalno, tako da sam u THE FOG OF WAR ušao nemajući blagog pojma o povijesnoj važnosti ni vojnoj ulozi Roberta McNamare, te je moj dojam bio onoliko djevičanski koliko je to moguće. I što da kažem: osvojio me čovjek.

Naravno, uzevši u obzir da je i političar i sve to skupa, osvajanje ljudi mu je posao. Ali opet, nije baš da me političari redovito osvajaju na prvu loptu tako da mislim da su na djelu bile neke ljudske kvalitete koje cijenim: predanost poslu, promišljanje o učinjenom, mirenje sa sudbinom. Jest da je u jednom trenutku rekao za sebe da je vjerojatno ratni zločinac zajedno s predsjednikom Trumanom, ali ja sam mu bio spreman oprostiti.

Bolje, dakle, ratni zločinac nego Bob Dylan? A, jebiga - dok god smo ljudi koji druge ljude emocijama ocjenjujemo - da, bolje.

(mcn)

6 down, 46 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn

Edited by - mcn on 23/01/2011 00:31:19
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1198 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 26/01/2011 : 01:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
Dokumentarci

1. Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (2008)
2. Bukowski: Born into This (2003)
3. The Science of Superman (2006)
4. History Channel: Batman Tech (Secrets of the Dark Knight Technology)
5. Unit 731: Nightmare in Manchuria (1998)
6. Never Sleep Again: The Elm Street Legacy (2010)
7. Ancient Discoveries: Chinese Warfare (2007)
8. Kung Fu Killers – 10 Deadliest Weapons
9. Tales from the Crypt: From Comic Books to Television (2004)
10. Lovecraft: Fear of the Unknown (2008)
11. Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film (2006)
12. The Killing of America (1982)
13. Serial Killers: The Real Life Hannibal Lecters (2001)



Znanstvena Fantastika

1. The Thing from Another World (1951)
2. Planet of the Vampires (1965)
3. Soylent Green (1973)
4. The Omega Man (1971)
5. Invasion of the Body Snatchers (1956)
6. The Day the Earth Stood Still (1951)
7. The War of the Worlds (1953)
8. Them! (1954)
9. Westworld (1973)
10. Logan's Run (1976)
11. Dark Star (1974)
12. The Stepford Wives (1975)
13. Forbidden Planet (1956)



Animirani:

1. All Dogs Go to Heaven (1989)
2. The Phantom Tollbooth (1970)
3. Fire and Ice (1983)
4. Heavy Metal (1981)
5. Fritz the Cat (1972)
6. Lily C.A.T. (1987)
7. Ward 13 (2003)
8. The Passenger (2006)
9. WALL·E (2008)
10. The Nightmare Before Christmas (1993)
11. The Iron Giant (1999)
12. Watership Down (1978)
13. 9 (2009)

https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/01/2011 : 12:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
The Secret of Kells (2009) Tomm Moore/Nora Twomey

Ajme, kakvo razočaranje. Film je prekrasno dizajniran, dotjeran i upeglan, ali u konačnici sve to radi protiv njega. Prvo, zato što sam cijelo vrijeme želio da film stane kako bih crteže mogao na miru zagledati i sagledati. Što znači da bih ga više volio vidjeti kao slikovnicu te da je pokret ovdje skoro pa bio izlišan - a kakva je to animacija kad se to za nju može reći? A drugo, drugo je priča ...

... to jest izostanak iste. Oću reći, koji ku?! O čemu se ovdje radi? Gdje je drama? U prihvaćanju od strane strica? Jeb'o to! U ljubavnoj aferi od koje nema ništa? Ma daj! U lažnoj opasnosti barbara koji dođu i nikoga, nikoga ne ubiju? Pfrrrrrt! U nekakvom mističnom preseravanju o oku nekakve beštije (najbolja sekvenca, doduše)? Ma, govno, govno, govno, govno.

Kad su mi rekli da SECRET OF KELLS i nije nešto, trebao sam povjerovati. Jer ne da nije nešto, nego nije ništa, osim malo lijep.

(mcn)

7 down, 45 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/01/2011 : 10:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
FIRE AND ICE (1983) Raplh Bakshi

A s druge strane ... No, da se ne lažemo, FIRE AND ICE je treš i to bespoštedni: scenarij je besmislena krpotina klišeja odavno preminulih od upotrebe, animacija je ambiciozna ali sirotinjska i zapravo netalentirana, od obećanog Frazette vidi se jedno bedro, jedno oko i nešto u njegovom stilu razmazanih pozadina ... ali FIRE AND ICE se tako diči svojom nekvalitetom - ravnicom na kojoj prašuma s kilometrom dubokom rijekom nikne po potrebi, hordama od šest ljudi nakon čije smrti niotkuda nikne novih osam, ljudima koji se redom goli prešetavaju carstvom leda - da sve postaje skoro pa zabavno. Pogotovo kad postane očito da je erotika (svake vrste: primijetite nimalo suptilnog negativca koji s prezirom odbaci raskošnu Teegru da bi zatim plavušanu-heroju rekao "Ti me zanimaš" te se odmah svukao kako bi s njim ukrstio mačeve) u prodaji ciljnoj publici bitnija od svake logike (kad vladar toplih krajeva sina šalje faktički na smaknuće, to je samo najgluplja od svih glupih odluka svakog glupog lika u filmu). Zarobljivanje, oslobađanje, čudovište, zarobljivanje, oslobađanje, čudovište - no, ne treba nam valjda više od pet minuta da shvatimo o kakvom je filmu riječ.

No, s druge strane, nitko ni ne tvrdi drukčije pa je FIRE AND ICE, premda treš, puno uspješniji film od za Oscara nominiranog "Secret of Kells". Oba su filma u nekim vidovima zastrašujuće slični (Ashley u "Kellsima" služi kao deus ex machina svaki put kad se Brendan uvali u kakicu, baš kao i Death Dealer u FIRE AND ICE), ali "Kellsi" se pretvaraju da nisu izmet dok se Bakshijev film zajedno sa svojom publikom mlađih tinejdžera iskreno sretno valja u njemu.

(mcn)

8 down, 44 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/02/2011 : 20:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Bajka nad bajkama/Jež u magli (1979/1975) Jurij Norštein

Okej, ovo neće biti lako ... Ne zato što sam Noršteina (uglavnom Bajku, mislim da Ježa nisam prije vidio) izrazito mrzio kao manji pa veći klinac, već zato što je film impresionistički, da ne kažem snovit (jer bi to pokazalo da sam negdje pročitao kako se autor htio poslužiti jezikom snova). To jest, mogu ja svaku scenu ispravno protumačiti na najosnovnijem nivou (shvatio sam da ljudi idu u rat i ne vrate se svi - bravo ja!), ali ako zađemo u simbole onda je malo kao da pokušavam biti netko drugi i shvatiti što Juriju znači kad krava (bik?) drži konopac koji netko drugi preskače ili cijela ona priča s klincem koji jede jabuku. Tako da na kraju kao osnovno mjerilo ostaje moja klinačka mržnja - ona je neosporan indikator da film djeluje na nekoj razini, makar i kao izazivatelj emocija koje ne želiš da ti izazove.

(Usput, mislim da sam dodatno mrzio BAJKU NAD BAJKAMA jer sam grozno doslovan tip i očekivao sam da to bude, pod jedan, bajka i, pod dva, nad bajkama. Što mislim da mi još uvijek nije. A što pak ne znači da je film loš, iako ću ga se opet nekih dvadesetak godina suzdržavati od gledanja, a možda u međuvremenu nešto i dokontam).

U usporedbi, JEŽ U MAGLI je djelovao kao prilično izravna dječja priča pa sam je i gledao tako, ostavljajući traganje za potencijalnim simbolima odraslima.

(mcn)

9 down, 43 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 13/02/2011 : 21:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Les maitres du temps (1982) Rene Laloux

Kao i FIRE AND ICE i ovaj se film ubraja u kategoriju onih na koje su nas ložili novinari stripovskih časopisa ranih osamdesetih, preljepljući iz rijetkih stranih časopisa koje bi nabavili sitne mutne sličice i dražeći nas najavama. S tim da smo mi prvo znali da ti filmovi nikad neće doći u redovnu kino-distribuciju ni na te-ve, zatim smo u vrijeme videoteka znali da su filovi preopskurni da bi ih ijedan distributer kupio, a i pomalo smo već sumnjali da će biti temeljita govna, jer ni HEAVY METAL na ponovljeno gledanje nije bio baš nešto.

No, onda dođe vrijeme torenata i - vidi vraga - LES MAITRES DU TEMPS nisu baš najgore govno na svijetu. Od obećavanog Moebiusa ima nekih naznaka, a ostalo je solidan dječji film, debilnog naslova i s posve okej završetkom. Nisam ga mrzio, a s obzirom na skoro trideset godina draženja, to je nevjerojatno dobar rezultat.

(mcn)

10 down, 42 to go!

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000