forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/02/2011 : 22:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dean

quote:
Originally posted by Paka01

Di se mogu kupit Zagor striscie na talijanskom jeziku? Mislim na one reprinte, ne na originalna izdanja... Jednom je netko tu na forumu u temi "Voajeri" stavio par slika tih reprinta striscia, pa me zanima di se to može kupit, tj odakle naručit?



Zagor striscie (I serija od 38 brojeva; II serija od 38 brojeva, III serija od 69 i IV serija od 94 broja) se mogu naručiti na :
www.editorialemercury.it
Izabereš opciju: "filtra su: ZAGOR STRISCIE SERIE COMPLETE"
Vidim da je I serija rasprodana, ali se može dobiti ako naručiš sve četiri serije u paketu. Cijenu vidiš i sam




Fala ti na informaciji Mislija sam da se mogu kupit pojedinačni brojevi, a ne samo kompleti...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/02/2011 : 06:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote


Zagor- superjunak ili samo junak?




Edited by - King Warrior on 03/02/2011 06:48:40
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/02/2011 : 07:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jel je samo il je super, al svakako je najbolji.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8231 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 03/02/2011 : 08:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Junak.
Lako uočljiv, prepoznatljiv i sigurno najpoznatiji na ovim prostorima.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 03/02/2011 : 09:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Je li to iza njega Teks? Morao je staviti nekakvu kapuljaču da bi privukao pažnju.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 03/02/2011 09:54:25
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 10:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zagor je definitivno superjunak. Superjunak ne mora nužno imati supermoći da bi bio "super". Superjunak je svatko tko zbog posebne motivacije, uz pomoć svojih posebnih tjelesnih, mentalnih i drugih sposobnosti odlučuje činiti dobro.

Također, ne znam jeste li to primjetili, ali priča o Zagorovom postanku je definitivno inspirirana onom o Batmanu i Supermanu.



quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne govorimo o Bonellijevim junacima, već samo o Zagoru. Karakteristike superherojštine možemo naći i kod drugih junaka, ali Zagor je baš punokrvni superjunak. Kostim superjunaka ima dvojaku svrhu. Prva je svrha simbola. Specifičan, prepoznatljivi kostim poput Zagorovog služi kao znak snage, hrabrosti, te nade i sigurnosti za potlačene i slabije. Druga je svrha zastrašivanja. Kostim može zastražiti ili čak uplašiti neprijatelja. Također, tu je i činjenica da konstantnost kostima olakšava crtaču crtanje lika.

Zatim je tu specifična motivacija. Bruceu Wayneu ubili su roditelje pred njegovim očima. Ova trauma ga je potaknula da unaprijedi svoje tjelesne i mentalne sposobnosti kako bi postao Batman i borio se protiv zločina u Gothamu. Imao je mentore, Henri Ducard poučio ga je detektivskim vještinama, dok ga je Lady Shiva poučila borilačkim vještinama.

Isto se dogodilo i Zagoru. Nakon svoje traume, Patrick Wilding odlučuje unaprijediti svoje sposobnosti i postati Zagor, zaštitnik Darkwooda. On također ima svoga mentora, trapera Wandering Fitzyja.



quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nije poanta u teškom djetinjstvu, nego motivaciji. Trauma je jedan od okidača koji može čovjeka odvesti na stazu superherojštine. Kao što je slučaj sa Zagorom, Batmanom ili Spider-Manom.

Naravno, motivacija može biti i druge prirode. Ali geneza superheroja je često vezana za tešku traumu u djetinjstvu. Upravo je to jedan od razloga zašto su Zagor ili Batman "super". Osobnu tragediju su pretvorili u snagu koja ih tjera da čine dobro.



quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Jedna stvar koju nismo spomenuli su neprijatelji. Superjunaka dosta definiraju njegovi protivnici. A Zagor se doista borio sa raznolikim prijetnjama. Od vojski, ludih znanstvenika i divovskih robota, preko čudovišta, vampira, demona, izvanzemaljaca i bogova.

Teško bi se Zagor mogao direktno nositi s njima da nije "super".


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 03/02/2011 : 10:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Mr. Bushido je sve odlicno rekao. Zagor je definitivno superjunak, koji god da se kriterijumi uzimaju u obzir. Dodao bih jos samo na sve ono sto je Mr. Bushido rekao, da Zagor definitivno ima i supermoci, sto je vise puta dokazano kroz ovu istoriju dugu 50 godina. On nije obican covek, on je "duh sa sekirom", njega stite moci Manitua, njega je stvorila Sajer, legenda orla na grudima je vezana za natprirodne pojave...Ali pre svega, on je iznadprosecan covek, posebnih sposobnosti.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 10:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
hmmm
procitao sam negdje da superjunaci imaju tajne indentitete
prema tome, zagor nije superjunak

inače, definicija superheroja je: "A superhero is a type of stock character possessing "extraordinary or superhuman powers" and dedicated to protecting the public."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

hmmm
procitao sam negdje da superjunaci imaju tajne indentitete
prema tome, zagor nije superjunak

inače, definicija superheroja je: "A superhero is a type of stock character possessing "extraordinary or superhuman powers" and dedicated to protecting the public."


Tajni identitet nije ključan. Što je onda sa Fantastic Four ili Iron Manom?

A ova definicija sasvim odgovara Zagoru.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 11:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
vidim da se vodi bitka oko batmana i zagora
ovo su karakteristike superjunaka

Moći i sposobnosti - batman, zagor
Jake morale - batman, zagor
Kostim - batman, zagor
Tajni identitet - batman
Maska - batman
Simbol - batman, zagor
Tajna baza ili mjesto boravka - batman

7/4 za batmana


po meni, zagor premalo od ovih uvjeta zadovoljava
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

vidim da se vodi bitka oko batmana i zagora
ovo su karakteristike superjunaka

Moći i sposobnosti - batman, zagor
Jake morale - batman, zagor
Kostim - batman, zagor
Tajni identitet - batman
Maska - batman
Simbol - batman, zagor
Tajna baza ili mjesto boravka - batman

7/4 za batmana


po meni, zagor premalo od ovih uvjeta zadovoljava


Što, Zagorova koliba se ne računa? Još je i na teško pristupačnom terenu.

I nemoj svoditi ovakvu raspravu na puku matematiku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/02/2011 : 11:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ako je Batman superjunak, može biti i Zagor.
Nemaju svi superjunaci tajni identitet niti sve nose masku preko glave.

No, Zagor nije superjunak, Bonelli ne izdaje superherojske stripove. On je posve običan čovjek koji skače sa 100 metara visine, jači je od medvjeda, meci ga promašuju, indijanci ga smatraju božanstvom, umre pa se vrati, ima šareni kostim i bori se protiv negativaca u šarenim kostimima, ima sajdkika, kreće se po drveću nevjerovatno vješto, bori se za pravdu i talijanski način života...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 11:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by supermark

vidim da se vodi bitka oko batmana i zagora
ovo su karakteristike superjunaka

Moći i sposobnosti - batman, zagor
Jake morale - batman, zagor
Kostim - batman, zagor
Tajni identitet - batman
Maska - batman
Simbol - batman, zagor
Tajna baza ili mjesto boravka - batman

7/4 za batmana


po meni, zagor premalo od ovih uvjeta zadovoljava


Što, Zagorova koliba se ne računa? Još je i na teško pristupačnom terenu.

I nemoj svoditi ovakvu raspravu na puku matematiku.



kakva je to tajna baza do koje čak i poštar zna doći?
a mislim je matematika ono što nam treba - sve je očito i jasno
7>4
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Eto, slažem se.
Smatram da je čak i Jerry Drake superjunak, a ne samo junak.
Nakon torture od strane Japanera uzima ime Mr. No (zar ne zvuči totalno Džejmsbondovski) i odlazi na kraj svijeta kako bi okolo vozikao ljude u pajperu.
Supermoći: Ispijanje velikih količina alkohola i ljubitelj masovnih tučnjava. Najdraže mu se probudit s gadnim mamurlukom i šljivom na oku.
Ali zašto stati ovdje, pa nemojmo zaboraviti Vukove s Orijenta (talijanski pandan Fantastic 4).
Od cijele grupe dovoljno je spomenuti samo Marka:

Tijekom Sedmogodišnjeg rata između Francuske i Engleske, 1756. godine engleski bojni brod napada i potapa nedaleko od obale Amerike francuski jedrenjak koji je prevozio kremu francuskog plemstva. Jedino dvoje preživjelih bijahu maleni dječačić i jedan sredovječni gospodin koji ga je spasio od valova. Preživjele su spasili Pawnee indijanci i primili ih u svoje pleme. Čovjek će postati dječakov otac, a dječak će dobiti ime Mark, prema slovu «M» izvezenom na njegovoj košuljici. Mark će provesti djetinjstvo u plemenu uz svog poočima koji će ga naučiti čitanju i pisanju ali i mačevanju i korištenju pištolja i puške. Kao što to obično biva, očeva tragična smrt (bive obješen od strane Engleza) prekida Markov miran život među indijancima i on posvećuje svoj život borbi protiv Engleza, borbi za nezavisnost. Pridružuje se grupici patriota koji ga ubrzo izabiru za vođu i koji su sebe prozvali Vukovi sa Ontarija, prema Markovom indijanskom imenu Mark Vuk. (Izvučeno iz enciklopedije na sajtu)
Ergooo superjunak...Gimme a break!

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ergooo superjunak...Gimme a break!


Bez uvrede, ali mislim da imaš problema sa stavljanjem stvari u kontekst.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

a mislim je matematika ono što nam treba - sve je očito i jasno
7>4


Ako ćemo se voditi po toj logici, onda Zagor opet ispada superjunak, jer zadovoljava većinu tvojih kriterija (4 od 7).

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 11:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by supermark

a mislim je matematika ono što nam treba - sve je očito i jasno
7>4


Ako ćemo se voditi po toj logici, onda Zagor opet ispada superjunak, jer zadovoljava većinu tvojih kriterija (4 od 7).



nije dovoljno za dva
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by supermark

a mislim je matematika ono što nam treba - sve je očito i jasno
7>4


Ako ćemo se voditi po toj logici, onda Zagor opet ispada superjunak, jer zadovoljava većinu tvojih kriterija (4 od 7).



nije dovoljno za dva



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 11:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by paro

Ergooo superjunak...Gimme a break!


Bez uvrede, ali mislim da imaš problema sa stavljanjem stvari u kontekst.



po meni je primjer baš dobar
ako je zagor superjunak onda je i mark
tragična prošlost, simbol, tajna baza, život posvećen borbi, moralni ideali, da ne govorim o izvanrednim pucačkim, mačevaličkim, šakačkim sposobnostima koje premašuju čak i zagoreve
jel onda mark superjunak?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by paro

Ergooo superjunak...Gimme a break!


Bez uvrede, ali mislim da imaš problema sa stavljanjem stvari u kontekst.



po meni je primjer baš dobar
ako je zagor superjunak onda je i mark
tragična prošlost, simbol, tajna baza, život posvećen borbi, moralni ideali, da ne govorim o izvanrednim pucačkim, mačevaličkim, šakačkim sposobnostima koje premašuju čak i zagoreve
jel onda mark superjunak?


Možda je. Ovisi. Je li se ikada hrvao sa divovskim robotom?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/02/2011 : 11:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Bez uvrede, ali mislim da imaš problema sa stavljanjem stvari u kontekst.



Bez uvrede, ali mislim da ti uopće ne znaš o čemu pričaš.
Zagor superjunak zbog svoje tragične prošlosti, majice kratkih rukava i kolibe usred šume? Dal si ti uopće svjestan svog trabunjanja? Znači Grizli Adams je isto superjunak, a šta kažeš na Bear Grylsa iz Ultimate Survivora, dal je on isto superjunak. A možda vatrogasac koji je spasio macu s drveta? Pa ima kostim i alias Fireman.
Mislim da bi možda trebao poslušati Supermarka. Na kraju krajeva, svi znamo da je na ovom sajtu jedino on pravi superjunak

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 03/02/2011 : 11:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Po mom misljenju ne mogu da se porede Zagor i Mark. I vec su izneti svi kriterijumi sta je to sto Zagora istice od "obicnih" junaka. Pocev od legendi, zastite bogova, neprijatelja, Zagor se bori za pravdu, Mark za nezavisnost, itd.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 12:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Bez uvrede, ali mislim da ti uopće ne znaš o čemu pričaš.
Zagor superjunak zbog svoje tragične prošlosti, majice kratkih rukava i kolibe usred šume? Dal si ti uopće svjestan svog trabunjanja? Znači Grizli Adams je isto superjunak, a šta kažeš na Bear Grylsa iz Ultimate Survivora, dal je on isto superjunak. A možda vatrogasac koji je spasio macu s drveta? Pa ima kostim i alias Fireman.
Mislim da bi možda trebao poslušati Supermarka. Na kraju krajeva, svi znamo da je na ovom sajtu jedino on pravi superjunak


Jebga, kao što već jednom rekoh, morat ćemo se složiti da se ne slažemo.

Svoje sam rekao, smatram da je Zagor superjunak.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/02/2011 : 12:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Smatram da Zagor nije superjunak, iz jednostavnog razloga sto ne zivi u tom okruzenju poput npr. Batmana.
Sigurno jeste da je za jednog covjeka superioran, isto kao sto su i Tex i ostali SBE junaci, svako na svoj nacin.
Blek, Miki i Mark su u svakom slucaju superiorniji od Zagora, barem sto se tice sposobnosti.

Sto se tice izgleda, tu je Zagor najblizi kliseju superheroja od svih ostalih SBE junaka.

Edited by - King Warrior on 03/02/2011 12:25:53
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/02/2011 : 12:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zagor je defitivno super junak(pored ostalih karakteristika) jer ima glavna obilježja superjunaka-kostim,živopisne protivnike,nadljusku snagu i bori se protiv zločina.
Nollita je u Zagorove stripove ubacio sve šta je mogao pa je Zagor i western strip,horor strip,super junački strip,sf strip...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.46 seconds. Snitz Forums 2000