forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 03/02/2011 : 12:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Mozda nije superjunak,ali super strip junak jeste
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 13:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by paro

Ergooo superjunak...Gimme a break!


Bez uvrede, ali mislim da imaš problema sa stavljanjem stvari u kontekst.



po meni je primjer baš dobar
ako je zagor superjunak onda je i mark
tragična prošlost, simbol, tajna baza, život posvećen borbi, moralni ideali, da ne govorim o izvanrednim pucačkim, mačevaličkim, šakačkim sposobnostima koje premašuju čak i zagoreve
jel onda mark superjunak?


Možda je. Ovisi. Je li se ikada hrvao sa divovskim robotom?



prvi put čujem ovu definiciju superjunaka
jel prepisana sa wikipedie?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 13:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
osim toga, koliko se superjunaka nije borilo sa robotima???
batman se isto nije nikad borio protiv robota, kad vec njega gore spominjemo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/02/2011 : 14:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

vidim da se vodi bitka oko batmana i zagora
ovo su karakteristike superjunaka

Moći i sposobnosti - batman, zagor
Jake morale - batman, zagor
Kostim - batman, zagor
Tajni identitet - batman
Maska - batman
Simbol - batman, zagor
Tajna baza ili mjesto boravka - batman

7/4 za batmana


po meni, zagor premalo od ovih uvjeta zadovoljava



Zagor nije tajni identitet? To je ime dobija pri rođenju?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/02/2011 : 14:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
@ Mr. Bushido
OK, nema problema, imaš pravo, za tebe je Zagor superjunak, za mene nije i tu bilo kakva rasprava prestaje..
Pošto se ovo pretvorilo u totalnu kafansku raspravu, možda bi bilo najbolje da se svi nađemo u nekoj pivnici i tamo rješimo stvar

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Da napišem ponovno... Očito je da neki ovdje stripove o superjunacima smatraju štivom za djecu (ili manje vrijednim stripovima), pa im se čini da ih drugi žele uvrijediti stavljajući Zagora u taj kontekst... Zato ga svim silama brane, da ne bi, nedajbože, završio kao superjunak...

Što je konkretno loše u pojmu superjunak? Zašto je nekima ta riječ toliko odbojna...

Zagor jest superjunak, ima i tajni identitet, bar kad su Indijanci u pitanju... Naime, njima on nije Patrick Wilding, on je Za-gor-te-nay, duh sa sjekirom... I stalno radi trikove da ih zavara i da održi iluziju o svojim moćima...

Kućica u močvari je skrovište kakvo imaju i neki superjunaci... Samo prijatelji znaju kako doći do nje, a oni koji slučajno zalutaju, završit će u močvari... Nije da Batman nikad nikog nije doveo u svoju špilju...

I tako dalje...

Ali ključno je da neki smatraju superjunake manje vrijednima, pa žele Zagora izvući iz tog društva... A tužno je kad navodni strip ljubitelji neki strip smatraju manje vrijednim...

P.S. Supermark, je li Superman superjunak, pošto zadovoljava samo 5/7 uvjeta? Naime, nema masku, a nešto ne pamtim i da živi u tajnoj bazi...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

P.S. Supermark, je li Superman superjunak, pošto zadovoljava samo 5/7 uvjeta? Naime, nema masku, a nešto ne pamtim i da živi u tajnoj bazi...



Tajna baza mu je utvrda osame na sjevernom polu
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by supermark

vidim da se vodi bitka oko batmana i zagora
ovo su karakteristike superjunaka

Moći i sposobnosti - batman, zagor
Jake morale - batman, zagor
Kostim - batman, zagor
Tajni identitet - batman
Maska - batman
Simbol - batman, zagor
Tajna baza ili mjesto boravka - batman

7/4 za batmana


po meni, zagor premalo od ovih uvjeta zadovoljava



Zagor nije tajni identitet? To je ime dobija pri rođenju?



kakav je to tajni indentitet kad mu svatko zna pravo ime i prezime
zagor je nadimak, po tvome je i supermark tajni indentitet (na stranu da i jesam superjunak )
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Beva

P.S. Supermark, je li Superman superjunak, pošto zadovoljava samo 5/7 uvjeta? Naime, nema masku, a nešto ne pamtim i da živi u tajnoj bazi...



Tajna baza mu je utvrda osame na sjevernom polu



Pa dobro, ali valjda si shvatio da neka egzaktna pravila ne postoje...

A ne znam zašto je problem ako je Zagor superjunak... Ovo nije za Supermarka, nego za sve... Je li on time izgubio na reputaciji ili što?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ma briga mene za zagora, ja ga citam i imam sve epizode, ali ja sam prvenstveno dylanov fan
samo za mene zagor nije superjunak
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Najbolje bi bilo pokazati Zagora nekom Amerikancu koji čita samo superjunake i pitati ga za mišljenje...

@ Acestroke, učini nešto po tom pitanju :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva
Zagor jest superjunak, ima i tajni identitet, bar kad su Indijanci u pitanju... Naime, njima on nije Patrick Wilding, on je Za-gor-te-nay, duh sa sjekirom... I stalno radi trikove da ih zavara i da održi iluziju o svojim moćima...



po meni je ovo ključno
da je pravi superjunak (kao što je superman, batman) to ne bi ni morao
jednostavno se bori protiv zlocina, nema to obmanjivanja "javnosti"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Najbolje bi bilo pokazati Zagora nekom Amerikancu koji čita samo superjunake i pitati ga za mišljenje...

@ Acestroke, učini nešto po tom pitanju :)



u tom slucaju nema nikakve sanse da bi zagor bio proglasen superherojem
cim bi ameri vidjeli da se bori rukama i nogama otpisali bi ga kao superheroja
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Znači, zaključak je, Zagor nije superjunak, iako se on svim silama trudi da ljudi misle suprotno :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
naravno, samo rukama i nogama, a bez supermoći

p.s. što smo se raspisali
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2011 : 14:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Znači, zaključak je, Zagor nije superjunak, iako se on svim silama trudi da ljudi misle suprotno :)



točno to, i uvjerio je sve vas koji tvrdite da je
vidiš koja faca

Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 03/02/2011 : 14:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote

Zagor nije superjunak. Kad bude pojbao neku koku možda i promjenim mišljenje.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2918 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 03/02/2011 : 15:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Kako. Pa zar nije
Ja onda tolike godine zivim u zabludi!

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1432 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 03/02/2011 : 15:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Beva

Najbolje bi bilo pokazati Zagora nekom Amerikancu koji čita samo superjunake i pitati ga za mišljenje...

@ Acestroke, učini nešto po tom pitanju :)



u tom slucaju nema nikakve sanse da bi zagor bio proglasen superherojem
cim bi ameri vidjeli da se bori rukama i nogama otpisali bi ga kao superheroja



Po toj logici ni Betmen nije superheroj

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/02/2011 : 15:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Round 134736

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 03/02/2011 : 15:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa Betmen i nije superjunak, vec junak :)
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 03/02/2011 : 17:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Kako. Pa zar nije
Ja onda tolike godine zivim u zabludi!

Zagor nije super junak. On je mnogo više od toga!!!
Go to Top of Page

kingleoric
New Member



229 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 03/02/2011 : 17:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kingleoric a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by djukak

Kako. Pa zar nije
Ja onda tolike godine zivim u zabludi!

Zagor nije super junak. On je mnogo više od toga!!!


Samo njegova sjekira je već jedan superjunak!

In his madness the King brought about the destruction of his kingdom, and would have killed everyone in it had not his royal guards turned on him and put him out of his misery. His torment was not yet at an end, for Leoric returned as The Skeleton King...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/02/2011 : 19:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zagorovi korijeni počivaju na osobinama ranog američkog superjunaka definitivno (bez pravih nadnaravnih moći, no pokupio je druge karakteristike), no dajem za pravo i ostalima. Da je Zagor izlazio u Americi bili bi ga zvali superherojem, klonom Tarzana vjerojatno, no kako je nastao i evoluirao u Italiji (drugi mentalitet, druge škole stripa) mislim da ipak možemo odati počast Bonellijevcima, diferencirati ih od američke škole i reći da je taj strip izrastao u svoju kategoriju "superherojštine".

Osobno su mi draži ovaki bonelijevski junaci/superjunaci od američkih, tek toliko da ne kažete da imam nešto protiv Bonellija.


Evo jednog isječka iz zagorovog indexa gdje ga poistovjećuju se superherojem...


Tarzan, Fantom, Batman - koje oni imaju supermoći? Nolitta je bio prvenstveno inspiriran Tarzanom i Fantomom, od Tarzana je naslijedio konstituciju i skakanje po lijanama, a od Fantoma posebno obilježje po kojem se pamti (znakovitu majicu) i po tome što se svojim podanicima urođenicima pokazuje kao "svemoguće" božanstvo i kraljuje suvereno u svom kraljevsvu divljine. To je "službena" inspiracija, mislim da sam i pročitao to negdje... A tu se i miješaju utjecaji westerna, kinematografije, pustolovnih romana i stripova onog vremena.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 03/02/2011 19:46:32
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/02/2011 : 19:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zagor Kraljevstvo straha VEC 33/35 | 282 str. by King warrior

U dolini Widegreen dešavaju se misteriozne stvari, ljudi, pa čak i cijeli garnizoni nestaju bez traga. Dok major Powell sprema kaznenu ekspediciju, koja bi mogla biti kobna za sve Indijance koji žive u dolini, Zagor saznaje da se iza svih čudnih dešavanja nalazi Indijanac Entak, kojeg Indijanci smatraju natprirodnim bićem.



http://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-vec-33-35-kraljevstvo-straha/1220/

Nova recka...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.57 seconds. Snitz Forums 2000