Drago mi je što je Christian Bale dobio Oscara,ako je itko od svih nominiranih bilo muških ili ženskih zaslužio nagradu onda bi to bio on. Jedan od najtalentiranijih glumaca današnjice a tek su mu ja mislim 36. Mnogo je glumaca u njegovoj generaciji koja rođena početkom 70ih ili sredinom kao što su Di Caprio,Matt Damon,Colin Farell,Adrien Brody i Joaquin Phoenix,no on ih sve premašuje za koplje. Slično kao D.D.Lewis za svoju generaciju. Kraljev govor,pa film i nije nešto zamišljen no izvrsno Firthovo glumljenje mucavca i Rushov veliki glumački talent učinili su ovaj film jako dobrim,mada mislim da su nagradu za najbolji film trebali odnijeti ili True Grit ili Socijalna mreža.
"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Svake godine Oscar je lošiji i lošiji, kao i nominirani filmovi. Izbor je bio osrednji, nagrade predvidljive, show nikakav i to je to. Šteta šta je dodjela Oscara zaglavila u prosječnosti, kao i većina filmova zadnjih par godina. Nema sprda, provokacije, sve je nekako preumjetno.
cuo sam da je Neil Patrick Harris, tj. Barney Stinson iz serije "How I Met Your Mother" poprilično kvalitetno odradio par voditeljskih gaža, ali ga nisam gledao
cuo sam da je Neil Patrick Harris, tj. Barney Stinson iz serije "How I Met Your Mother" poprilično kvalitetno odradio par voditeljskih gaža, ali ga nisam gledao
On zaista ima sve potrebno za odličnog voditelja. Odličan glumac, pjevač, plesač, mađioničar, a i gay je (bez uvrede gay populaciji ovog foruma:)). Jedini minus mu je šta nije tolika faca u Hollywoodu pa je upitno koliko bi se smio sprdat na račun svojih kolega. Billy Crystal je obilježio cijelo jedno razdoblje dodjele Oscara. Samim tim šta je bio dugovječan domaćin mogao je izvest i reć šta je htio. S druge strane on je imao sve potrebno za dobrog voditelja dodjele. Vrhunski komičar, glumac, odlična karijera, naklonost publike, a i Židov je (opet se ispričavam ako se koji Židov našao uvrijeđenim), ali u Hollywoodu je to jedna od važnijih stavri. Pogledajte ovogodišnje nominacije... Podatci kažu da je ovogodišnja dodjela Zlatnih globusa (nisam gledao pa nemogu sa sigurnošću reć) bila jedna od gledanijih i zabavnijih. Razlog tomu je Ricky Gervais. Lik bez dlake na jeziku, odličan komičar, a i on je već par godina voditelj dodjele Zlatnih globusa. U svakom slučaju u Hollywoodu se trebaju odlučit hoće li dodjela Oscara biti samo dodjeljivanje nagrada ili ipak malo više show, jer ipak to nam prodaju.
Evo počela i sezona nagrada, svode se računi za ovu godinu. Je li gledao ko što od ovih filmova što su dobili nominacije i ako jeste, valjaju li čemu? Vidim izašli novi Skorsese, Finčer, Istvud...
Mislio sam barem na efekte ili nešto za X:FC. Pa vražji Transformersi imaju 2!
Na Drive sam zaboravio skroz da je iz ove godine. Pa jedan je od najboljih filmova u zadnjih 10 godina! Koji im je vrag???
Nije da mi Oscari nešto znače, ali damn!
Inače, s liste 'najboljih' me jedino War Horse imalo zanima. Ali čim vidim Spielbergovo ime kraj njega, odmah pomislim na popcorn blockbuster.
Da, ja sam isto mislio da bi mozda za efekte il magnetu za ulogu i nest takvo, al eto, nista od First classa. Drive jos nisam pogledao, al frend koji je gledao mi je rekao da mu je jako dobar film.
Al, definitivno je vrhunac stavit ono smece od Transformersa
Al, definitivno je vrhunac stavit ono smece od Transformersa
vizualni efekti su bili jedina svjetla točka ovog sranja... meni je samo bilo žao gledat sve glumce kako se muče s debilnim scenarijem. posebno onih legendarnih glasovnih glumaca (Peter Cullen, Charlie Adler, Frank Welker etc.). da ne spominjem da mi je čak Megan Fox nedostajala dok sam ovo gledao... pitanje je: zašto ovaj film nije nominiran barem za jednu zlatnu malinu?
Kako stvari trenutno stoje, ni Scorseseov Hugo ni Hazanaviciusov The Artist kod nas neće ići u redovnu distribuciju. U potonjem slučaju pretpostavljam da se ne vidi ekonomski interes u prikazivanju nijemog crno-bijelog filma, bez obzira na njegovu kvalitetu i nagrade. Strašno.
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite, i ta ce mi mladost teško pasti...
Iako je Clooney favorit,volio bih da Pitt dobije nagradu jer zadnjih godina briljira a najveća nagrada ga zaobilazi. Što se tiče najboljeg filma,nisam ih dosta pogledao ali čudi me da je "The Artist" toliki favorit,ne vidim što je kod njega toliko dobro. Plummer i Streep su zacementirani u svojim kategorijama.
"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"