forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/04/2011 : 11:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja imam veliko postovanje prema Marcellu.
Cesto ga kritikuju da nije dobro crtao Zagora, s time se uopste ne slazem.
Stvar je u tome da su, prije svega nostalgicari, navikli na Ferrija i svaka promjena im dodje kao samar u lice.
Marcello nije crtao bas najbolje likove, cesto izgledaju ukoceni i slice na Dr.Zistisa.
Takodje, nije majstor kadriranja i atmosfere, ali ima nesto drugo sto ga posebno istice, to je ljubav prema detaljnosti.
Na njegovim crtezima vidi se svaki kamen na kuci i svaki list na drvetu, sto znaci da nije jedan od onih koji preko one stvari crtaju samo da sto prije zavrse, kao npr. Chiarolla.
Covjek se uvijek trudio i to treba postovati.
Sta mi se jos kod njega svidja je kako crta Indijance, pogotovo poglavice sa perjanicama, upravo zbog toga sto je detaljan.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/04/2011 : 11:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Baš to, mislim da se kod Texa mogla bolje vidjeti ta vještina crtanja pjezaža. Isto tako, Indijance super crta (Pustolovina u Kanadi ako se ne varam)...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 23/04/2011 : 12:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
marcelo..sta reci kad se zna..maestro
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/04/2011 : 12:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

marcelo..sta reci kad se zna..maestro

Nedvojbeno

Trljam ruke.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 23/04/2011 : 13:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Ona epizoda sa Teksom i vozom, plus zimska atmosvera penal epizoda.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/04/2011 : 13:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Marcello meni fenomenalan crtač, a što se Texa tiče, možda i najbolji... Slažem se s Kingom, i meni je super vidjeti detaljan crtež, to je uživanje za oko, a Marcello je tipičan predstavnik takvih crtača.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 23/04/2011 : 14:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote




Carlo Raffaele Marcello
Svi njegovi radovi na Zagoru
Svaka naslovna je link za SBE


jun 1993.




april 1994. - jul 1994.




oktobar 1999. - januar 2000.



april 2000.



septembar, oktobar 2001.





Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 23/04/2011 : 14:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče njegovog rada na Zagoru, meni je u Nestalom istraživaču bio fantastičan - odličan, kao stvoren za tu epizodu. Međutim, njegovi kasniji radovi, npr. onaj dio koji je crtao za zadnjeg Kandraxa je bio drastično lošiji, pogotovo što se tiče Chica. Jako ga je loše dočarao, nekako ima glavu kao od loše oblikovanog plastelina.

No sikiriki
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/04/2011 : 16:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Što se tiče njegovog rada na Zagoru, meni je u Nestalom istraživaču bio fantastičan - odličan, kao stvoren za tu epizodu. Međutim, njegovi kasniji radovi, npr. onaj dio koji je crtao za zadnjeg Kandraxa je bio drastično lošiji, pogotovo što se tiče Chica. Jako ga je loše dočarao, nekako ima glavu kao od loše oblikovanog plastelina.


Po mom misljenju on je obavio dobar posao i kod Kandraxa.
Problem je bio sto je dobio nezahvalnu ulogu da radi sa Ferrijem i Torricellijem ,ciji stilovi kompletno odudaraju od Marcellovog.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/04/2011 : 16:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Već sam to prije rekao, po meni je Marcello najbolji crtač Zagora ikad.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26450 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/04/2011 : 17:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne da je najbolji u Zagora već je uz Fonta najbolji u Bonelliju ikada!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 23/04/2011 : 18:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Već sam to prije rekao, po meni je Marcello najbolji crtač Zagora ikad.



Sigurno jedan od najboljih, iako je nacrtao mali broj priča.
Jedina, ali stvarno jedina zamerka njegovom crtežu se odnosi na orla na zagorovoj majici. Stvarno je loše to crtao. Ostalo je bilo


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 23/04/2011 : 20:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od svih ostlih Zagorovih crtača samo Marcello nije mu crtao klasične helanke, što mu je plus Svakako će, i pored toga što je nacrtao mali broj priča, ostati jedan od najbitnijih Zagorovih crtača, naročito zbog priče "Nestali istraživač" koju je fenomenalno nacrtao, a i sama priča je po meni u top 15
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/04/2011 : 22:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Za razliku od svih ostlih Zagorovih crtača samo Marcello nije mu crtao klasične helanke, što mu je plus Svakako će, i pored toga što je nacrtao mali broj priča, ostati jedan od najbitnijih Zagorovih crtača, naročito zbog priče "Nestali istraživač" koju je fenomenalno nacrtao, a i sama priča je po meni u top 15


Dobar crtač u zagorovoj eri,u svakom pogledu.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 23/04/2011 : 22:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Odlican je bio na Zagoru, mozda za nijansu losiji u trecem Kandraxu i u Specijalu "Vojska Duhova" ali je zato u Texu bio moj najdrazi ako ne i najbolji crtac! Sta reci nego legenda...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1355 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 24/04/2011 : 08:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
I meni je bio odlican na Zagoru,a jos bolji na Texu.
Steta samo sto je malo prica radio na Zagoru.
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 24/04/2011 : 10:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao prilike da čitam njegove radove na Texu, ali na Zagoru mi je jako dobar. Posebno mi se sviđa što iako ima svoj specifičan stil, njegovi likovi ne odudaraju previše od onoga kako su zamišljeni, što za mnoge crtače ne može da se kaže.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/04/2011 : 18:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Posebno mi se sviđa što iako ima svoj specifičan stil, njegovi likovi ne odudaraju previše od onoga kako su zamišljeni


s ovim se ne bih slozio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/04/2011 : 15:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Marcello je jedan od onih autora koji je unio dašak svježine/različitosti i novina u arsenal Zagorovih crtača, baš u pravo vrijeme s novom Bonellijevom sagom... Lijepo me iznenadio u Nestalom istraživaču, posebice detalji i kadriranje.
Po crtežu mi nekako više odgovora Texovim crtačima, nego Zagorovim (mislim, naravno, na stare asove, ne Chiarollu)

Na dr. Žistisu me se i nije dojmio, ali to sam već davno čitao pa se i ne sjećam...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/04/2011 : 15:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kratki intermezzo s moje strane koji nema veze s Marcellom... Nova recka!

Crni šeik ZG EXT 21/22 | 147 str.

Drski kradljivac Jim Gitara otme dragocjenu "Alahovu ruku" ponosnom šeiku Muhamedu El Kabiru. Pozivajući se na osvetnički zakon svoje zemlje, "crni šeik" kreće u krvavi pohod Darkwoodom u potrazi za kradljivcem…



http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-ext-21-22-crni-seik/1278/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/04/2011 : 17:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Marcello je za mene najbolji crtač koji je radio na Zagoru.
A bogami, u skoro svim njegovim pričama poklopio se izuzetan kvalitet priče i crteža.
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 26/04/2011 : 18:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Što se tiče njegovog rada na Zagoru, meni je u Nestalom istraživaču bio fantastičan - odličan, kao stvoren za tu epizodu. Međutim, njegovi kasniji radovi, npr. onaj dio koji je crtao za zadnjeg Kandraxa je bio drastično lošiji, pogotovo što se tiče Chica. Jako ga je loše dočarao, nekako ima glavu kao od loše oblikovanog plastelina.


Ko da si meni čitao misli.
E da je i više Marcella.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/04/2011 : 20:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni će Marcello uvijek ostati u lijepom sjećanju po tome što je crtao Nestalog istraživača, legendarnu epizodu.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 26/04/2011 : 21:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno Marcellov crtež ne odgovara, ali nisam jedan od onih koji će reći da "to ne vrijedi". Sigurno vrijedi, ne bi bio tu da je drugačije, ali uvijek rečem "meni ne odgovara". Gospodin Marcello zasigurno sa svojim radom na Nestalom istraživaču dobiva pečat vrijednog uratka. Zato, ipak, kapa dolje!

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/04/2011 : 20:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nova recka eksplozivne Zagorčine od 318 stranica...

Plameno brdo ZG MX 9 | 318 str. by King Warrior

Buđenje vulkana uvijek prouzrokuje kod Indijanaca praznovjerje, pravi momenat da se optuže bijelci za nesreću. U ovom slučaju pokušavaju da bace vojnike u krater da bi smirili bogove. Naravno da Zagor ima nešto protiv toga.



http://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-mx-9-plameno-brdo/1279/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.75 seconds. Snitz Forums 2000