forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 515

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1786 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 31/05/2011 : 12:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by predsjednik

Sad nadam se da bi mi neko od vas mogao pomoci da se sjetim.Naime prije nekih 15 godina sam procitao svog prvog DD.Otada sam procitao hrpu DD ali taj prvi nikako da nadjem.Samo se sjecam da je glavni negativac imao neku naklonost ka vjevericama i da u toku stripa on cesto razgovara sa dylanom, da bi se tek na kraju ispostavilo da je negativac.Ima li ko da zna o kojoj epizodi je rijec?



možda ovo? znam da ima jedna scena sa vjevericom...
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-sd-18-sukob/9486/0/
Go to Top of Page

predsjednik
Starting Member



Italy
15 Posts

Member since 22/07/2006

Posted - 31/05/2011 : 15:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send predsjednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by predsjednik

Sad nadam se da bi mi neko od vas mogao pomoci da se sjetim.Naime prije nekih 15 godina sam procitao svog prvog DD.Otada sam procitao hrpu DD ali taj prvi nikako da nadjem.Samo se sjecam da je glavni negativac imao neku naklonost ka vjevericama i da u toku stripa on cesto razgovara sa dylanom, da bi se tek na kraju ispostavilo da je negativac.Ima li ko da zna o kojoj epizodi je rijec?



možda ovo? znam da ima jedna scena sa vjevericom...
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-sd-18-sukob/9486/0/


Evo bas sam sada citao kratak sadrzaj stripa.gotovo sam siguran da je taj.hvala ti puno
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/06/2011 : 01:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
istina je da on cesto prica sa dylanom, ali da je negativac se zna otpočetka
osim toga, vjeverica se vidi u samo jednoj sceni

p.s. naklonost ka vjevericama? kinky!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 01/06/2011 : 15:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je niko nije postavio

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/06/2011 : 15:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
citao sam hvalospjeve na racun ovog giganta
ne znam da li ijedan dylan u "novije" vrijeme ima toliko pozitivnih komentara!
ali ocekivanja su mac sa dvostrukom ostricom
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 01/06/2011 : 20:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morrison

Mislim da je niko nije postavio


Čitao ga pre pet godina u piratskom izdanju, nije loš.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1862 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 01/06/2011 : 23:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by predsjednik

Sad nadam se da bi mi neko od vas mogao pomoci da se sjetim.Naime prije nekih 15 godina sam procitao svog prvog DD.Otada sam procitao hrpu DD ali taj prvi nikako da nadjem.Samo se sjecam da je glavni negativac imao neku naklonost ka vjevericama i da u toku stripa on cesto razgovara sa dylanom, da bi se tek na kraju ispostavilo da je negativac.Ima li ko da zna o kojoj epizodi je rijec?



možda ovo? znam da ima jedna scena sa vjevericom...
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-sd-18-sukob/9486/0/



Jbte, svaka čast, da si na temelju ovih naznaka zaključio o kojem je stripu riječ!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1786 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2011 : 00:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by predsjednik

Sad nadam se da bi mi neko od vas mogao pomoci da se sjetim.Naime prije nekih 15 godina sam procitao svog prvog DD.Otada sam procitao hrpu DD ali taj prvi nikako da nadjem.Samo se sjecam da je glavni negativac imao neku naklonost ka vjevericama i da u toku stripa on cesto razgovara sa dylanom, da bi se tek na kraju ispostavilo da je negativac.Ima li ko da zna o kojoj epizodi je rijec?



možda ovo? znam da ima jedna scena sa vjevericom...
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/dylan-dog-dd-sd-18-sukob/9486/0/



Jbte, svaka čast, da si na temelju ovih naznaka zaključio o kojem je stripu riječ!



kao što i u recenziji piše, ta scena je jedini dobar moment tog stripa, a i ostala mi je u sjećanju kao takva.
A možda je i fotografsko pamćenje malo pripomoglo
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 02/06/2011 : 17:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
Pročitao danas Zakon džungle, odličan Meddin rad, večeras se bacam i na nastavak. Pozitivan pomak u odnosu na sinoć pročitana Salivanpva čudovišta.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 02/06/2011 : 17:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica 30. Grande ristampe:

Go to Top of Page

Caerra
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
3 Posts

Member since 11/01/2011

Posted - 03/06/2011 : 08:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Caerra a Private Message  Reply with Quote
A je li se promijenio autor predgovora DD u Veselom Četvrtku? U početku kad su počeli sa predgovorima, baš su bili dobri... imali su kvalitetu kao i sami strip... onda jedno godinu i nešto sam bila u drugim obavezama pa nisam kupovala Dylana... sad ovih par što sam uzela nekako su mi predgovori drugačiji,nevezani...

Pozdrav svima!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 03/06/2011 : 10:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pozdrav novi clane.....odakle si?
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1786 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 03/06/2011 : 11:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
znači...ova naslovnica za Granderistampu bi kao trebala biti vezana za "S druge strane smrti"...? I ako je suditi po originalnoj naslovnici, onda bi ovo...plavkasto "biće" šta drži pješčani sat trebalo biti kao...smrt?
Mislim da je dovoljno reći da me "smrt" podsjetila izgledom na onu žensku iz specijala "Labirinti straha"...
Ne, Roi, jednostavno ne. Drži se ti stripova i bježi od naslovnica.

I pozdrav novoj članici Autor predgovora se doista promjenio, no ne znam baš točno kada (mislim da je negdje oko 12. broja, no nisam siguran). Vjerojatno će drugi znati više. I osobno su mi ti noviji predgovori puno bolji od početnih.
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 03/06/2011 : 14:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalna naslovnica za novu grande ristampu.Roi jednostavno ima smisla za sve vezano za Dilana.Meni osobno sve Roijeve naslovnice pasu.Jedva cekam ovu u izdanju veseljaka...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/06/2011 : 14:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je još uvijek fanscinantno kako to da nije Dylan opet u pozi kipa već ovaj put ima i raskorak

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 03/06/2011 : 17:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica je dobra,ali ova "Smrt" nije prava Smrt.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1862 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 04/06/2011 : 23:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Crno bijeli Roi =
Roi u boji =

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/06/2011 : 00:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Jedna Dylanova recka novog recenzenta... Popratimo ga komentarima.


Cijena smrti / Dylan Dog/ DD LU 109 | 96 str. by sarghan

Šest nestalih žena . Šest života oduzetih od strane ubojice za kojeg se čini kao da poznaje najdublje patnje svojih žrtva te koji uspijeva pridobiti njihovo povjerenje. Šest smrti, ali ni jedno otkriveno tijelo. Da nije bilo šest malih prstiju lijeve ruke poslanih Scotland yardu, nitko ne bi ni posumnjao da se sve to i dogodilo. U pitanju je tipičan kriminalistički slučaj i Dylan se uopće ne bi trebao zamarati njime... No nije li ustvari svakodnevni život mjesto gdje se rađaju najstrašnije noćne more?

http://www.stripovi.com/recenzije/dd-dd-lu-109-cijena-smrti/1306/


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 07/06/2011 : 21:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by dessa




Čitljiv Kolorfest?

Verovali ili ne - da!

Vana Vinči još najslabija po pitanju priče, ali prelepo nacrtana, uz odličnu atmosferu, kako crtačku, tako i scenarističku. Problem je samo što smo taj zaplet videli milion puta. Vredno pažnje, ipak.

Zatvorena soba, kako same autorke kažu "interesantno krene, ali se onda izgubi". Što je i poenta. Malko, vrlo malko fali da bude odlična.

Paolina "Grabljivica" pak jeste odlična, verovatno najbolja priča u ediciji dosad. Kombinuje ono što je Barbatica nekad dobro radila (ulaženje u glavu likova i njihove emocije, ali mnogo sažetije i efektivnije) uz ono što dobro radi sad (jaka struktura priče). Fina meditacija o nesigurnostima u vezi. Šteta što Lola Airagi sa čas-Brindisi-čas-Manara stilom baš i nije neki crtački talenat.

Poslednja priča je interesantna, fina ideja, fin kraj, ali ipak zbrzano.

Sve skupa, za promenu, vredno čitanja.


Evo, i ja sam procitao najnoviji kolor fest i moram se sloziti da je generalni utisak jako pozitivan.

Prva prica - Zamak ljubavnika (slobodan prevod) je daleko najslabija, iako je u pocetku djelovala dosta zanimljivo. Zaista, ovo je vec 100 puta vidjeno i nekako na kraju isprazno. Crtez je zaista zanimljiv, iako bih morao vidjeti jos neke radove od Vane Vinci prije nego sto dam konacan sud o njenom radu. Definitivno je drugacije, ali utisak varira od neke cudne kopije stare dad-a do originalne karikaturalnosti sa izrazenim lirskim i introspektivnim elementima. Definitivno nije crtez za svaciji ukus (ne znam jos ni da li je po mom ukusu), ali opet ima tu nesto...

Zatvorena soba - rijetko dobra prica, kao prava Sclavijevska viseslojna igrarija, sa doduse ponesto banalizovanim i previse ociglednim zakljuckom. Ovo je i meta strip, sasvim pristojna kritika junaka i njegovog trenutnog stanja, nesto na tragu Preko praga u skracenoj i manje licnoj a vise generalnoj vizuri. Jedina gender neutral prica u ovoj svesci - ovo je mogao napisati i muskarac, za razliku od preostale tri price, koje ipak imaju naglasen zenski pecat.

Grabljivica - zaista jako dobra prica, pravi pravcati horor, ali samo za muskarce, mnogo bi zena vjerovatno naslo opravdanje za glavnu junakinju Telmu. Iako nema cudovista ni natprirodnih elemenata, zaista jezovita prica i sjajna negativka, koja je neka vrsta upgradeovane i pritajenije Glen Klouz iz Fatal Attraction, a uz to je i bolja riba. Zaista je nevjerovatno da je ista osoba (Barbatica) napisal ovu pricu i npr. San razuma ili Meduzu. Ovdje su zaista struktura price, tempo i fokusiranost autora, skoro pa perfektni.

Cetvrta prica, nazovimo je "Sistemski rezovi" u nedostatku boljeg prevoda, je zanimljiv spoj Dilanove Zone sumraka, Ostrice brijaca (br. 28) i Stepford wives. Medjutim, kao sto rece Djole, sve je to dosta zbrzano, pa je ovo vise fin eksperiment, nego zaokruzena cjelina.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/06/2011 : 21:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by dessa




Čitljiv Kolorfest?

Verovali ili ne - da!

Vana Vinči još najslabija po pitanju priče, ali prelepo nacrtana, uz odličnu atmosferu, kako crtačku, tako i scenarističku. Problem je samo što smo taj zaplet videli milion puta. Vredno pažnje, ipak.

Zatvorena soba, kako same autorke kažu "interesantno krene, ali se onda izgubi". Što je i poenta. Malko, vrlo malko fali da bude odlična.

Paolina "Grabljivica" pak jeste odlična, verovatno najbolja priča u ediciji dosad. Kombinuje ono što je Barbatica nekad dobro radila (ulaženje u glavu likova i njihove emocije, ali mnogo sažetije i efektivnije) uz ono što dobro radi sad (jaka struktura priče). Fina meditacija o nesigurnostima u vezi. Šteta što Lola Airagi sa čas-Brindisi-čas-Manara stilom baš i nije neki crtački talenat.

Poslednja priča je interesantna, fina ideja, fin kraj, ali ipak zbrzano.

Sve skupa, za promenu, vredno čitanja.



Apsolutno se slažem sa Djoletom! Autorice su ovim brojem pokazale da imaju više muda od svih svojih muških kolega koji su do sada bili objavljivani u CF-u.

Podcijenio sam ga, ne zato što pišu žene već zato jer dosadašnja izdanja sa pokojom svijetlom točkom nisu mi ulijevala povjerenje ali toliko dobrih i više manje originalnih ideja (onu manje originalnu je zamijenio zato orginalan crtež)nisam očekivao.

Crtež Vincijeve je prekrasan.

Barbato je previše iskusna da bi u takvom okruženju pogriješila, možemo samo nagađat što bi druge autorice napisale sa njenim iskustvom.

Caccivio i Romeo su se upustile u prilično hrabru priču.

Druga priča me zapravo najviše iznenadila. Jel ja opet lovin značenje di ga nema ali moram se zapitati da li je slučajno na početku malo bezrazumnog nasilja iz prvih Dylanovih epizoda i da li ga slučajno kasnije kad Dylan pokušava pobjeći iz sobe (okvira) baš policija (red, zakon, pravila, cenzura) vraća natrag

Najveću zamjerku imam zapravo na kolor (osim iz prve priče). Nije on loš ali mislim da zbog njega crteži nisu došli do pravog izražaja.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/06/2011 : 21:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
@ Djuro

zanimljiv osvrt

vjerovao ili ne nisam vidio da si ga postavio kad sam počeo pisati svoj koji sam više puta prekidao zbog pisanja diplomskog

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/06/2011 : 14:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
naravno, ko je ikad video da diplomski ima prednost nad dilanom? :P :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 08/06/2011 : 23:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

@ Djuro

zanimljiv osvrt

vjerovao ili ne nisam vidio da si ga postavio kad sam počeo pisati svoj koji sam više puta prekidao zbog pisanja diplomskog


Stvarno zanimljivo da smo o istom stripu pisali u isto vrijeme, a da taj strip cak nije ni izasao na nasim prostorima. :)

Nabavio sam jos par novih italijanskih DD-ova, pa cu ostaviti jos neki osvrt, kad ih procitam.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/06/2011 : 08:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Jos i ocjene ovog kolorca sa UBC sajta.

http://www.ubcfumetti.com/dylandog/?23485

http://www.ubcfumetti.com/dylandog/?IT-DD-CF6a (47%)
http://www.ubcfumetti.com/dylandog/?IT-DD-CF6b (57%)
http://www.ubcfumetti.com/dylandog/?IT-DD-CF6c (59%)
http://www.ubcfumetti.com/dylandog/?IT-DD-CF6d (48%)


Hmmm, izgleda da se Italijanima nije toliko svidjela... ja ipak polazem nade da ce dobro proci.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/06/2011 : 01:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Deers

napokon lijepe vijesti

a je li si čitao i Barbatičin regularac La seconda occasione? da ne naručujem bez veze ako ne valja



Tja, šta znam. Ima dobrih momenata, ali ima i za Paolu čudnih rupa/ neuverljivih momenata. Ne mogu da kažem o čemu se radi, jer cela priči zavisi od jednog tvista (već više puta viđenog i prilično očekivanog, no ipak), ali sem tog tvista, ima dobrih momenata. Podseća na starije Barbatice, tu posle broja 200. Je l' beše Paola spominjala n FB da je ovo tad i pisala?

Odlično crtano.



Evo, pročitao i ovaj broj. Slažem se sa rečenim s tim da je to meni dobra epizoda. Od svih Barbatičinih greški samo mi se rasplet na kraju nije svidio. Ok, željela je napravit nešto drukčije ali mi objašnjenje ne drži vodu.

A crtež je priča za sebe. Već sam pomislio da me Casertano ne može iznenadit i da je upao u neku kolotečinu i on nacrta ovo (mada nisam siguran koliko je crtež star) di u svakom kadru pokušava bit drukčiji, novi.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 10/06/2011 01:30:18
Go to Top of Page
Page: of 515 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.77 seconds. Snitz Forums 2000