forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Poll: Cat Claw # 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/06/2011 : 03:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Moj skromni osvrt...spoilera koliko hoces, ne citajte ako vam smeta.

***

Trebalo je ravno 25 godina da prodje da bi ovo remek delo domaceg westerna stiglo na police strip ljubitelja. Cekanje je bilo dugo, ali se ipak i isplatilo : Western Kolekcija, prelepo upakovan i vizuelno resen album od nemalih 200tinak stranica, ispod kojih su potpisani, izmedju ostalih, gospoda Kerac, Plavsic, Slavkovic i Obradovic, obradovala je ovog leta balkanske ljubitelje stripa, i podsetila nas sve na dane kada se ostajalo u kuci ispred TVa da se pogleda milionita repriza "Rio Brava", i kad smo se tukli u skoli na odmorima za privilegiju da u decijim igrama budemo John Wayne, Gary Cooper ili Clint Eastwood.

Album je podeljen na cetiri tematske celine, od kojih po tri pripadaju konkretnim junacima, a cetvrta obuhvata dve "one-off" price bez unapred ustaljenih heroja. Prva cetvrtina posvecena je, dakle, Keliju Brandu, koji radi u vojsci kao izvidjac. Brandovi stripovi nacrtani su 80tih, kada je Bane Kerac vec uveliko bio afirmisan kao crtac, i to se i odrazava u ovom stripu - crtez je prilicno samouveren i profesionalan, sa vizuelnim naklonima Sergiu Leoneu sto se primecuje u obilju krupnih planova. U tri price Kelija Branda, Kerac i scenarista Toza Obradovic serviraju zabavne "lake note" naslanjajuci se na komicne western dijaloge u stilu Howarda Hawksa, ali sa scenama akcije koji podsecaju na revizionisticki stil Sama Peckinpaha - obratite posebno paznju na uvodnih par tabli price "Klopka za izvidnika", pogotovo na okrsaj na strani 13, te gotovo poetsku scenu smrti negativca na 14ci. Tri Brandove avanture daju dobar uvod u ostatak knjige.

Na Branda, nastavlja se nekoliko prica o Sajmonu Sildu, serifu obucenom u crno, koji je inspirisan (tako kaze predgovor) Rojem Renkom. Mada Sild pocinje sa komicnom dvodelnom epizodom "Una Concihta, un Caballero y un Pistolero", kasnije epizode - "Ukus gorcine", "Pljacka u Big Sendu", "Trojica u mraku" i "Stari Racuni" - poprimaju ozbiljniji ton i isticu se svojim kvalitetom (sto ne znaci da one prve dve nisu dobre, prim. aut.). Pogotovo "Trojica u mraku" okuplja paznju citaoca, kratka western vinjeta bez puno teksta, uz odlicnu graficku realizaciju Sibina Slavkovica ("Trojica" i "Stari Racuni" su, uzgred, jedina dva stripa u albumu gde Bane Kerac nigde nije potpisan). Zanimljivo je, takodje, uporediti Branda gde je scenarista Toza Obradovic i gde ceo posao de facto vrsi Kerac - dok je Bane u svojoj dvodelnoj avanturi vise izrazio sklonost ka spaghetti podzanru sa klasicnim gegovima njemu svojstvenim, Toza Obradovic koristi proverene western predloske iz skole Johna Forda, te je njegov Sild vise moralni serif koji isteruje pravdu, dok Kercov Sajmon ima gotovo robinhudovsko shvatanje serifovanja. Od izuzetnog znacaja je ovde poslednja Brandova epizoda u albumu - "Konjokradice" - koja je nastala 1975. Kercov crtez je ovde drasticno drugaciji, simplisticniji od onoga sto cemo kasnije identifikovati sa njime, no, neki momenti se ipak naziru, i pravo je zadovoljstvo videti njegove pocetke. Licno, meni je najzanimljivije graficko resenje Sajmona Silda, koji se u ovoj ranoj epizodi prezentuje kao androgino bice, naslanjajuci se gotovo na Davida Bowiea u svom izgledu.

Treci na redu je Clint Callahan, i nema nagrada za naslucivanje ko je "otac" ovog lika. Clint Callahana ovde predstavljaju tri price. "Silom nevesta" i "Hrabra Lusi", oboje iz one 70s faze, su meni mozda i najslabije karike u albumu. "Hrabra Lusi" ima zanimljivu posvetu legendarnom "Shaneu", ali nijedna od ove dve price ne ostavlja neki trajni utisak. TO se ne moze i reci za nesto duzu (i vizuelno, crtacki superiorniju) "Omca za lovca", gde Clint Callahan dobija svoju definitivnu graficku prezentaciju, i u potpunosti sledi moralnu tradiciju svog celuloidnog predloska. "Omca za lovca" je, meni licno, jedan od najdrazih stripova u albumu.

Ali ne i najdrazi. Svog keca iz rukava Bane i Toza cuvaju za kraj albuma, i pricu "Suparnici", koja je ujedno i namladja u ovoj kolekciji (1986.). "Suparnici" daju definitivu Banetovu posvetu signor Leoneu, dok Toza svojim scenariom docarava jednu legendarnu situaciju iz "Butch Cassidy & Sundance Kid", sa nesto bizarnijim (i zabavnijim) obrtom na kraju. Kercov crtez je ovde nekako i najzreliji, a meni je opet bilo zanimljivo da je ovo verovatno jedini strip u celoj njegovoj bogatoj bibliografiji gde nisam stigao da prepoznam jednog Kobru i jednu Sindi, tj. njegove stereotipne likove koji se, u ovoj ili onoj formi, nekako uvek pronadju u njegovim radovima. "Suparnici" su, bez puno dvojbe, apsolutno remek delo domace western literature. Poslednji strip u kolekciji je "Povratnik iz Jume", uradjen 1975., i radi se o klasicnoj western prici koja vam docarava utisak iz nekog starog westerna iz 40tih. Ovde nema tragova Leona, Peckinpaha ili nekog treceg, ovo je jedna kanonska western prica bez losih momaka, sa jednim nesporazumom i srecnim krajem. Kao takva, idealna je za sam kraj ove kolekcije.

Na poslednjoj stranici, autori se zahvaljuju svojim stripovskim uzorima, medju kojima se spominju imena kao sto su Breccia, Salinas, Bielsa itd. Uopste, ceo projekat - od gotovo stidljivog predgovora, pa sve do ove posvete i Banetovog uvoda na ovom forumu, gde se on u par navrata trudio da nam objasni da su ovo "mladalacke ludorije" - odise nekom nepotrebnom skromnoscu. Recenziranje stripova nije moja jaca strana, cak, ovo je prvi moj pokusaj da napisem stripovski osvrt, uglavnom sam kriticki sagledao filmove u svojoj spisateljskoj karijeri, ali bas zato sam se nasao toboz pogodnim za ovo, i zato slobodno mogu da kazem da ovde nema ko cega da stidi. Ovo je lepa, sarolika zbirka western vinjeta, koja bi se svidela kako Johnu Fordu, Buddu Boetticheru, Howardu Hawksu i Anthony Mannu, tako i Sergio Leoneu, Samu Peckinpahu, Sergiu Corbucciu i Gianfrancu Paroliniju - i, pre svega, vredna posveta western zanru od strane eminentnih balkanskih stripadzija.

****1/2 / *****, iliti, ko ne kupi pizda. :P

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 11/06/2011 : 13:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Dakle, osto sam bez teksta. Hvala , Mairosu.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/06/2011 : 14:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Dobro to, nego, radije bih ako bi mogao da elaboriras o ovim uticajima koje sam ja nabadao. Koliko sam promasio a koliko pogodio, bas bi me zanimalo koliko se slazes a koliko ne. :)

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 11/06/2011 : 15:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Prava je šteta što ne pišeš recke i tekstove. Budi malo koristan ovoj zajednici, a ne samo meni kad treba poslati slike za u recenzije.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 11/06/2011 : 15:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Grofice, cuti i pevaj ovo : http://www.youtube.com/watch?v=KoaSFcygLAo

:D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2011 : 09:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
...sa vizuelnim naklonima Sergiu Leoneu sto se primecuje u obilju krupnih planova.
Sustinski, vise je stvar u zabusavanju koje mi crtaci volimo da objasnimo kao ''vizuelni odmor'' za citaoca.
U tri price Kelija Branda, Kerac i scenarista Toza Obradovic serviraju zabavne "lake note" naslanjajuci se na komicne western dijaloge u stilu Howarda Hawksa, ali sa scenama akcije koji podsecaju na revizionisticki stil Sama Peckinpaha - obratite posebno paznju na uvodnih par tabli price "Klopka za izvidnika", pogotovo na okrsaj na strani 13, te gotovo poetsku scenu smrti negativca na 14ci.
U stvari, prva i druga epizoda su prilicno ozbiljno zamisljene (u ''Takomi'' i nema zezanja, cini mi se), al posto je tesko žabi u vodi uterati, treca je ispala komendija.
Tekst u prvoj epizodi, a koji je dosta neobican za danasnje citaoce, omaz je scenaristi (i prevodiocu) Kastiljovih epizoda iz crtanih romana. Navodno, scenarija za Larigana je pisao Oesterheld, ali nema potvrde o tome.

...Mada Sild pocinje sa komicnom dvodelnom epizodom "Una Concihta, un Caballero y un Pistolero",
Dobro, nije bas toliko komicno...Jeste da je skoro svaka slika zezalica, ali je ipak prica klasicna goodbadugly zavrzlama. Tj, trebalo je da bude, ali je format stripa bio preuzan da se razmahnemo. Direktni povod za Koncitu je ustvari Bluberi i njegove peripetije u Meksiku koje su na mene ostavile nepojmljiv utisak. Sama Dzozefina je trebala da bude neka vrsta ukrstanja Ciuvave Perl i Sindi iz Kobre

kasnije epizode - "Ukus gorcine", "Pljacka u Big Sendu", "Trojica u mraku" i "Stari Racuni" - poprimaju ozbiljniji ton i isticu se svojim kvalitetom (sto ne znaci da one prve dve nisu dobre, prim. aut.). Pogotovo "Trojica u mraku" okuplja paznju citaoca, kratka western vinjeta bez puno teksta, uz odlicnu graficku realizaciju Sibina Slavkovica ("Trojica" i "Stari Racuni" su, uzgred, jedina dva stripa u albumu gde Bane Kerac nigde nije potpisan). Zanimljivo je, takodje, uporediti Branda gde je scenarista Toza Obradovic i gde ceo posao de facto vrsi Kerac - dok je Bane u svojoj dvodelnoj avanturi vise izrazio sklonost ka spaghetti podzanru sa klasicnim gegovima njemu svojstvenim, Toza Obradovic koristi proverene western predloske iz skole Johna Forda, te je njegov Sild vise moralni serif koji isteruje pravdu, dok Kercov
Kerčev
Sajmon ima gotovo robinhudovsko shvatanje serifovanja. Od izuzetnog znacaja je ovde poslednja Brandova Šildova epizoda u albumu - "Konjokradice" - koja je nastala 1975. Kercov crtez je ovde drasticno drugaciji, simplisticniji od onoga sto cemo kasnije identifikovati sa njime, no, neki momenti se ipak naziru, i pravo je zadovoljstvo videti njegove pocetke.
Normalno. U to vreme je trebalo pomiriti Cetkice Žiroa i Hermana sa bonelijevskom jednostavnošću, a ja sam bio previše zelen za takav zadatak.
Licno, meni je najzanimljivije graficko resenje Sajmona Silda, koji se u ovoj ranoj epizodi prezentuje kao androgino bice, naslanjajuci se gotovo na Davida Bowiea u svom izgledu.
Skroz si omašio. Ako sam išta mrzeo, to su Bovi i svi oni koji su pojednostavili muziku i saranili sedamesete. Zigija i dan danas slusam od Bauhausa a ne od tog raznookog štajedaje, al sigurno prenjanjavog za moj ukus
Neobičan Šildov izgled ustvari potiče od jednokratkovreme gitariste Silueta (1971-72). Zvao se Ljuba Hendriks (Ljubomir Sedlar), bio je blekmorovski sav u crnom i imao te kose oči koje je još i naglašavao sa malo šminke za nastupe. Bio je zaista neobična pojava za naše prilike. Šteta što je kasnije previše eksperimentisao i sasvim se izgubio iz naše muzike.
"Silom nevesta" i "Hrabra Lusi", oboje iz one 70s faze, su meni mozda i najslabije karike u albumu.
Silom nevesta je egzemplar po mnogo čemu.
Interesantno je da je Toza napisao priču, ja je nacrtao i onda sam ja na tu priču dodao još jednu koju sam stavio ISPRED Tozine. Otud velika razlika i u crtežu a pogotovo u scenariju. Taj drugi PRVI deo je skroz zezatorski i u tom delu je Džim postao Klint.

"Hrabra Lusi" ima zanimljivu posvetu legendarnom "Shaneu",
u kojem me je oduvek nervirao onaj Šeeeeeeejn kraj
ali nijedna od ove dve price ne ostavlja neki trajni utisak.
Ako ćemo pravo, nisu ni pravljene za ostavljanje utiska. Bukvalno su rađene da budu dopuna za ZS i LMS i nije trebalo da budu bolje od Kistonove druge lige.

TO se ne moze i reci za nesto duzu (i vizuelno, crtacki superiorniju) "Omca za lovca", gde Clint Callahan dobija svoju definitivnu graficku prezentaciju, i u potpunosti sledi moralnu tradiciju svog celuloidnog predloska. "Omca za lovca" je, meni licno, jedan od najdrazih stripova u albumu.
Omča je, naravno, priča za sebe. Ono što sam samo pomalo radio kao omaž Esterheldu (?) u Lariganu, ovde sam pokušao da mislim kao on. Samohvalo ću primetiti da mi nije loše išlo i da se prilično ponosim mojom obradom Tozinog sinopsisa.

Ali ne i najdrazi. Svog keca iz rukava Bane i Toza cuvaju za kraj albuma, i pricu "Suparnici", koja je ujedno i namladja u ovoj kolekciji (1986.). "Suparnici" daju definitivu Banetovu posvetu signor Leoneu, dok Toza svojim scenariom docarava jednu legendarnu situaciju iz "Butch Cassidy & Sundance Kid", sa nesto bizarnijim (i zabavnijim) obrtom na kraju. Kercov crtez je ovde nekako i najzreliji,
Da. Negde u to vreme sam bio najaktivniji, zadovoljan svojim korakom ''od sedam milja'' i ušuškan u naglo stečenu popularnost...
a meni je opet bilo zanimljivo da je ovo verovatno jedini strip u celoj njegovoj bogatoj bibliografiji gde nisam stigao da prepoznam jednog Kobru i jednu Sindi, tj. njegove stereotipne likove koji se, u ovoj ili onoj formi, nekako uvek pronadju u njegovim radovima. "Suparnici" su, bez puno dvojbe, apsolutno remek delo domace western literature.
Hvala. Za likove sam se potrudio da zaista liče na obične ljude. Sama priča nije zahtevala stereotipne ''glavne junake'' i mogao sam da se igram sa ''italijanskom'' podelom uloga.
Poslednji strip u kolekciji je "Povratnik iz Jume", uradjen 1975., i radi se o klasicnoj western prici koja vam docarava utisak iz nekog starog westerna iz 40tih. Ovde nema tragova Leona, Peckinpaha ili nekog treceg, ovo je jedna kanonska western prica bez losih momaka, sa jednim nesporazumom i srecnim krajem. Kao takva, idealna je za sam kraj ove kolekcije.

...odise nekom nepotrebnom skromnoscu.
Nije mi u krvi da od slona pravim Godzilu, jbga...

Recenziranje stripova nije moja jaca strana, cak, ovo je prvi moj pokusaj da napisem stripovski osvrt,
Što reče grofica Varga, dobro ti ide i šteta je da ne nastaviš. Zameram ti samo što se u tvom tekstu oseća rezervisanost prema autoritetu. Slobodno budi oštriji i bobu reci bob.

Ovo je lepa, sarolika zbirka western vinjeta, koja bi se svidela kako Johnu Fordu, Buddu Boetticheru, Howardu Hawksu i Anthony Mannu, tako i Sergio Leoneu, Samu Peckinpahu, Sergiu Corbucciu i Gianfrancu Paroliniju - i, pre svega, vredna posveta western zanru od strane eminentnih balkanskih stripadzija
Ne preteruj!

Edited by - cat claw on 12/06/2011 09:45:42
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2011 : 09:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Mali primer gde možete videti neobičnost tekstova u stripovima o Lariganu. Veoma uspela kombinacija propratnih tekstova i crteža, gde scenarista ne opisuje sliku nego nam daje gomilu informacija koje se ne mogu nacrtati.


Edited by - cat claw on 12/06/2011 09:55:19
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/06/2011 : 14:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw
Kerčev


Gramatika je opet uskocila da ugrize postenog novinara u dupe :D Kada sam pisao reportazu za B92 o fudbalu u Sarajevu, primetio sam da se Edin Dzeko na lokalnom vernakularu padezira kao "lopta ka Dzeki", a ne Dzeku. I onda ti ja to napisem, i naravno, napadnu me Srbi u komentarima da to treba "Dzeku"... :D

quote:
Skroz si omašio. Ako sam išta mrzeo, to su Bovi i svi oni koji su pojednostavili muziku i saranili sedamesete. Zigija i dan danas slusam od Bauhausa a ne od tog raznookog štajedaje, al sigurno prenjanjavog za moj ukus


Nije mi ni bila ideja da si se influencirao Davidom Bowiejem, nego je Sild tako nekako ispao. Jos crno odelo i V-majca, i onako suvonjav, delovao je kao pravi wild west glammer :D

Rispekt totalni za Bauhaus.

quote:
Nije mi u krvi da od slona pravim Godzilu, jbga...


Pa...nije bas da nije bitno. Na ovako insularnom strip trzistu, ovo je veliki poduhvat. Meni je ovo ravno onom albumu koji se na holandskom zove "Lugubere Verhalen" (tj. "Price strave i uzasa"), gde su obuhvatili sve Hermannove horror price u jednu kolekciju.

quote:
Što reče grofica Varga, dobro ti ide i šteta je da ne nastaviš. Zameram ti samo što se u tvom tekstu oseća rezervisanost prema autoritetu. Slobodno budi oštriji i bobu reci bob.


Ide s vremenom. Moram da budem donekle rezervisan jer nisam previse kompetentan. Imam dugo iskustvo sa filmovima i sportom, i tu imam dovoljni autoritet da kazem da neko jeste lose odglumio, da neko jeste lose dodao i tome sl. Strip citam ceo zivot i imam ga puno (tj. previse, ako pitas druge ukucane), i opet, kad odem tamo u vasu radionicu na forumu i pogledam tudje radove, ono sto je meni super izletite ti i alexts i sa'ranite, i obratno. Tu sam shvatio da treba da cutim i pusim jos malo :D Ovde mi je igrom slucaja nesto uslo u interesni resor takoreci, jer western dugo pratim i proucavam, cak sam jedno vreme flertovao sa idejom da napisem dugu studiju o western popularnosti na balkanu - kako, zasto i kuda - u saradnji sa drugaricom koja je antropolog, ali jos nisam stigao do realizacije...bar sam bio kompetentan da povezem uticaje.

quote:
Ne preteruj!


Ali nikako. :P

Hvala na komentarima.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/06/2011 : 14:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>sam jedno vreme flertovao sa idejom da napisem dugu studiju o western popularnosti na balkanu

Ajde!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2011 : 15:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
mcn

Voleo bih da znam sta znaci tvoj uzvik.
Da li je afirmativan u smislu Hajde samo napred
ili je u smislu odomacenom u mojoj okolini: Ajde, nemoj srati, ti ces da mi kazes.

Verujem da je ovaj drugi oblik pustio koren i u BG, pa da ne ispadne nesto bezveze iz tvog posta.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/06/2011 : 15:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ovaj drugi oblik je odavno pustio koren u BG ali respektabilno cutim i verujem u ono prvo :D :D :D :D :D :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 12/06/2011 : 15:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Ovaj drugi oblik je odavno pustio koren u BG ali respektabilno cutim i verujem u ono prvo :D :D :D :D :D :D



ovaj drugi oblik (poznat kao Bili Piton model: Umro Pantelija. Ajde!?) bi verovatno izgledao kao: Ajde!?
Posto je MCN napisao samo Ajde! i ja mislim da je u pitanju: pa pisi, sta cekas...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/06/2011 : 18:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Budući da sam ja sadist, uvijek tjeram ljude da rade, a ne odgovaram ih od toga.

Dakle: ajde, radi!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/06/2011 : 18:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi se o ovome mogao otvoriti thread negde u "umetnost" ili "svastara". Treba napraviti javnu tribinu, ima ovde westernomana, pa mozemo kompilirati iskustva i onda na kraju izdati balkanski western manifest :D.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/06/2011 : 19:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Strip citam ceo zivot i imam ga puno (tj. previse, ako pitas druge ukucane), i opet, kad odem tamo u vasu radionicu na forumu i pogledam tudje radove, ono sto je meni super izletite ti i alexts i sa'ranite, i obratno.



Neka si im rek'o!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 12/06/2011 : 19:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ijuft, sad smo se i Alexts i ja bas potresli. Nikad vise zli dedaci od nas!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/06/2011 : 19:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
To sto se Vader prepoznao kao ugnjetavano pache nema veze sa mojom dijagnozom. Bane duze crta stripove nego sto ja konzumiram vazduh, pa uvek krecem sa time da on valjda bolje zna od mene :D

Ja pogledam crtez i kazem - wow, ovo je bas simpaticno. Onda dodje Bane i nadje mu 34210 gresaka u proporcijama, ovome, onome, produzi noge, promeni pozu, u 3pm, i onda meni opet izgleda super, a da me jebes ako sam shvatio sta je hteo da ispravi. Tako da - proglasio sam se antikompetentnim, pa samo pratim ono sto kazu ljudi koji su "in the know". Ili prosto kazem "svidja mi se/ne svidja mi se", nisam kadar da kao Alexts ocenim ko zna a ko ne zna.

Sem ako se ne radi o Ferriju. On ne zna. :P

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 12/06/2011 : 22:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
hahahah, nisi mogo da odolish :P

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 14/06/2011 : 09:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Ehej, ljudi, pa mi koji nemamo svoj primjerak s velikim bolom u duši pratimo raspravu! Kad će doštampani primjerci u prodaju, konkretno u Zagreb pristići? Imajte razumijevanja:-)

---

<b></b>
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/06/2011 : 18:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Distribucija u Hrvatskoj je vezana za Darkwood, tako da to zavisi od striparnica i njihovih porudzbina..
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/07/2011 : 23:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Mali bump za topik, a i neka vrsta privjua....





Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 17/07/2011 : 12:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Nabavio i ja konačno Western kolekciju! Ne dade mi se da je dobijem s posvetom sa MAFEST-a :( Sjajno je ovo! Bane, predlažem da sve živo i mrtvo što si objavio metneš u tvrde korice - naći će kupce. Nadam se da je prodaja Western kolekcije zadovoljavajuća i da će te to ohrabriti da nastaviš s integralima.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/07/2011 : 18:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
pitanje za cat claw:

u sadržaju stoji da je epizoda Una Concihta, un Caballero y un Pistolero iz 1982. (oba dela) a na samom stripu piše 84.

Znam da godina kad je strip rađen ne mora da se poklapa sa godinom prvobitnog izdavanja, ali datum izdavanja ne može da bude 2 godine pre crtanja, zar ne?

Greška ili ... greška?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 17/07/2011 : 22:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
grska... jbga.
Bolje da si cutao, sad se jedim.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/07/2011 : 10:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Sorry. Nije strašno.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000