forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/09/2011 : 00:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ma bio je ok, ali mogao je i poginuti na kraju one maratonske trke.
Nisam bas posebno odusevljen sto cu ga opet vidjeti.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/09/2011 : 01:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja ne vjerujem da će vući reference na nekakvo mitološko Zagorovo porijeklo... On je na ovim prostorima mit i bez toga...


Pa... Lazarus Leddovo mitološko poreklo (vitez Svetog Jurja/Đorđa)je bilo ihahaj naglašeno, ali je opet nakon par epizoda na tu temu (desetke epizoda) kompletna priča prestala. To je dobar recept. Ja sam ZA neko mitološko filozofiranje radi unošenja svežine u serijal, ali da se to svede na određen broj epizoda posle čega bi se sve vratilo na staro. Naravno, da sam Bure to bih odradio negde posle JA, zato što je to putovanje samo po sebi već osveženje.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 07/09/2011 : 10:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Ja osobno ne vjerujem da će u Bonelliju pokrenuti priču o Zagorovom mitološkom porijeklu,po meni se tako udaljava od izvorne priče.
Uvijek mi se sviđalo što je on pravednik bez nekih supermoći,jednostavnog porijekla i naobrazbe.
Znam da će u JA turneji biti govora o njegovoj majci ali ne bih volio da otkrijemo da je Zagor potomak nekog poluboga,ako već inzistiraju možda da ima pretke među važnim irskim borcima za nezavisnost,tako nešto bi bilo bolje.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 07/09/2011 : 11:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ma bio je ok, ali mogao je i poginuti na kraju one maratonske trke.
Nisam bas posebno odusevljen sto cu ga opet vidjeti.



Definitivno kao protivnik nije bio nešto preterano zanimljiv, osim što je vukao Zagora na razna putovanja. Još više je priču oko njega upropastio Boseli sa onakvim katastrofalnim završetkom stripa Tron bogova.

Ali iako Rihter sam po sebi nije preterano zanimljiv, priča oko njega može to da bude, itekako. Nadam se najboljem
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 07/09/2011 : 11:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ma bio je ok, ali mogao je i poginuti na kraju one maratonske trke.
Nisam bas posebno odusevljen sto cu ga opet vidjeti.


Mislis na onu silnu jurnjavu gde on navuce na kraju onaj slem, nadje skrivena oruzja i to? To je jedino sto sam ja citao s njime, je li se pojavljivao posle?

Posto je to bilo do zla boga razvuceno i dosadno, zivce pogubih. Bas ga ne bih opet.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/09/2011 : 11:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken


Mislis na onu silnu jurnjavu gde on navuce na kraju onaj slem, nadje skrivena oruzja i to? To je jedino sto sam ja citao s njime, je li se pojavljivao posle?


tu se pojavio posljednji put.
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 07/09/2011 : 11:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Je li to jedini story arc s njime? Ono kad krene od muzeja i Sumera, pa preko hramova onih Asteka, pa maelstroma do Islanda i tako dalje?

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/09/2011 : 11:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jeste, jedini za sada.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 07/09/2011 : 11:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Jeste, jedini za sada.


Nastavk bi mogli staviti profu i negromante pa da naganjaju Caina i Zagora.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 07/09/2011 : 12:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Ne znam,taj Richter je meni bio prosjek ali kao da su na silu htjeli da postane novi super neprijatelj.
Kao Weiss je radio za njega,on ne preza ni pred čim i takve stvari ali meni je to smiješno pored drugih neprijatelja.
Ne vidim u njemu potencijal za dobar obračun.
Više mi djeluje da bi dobra epizoda mogla biti u Brazilu i kad vjerojatno Zagor bude susreo Marcusa i onog zlog Pukovnika Cruzeira.Zagor u elementu,spusti krestu bahatom veleposjedniku.
To mi miriše na odličnu epizodu,samo tko će crtat??? Vjerojatno Laurenti.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 07/09/2011 12:05:02
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 07/09/2011 : 12:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
^Da, Rihter je i meni skroz promasaj, razvucen samo da ispadne sto negativniji.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/09/2011 : 15:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nova tema:


staro vs novo doba



quote:
Originally posted by Tonka24

Dakle koje razdoblja zagora vam je bolje?
Baš sam jučer uzeo jedan iz starijeg razdoblja i novijeg...Primjetio sam da su ovi noviji brojevi dosta bolji... zagor je po svemu napredovao jako puno...već u brojevima slobodne dalmacije da ne govorim ovi ludensovi.




Edited by - King Warrior on 07/09/2011 15:55:28
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/09/2011 : 15:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
pretpostavljam da mislis na staro doba do dolaska novih crtaca Chairolle, Marcella i co.

Staro doba, naravno. Pogotovo period od Nasilja u Darkvudu(Rat), pa sve do kraja ZS.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/09/2011 : 16:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
staro doba, ali samo zbog crteža. među novim epizodama isto ima dosta dobrih priča.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/09/2011 : 16:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
mislim (kao objektivan promatrač) da ova tema zaslužuje poseban topic.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 07/09/2011 : 16:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Uf,meni težak izbor.
Recimo ja sam počeo čitati kad je SD počela izdavati,veliko putovanje i Boselli.To mi je vrh,no u novije vrijeme se dosta luta iako ima dobrih epizoda.
U starom dobu najbolji mi je Nolitta i njegove fantastične priče,stvarno su odlične.
No moj glas će na kraju ipak ići novom dobu zbog nostalgije i epizoda koje će mi zauvijek ostati u sjećanju.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 07/09/2011 : 16:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Za mene definitivno novo doba!!

Ja sam stripove, a samim time i Zagora poceo citati tek kada se pojavila SD i kao sto kolega Leonid kaze odmah Zagor ode na ledenjake, pojavio se Boselli i plus neki odlicni crtaci (Della Monica, Andreucci, Marcello i drugi)... Znaci to novije razdoblje, dakle price koje su u SD redovnoj izlazile od Nestalog Istraživača pa sve do treceg vampira su nesto neponoviljivo i najbolje sto sam ikada citao od Zagora, i cesto mi se zna dogoditi da procitam par nekih novih epizoda koje izlaze sa extra serijom (a koje su zapravo stare, samo sto su meni nove jer ih nikadada prije nisam citao) i da budem toliko razocaran i da se od muke vracam na ove Zagorove price koje sam spominjao da bih "isprao" taj osjecaj koje mi te ostave...

Ne kazem, ima i u starim epizodama solidnih prica, i ima jos dosta prica koje su hvaljene i koje tek trebaju izaci kroz extra seriju, ali za mene generalno uopce nije vrijedno spomena postavljati pitanje koje su bolje - bolje su nove, pa cak i ove koje sada izlaze, jer nekako su mi puno ozbiljnije! A sad Zagi ode u JA, meni su uglavnom najbolje one price koje se ne dogadjaju u Darkwoodu...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 07/09/2011 : 16:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Staro doba.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/09/2011 : 16:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Novo doba. Bolji crtaci, pa i scenaristi, ozbiljniji pristup liku, razradjenije price. Sve ide u prilog novom dobu.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 07/09/2011 : 17:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Bosellijevo doba i ovo sada trenutno u extra seriji, znači između Nolitte i Toninellija su mi najbolja(podjednako).
A najgore...Nolittino?Možda?
Svako doba ima nešto svoje.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/09/2011 : 19:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Za mene je Nollitino doba najbolje, svaki komentar je suvišan, toliko antologijskih priča popraćeno Ferrijem u najboljem izdanju, više mi ne treba... Poslije tog doba za mene je najbolje ovo današnje doba koje bih nazvao Burattinijevo doba (u podznaku Bosellijevo doba)...
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 07/09/2011 : 19:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Staro doba, jer malo priča iz novog doba se može naći u top 30 Nolitta, Sklavi, pa i Toninelli su neprevaziđeni, kasnije ovaj "industrijski" Zagor ima takođe odličnih priča, ali mnogo, mnogo više osrednjih i loših
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 07/09/2011 : 20:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Staro doba definitivno, mada su razlozi pretežno subjektivni.
Obožavam Nolitinu naraciju, postepenu nadogradnju radnje, bez nekih na silu izgrađenih akcija.
Crtež mi je isto jako bitan, u starom dobu smo imali Ferija i Donatelija u najboljoj formi, a danas, iako ima dosta dobrih crtača, nekih možda čak i tehnički boljih od dvojice navedenih, ne sviđa mi se što ih ima toliko različitih. Druga mana novog doba mi je, što kaže Bruce, taj industrijski prilaz stripu, gde po svaku cenu moraju da izbacuju što više epizoda u raznim izdanjima, umesto da se koncentrišu na kvalitet.
U principu, sviđa mi se rad Buratinija i Boselija, ali s druge strane pojavljuje se Minjako koji mi je možda i najgori scenarista na Zagoru ikada.

Zaključak - Nolita i Feri najbolje od Zagora!
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 07/09/2011 : 20:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Staro doba, bez premca. Mnogo realnijih prica, nije se izvlacila fantastika bas na svakom koraku kao danas, iako je bila prisutna.

Cini mi se da je pristup junaku bio iskreniji, u smislu ovo je Zagor, dajmo mu pricu koja je pase junaku poput njega, ne previse ozbiljna, ne previse neozbiljna, ali nekako primerena. Danas vidim dosta neprimerenih epizoda, pretencioznih, zbrzanih.

Iako Bure i Boseli imaju sjajnih prica, to ne poricem.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 07/09/2011 : 20:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Staro doba, bez premca. Mnogo realnijih prica, nije se izvlacila fantastika bas na svakom koraku kao danas, iako je bila prisutna.

Cini mi se da je pristup junaku bio iskreniji, u smislu ovo je Zagor, dajmo mu pricu koja je pase junaku poput njega, ne previse ozbiljna, ne previse neozbiljna, ali nekako primerena. Danas vidim dosta neprimerenih epizoda, pretencioznih, zbrzanih.

Iako Bure i Boseli imaju sjajnih prica, to ne poricem.



Danas naprave jednu odličnu epizodu, a nakon toga za..ru sljedeću.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 6.48 seconds. Snitz Forums 2000