forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/09/2011 : 03:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nolitta ima dobre ideje, ali se u njegovim stripovima malo toga događa.




Zavisi o tome sta smatras 'dogadjajem'. Meni je Nolittin Zagor bio puno zanimljiviji na psiholoskoj ravnini nego ovaj danasnji. Nije bilo previse akcije, ne kao sto ima u novim izdanjima, ali smo bar dobili dobro razvijene price gdje nema previse tucnjave i pucanja, pogotovo zbog nekih nepotrebnih razloga, u prvih 30 ili 40 stranica. Likovi su se polako razvijali, pretvarali su se u 'ljude', a ne kao neke crtane figurice, koji uopste nemaju osobina niti duse. Nepotrebno je spominjat likove koje je Nolitta stvorio (Digging Bill, Ikarovo Pero, Trampi, Bat Baterton, itd.) s onim koji su nastali posle njega (Kain, Mortimer, Varga, itd.). To se uopste ne moze ni uporedit.

Zagor, u epizodama "Zimska Zmija", "Bijes Osaga", "Sloboda ili Smrt", "Zagor protiv Supemikea", itd., je bio ljudski lik: covjek koji nekad nije bio siguran u samog sebe, koji je bio ranjiv, ponizen, koji je i samog sebe pitao (u epizodi "Zimska Zmija"), 'sta ja ovdje radim? Zasto branim ove Austrijance, kad su oni ocito krivi...? Ali ako pustim Zimsku Zmiju i njegove ratnike da ih ubiju, onda ce stvari biti puno gore... vojska ce doci, i unistiti sva Indijanska plamena..." i slicno. Takvog Zagora vise uopste ne vidimo u danasnjim izdanjima; ovaj moderni Zagor je vise kao neki Superman nego covjek od krvi i mesa, i izgubio je sve one osobine koje su ga nekad drzale kao najboljeg junaka Bonellija.

Sclavi je uspjeo da nam da slicnog Zagora u epizodi "Demon Ludila", ali par godina posle te dvojice scenarista, nivo je dosta potonuo, a i lik takodje. Naravno da ce crtez da se mijenja preko nekoliko decenija, i da ce novi crtaci preuzeti tu duznost, ali scenaristi su cesce promasivali nego sto su pogadjali. Slazem se sa necim koji je jedan drugi forumas ovdje rekao: posle epizode "Demon Ludila", ima mozda 5 izuzetnih Zagorovih epizoda, dok je sve ostalo osrednje, ili je dosta blizu dna.

Ti kazes da se 'malo' toga dogadja u Nolitinom Zagoru; ja se, medjutim, molim bogu da cu to isto Nolitino 'malo' ponovo da vidim u Zagoru jednog dana.

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 09/09/2011 03:15:40
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 03:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Zavisi o tome sta smatras 'dogadjajem'. Meni je Nolittin Zagor bio puno zanimljiviji na psiholoskoj ravnini nego ovaj danasnji. Nije bilo previse akcije, ne kao sto ima u novim izdanjima, ali smo bar dobili dobro razvijene price gdje nema previse tucnjave i pucanja, pogotovo zbog nekih nepotrebnih razloga, u prvih 30 ili 40 stranica. Likovi su se polako razvijali, pretvarali su se u 'ljude', a ne kao neke crtane figurice, koji uopste nemaju osobina niti duse. Nepotrebno je spominjat likove koje je Nolitta stvorio (Digging Bill, Ikarovo Pero, Trampi, Bat Baterton, itd.) s onim koji su nastali posle njega (Kain, Mortimer, Varga, itd.). To se uopste ne moze ni uporedit.

Oprosti, ali ja ovo ne vidim. Ali zbilja. Ja ponekad imam dojam da je Nolitta svoju najbolju karakterizaciju odradio u Zagor priča. Kao da je rekao: Evo, u ovoj ćete priči dobiti sve ono što ovog junaka čini Zagorom, a za ostatak stripa se zadovoljite kopijom Supermana. Što samo po sebi ne bi bilo loše. Ni Tintin nije prštao karakterizacijom, ali to ga nije spriječilo da bude sjajan strip. Međutim, kao što rekoh, bez problema bih prešao preko jednoličnog junaka, samo kad bi se u stripu nešto događalo. Zato ne volim Nolittinog Zagora. Em se ništa događa, em su likovi tanki.

Također, nikako se ne mogu složiti da su Digging Bill, Ikarovo Pero, Trampi i Bat Baterton bolji likovi od Caina, Mortimera ili Varge. Nolittini likovi su svi odreda karikature, svi imaju jedan komičan element koji ih obilježava i koji se eksploatira radi gega. Likovi poput Caina ili Varge ipak imaju neku osobnost, povijest, traume i događaje koji su ih pretvorili u ono što jesu. A da ne spominjem Nata Murda. To je najbolji lik kojeg je ovaj strip ikada vidio.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/09/2011 : 04:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Nat Murdo ti je bolji od Winter Snakea, Supermikea, Manetole, Digging Billa, ili recimo Egipcanina Hammada? Ma nema sanse, ali eto, ovo ti je sve stvar ukusa, i to ti je to.

I to sto kazes da se u Nolitinom Zagoru nista ne dasava i da su likovi tanki... e jebi ga, ovdje si daleko od istine.
Ali ocito mozemo o ovome danima, i nikad se necemo slozit, tako da laku noc tebi, Bushido (ili je sada dobro jutro kod tebe?).
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2011 : 06:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Meni je upravo taj njegov način naracije, sporo vođenje radnje, bio razlog zbog koga sam zavoleo stripove.


Naravno, bili smo blizi likovima, vidjali smo ih u svakodnevnim poslovima i caskanju. Na taj nacin smo mogli glavne junake bolje da upoznamo, kao du su dio nas. Danas je Zagor vecinom nepristupacan, osjecam se kao jedan od Indijanaca na skupu poglavica. kao da ima oko sebe oklop, vidimo sta radi, ali ne znamo kako se lik osjeca u tim trenutcima. Naravno da ima izuzetaka i danas, ali su rijetki. Vecinom vec na prvoj stranici krene pucacina/klanje i onda traje jurnjava do posljednje stranice.
Upravo taj opustajuci uvod je imao posebnu car, sve je fino, ptice pjavaju, potocic zubori, a onda polako se pravi radnja sve do vrhunca. Na taj nacin se najbolje moze uzivjeti u sam strip. Pa upravo zbog tih stvari sam zavolio Zagora. Iako sam se vec navikao na novi stil, da sam danas krenuo da citam stripove i to ove nove avanture, sigurno ne bih u toj mjeri bio odusevljen sa ovim junakom.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/09/2011 : 08:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nedostaje mi da na prvoj pasici stripa vidim Darkwoodsku močvaru u proljeće sa brdom životinja kako piju vodu...
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2160 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 09/09/2011 : 08:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nedostaje mi da na prvoj pasici stripa vidim Darkwoodsku močvaru u proljeće sa brdom životinja kako piju vodu...



E, to je to!! Ote' mi riječ iz usta...

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37754 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/09/2011 : 08:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
I meni puno vise pasu malo razvucenije price, dosta caskanja a i vinjeta bez oblacica... dok se danas cini kako sve mora sta zavrsi bas u tom broju pa se nekako na silu sve zavrsi, ili se preskacu neke scene koje su mogle malo realnije da prođu, da ne kazem lezernije.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/09/2011 : 09:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
meni fale čikove pustolovine na početku stripa kao uvod u radnju. Kao kod drugog pojavljivanja vampira, kad je prodao zagorovu krv.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 09:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

meni fale čikove pustolovine na početku stripa kao uvod u radnju. Kao kod drugog pojavljivanja vampira, kad je prodao zagorovu krv.


Točno tako. Bjes ratnika Osaga počinje Chicovom i Trampyevom pustolovinom, Tragedija na karnevalu isto s Chico i njegovim glupostima, itd. Razvučenom radnjom je Chico dobivao na prostoru i vjerovatno ne bi bio toliko popularan da nije bilo Nolitte.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/09/2011 : 10:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni Nolittin način priče i razvijanja radnje sasvim i potpuno odgovara, kad se samo setim kako je znao prikazati emocije
Hamada(kad ga na kolicima šalju u ralje morskih pasa)u OCEANU, ili mučninu i strepnju lovaca na bizone kad se našli na otočiču okruženi indijancima ZIMSKE ZMIJE,ili prikaza dobre i loše strane ljudskog biča u BRATIČU SIMONU(Dobar i loš)....
Možda subjektivna ocijena zbog doze nostalgije ali meni je Nollita neponovljiv...ili prvi Chiko specijali sa humorom na sve strane(Chika indijanci nazvali Brkato prase)...Jedan je Nolitta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 09/09/2011 : 11:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Nije li Zagor kontroverzni strip-junak. Ljudi ga ili obožavaju ili mrze iz dna duše. A čak se i obožavatelji kolju međusobno umjesto da nađu zajednički jezik. Baš zanimljivo za neko sociološko istraživanje



Da, baš sam i ja mislio isto.
Zagor je poseban jer spaja (i razdvaja) različite generacije ljudi. I to popriličan raspon generacija.Samim time i njegova različita razdoblja ljudi različito doživljavaju.
Nolittine priče su po meni lošije jer su pisane naivnije i dobre su ljudima koji su ih čitali kao djeca. Znači nostalgija tu ipak igra presudnu ulogu.
Recimo epizode: "Užas sa šeste planete" i prvo pojavljivanje Kandraxa (a to su legendarne) sam prvi put pročitao u Extra seriji i jedva sam ih završio.
A opet...njegove druge epizode koje jesam pročitao su mi i danas jako dobre, ali samo zbog tog nostalgičnog efekta.
Meni je noviji Zagor ipak bolji (devedesete, ne sad ovo trenutno razdoblje) jer njegove priče od tada ipak malo bolje odolijevaju zubu vremena. I sada kad čitam "Nestalog istraživača", "Sedam gradova Cibole", "Morsku stravu" i dr. jednako su mi svježe kao i prvi put.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 11:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

meni Nolittin način priče i razvijanja radnje sasvim i potpuno odgovara, kad se samo setim kako je znao prikazati emocije
Hamada(kad ga na kolicima šalju u ralje morskih pasa)u OCEANU, ili mučninu i strepnju lovaca na bizone kad se našli na otočiču okruženi indijancima ZIMSKE ZMIJE,ili prikaza dobre i loše strane ljudskog biča u BRATIČU SIMONU(Dobar i loš)....
Možda subjektivna ocijena zbog doze nostalgije ali meni je Nollita neponovljiv...ili prvi Chiko specijali sa humorom na sve strane(Chika indijanci nazvali Brkato prase)...Jedan je Nolitta.


Saglasan sa Tellerom. Nema tu nikakve veze sa nostalgijom. Te priče i dalje imaju snagu, dok neke su već odavno izbledele, a novijeg su datuma.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/09/2011 : 12:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by acestroke



Oprosti, ali ja ovo ne vidim. Ali zbilja. Ja ponekad imam dojam da je Nolitta svoju najbolju karakterizaciju odradio u Zagor priča. Kao da je rekao: Evo, u ovoj ćete priči dobiti sve ono što ovog junaka čini Zagorom, a za ostatak stripa se zadovoljite kopijom Supermana. Što samo po sebi ne bi bilo loše. Ni Tintin nije prštao karakterizacijom, ali to ga nije spriječilo da bude sjajan strip. Međutim, kao što rekoh, bez problema bih prešao preko jednoličnog junaka, samo kad bi se u stripu nešto događalo. Zato ne volim Nolittinog Zagora. Em se ništa događa, em su likovi tanki.

Također, nikako se ne mogu složiti da su Digging Bill, Ikarovo Pero, Trampi i Bat Baterton bolji likovi od Caina, Mortimera ili Varge. Nolittini likovi su svi odreda karikature, svi imaju jedan komičan element koji ih obilježava i koji se eksploatira radi gega. Likovi poput Caina ili Varge ipak imaju neku osobnost, povijest, traume i događaje koji su ih pretvorili u ono što jesu. A da ne spominjem Nata Murda. To je najbolji lik kojeg je ovaj strip ikada vidio.


Izvini drug, ali ne mogu se složiti sa ovom procenom. Digging Bill, Ikarovo pero, Trempi i Bat Baterton su likovi koji su nastali u doba kada su takvi kakvi jesu bili potrebni da svojim iskarikariziranim karakterima davali dinamičnost priči. Danas strip Zagor karakterišemo kao tipičnu akciju i avanturu, ali naši starci su ga kupovali i zbog gomile komičnih elemenata kojih je u Zagoru bilo na tone. Meni lično je muka kada vidim Čika sa Trempijem (alooo bre dosta vas je više!), kombinacija sa Batertonom mi je okej ali nisam nikad mogao da progutam tu jebeno naivnu aluziju na /kopiju Šerloka Holmsa, Diging Bil je karikaturalan u toj meri da ne možeš uopšte da ga povežeš sa realnošću. Nat Murdo i Cain su meni lično najdraži sporedni likovi u kompletnom serijalu, ali oni pripadaju novom talasu likova koje dele decenije od ovih starih.
Da slika bude jasnija dovoljno je uporediti prvog Helingena (običan ludi naučnik sa velikim ali detinjastim ambicijama koji je nastao onda kada je u filmovima i kraćim strip serijalima takvih bilo na tone) i ovog poslednjeg (Dvoboj u svemiru). Razlike su abnormalne, ali su obe te priče u svoje vreme bile neki maksimum

Da skratim, danas imamo priče čiji kvalitet se svodi na komplikovanost situacije u kojoj se Zagor nalazi, i tu ima mnogo mnogo dobrih stvari, ali da je Zagor tako počeo tek onda bismo imali kopiju Supermana i ostalih ostalih superheroja (ubili su mi mamu i tatu i eto zbog toga radim šta radim). Nollita nam je ipak dao nešto više.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 13:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

[quote]Originally posted by acestroke


Također, nikako se ne mogu složiti da su Digging Bill, Ikarovo Pero, Trampi i Bat Baterton bolji likovi od Caina, Mortimera ili Varge. Nolittini likovi su svi odreda karikature, svi imaju jedan komičan element koji ih obilježava i koji se eksploatira radi gega.


Nolitta je priznao da je stvorio Batertona jer nije volio nepogrešivost detektiva. Osim toga što je s Hellingenom, Kandraksom, Rakosijem i drugim negativcima. Oni u sebi nemaju komičnosti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/09/2011 : 13:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ja se slažem s Mr. Bushidom sa skoro svime što kaže. za Winter Snakea i Supermike još mogu razumit (mada su oni puuno lošiji od Murda) ali Hammad????

Iako većina zaboravljamo ono što je netko (King mislim) rekao, ovaj "novi" Zagor od Nestaloga istraživača već i nije tako nov, prošlo je dosta vremena i priča da se i tog Zagora može svrstati u nekog starog Zagora, dal ćemo to nazvat srebrno ili brončano doba nije bitno, ionako je najbolje

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2011 : 13:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, taj "novi" Zagor nije vise bas ni nov, mlad/star je vec 20 godina.
S obzirom da su kod nas jos uvijek aktuelne Nolittine epizode na kioscima,epizode s kojima je vecina od nas odrasla, ljudi period "novih" crtaca i Bosellija nazivaju tako.

Murdo je fenomenalan karakter, mozda najvise zbog toga sto je dobra promjena u odnosu na ostale likove.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/09/2011 : 13:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Upadica: Primetite da nijednog lika o kojima se ovde diskutuje nije stvorio Tonineli, za kojeg neki ovde tupe (i nemaju nameru prestati) da je napisao najbolje epizode Zagora.

Edited by - kasper on 09/09/2011 13:57:27
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 09/09/2011 : 13:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Nollita je vrlo dobar scenarist i napisao je puno odličnih epizoda no ne bih se složio da je toliko bolji od drugih.
Acestroke kaže da je on stvorio Zagora čovjeka s osjećajima i sumnjama a da je ovaj novi Superman,meni se čini da je obrnuto prije je bilo puno više akcije i nadljudske snage a danas imamo Bosselijev i Buretov pristup liku koji je malo drugačiji i nešto slojevitiji.
Kod Nollite si uvijek znao na čemu si,radnja razvučena(meni ne smeta) i često zapletena.
Obilježio je jednu eru i napisao najviše fantastičnih priča,stvorio nezaboravne likove i učinio da toliko volimo Zagora.
No kad bih birao između njega i Bosellija,odabrao bih potonjeg.Jednostavno mi više paše njegov stil,njegov Digging Bill mi je bolji od Nollitinog.Prije je bio šašav i nedorečen,danas je pravi prijatelj,pustolov i složeniji lik.
Murdo mi je bolji od Supermikea,Cain i Manetola su mi podjednaki no slažem se da je Winter Snake nenadjebiv iako je Sivi Vuk bliži mom srcu.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/09/2011 : 14:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Nat Murdo ti je bolji od Winter Snakea, Supermikea, Manetole, Digging Billa, ili recimo Egipcanina Hammada? Ma nema sanse, ali eto, ovo ti je sve stvar ukusa, i to ti je to.

I to sto kazes da se u Nolitinom Zagoru nista ne dasava i da su likovi tanki... e jebi ga, ovdje si daleko od istine.
Ali ocito mozemo o ovome danima, i nikad se necemo slozit, tako da laku noc tebi, Bushido (ili je sada dobro jutro kod tebe?).
:)


Nat Murdo je daleko bolji od supermajka a o egipćaninu da ne govorim kako uopće možeš uspoređivati jednog nat murda sa hammadom?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/09/2011 : 14:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nedostaje mi da na prvoj pasici stripa vidim Darkwoodsku močvaru u proljeće sa brdom životinja kako piju vodu...


Ja sam počeo sa zagorom od sd 1. lov na vuka moje djetinjstvo je bilo do zagora sd osveta vudu...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 14:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Upadica: Primetite da nijednog lika o kojima se ovde diskutuje nije stvorio Tonineli, za kojeg neki ovde tupe (i nemaju nameru prestati) da je napisao najbolje epizode Zagora.



Tonineli????? Koji je to vrag????? Da li se to maže na kruh ili ...?????
Murdo je odličan zato što je "sivi" lik. Nije ni čisti pozitivac niti čisti negativac. Zapravo je on više-manje ono što mi možemo smatrati običnim čovjekom.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 09/09/2011 : 16:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
Po meni je Murdo najgore kreiran lik u stripu.
Najpre zaljubljeni fanatik koji zbog dečje ljubavi prelazi u kriminalca kako bi dobio (?!?!) osobu koju voli ubivši joj muža.
Zatim u sledećoj epizodi se kao pokaje i postane neki ajde kao ok lik.
I sve bi bilo ok dotle... ali pazi molim te, on za samo dve epizode postaje kralj zločina, vrhunski revolveraš koji u par poteza ubija nekoliko profesionalaca (Los Anđeles).
Kad pre nauči i kad pre se ponovo preokrenu?
Ono posle u Midnightu ne vredi ni pominjati... apsurdan lik
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/09/2011 : 16:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus

Po meni je Murdo najgore kreiran lik u stripu.
Najpre zaljubljeni fanatik koji zbog dečje ljubavi prelazi u kriminalca kako bi dobio (?!?!) osobu koju voli ubivši joj muža.
Zatim u sledećoj epizodi se kao pokaje i postane neki ajde kao ok lik.
I sve bi bilo ok dotle... ali pazi molim te, on za samo dve epizode postaje kralj zločina, vrhunski revolveraš koji u par poteza ubija nekoliko profesionalaca (Los Anđeles).
Kad pre nauči i kad pre se ponovo preokrenu?
Ono posle u Midnightu ne vredi ni pominjati... apsurdan lik




Thank you, Magirus, rekao si sve sto ja nisam uspjeo.
i sad da se on uporedjuje sa kompleksnim likovima starijih epizoda?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 16:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Izvini drug, ali ne mogu se složiti sa ovom procenom. Digging Bill, Ikarovo pero, Trempi i Bat Baterton su likovi koji su nastali u doba kada su takvi kakvi jesu bili potrebni da svojim iskarikariziranim karakterima davali dinamičnost priči. Danas strip Zagor karakterišemo kao tipičnu akciju i avanturu, ali naši starci su ga kupovali i zbog gomile komičnih elemenata kojih je u Zagoru bilo na tone. Meni lično je muka kada vidim Čika sa Trempijem (alooo bre dosta vas je više!), kombinacija sa Batertonom mi je okej ali nisam nikad mogao da progutam tu jebeno naivnu aluziju na /kopiju Šerloka Holmsa, Diging Bil je karikaturalan u toj meri da ne možeš uopšte da ga povežeš sa realnošću. Nat Murdo i Cain su meni lično najdraži sporedni likovi u kompletnom serijalu, ali oni pripadaju novom talasu likova koje dele decenije od ovih starih.
Da slika bude jasnija dovoljno je uporediti prvog Helingena (običan ludi naučnik sa velikim ali detinjastim ambicijama koji je nastao onda kada je u filmovima i kraćim strip serijalima takvih bilo na tone) i ovog poslednjeg (Dvoboj u svemiru). Razlike su abnormalne, ali su obe te priče u svoje vreme bile neki maksimum

Da skratim, danas imamo priče čiji kvalitet se svodi na komplikovanost situacije u kojoj se Zagor nalazi, i tu ima mnogo mnogo dobrih stvari, ali da je Zagor tako počeo tek onda bismo imali kopiju Supermana i ostalih ostalih superheroja (ubili su mi mamu i tatu i eto zbog toga radim šta radim). Nollita nam je ipak dao nešto više.


Nisam baš shvatio tvoju poantu, po čemu se to Nolittin Zagor razlikuje od Supermana ili nekog od drugih superjunaka?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2011 : 16:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Nisam baš shvatio tvoju poantu, po čemu se to Nolittin Zagor razlikuje od Supermana ili nekog od drugih superjunaka?


Mozda po tome sto Zagor nije superjunak?! Superioriniji od Zagora su Kapetan Miki, Blek i Mark. O Lucky Lukeu da ne pricam.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.72 seconds. Snitz Forums 2000