forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 09/09/2011 : 16:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus

Po meni je Murdo najgore kreiran lik u stripu.
Najpre zaljubljeni fanatik koji zbog dečje ljubavi prelazi u kriminalca kako bi dobio (?!?!) osobu koju voli ubivši joj muža.
Zatim u sledećoj epizodi se kao pokaje i postane neki ajde kao ok lik.
I sve bi bilo ok dotle... ali pazi molim te, on za samo dve epizode postaje kralj zločina, vrhunski revolveraš koji u par poteza ubija nekoliko profesionalaca (Los Anđeles).
Kad pre nauči i kad pre se ponovo preokrenu?
Ono posle u Midnightu ne vredi ni pominjati... apsurdan lik




Jesi li čuo kad za shizofreniju?
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 09/09/2011 : 16:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
:

To bi verovatno i bio odgovor, nego zabrinjavajuće što mu na kraju poverovaše d aje ok i ostade slobodan, vratiće se taj kao novi Hellingen ;)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2011 : 17:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bilo je pomalo nelogicnosti sa Murdom, to je tacno, ipak cijela prica je barem meni bila zanimljiva, svidio mi se koncept juranjave kroz x epizoda. Sa Richterom je slicna ideja bila manje efikasna.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 09/09/2011 : 17:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus

Po meni je Murdo najgore kreiran lik u stripu.
Najpre zaljubljeni fanatik koji zbog dečje ljubavi prelazi u kriminalca kako bi dobio (?!?!) osobu koju voli ubivši joj muža.
Zatim u sledećoj epizodi se kao pokaje i postane neki ajde kao ok lik.
I sve bi bilo ok dotle... ali pazi molim te, on za samo dve epizode postaje kralj zločina, vrhunski revolveraš koji u par poteza ubija nekoliko profesionalaca (Los Anđeles).
Kad pre nauči i kad pre se ponovo preokrenu?
Ono posle u Midnightu ne vredi ni pominjati... apsurdan lik



Tebi je očito sve uvijek crno ili bijelo.
Prelazi u kriminalca jer se želi obogatiti i preoteti lady Emmu a najvažniji cilj mu je maknuti s puta Frasera.
U sljedećoj epizodi on ne postaje dobrica već se bori rame uz rame s Zagorom nebi li se spasio,pritom se divi Zagoru i otkriva mu koliko ga poštuje i kao osobu i kao protivnika iako bijegom pokazuje da je i dalje zaokupljen osvetom i mržnjom prema Fraseru.
Nakon toga dolazi u Kaliforniju i iskorištava svoju nemalu inteligenciju i namjerava se opet obogatiti.
U Midnightu ti je sve objašnjeno,njegovi osjećaji i stavovi.

Zaključak,nije apsurdan lik već najbolje moguće osvježenje u Zagoru.
To što ste vi stariji fanovi čitali neke druge priče ne mora značit da morate pljuvat po svemu što nije Nollita,Tonnineli i ostali.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 09/09/2011 17:11:10
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 17:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Nisam baš shvatio tvoju poantu, po čemu se to Nolittin Zagor razlikuje od Supermana ili nekog od drugih superjunaka?


Mozda po tome sto Zagor nije superjunak?! Superioriniji od Zagora su Kapetan Miki, Blek i Mark. O Lucky Lukeu da ne pricam.


Ajde, daj mi neki bolji argument. Samozavaravanje je prilično slab.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/09/2011 : 17:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mrzi me da opet pokrecemo temu o tome, nedavno smo razglabali, izmedju ostalog i na ovoj temi.
Zagor nije nista superiorniji od ostalih SBE junaka ili mnogih drugih sirom svijeta, koji se ne ubrajaju u superiorne.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 17:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Mrzi me da opet pokrecemo temu o tome, nedavno smo razglabali, izmedju ostalog i na ovoj temi.
Zagor nije nista superiorniji od ostalih SBE junaka ili mnogih drugih sirom svijeta, koji se ne ubrajaju u superiorne.


Ne shvaćam taj argument "superiornog". Na što se to odnosi? Na njegove sposobnosti?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 17:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

Mrzi me da opet pokrecemo temu o tome, nedavno smo razglabali, izmedju ostalog i na ovoj temi.
Zagor nije nista superiorniji od ostalih SBE junaka ili mnogih drugih sirom svijeta, koji se ne ubrajaju u superiorne.


Ne shvaćam taj argument "superiornog". Na što se to odnosi? Na njegove sposobnosti?


Zagor ima spospbnosti kao svaki normalan čovjek. Nema mrežu kao spiderman, neranjivost i letenje kao superman, magnetizam kao Magneto itd. Ono što Zagor radi u 90% slučajeva bi mogao i ja, ali bi prvo morao otići u teretanu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 17:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Zagor ima spospbnosti kao svaki normalan čovjek. Nema mrežu kao spiderman, neranjivost i letenje kao superman, magnetizam kao Magneto itd. Ono što Zagor radi u 90% slučajeva bi mogao i ja, ali bi prvo morao otići u teretanu.


Znači, Batman, Nightwing, Kapetan Amerika i Green Arrow nisu superheroji?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 09/09/2011 : 18:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid




Tebi je očito sve uvijek crno ili bijelo.
Prelazi u kriminalca jer se želi obogatiti i preoteti lady Emmu a najvažniji cilj mu je maknuti s puta Frasera.
U sljedećoj epizodi on ne postaje dobrica već se bori rame uz rame s Zagorom nebi li se spasio,pritom se divi Zagoru i otkriva mu koliko ga poštuje i kao osobu i kao protivnika iako bijegom pokazuje da je i dalje zaokupljen osvetom i mržnjom prema Fraseru.
Nakon toga dolazi u Kaliforniju i iskorištava svoju nemalu inteligenciju i namjerava se opet obogatiti.
U Midnightu ti je sve objašnjeno,njegovi osjećaji i stavovi.

Zaključak,nije apsurdan lik već najbolje moguće osvježenje u Zagoru.
To što ste vi stariji fanovi čitali neke druge priče ne mora značit da morate pljuvat po svemu što nije Nollita,Tonnineli i ostali.
[/quote]

Nije mi sve crno ili belo, daleko od toga. Ali ovaj lik nije ni siv, on je jednostavno apsurdan i loše kreiran. Ume Boselli to.
Umesto njega slažem se da ima daleko bolje kreiranih likova koji jesu osveženje.

Mi stariji fanovi, jesmo čitali neke druge priče i čitamo i dan danas jako mnogo novih priča, i daleko od toga da je sve ono staro bolje, ali baš shodno vremenu u kome je ovaj lik kreiran, jednostavno ne leži. Ali bože moj, ukusi su različiti.
A nama ostaje da se nadamo da će se pojaviti neki novi Nolitta, Toninnelli, Sclavi, Capone... pa da zagorove priče ponovo postanu čitljive, ako ga dotle Burattini i ekipa ne unište skroz
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 09/09/2011 : 19:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
nekome je Nolitta vrh, nekome Toninnelli, nekome Sclavi, nekome Boselli...zar je tesko shvatiti da svako ima svoj ukus i da nema svrhe drugima tupiti kako grese na desetine topica

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 19:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

Zagor ima sposobnosti kao svaki normalan čovjek. Nema mrežu kao spiderman, neranjivost i letenje kao superman, magnetizam kao Magneto itd. Ono što Zagor radi u 90% slučajeva bi mogao i ja, ali bi prvo morao otići u teretanu.


Znači, Batman, Nightwing, Kapetan Amerika i Green Arrow nisu superheroji?

Ne oni jesu superheroji osim Batmana jer i on koristi mozak i novac. Rekao sam da je običan čovjek. On je heroj, ali nije superheroj.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 19:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

Zagor ima sposobnosti kao svaki normalan čovjek. Nema mrežu kao spiderman, neranjivost i letenje kao superman, magnetizam kao Magneto itd. Ono što Zagor radi u 90% slučajeva bi mogao i ja, ali bi prvo morao otići u teretanu.


Znači, Batman, Nightwing, Kapetan Amerika i Green Arrow nisu superheroji?

Ne oni jesu superheroji osim Batmana jer i on koristi mozak i novac. Rekao sam da je običan čovjek. On je heroj, ali nije superheroj.


Po čemu se Zagor i Batman razlikuju od ovih ostalih?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/09/2011 : 19:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by magirus

Po meni je Murdo najgore kreiran lik u stripu.
Najpre zaljubljeni fanatik koji zbog dečje ljubavi prelazi u kriminalca kako bi dobio (?!?!) osobu koju voli ubivši joj muža.
Zatim u sledećoj epizodi se kao pokaje i postane neki ajde kao ok lik.
I sve bi bilo ok dotle... ali pazi molim te, on za samo dve epizode postaje kralj zločina, vrhunski revolveraš koji u par poteza ubija nekoliko profesionalaca (Los Anđeles).
Kad pre nauči i kad pre se ponovo preokrenu?
Ono posle u Midnightu ne vredi ni pominjati... apsurdan lik




Thank you, Magirus, rekao si sve sto ja nisam uspjeo.
i sad da se on uporedjuje sa kompleksnim likovima starijih epizoda?



Ne može se uspoređivat, Murdo je jedno 100 puta bolje napravljen i okarakteriziran nego 99% drugih likova u cilom serijalu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 09/09/2011 : 19:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
Meni nikada nisu ležale čikove dogodovštine sa početa nekog stripa. Često bi tu bio i Trampy. Uvijek me taj početak asocirao na to da su trebali ubaciti još par stranica tako da radnja završi točno na kraju stripa pa da nova priča krene od slijedećeg broja, al kao ako ubacimo te gluposti na početak, umjesto na kraj, nitko neće skužiti. Eto, ne vjerujem da su išli s tom namjerom, ali tako sam ja uvijek doživljavao taj "dodatak" na strip.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 09/09/2011 : 20:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus

quote:
Originally posted by Leonid




Tebi je očito sve uvijek crno ili bijelo.
Prelazi u kriminalca jer se želi obogatiti i preoteti lady Emmu a najvažniji cilj mu je maknuti s puta Frasera.
U sljedećoj epizodi on ne postaje dobrica već se bori rame uz rame s Zagorom nebi li se spasio,pritom se divi Zagoru i otkriva mu koliko ga poštuje i kao osobu i kao protivnika iako bijegom pokazuje da je i dalje zaokupljen osvetom i mržnjom prema Fraseru.
Nakon toga dolazi u Kaliforniju i iskorištava svoju nemalu inteligenciju i namjerava se opet obogatiti.
U Midnightu ti je sve objašnjeno,njegovi osjećaji i stavovi.

Zaključak,nije apsurdan lik već najbolje moguće osvježenje u Zagoru.
To što ste vi stariji fanovi čitali neke druge priče ne mora značit da morate pljuvat po svemu što nije Nollita,Tonnineli i ostali.



Nije mi sve crno ili belo, daleko od toga. Ali ovaj lik nije ni siv, on je jednostavno apsurdan i loše kreiran. Ume Boselli to.
Umesto njega slažem se da ima daleko bolje kreiranih likova koji jesu osveženje.

Mi stariji fanovi, jesmo čitali neke druge priče i čitamo i dan danas jako mnogo novih priča, i daleko od toga da je sve ono staro bolje, ali baš shodno vremenu u kome je ovaj lik kreiran, jednostavno ne leži. Ali bože moj, ukusi su različiti.
A nama ostaje da se nadamo da će se pojaviti neki novi Nolitta, Toninnelli, Sclavi, Capone... pa da zagorove priče ponovo postanu čitljive, ako ga dotle Burattini i ekipa ne unište skroz
[/quote]
Fino rečeno,ne bi valjalo kad bi svi mislili isto.
Shvaćam što ti se ne sviđa kod Murda i to je nešto normalno.
Što se tiče novih scenarista, i ja bih volio da se pojavi neki novi koji će dodati nešto svoje jer Burattini će se utopit pod količinom epizoda koje treba napisat.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 20:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

Zagor ima sposobnosti kao svaki normalan čovjek. Nema mrežu kao spiderman, neranjivost i letenje kao superman, magnetizam kao Magneto itd. Ono što Zagor radi u 90% slučajeva bi mogao i ja, ali bi prvo morao otići u teretanu.


Znači, Batman, Nightwing, Kapetan Amerika i Green Arrow nisu superheroji?

Ne oni jesu superheroji osim Batmana jer i on koristi mozak i novac. Rekao sam da je običan čovjek. On je heroj, ali nije superheroj.


Po čemu se Zagor i Batman razlikuju od ovih ostalih?


Vidim da pričam s zidom. Zagor, Batman, Mister No, Tex i slični likovi nemaju neke nad naravne sposobnosti. Ako ti možeš kao Superman gledati kroz zid onda si superčovjek, a ako ne možeš onda si čovjek. Tako su i oni junaci, a ostali superjunaci.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 21:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Vidim da pričam s zidom. Zagor, Batman, Mister No, Tex i slični likovi nemaju neke nad naravne sposobnosti. Ako ti možeš kao Superman gledati kroz zid onda si superčovjek, a ako ne možeš onda si čovjek. Tako su i oni junaci, a ostali superjunaci.


Nisi me shvatio. Zašto su Nightwing, Kapetan Amerika i Green Arrow superjunaci, ali Zagor i Batman nisu?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/09/2011 : 21:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

Vidim da pričam s zidom. Zagor, Batman, Mister No, Tex i slični likovi nemaju neke nad naravne sposobnosti. Ako ti možeš kao Superman gledati kroz zid onda si superčovjek, a ako ne možeš onda si čovjek. Tako su i oni junaci, a ostali superjunaci.


Nisi me shvatio. Zašto su Nightwing, Kapetan Amerika i Green Arrow superjunaci, ali Zagor i Batman nisu?


Npr. Kapetan Amerika je bio običan čovjek, a onda je eksperimentom dobio super moći.
Zagor je bio i ostao čovjek nije dobio nikakve dodatne sposobnosti.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 21:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by bjelolasica

Vidim da pričam s zidom. Zagor, Batman, Mister No, Tex i slični likovi nemaju neke nad naravne sposobnosti. Ako ti možeš kao Superman gledati kroz zid onda si superčovjek, a ako ne možeš onda si čovjek. Tako su i oni junaci, a ostali superjunaci.


Nisi me shvatio. Zašto su Nightwing, Kapetan Amerika i Green Arrow superjunaci, ali Zagor i Batman nisu?


Npr. Kapetan Amerika je bio običan čovjek, a onda je eksperimentom dobio super moći.
Zagor je bio i ostao čovjek nije dobio nikakve dodatne sposobnosti.


Kapetan Amerika nema supermoći. Fizički, on je najsavršenije ljudsko biće, brz, agilan, jak. Također, sjajan je borac prsa o prsa. Nightwing sjajno barata tupim oružjem, odličan je akrobat i vrlo brz, ali nema supermoći. Green Arrow sjajno barata lukom i strijelama, može pogoditi muhu u letu, ali nema supermoći.

Po čemu se oni razlikuju od Zagora i Batmana?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 09/09/2011 22:05:45
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 09/09/2011 : 22:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Cekaj malo Bushido, sad si i mene zbunio. Istina, davno sam citao Capa, ali zar njegova snaga i sposobnosti nisu znatno uvecane onih eksperimentom? U tom slucaju bi ipak bio superjunak.

Moguce je da lupam, ne secam se tacno price.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/09/2011 : 22:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Cekaj malo Bushido, sad si i mene zbunio. Istina, davno sam citao Capa, ali zar njegova snaga i sposobnosti nisu znatno uvecane onih eksperimentom? U tom slucaju bi ipak bio superjunak.

Moguce je da lupam, ne secam se tacno price.


Uvećane su do maksimuma prosječnog ljudskog organizma. Kapetanov organizam je ljudski organizam na vrhuncu.

Recimo, Batman je na sličnom nivou, ali njemu su trebale godine i godine treninga da bi to postigao.

I naravno da je superheroj, samo pokušavam reći kako ne moraš imati supermoći da bi bio superjunak.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 09/09/2011 : 22:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Aham, e vidis to je bitna stavka, nisam znao da se islo do moguceg maksimuma, kontao sam da je ono, preko mere. Hvala. :)

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 09/09/2011 : 22:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
Obično se svi žale kako se svaki topik završi Zagorom. Ne mogu da verujem da se u Zagorovom topiku vodi priča o američkim superherojima :)

Šalim se, naravno :)))
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 09/09/2011 : 22:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Po meni najbolje Zagorve priče do broja 500

Staro doba (LMS, ZS)

Rani zreli Nolittin period i najava zlatnog prioda (30-84)

1.Nasilje u Darkwoodu – (orig. 30-32) kod nas ZS 13, SDZEX 68-70.
Nollita / Ferri
2. Akt nasilja – (orig. 34-36) kod nas LMS 21-22, SDZEX 73-74.
Nollita / Ferri-Bignotti
3. Zarobljenici Crvene veštice – (orig. 41-43) kod nas LMS 7, LUZEX 79-81.
Nollita / Ferri
4. Zagor priča – (orig. 55-56) kod nas LMS 99-100, SDZEX 1-2, LUZKL 1. LUG 3.
Nollita /Ferri
5. Tajna služba – (orig. 58-60) kod nas LMS 57-58, SDZEX 4-6, LUZKL 3.
Nollita / Ferri
6. Okršaj sa Vikenzima – ( orig. 62-65) kod nas LMS 115-116, SDZEX 8-11, LUZKL 5.
Nollita / Ferri-Donatelli
7. Snežni sokolovi – (orig. 78-79) kod nas ZS 259-260/1001-1002, SDZEX 24-25.
Nollita / Donatelli

Zlatni period (Nolitta) (85-138)

8. Zagor protiv Vampira – (orig. 85-87) kod nas LUZEX 93-95, OPVČ, LUKL 18.
Nollita / Ferri
9. Američka odiseja – (orig. 87-89) kod nas ZS 279-280, SZS, LUZEX 95-97, LUZG 1, LUKL 19.
Nollita / Ferri
10. Sloboda ili smrt – (orig. 89-92) kod nas ZS 284-285, LUZEX 97-100, LUKL 20.
Nollita / Donatelli
11. Kapetan Zmija – (orig. 95-99) kod nas ZS 296-299, LUZEX 103-107, LUKL 22.
Nollita / Ferr
12. Bratić Simon – (orig. 104-107) kod nas ZS 317-318, LUZEX 111-114.
Nollita / Ferri
13. Osinje gnezdo – (orig. 107-109) kod nas ZS 323-325, LUZEX 114-116.
Nollita / Dlonatelli
14. Zimska Zmija – (orig. 112-116) kod nas ZS 336-338,340-341, LUZEX 119-123.
Nollita / Ferri-Bignotti
15. Gnev Osaga – (orig. 119-122) kod nas ZS 352-354, LUZEX 126-129.
Nollita / Donatelli
16. Zagor protiv Super Majka – (orig.122-125) kod nas ZS 359-361, LUZEX 129-132, VČOP.
Nollita / Ferri
17. Došljaci sa Aljaske – (orig. 125-128) kod nas ZS 366-368, LUZEX 132-135.
Nollita / Donatelli
18. Kandraksova mumija – (orig. 129-133) kod nas ZS 381-383, LUZEX 136-140.
Nollita / Ferri
19. Poklič Sauka – (orig. 133-136) kod nas ZS 374-375, LUZEX 140-143.
Nollita / Donatelli
20. Čovek tigar – (orig. 136-139) kod nas ZS 389-390, LUZEX 143-146.
Nollita / Ferri

Zreli period raznih scenarista (Nolitta, Sclavi, Castelli…) (139-211)

21. Tropski korpus – (orig. 154-157) kod nas ZS 442-443/448-449, LUZEX
Nollita / Donatelli-Gamba
22. Zlatni pečat – (orig. 157-161) kod nas ZS 464-467, LUZEX
Nollita / Ferri
23. Potopite „Distrojer“ – (orig. 161-165) kod ZS 498-499/506-508.
Nollita/ Donatelli-Gamba
24. Svemirska braća – (orig. 178-182) kod nas ZS 583-584/586-588.
Nollita/ Ferri-Bignotti
25. Zagor protiv Barona – (orig. 186-189) kod nas ZS 611-613.
Castelli / Ferri
26. Ludi Hakaram – (orig. 191-193) kod nas ZS 629-631.
Sclavi/ Donatelli
27. Crni gospodar – (orig. 194-196) kod nas ZS 639-641, VČ ZOP 1.
Sclavi / Donatelli
28. Vuk samotnjak – (orig. 198-199) kod nas ZS 655-656.
Sclavi / Donatelli
29. Demonska maska – (orig. 201-203) kod nas ZS 664-666.
Sclavi / Ferri
30. Velika zavera - (orig. 205-209) kod nas ZS 680-684, VČOP.
Castelli / Donatelli

Toninelliev period (212-262)

31. Jednooki Džek – (orig. 212-214) kod nas ZS 703-705.
Toninelli / Ferri
32. Rendald mutant – (orig. 217-219) kod nas ZS 724-726, VČOP.
Toninelli / Bignotti
33. Žrtva Ki’noah – (orig. 231-234) kod nas ZS 769-773.
Toninelli / Donatelli
34. Ukleta zemlja – (orig. 241-243) kod nas ZS 796-798.
Toninelli / Ferri
35. Moćni Kandraks –( orig. 248-251) kod nas ZS 828-830.
Nicolai / Ferri
36. Ratnik Pekot – (orig. 255-258) kod nas ZS 852-854.
Tloninelli /Ferri

Mešoviti period od fenomenalnih priča do veoma slabih (263-315)

37. Hogatova moć – (orig. 263-265) kod nas ZS 888-890.
Capone / Ferri
38. Demoni ludila – (orig. 275-280) kod nas ZS 941-942/944-946, VČOP.
Sclavi / Ferri
39. Sveti breg – (orig. 289-291) kod nas ZS 994-996, VČOP.
Capone / Ferri
40. Potop u Darkwoodu – (orig. 307-310) kod nas ZS 1064-1066.
Capone / Torricelli-Pepe

Novo doba (SD/LU/VČ)

Burattiniev i Boselliev period (316...)

1. Tajanstveni samostan – (orig. 318-320) kod nas SD 3-5.
Tekst: Burattini / Crtež: Ferri
2. Čovek sa puškom – (orig. 336-338) kod nas LU 89-91.
Tekst: Burattini / Crtež: Ferri

Novi zlatni period (345-400)

3. Nestali istraživač (orig. 345-348) kod nas SD 9-12.
Boselli / Marcelio
4. Sedam gradova Cibile (orig. 355-357) kod nas SD 19-21.
Boselli / Chiarolla
5. Teksaški rendžeri (orig. 362-364) kod nas SD 26-28.
Boselli / Andreucci
6. Laguna živih mrtvaca (orig. 366-367) kod nas SD 30-31.
Boselli / Laurenti
7. Crna duša (orig. SP 8) kod nas LUZSP.
Boselli –Colombo / Ferri
8. Sjene nad Darkwoodom (orig. 376-379) kod nas SD 40-43.
Boselli / Ferri
9. Morska strava (orig. 386-388) kod nas SD 50-52.
Boselli / Andreucci
10. Kapetan Midnight (orig. 389-391) kod nas DS 53-55.
Boselli / Laurenti
11. Smrtonosni Mortimer (orig. 394-396) kod nas SD 58-60.
Burattini / Ferri
12. Tajna Fride Lang (orig. 397-399) kod nas SD 61-63.
Boselli /Della Monica
13. Dugin most (orig. 400) kod nas LUZSP u boji.
Boselli / Ferri

Period stabilnih i dobrih priča i Afrička odiseja (401-430)

14. Mortimerova osveta (orig. 407-408) kod nas SD 70-71.
Burattini / Ferri
15. Braća po krivi (orig. 411-414) kod nas Vaninni 1-4, LU 94-97.
Boselli / Marcelio
16. Blago Žana Lafita (orig. 417-419) kod nas LU 100-102.
Burattini / Chiarolla
17. Kejnov povratak (orig. 420-422) kod nas Abaton 1-3, LU 103-105.
Boselli / Andreucci
18. Kraljica mrtvog grada (orig. 422-424) kod nas Abaton 3-5, LU 105-107.
Boselli / Laurenti
19. Crni brod (orig. 429-430) kod nas LU 112-113.
Boselli /Della Monica
20. Nulta godina Darkwooda (orig. SP 13) kod nas LUZSP.
Burattini / Ferri
21. Povratak Kandraksa (orig. 431-435) kod nas LU 114-118.
Boselli / Ferri-Torricelli- Marcelio
22. Dugo putovanje (orig. Maxi 2) kod nas LUZM 2.
Burattini / Chiarolla

Period velikih oscilacija i pada kvaliteta priča (436-468)

23. Thugsi (orig. 444-446) kod nas LU 127-129.
Tekst: Burattini / Crtež: Della Monica
24. Močvara robijaša (orig. 465-468) kod nas LU 148-151.
Burattini / Laurenti

Očajan period (469-500)

Edited by - Bruce Springsteen on 09/09/2011 23:28:40
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.54 seconds. Snitz Forums 2000