forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/09/2011 : 19:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Nastavite ti i Bushido, pa raspravite je li, ja nemam osnovu za dalje :)


Nećemo više, nema smisla. Morat ćemo se složiti da se ne slažemo.

Jedino, moram primjetiti ovdje jednu stvar koja mi se čini neispravnom. Kad god bih ja naveo neki argument zbog kojeg je Zagor superjunak, kontraargument bi bio u stilu: Ovaj lik isto to ima, je li on superjunak?

To tako ne ide.

Nije svaki junak u kostimu superjunak.
Nije svaki junak s traumom superjunak.
Nije svaki junak s motivacijom superjunak.
Nije svaki junak sa sposobnostima superjunak.
Nije svaki junak sa šarolikim negativcima superjunak.
Nije svaki akcijski junak superjunak.

Superjunak je onaj koji posjeduje sve ove elemente. A to je Zagor.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 10/09/2011 19:49:08
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/09/2011 : 19:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Elderane84

Nastavite ti i Bushido, pa raspravite je li, ja nemam osnovu za dalje :)


Nećemo više, nema smisla. Morat ćemo se složiti da se ne slažemo.

Jedino, moram primjetiti ovdje jednu stvar koja mi se čini neispravnom. Kad god bih ja naveo neki argument zbog kojeg je Zagor superjunak, kontraargument bi bio u stilu: Ovaj lik isto to ima, je li on superjunak?

To tako ne ide.

Nije svaki junak u kostimu superjunak.
Nije svaki junak s traumom superjunak.
Nije svaki junak s motivacijom superjunak.
Nije svaki junak sa sposobnostima superjunak.
Nije svaki junak sa šarolikim negativcima superjunak.
Nije svaki akcijski junak superjunak.

Superjunak je onaj koji posjeduje sve ove elemente. A to je Zagor.



Tja, po svemu navedenom i Tex je superjunak, kao i Dylan Dog, Mister No, kao i Blek, Mark, i Miki....jedino mi se cini da Nick Raider nije

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/09/2011 : 19:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by bjelolasica

A da otvorite zasebni topic o herojima i superherojima te tamo nastavimo raspravu.


Zagor-staro ili novo doba, sta je bolje.


Svako doba je dalo odlične epizode samo je u nekima bilo više boljih. U ovom slučaju to je staro doba.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 10/09/2011 : 19:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Zagor nije superjunak.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2011 : 19:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Samo da ubacim neke svoje komentare iz prijašnje polemike... Ako ništa drugo, i kolege Talijani dijele mišljenje o superheroju.


Zagorovi korijeni počivaju na osobinama ranog američkog superjunaka definitivno (bez pravih nadnaravnih moći, no pokupio je druge karakteristike), no dajem za pravo i ostalima. Da je Zagor izlazio u Americi bili bi ga zvali superherojem, klonom Tarzana vjerojatno, no kako je nastao i evoluirao u Italiji (drugi mentalitet, druge škole stripa) mislim da ipak možemo odati počast Bonellijevcima, diferencirati ih od američke škole i reći da je taj strip izrastao u svoju kategoriju "superherojštine".

Osobno su mi draži ovaki bonelijevski junaci/superjunaci od američkih, tek toliko da ne kažete da imam nešto protiv Bonellija.


Evo jednog isječka iz zagorovog indexa gdje ga poistovjećuju se superherojem...


Tarzan, Fantom, Batman - koje oni imaju supermoći? Nolitta je bio prvenstveno inspiriran Tarzanom i Fantomom, od Tarzana je naslijedio konstituciju i skakanje po lijanama, a od Fantoma posebno obilježje po kojem se pamti (znakovitu majicu) i po tome što se svojim podanicima urođenicima pokazuje kao "svemoguće" božanstvo i kraljuje suvereno u svom kraljevsvu divljine. To je "službena" inspiracija, mislim da sam i pročitao to negdje... A tu se i miješaju utjecaji westerna, kinematografije, pustolovnih romana i stripova onog vremena.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/09/2011 : 19:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Da nije bilo Chuck Norrisa ne bi bilo ni superheroja pa samim time ni Zagora.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/09/2011 : 20:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Elderane84

Nastavite ti i Bushido, pa raspravite je li, ja nemam osnovu za dalje :)


Nećemo više, nema smisla. Morat ćemo se složiti da se ne slažemo.

Jedino, moram primjetiti ovdje jednu stvar koja mi se čini neispravnom. Kad god bih ja naveo neki argument zbog kojeg je Zagor superjunak, kontraargument bi bio u stilu: Ovaj lik isto to ima, je li on superjunak?

To tako ne ide.

Nije svaki junak u kostimu superjunak.
Nije svaki junak s traumom superjunak.
Nije svaki junak s motivacijom superjunak.
Nije svaki junak sa sposobnostima superjunak.
Nije svaki junak sa šarolikim negativcima superjunak.
Nije svaki akcijski junak superjunak.

Superjunak je onaj koji posjeduje sve ove elemente. A to je Zagor.



Tja, po svemu navedenom i Tex je superjunak, kao i Dylan Dog, Mister No, kao i Blek, Mark, i Miki....jedino mi se cini da Nick Raider nije



dzaba sve, Bushidova tvrdoglavost je neunistiva.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/09/2011 : 20:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Elderane84

Nastavite ti i Bushido, pa raspravite je li, ja nemam osnovu za dalje :)


Nećemo više, nema smisla. Morat ćemo se složiti da se ne slažemo.

Jedino, moram primjetiti ovdje jednu stvar koja mi se čini neispravnom. Kad god bih ja naveo neki argument zbog kojeg je Zagor superjunak, kontraargument bi bio u stilu: Ovaj lik isto to ima, je li on superjunak?

To tako ne ide.

Nije svaki junak u kostimu superjunak.
Nije svaki junak s traumom superjunak.
Nije svaki junak s motivacijom superjunak.
Nije svaki junak sa sposobnostima superjunak.
Nije svaki junak sa šarolikim negativcima superjunak.
Nije svaki akcijski junak superjunak.

Superjunak je onaj koji posjeduje sve ove elemente. A to je Zagor.



Tja, po svemu navedenom i Tex je superjunak, kao i Dylan Dog, Mister No, kao i Blek, Mark, i Miki....jedino mi se cini da Nick Raider nije



dzaba sve, Bushidova tvrdoglavost je neunistiva.


Bushidova tvrdoglavost, ljudska glupost i svemr su bezgranični. Iako, mislim da zadnje dvoje ipak imaju svoje grance.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2011 : 20:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno može da se povuče paralela izmedju Zagora i Betmena, u svakom pogledu. Sad, ne znam kako se računa, je li Betmen superheroj? ;-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/09/2011 : 20:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Samo da ubacim neke svoje komentare iz prijašnje polemike... Ako ništa drugo, i kolege Talijani dijele mišljenje o superheroju.


Zagorovi korijeni počivaju na osobinama ranog američkog superjunaka definitivno (bez pravih nadnaravnih moći, no pokupio je druge karakteristike), no dajem za pravo i ostalima. Da je Zagor izlazio u Americi bili bi ga zvali superherojem, klonom Tarzana vjerojatno, no kako je nastao i evoluirao u Italiji (drugi mentalitet, druge škole stripa) mislim da ipak možemo odati počast Bonellijevcima, diferencirati ih od američke škole i reći da je taj strip izrastao u svoju kategoriju "superherojštine".

Osobno su mi draži ovaki bonelijevski junaci/superjunaci od američkih, tek toliko da ne kažete da imam nešto protiv Bonellija.


Evo jednog isječka iz zagorovog indexa gdje ga poistovjećuju se superherojem...


Tarzan, Fantom, Batman - koje oni imaju supermoći? Nolitta je bio prvenstveno inspiriran Tarzanom i Fantomom, od Tarzana je naslijedio konstituciju i skakanje po lijanama, a od Fantoma posebno obilježje po kojem se pamti (znakovitu majicu) i po tome što se svojim podanicima urođenicima pokazuje kao "svemoguće" božanstvo i kraljuje suvereno u svom kraljevsvu divljine. To je "službena" inspiracija, mislim da sam i pročitao to negdje... A tu se i miješaju utjecaji westerna, kinematografije, pustolovnih romana i stripova onog vremena.





pa da, u osnovi je onako kao sto King rece -> superheroji su oni koje njihova izdavacka kuca/tvorci proglase takvima...

junak/heroj jednostavno nije vezan uz žanr - junak je sredisnji lik nekog narativa - karakteristike junaka mijenjaju se ovisno o zanru (od onih sto su sukali brkove - svoje i tudje - iz epske poezije, preko junaka kriminalistickog romana, pa do tipičnih junaka hrvatske moderne proze)

superheroj je karakteristicna vrsta junaka koju izmedju ostaloga karakterizirju - em pripadnost americkom mejnstrimu, em nadnaravna sposobnost, em sto rece King etiketa

svi Marvelovi i DC-jevi likovi su nadzanrovski gledano junaci - unutarzanrovski gledano su superjunaci

ez simpl ez det

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/09/2011 : 20:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Samo da se ubacim na trenutak između ovih burnih diskusija, pa vi možete dalje...

Moj prijatelj Jim Gitara Zagor ZG LUSP 4 | 128 str.

Naši prijatelji u Galvestonu nailaze na starog poznanika lutalicu, Jima Gitaru. Veselo okupljanje pokvari dolazak stranca Ordoneza koji unajmljuje ljude koji bi ga otpratili do ranča izvjesnog Marca Medine i štitili od napada Apača. Jim se neočekivano okrene protiv Zagora, a Zagor nakon što dođe sebi, sav izvan sebe krene u potragu za grupicom plaćenika i Jimom...



http://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-lusp-4-moj-prijatelj-jim-gitara/1360/



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 10/09/2011 20:26:35
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/09/2011 : 20:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Zagor nije superjunak.



Ljudi, ovo je odlična konstantacija.
mpavin vam svima može održat lekciju kako pravilno iznosit argumente.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/09/2011 : 21:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni znao da ovaj strip odozgo jos uvijek nine recenziran... nice!
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/09/2011 : 21:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Nisam ni znao da ovaj strip odozgo jos uvijek nine recenziran... nice!
:)


Dijelim šokiranost kolega. Usput, je li još koji Zagor iz tog razdoblja pa sve do Hordi zla ostao ne recenziran.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 10/09/2011 21:38:14
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4722 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 10/09/2011 : 21:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by acestroke

Nisam ni znao da ovaj strip odozgo jos uvijek nine recenziran... nice!
:)


Dijelim šokiranost kolega. Usput, je li još koji Zagor iz tog razdoblja pa sve do Hordi zla ostao ne recenziran.



Mislim da "Šake i zlatno grumenje" i "U službi cara" nisu recenzirane. Mislim.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/09/2011 : 22:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@drogsy:
Siguran sam da si u pravu.
:)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 10/09/2011 : 23:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Nije recenziran ni "Zagorova Prica"...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 10/09/2011 : 23:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Zagor jest superjunak, tu nema dvojbe. Za mene.

Zašto?

Pa koji je još to čovjek najbrži, najokretniji, najsnažniji ?
Supermajk, jedan od najvećih atletičara tog doba, je bio najbliži ali opet nedovoljno dobar.
Rocky Thorpe, najveći boksački prvak koji se igra sa najjačim ljudima tog doba, čak nije predstavljao niti toliku prepreku Zagoru koji ga je opet svojim specifičnim stilom nadjačao. I opet je bio najjači kad se Zagor "povukao".
Tkačevi Min-Ja su bili malobrojni likovi u svijetu ovog nadčovjeka koji su mu uspjeli parirati i uz manje trikova ga i nadjačati. Ali sam siguran da bi se Zagor s njima poigrao u 1 na jedan borbi.
Likove kao što je Timber Bil, Vuk Samotnjak i sl. nije vrijedno niti spominjati u istoj rečenici sa Zagorom u ovom smislu.

Čini mi se da jedino nema tehničkog znanja na svim poljima ali to nadoknađuje svojim specifičnim stilom koji uvijek kao da je superiorniji protivniku. Odnosno preciznije, ako npr. sretne kung fu lika, njegov američki stil čelična pesnica u kristalnu bradu i sl. uvijek pobjeđuje.


Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/09/2011 : 00:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
A da ne pricamo kako soficistirano unistava Helingenove uredjaje, tacno zna cemu koji sluzi.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 11/09/2011 : 00:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Zagor jest superjunak, tu nema dvojbe. Za mene.

Zašto?

Pa koji je još to čovjek najbrži, najokretniji, najsnažniji ?
Supermajk, jedan od najvećih atletičara tog doba, je bio najbliži ali opet nedovoljno dobar.
Rocky Thorpe, najveći boksački prvak koji se igra sa najjačim ljudima tog doba, čak nije predstavljao niti toliku prepreku Zagoru koji ga je opet svojim specifičnim stilom nadjačao. I opet je bio najjači kad se Zagor "povukao".
Tkačevi Min-Ja su bili malobrojni likovi u svijetu ovog nadčovjeka koji su mu uspjeli parirati i uz manje trikova ga i nadjačati. Ali sam siguran da bi se Zagor s njima poigrao u 1 na jedan borbi.
Likove kao što je Timber Bil, Vuk Samotnjak i sl. nije vrijedno niti spominjati u istoj rečenici sa Zagorom u ovom smislu.

Čini mi se da jedino nema tehničkog znanja na svim poljima ali to nadoknađuje svojim specifičnim stilom koji uvijek kao da je superiorniji protivniku. Odnosno preciznije, ako npr. sretne kung fu lika, njegov američki stil čelična pesnica u kristalnu bradu i sl. uvijek pobjeđuje.




Roki pre Rokija...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/09/2011 : 08:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks

Nije recenziran ni "Zagorova Prica"...


Je li netko počeo pisati recenziju na Zagorovu priču? Ako nije ja bi je rezervirao.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/09/2011 : 14:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
nepoznati crtac, bolji je od Laurentija
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22288 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/09/2011 : 14:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote

Nova tema:


Laurentijeve naslovnice



Sta mislite o Laurentijevim naslovnicama za KIVC izdanje?
Da li je to bio pravi potez ili je VC trebao izabrati nekog drugog crtaca?
http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=zg&What=HR&Publisher=VCBZ&ITPublisher=VCBZ&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=1

Edited by - King Warrior on 11/09/2011 14:34:27
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/09/2011 : 15:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
meni nisu grozne kao sto su nekim ovdje, ali stvarno ne kontam zasto nisu mogli da ostave originalne Ferrijeve, kao sto rade za Ludensovim KIZ (jedan jedini pametan potez koji je Ludens napravio u vezi KIZ je to sto su na koricama Ferrijeve naslovnice).
Ne bi imo problema ni sa Nuccijem, da ih je on crto, puno bolje bi to sve bilo. I hrbati su im dosta losi, ali eto, makar je crtez na hrbatima Ferrijev
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/09/2011 : 15:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by acestroke

Nisam ni znao da ovaj strip odozgo jos uvijek nine recenziran... nice!
:)


Dijelim šokiranost kolega. Usput, je li još koji Zagor iz tog razdoblja pa sve do Hordi zla ostao ne recenziran.



Ja sam već davno rezervirao "Smrtonosna tumaka", "Zagor priča" i "Chico Amerikanac" od starih epizoda, to ću uraditi u nekom roku i molio bih da mi to ostavite. Pliz. Ostalo si pogledajte što je još ostalo...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.58 seconds. Snitz Forums 2000