forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/09/2011 : 15:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Sta mislite o Laurentijevim naslovnicama za KIVC izdanje?
Da li je to bio pravi potez ili je VC trebao izabrati nekog drugog crtaca?


Meni nisu loše, a nisu bome niti nešto posebno. Tko zna kako bi uradio neki drugi crtač. Kad gledam neke druge Laurentijeve ilustracije, nekako mi se čini da se više potrudi nego to radi s KIVC naslovnicama.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/09/2011 : 16:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by acestroke

Nisam ni znao da ovaj strip odozgo jos uvijek nine recenziran... nice!
:)


Dijelim šokiranost kolega. Usput, je li još koji Zagor iz tog razdoblja pa sve do Hordi zla ostao ne recenziran.



Ja sam već davno rezervirao "Smrtonosna tumaka", "Zagor priča" i "Chico Amerikanac" od starih epizoda, to ću uraditi u nekom roku i molio bih da mi to ostavite. Pliz. Ostalo si pogledajte što je još ostalo...

O.K. No problem.

Don’t beat me massa! Please don’t beat me massa! Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 11/09/2011 19:21:37
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/09/2011 : 16:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@DeeCay:
ma pusti covjeka nek recenzira tu jednu epizodu ako hoce, zar ti ionako nemas dosta epizoda na kojim mozes da radis?
ja bi predpostavio da bi tebi dobrodoslo bilo cija ponuda da pomognu malo u vezi recenzija, pa ne moras sve uvijek sam, no?
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 11/09/2011 : 16:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da su te Laurentijeve naslovnice solidne ali ponekad vrlo loše,bar meni.
Laurenti crta Zagora kao nekog manijaka,lice mu je uvijek gnjevno ne sliči Zagoru.
Jedino mi je naslovnica broja 14 baš legla,izvrsno kolorirano i nacrtano,samo što Zagor ima predugačku kosu.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/09/2011 : 16:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Meni su vecinom odlicne. Posebno za brojeve 4, 8, 9, 12, 14. Te su perfektne. Ipak, kad su se vec odlucili za nove naslovnice (sto je sjajan potez, po meni), bolje da su mijenjali crtace, da vidimo kako ih crtaju i ostali.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 11/09/2011 : 17:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

nepoznati crtac, bolji je od Laurentija



Alessandro Bragalini
Italijan
radio Dark Horse - Fear Agent #26
http://www.comicsbulletin.com/reviews/123562824661485.htm
njegov profil na deviantart
http://brahamil.deviantart.com/gallery/?catpath=/




Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 11/09/2011 : 18:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče samog poteza od strane VČ, mislim da je fenomenalan potez i da je izdanje na određeni način dobilo na vrednosti i originalnosti. Stvarno svaka im čast na tome, bar po mom mišljenju. Iako mi je Feri ubedljivo na prvom mestu kada se radi o crtačima Zagora, ne vidim neku prednost da se stavljaju naslovne stare 50 godina, koje su reprintane sto puta, a pritom ih imamo i u knjizi sve.

Naravno, može da se ulazi u raspravu da li je Laurenti najbolji izbor, ali treba da se uzme i u obzir činjenica da mi ne znamo apsolutno ništa o tome zašto su pregovori izbacili baš Laurentija.

Što se tiče samog Laurentija i njegovog rada na KIZ, mislim da generalno previše ima oscilacija u njegovom radu.
Tako su mi slike 1, 4, 5, 8, 12, 14 i pogotovo 15 sjajne, a preostale jako, jako loše.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/09/2011 : 19:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Zašto nisu jednostavno pitali Ferrija da im nacrta nove naslovnice.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/09/2011 : 19:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Zašto nisu jednostavno pitali Ferrija da im nacrta nove naslovnice.



Predpostavljam zato sto je covjek veoma star, i trenutno ima vaznijih stvari da crta. Stavise, njegove naslovnice za sve ove epizode ionako vec postoje, zasto bi ih trebo ponovo crtati?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 11/09/2011 : 19:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Pa iz istog razloga iz koga ih crta i Laurenti, da bi bile na kolekcionarskom izdanju. Niko mu ne bi trazio da crta iste, kao sto ni Laurenti ne crta iste.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/09/2011 : 21:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni su Laurentijeve naslovnice tuga i jad, pogotovo kada pogledam kako je Ferri to nacrtao.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 11/09/2011 : 22:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Svakako da je nabolje rešenje bilo da ih je crtao Ferri, i to posve nove naslovnice Ovako Laurentieve nisu loše, ali nemaju blage veze sa Zagorom, mada to i nije toliki problem koliki je problem sa riknama i izborom Ferrievih naslovnica, prava katastrofa

Edited by - Bruce Springsteen on 11/09/2011 22:15:08
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 11/09/2011 : 22:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Jeste, ni meni se rikne ne sviđaju, to mi se jedino ne sviđa na VČ KIZ. Mada to ovde nije tema, ni kvalitet samog izdanja, nego Laurentijeve naslovnice.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/09/2011 : 22:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Sta mislite o Laurentijevim naslovnicama za KIVC izdanje?
Da li je to bio pravi potez ili je VC trebao izabrati nekog drugog crtaca?
http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Author=All&Name=&Heroes=zg&What=HR&Publisher=VCBZ&ITPublisher=VCBZ&list=off&sort=Publisher,Num,Hero&cnt=20&PageCount=1


Naslovnice su bombastične. Boje su boli glava malo previše dramatične. Da nikad nisam čuo za Zagora sigurno bi uzeo stripove, ali pošto znam što se u njima događa naslovnica je previše, hm..., previše...

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/09/2011 : 22:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Jeste malo off topic, ali poslije duzeg vremena procitao sam Pukovnikovu Podvalu, Kapetana Zmiju i Zarobljenici Crvene Vjestice. Na konto one price o starom i novom periodu, malo je nepravedno sto smo sve podijelili u 2 oblasti, prije i poslije Nestalog Istrazivaca. Skontao sam da su meni ove price fenomenalne, naivne, ali ultra zanimljive, sto ne mogu reci za vecinu Toninellijevog perioda, pa cak ni za dosta prica iz Zlatnog Perioda, da ne spominjem Sclavija. Na primjer, Pukovnikova podvala sije Plamenu Lobanju i Demonsku Masku u svakom pogledu, prica je bolja, prosto ostavlja jaci utisak.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 11/09/2011 : 22:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Jeste malo off topic, ali poslije duzeg vremena procitao sam Pukovnikovu Podvalu, Kapetana Zmiju i Zarobljenici Crvene Vjestice. Na konto one price o starom i novom periodu, malo je nepravedno sto smo sve podijelili u 2 oblasti, prije i poslije Nestalog Istrazivaca. Skontao sam da su meni ove price fenomenalne, naivne, ali ultra zanimljive, sto ne mogu reci za vecinu Toninellijevog perioda, pa cak ni za dosta prica iz Zlatnog Perioda, da ne spominjem Sclavija. Na primjer, Pukovnikova podvala sije Plamenu Lobanju i Demonsku Masku u svakom pogledu, prica je bolja, prosto ostavlja jaci utisak.


A tek Zarobljenici Crvene veštice
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 11/09/2011 : 23:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Pukovnikova podvala je stvarno fantastičan strip. Još kada se tom pridoda i Sloboda i smrt, dobija se jedna od najpotresnijih i najjačih priča u Zagoru.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/09/2011 : 23:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Pukovnikova podvala je stvarno fantastičan strip. Još kada se tom pridoda i Sloboda i smrt, dobija se jedna od najpotresnijih i najjačih priča u Zagoru.



Nolita & Donateli . Ovome da dodamo Gnev Osaga i Poklic Sauka, cisto da zaokruzimo celinu. Na zalost odlaskom Nolite slabo da smo imali ovake price gde smo u centru imali tragediju i plemena i pojedinca.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/09/2011 : 23:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Pukovnikova podvala je stvarno fantastičan strip. Još kada se tom pridoda i Sloboda i smrt, dobija se jedna od najpotresnijih i najjačih priča u Zagoru.

Koji su to brojevi u extra izdanju? Mislim na Crvenu vješticu i Pukovnikovu podvalu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/09/2011 : 23:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84
Na primjer, Pukovnikova podvala sije Plamenu Lobanju i Demonsku Masku u svakom pogledu, prica je bolja, prosto ostavlja jaci utisak.



Demonska maska mi je tesko djubre, ta mi je oduvek bila medju najgorim Ferijevim ZS Zagorima. Potpuni Sklavijev promasaj. Opet Lobanja mi je simpaticna, naivna, al boze moj. Vreme cini svoje, pa mi je ovaj strip daleko bolji nego li je bio ranije.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/09/2011 : 23:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Bat Baterton

Pukovnikova podvala je stvarno fantastičan strip. Još kada se tom pridoda i Sloboda i smrt, dobija se jedna od najpotresnijih i najjačih priča u Zagoru.

Koji su to brojevi u extra izdanju? Mislim na Crvenu vješticu i Pukovnikovu podvalu.



79-82, cini mi se. Genijalne epizode. Crtez i Ferijev i Donatelijev jos u povoju, ma milina za citati. Veceras se podsjecam Blaga Crvene planine i drugog Helingena :) Hvala VC za ovaj reprint od prvog broja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/09/2011 : 00:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Stvarno, Seminole su jedna od potresnijih epizoda u Zagorovom svijetu, a Manetola i Liberty Sam jedni od upečatljivijih likova...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/09/2011 : 00:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke
Predpostavljam zato sto je covjek veoma star, i trenutno ima vaznijih stvari da crta. Stavise, njegove naslovnice za sve ove epizode ionako vec postoje, zasto bi ih trebo ponovo crtati?


Da, da se ne bi desilo da bi nakon određene epizode morali mijenjati crtača...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/09/2011 : 09:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Stvarno, Seminole su jedna od potresnijih epizoda u Zagorovom svijetu, a Manetola i Liberty Sam jedni od upečatljivijih likova...


Kao i Wakopa iz Osaga, samo tamo jednu sitnicu ne znamo. Kako mu se zove žena koju ubije Billy boy.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/09/2011 : 15:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Laurenti mi nije među omiljenima, ali moram priznati da je ovde većinom odradio dobar posao. Naslovnice 9 (L'avvoltoio/Orlušina) i 12 (La casa del terrore/ Kuća straha) su po meni nadmašile čak i Ferrijeve. U ostalima se u mnogo stvari gleda kroz prste.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.81 seconds. Snitz Forums 2000