forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 238

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/09/2011 : 21:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Vrećice su mi bezveze, ali kolekcija Zagora je uvijek dobrodošla za vidjeti...
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 11/09/2011 : 22:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
I ja koristim kesice, samo sto ih upakujem sa onom masinicom pa je malo manje primjetno.
Imam nekih starijih knjiga i slicno, koje nisu ostecene ili tako nesto, ali su nakon nekog vremena stranice promjenule boju (pozutile), pa radi toga ih i ja pakujem.Zao bi mi bilo da se desi to bilo kojem stripu.Paka kaze neke vrijednije stripove ... Zavisi kako gledas na to.Nekome je obicni zagor od Ludensa ako ga voli pravo vrijedan, tako da ... Ja to gledam ovako ... Sve sto imam u kolekciji volim to i puno mi znaci, tako da smatram to vrijednim (bar za mene), iako mozda nema neku vrijednost na trzistu :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 12/09/2011 : 08:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Ove kolekcije su prelepe.Mada imam skoro sve ove stripove opet me uzbude kao da ih nikada nisam video.
Kesice za stripove? U sustini nisam za njih jer stvaraju neku vrstu bedema,gde su one tu je vec kult,oltar i opterecenost da se stripovi ne ostete,ovlaze i tu vec nema uzivanja postanemo optereceni estetikom ambijentom i tako to.
ali....
Kada vec toliko novca i truda ulazemo zasto ih i ne bi zastitili,ja sam za neku specijalnu vrstu kesica.Mozda Italijanske sa nekim patentom ili debljim formiranim najlonom kao za sveske.
Ove mekse i slabije kesice kao da prizivaju vlagu a i nerviraju slabe su guzvaju se.
Kesice vise leze libellus i fibra izdanjima jer su njihovi tvrdo koriceni stripvi skloniji ostecenjima.
Nije to zlatnu seriju i lms.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/09/2011 : 10:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam dosta godina držao stripove u tim malim kesicama, ali sam na kraju odustao. Sigurno će se stripovi bolje očuvati u njima, ali živciralo me je slaganje stripova na police, jer je kompliciranije kad su u vrećicama, a i kad treba baciti pogled na neki strip ili pročitati ga vrećice samo živciraju!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 12/09/2011 : 14:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Kesice su znak da vam stripovi više nisu ljubav već strast (ne mislim na strast u pozitivnom smislu,već kao vid zavisnosti).
To je moje viđenje, normalno, i ne pokušavam da nikog uvredim.
Ne volim da vidim kolekcije sa tim "kurtonima"!



Isto i ja razmišljam.
Kesice su znak da se postaje junkie, a to ne treba u životu. Stripovi su tu da ih čitaš, listaš, sakupljaš i posudiš osobama od povjerenja na čitanje.

Vezano uz ovo, nedavno sam uletio u jedan podrum kod lika koji je cijeli život kupovao knjige. Čovjek je 30 godina slagao biblioteku jer je imao love, vremena i volje i čega sve još ne da sebi priušti taj gušt. Onda je odlučio odseliti iz kuće gdje je do tada živio i gdje se taj podrum nalazi i tamo je ostavio 80% biblioteke.
Ljudi, to su brda knjiga složena na podu ili nabacana na hrpama.
Pitam ga kako to da je ostavio te knjige, a on kaže: što da radim s njima? One vrijednije nosim sobom, a ostale hrpetine neka budu tu jer mi nisu više interesantne.
Meni je bio zanimljiv taj stav. Znači, vrijeme je učinilo da nešto što je jedan period u životu držao vrlo važnim sada gleda kao pomalo beznačajno i nešto što čak nije vrijedno truda da bi se preselilo u novu kuću.

Naravoučenije:
Sakupljati što te zanima, čitati, uživati - DA! Biti bolestan od kolekcionarstva - NE!

Zbog toga NE kesicama! Neka se moji stripovi slobodno kočopere na policama i dostojanstveno ostare skupa samnom!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 12/09/2011 : 15:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

[quote]
Zbog toga NE kesicama! Neka se moji stripovi slobodno kočopere na policama i dostojanstveno ostare skupa samnom!



Svaka čast na ovom podebljanom.

Evo upravo sada bacam pogled prema svojoj polici i vidim ''Sedam gradova Cibole '' totalno razj*ban od čitanja. Ma nema šanse da bi navukao te kondome na to. To su stripovi uz koje sam odrastao, koji su životni suputnici i kojima se uvijek rado vratim. A vrećice odobravam jedino ako su namijenjene za prodaju kad im naraste cijena.

Isto kao i Paka01 smatram bezveznim novija izdanja tak nagrđivati jer, nekak sumnjam da će npr. neka redovna izdanja Zagora od Ludensa ikad doseći neku kolekcionarsku visoku vrijednost.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2917 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 12/09/2011 : 15:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Jebi ga. Ja volim svoje stripove i nastojim da budu što manje povređeni prilikom čitanja i stajanja. Možda sam bolestan, ali... fuck it.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 12/09/2011 : 16:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Jebi ga. Ja volim svoje stripove i nastojim da budu što manje povređeni prilikom čitanja i stajanja. Možda sam bolestan, ali... fuck it.



Nisi, vjeruj mi. Ima nas dosta slicnih tebi.

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 12/09/2011 16:05:15
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 12/09/2011 : 18:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by djukak

Jebi ga. Ja volim svoje stripove i nastojim da budu što manje povređeni prilikom čitanja i stajanja. Možda sam bolestan, ali... fuck it.



Nisi, vjeruj mi. Ima nas dosta slicnih tebi.




Bas tako.A kad pogledas i s druge strane.Ulozis primjera 50 000 kuna u nesto i naravno da ces to paziti, i volis da se sto manje ostecuje.I kao sto kaze gore (ne znam ko) Zar nije bolje da se ocuvaku kako treba, pa sutra ako te to prestane zanimati mozes ih prodati za dobru cijenu ako su ocuvani extra, a ako nisu to je vec problem.Zamisli primjera ZS ili LMS covjek koji ih je cuvao kako treba i ako su ga prestali zanimati mogao je uzeti ogromne pare, a da ih nije cuvao izgubio bi mnogo para :)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
871 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 12/09/2011 : 23:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by djukak

Jebi ga. Ja volim svoje stripove i nastojim da budu što manje povređeni prilikom čitanja i stajanja. Možda sam bolestan, ali... fuck it.



Nisi, vjeruj mi. Ima nas dosta slicnih tebi.




He he...znači, bolesni smo svi...

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 13/09/2011 : 00:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim zasto bi drzanje u kesicama bilo vid zavisnosti, niti razumem donosenje tako pausalnog zakljucka. Ne svidja vam se, u redu, vasa stvar, ali nemojte odmah davati procene onih koji ih imaju.

Nastojim da cuvam sve stripove u patent kesicama, lako se stavi, lako izvadi, lako vrati. Fale mi jos dva formata za ove graficke novele DCove i jos ponesto, Boneli je pokriven kao i nesto manji formati. Nesto malo ZS drzim u kesicama jer se bukvalno raspadaju, prokleti bili. Jedino nemam kesice za ove albume vece, ali to mozda jednom i navatam negde.

A razlog? Pa ono, ne volim da brisem prasinu sa stripova, smatram da se patent zatvaranjem (naravno, istisne se vazduh koliko se moze) cuva i papir i strip. Posto sada kupujem samo stripove kojima se vracam, hocu da budu u dobrom stanju i za deset, dvadeset godina.

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 13/09/2011 : 10:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, nemojte se odmah vrijeđati i pogledajte istini u oči, a ta je da kada se zabrije u "bolest" počinje se sličiti na: http://dechive.blogspot.com/2011/01/world-most-bizarre-collections.html

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 13/09/2011 : 13:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Stripovi i knjige su drugo,oni se kupuju i u njih se ulaze da bi covek uzivao u citanju,prelistavanju.
A sto se tice markica,znackica raznih eksponata oni sluze za izlaganje i ukras.Ako neko misli da ulozi vise hiljada evra u stvar koju ce otvoriti jednom dvaputa ili nikada.Onda je debelo zalutao u taj hobi.Znao sam neke kolekcionare koji su 90 godina pod utiskom tudjih kolekcija poceli i sami da skupljaju stripove ,mada ih posebno nisu zanimali,ali kada ljudi nemaju svoj zivotni stav i jasan put a pri tom i neispunjen zivot,onda se lako nadju u tudjim zivotima i tudjoj sreci,i brzo pocinju da imitiraju druge.
Svaka cast stripofilima koji su to oduvek i koji iz ciste ljubavi vole stripove a ne zbog trenutnog trenda.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/09/2011 : 14:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Kesice su znak da vam stripovi više nisu ljubav već strast (ne mislim na strast u pozitivnom smislu,već kao vid zavisnosti).
To je moje viđenje, normalno, i ne pokušavam da nikog uvredim.
Ne volim da vidim kolekcije sa tim "kurtonima"!



Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 13/09/2011 : 14:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Samo me interesuje, da li se ovde navodi kao postulat da se stripovi iz kesica nikada ne citaju?

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/09/2011 : 14:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Jbg, onog dana kada počnem da stavljam stripove u kesice, zapitaću se zašto uopšte kupujem stripove. Da li zato što uživam u njima ili da bi bili što bolje očuvani i što lepše izgledali na polici..
Da ne pominjem koliko mi je ružno da vidim strip u kesici.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2917 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 13/09/2011 : 14:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Samo me interesuje, da li se ovde navodi kao postulat da se stripovi iz kesica nikada ne citaju?



Naravno da se čitaju... Zato su i kupljeni...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 13/09/2011 : 14:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jao ovo će se pretvoriti u svađu a offtopic već i jest. Stripove bi trebalo čuvat u regalu sa zatamnjenim staklom i to je to! Moje mišljenje naravno.
Ali eto svakom njegovo, ko voli vrećice nek ih stavlja ali su slike bolje bez njih






Bok, kako si.
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 13/09/2011 : 14:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Jbg, onog dana kada počnem da stavljam stripove u kesice, zapitaću se zašto uopšte kupujem stripove. Da li zato što uživam u njima ili da bi bili što bolje očuvani i što lepše izgledali na polici..
Da ne pominjem koliko mi je ružno da vidim strip u kesici.


Ja sam gore lepo napisao, cuvam ih u kesicama i citam. To sto izgubim dve sekunde da ih stavim u kesicu nakon citanja ne znaci da se ne citaju, znaci da se cuvaju. Zao mi je sto ne mozes uzivati u necemu i istovremeno cuvati to nesto, mada mi nije jasno zasto. Ali dobro, ko sam ja da pitam ista kad ste vi vec usvojili pravilo "strip u kesi - strip koji se ne cita"


Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 13/09/2011 : 14:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Strip može da se čuva i bez kesica.
Ako ti voliš kesice, ok, meni je to bezveze i uvek će biti.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20953 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2011 : 15:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Ne vidim zasto bi drzanje u kesicama bilo vid zavisnosti, niti razumem donosenje tako pausalnog zakljucka. Ne svidja vam se, u redu, vasa stvar, ali nemojte odmah davati procene onih koji ih imaju.

Nastojim da cuvam sve stripove u patent kesicama, lako se stavi, lako izvadi, lako vrati. Fale mi jos dva formata za ove graficke novele DCove i jos ponesto, Boneli je pokriven kao i nesto manji formati. Nesto malo ZS drzim u kesicama jer se bukvalno raspadaju, prokleti bili. Jedino nemam kesice za ove albume vece, ali to mozda jednom i navatam negde.

A razlog? Pa ono, ne volim da brisem prasinu sa stripova, smatram da se patent zatvaranjem (naravno, istisne se vazduh koliko se moze) cuva i papir i strip. Posto sada kupujem samo stripove kojima se vracam, hocu da budu u dobrom stanju i za deset, dvadeset godina.


Evo ga živi dokaz da strip fanatici (kao što je dotični gospodin "Zmija" koga sam imao prilike da lično upoznam) stavljaju stripove u kesice!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 13/09/2011 : 16:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Hahha, dobro Anto, dobro, doci cu ja i naredne godine u Kragujevac. :D :P

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20953 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2011 : 16:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Snake Plissken

Hahha, dobro Anto, dobro, doci cu ja i naredne godine u Kragujevac. :D :P


Ček, ček, zar se ne vidimo na sajmu knjiga u Bg-u ???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 13/09/2011 : 17:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Hm, vidis na to sam skroz zaboravio. Ne znam kakav cu biti s kintom nakon Salona, ali kontam da cu doci.

Odlicno, tamo ce biti konacni obracun. :D

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

herzegovina.boy
New Member



Bosnia and Herzegovina
187 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 16/09/2011 : 01:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send herzegovina.boy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Kesice su znak da vam stripovi više nisu ljubav već strast (ne mislim na strast u pozitivnom smislu,već kao vid zavisnosti).
To je moje viđenje, normalno, i ne pokušavam da nikog uvredim.
Ne volim da vidim kolekcije sa tim "kurtonima"!



Ljudi,moji,pa zasto svi mislite(vi koji kesice smatrate kurtonima i slicno)da ako je strip spakovan u kesicu nikad nece biti citan,ja od prije nekolike godine stripove zs pakujem u kesice cisto da nebi kupili prasinu itd.,te spakovane stripove i te kako citam,a poslje mi nije nikakav problem staviti taj strip i ponovo na masinu zatvoriti do neke naredne ispiracije citanja doticnog.Ove posljeratne uopste ne pakujem jer mislim da su dovoljno cvrsti da mogu ostati uspravno kod ciscenja prasine sa njih za razliku od stripova zs.Ako vam kazem da u kolekciji imam oko 1500 stripova(konacni(PRIVREMENI) popis je u toku),a da 150 njih nema zadnju koricu,ko moze rec da ti stripovi nisu citani i vise od toga,ali su oni meni jednako dragi kao i oni glanceri u istoj kolekciji,vise nego glupo je tvrditi da mi koji pakujemo stripove u kesice smo u nejmanju ruku neka vrsta ludaka,ali mislim da nismo,mada svak ima pravo da sudi kako mu volja.Ja te stripove ne cuvam u kesicama da bi ih nekada prodao jer 30 godina ih skupljam i svaku marku i evro ne zalim dati za stripove,a nezaoslen sam,ali stripovi su mi i dalje prioriteti,kao sigurno i vecini ovde ,i to jedini sam kolekcionar u krugu od nekih 20 km,a to vjerujte nije lako iz puno razloga.STRIPOVI SU ZA MENE RAZONODA,SKUP LIJEPIH USPOMENA IZ DJETINJSTVA I STARIH DOBRIH VREMENA KADA JE SKUPLJATI STRIPOVE NESTO ZNACILO,A TO JE DANAS KOD NOVIH GENERACIJA SASVIM NESTO BEZVEZNO ,CAST IZUZETCIMA.Zasto mi koji volimo stripove nemozemo da se slozimo oko toga da svak drzi stripove gdje mi je volja i kako mu volja(u ladici,pod krevetom ,na podu,u podrumu,na polici,u kesici,bez kesice...),a da se pri tome ne suprostavljamo jedni drugima.SVE STRIPOVE KOJE SKUPIM ZA ZIVOTA CE OSTATI SA NOM DOK SAM I JA ZIV ILI DO NEKOG SMAKA SVIJETA,ALI TJESI ME DA NECU BITI JEDINI KOJI JE IZGUBIO KOLEKCIJU,A USPUT I TINTARU.U toku je sklapanje police pa kad to bude gotovo i stripovi budu postavljeni stavicu par slika moje kolekcije djelimicno sa i djelimicno bez kurtona,pa vidite vrijedi li ona ista.MOZDA I JA JEDNOM SVE STRIPOVE POVADIM IZ KESICA,ALI DO DALJNJEG SE TO NECE DESITI,jer dosta sam ih oslobodio okova selotejpa koji sam prije 5-6 godina smatrao jako prihvatljivi i ljepio i onim najsirim selotejpom,a koliko je to bio zahtjevan i mukotrpam posao ,znam samo ja,od skora sam popravio hrbate koji su bili polu osteceni,a sada su na redu hrbati sa 100 % ili 90% ostecenjem,e sada zamislite koliko vremena i truda treba da se cijeli hrbat obnovi slova posloze u niz,izmjeri se svaki razmak izmedju broja i stripa zvezdice pa do stripa na gornjem djelu,naci odgovarajucu zvezdicu ,broj i velicinu slova iz tog perioda i sve to rucno naljepiti na zuti papir pa iskopirat u boji pa izrezat i naljepiti tecnim ljepilom na hrbate,ali ovim se udaljavam od teme,ovo cu staviti u restauriranje lada zavrsim i taj dio .Ma neznam vise ni sta da pisem osim toga da mi stripofili budemo slozni i da shvatimo da smo mi vrsta u izumiranju.PAKOVATI ILI NE PAKOVATI ,PITANJE JE SAD...MA RADITE KAKO VAM JE VOLJA I KAKO VI MISLITE DA JE NAJBOLJE DA DRZITE I CUVATE SVOJE STRIPOVE!
Go to Top of Page
Page: of 238 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000