forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 515

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/09/2011 : 14:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
To je sam urednik Decio Canzio sastavio vidim... Ajde da opet upitam, iz kojeg izdanja je ovaj tekst? Isto negdje iz Comic Arta?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/09/2011 : 15:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
>Gli inquilini arcani, ristampato in volume unico da Comic Art Horror n.13, luglio 1991

iz ovog, mogli bi reć, trejda di su sakupljene te tri priče koje su izlazile u magazinu

pitanje za Atillu77 dal ste sami skenirali to izdanje ili koristili talijanske skenove? pitam zbog boje jer koja na već postojećim skenovi izgleda loše zbog lošeg skena

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 21/09/2011 15:04:49
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 21/09/2011 : 17:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Imas pravo Deers. Taj uvodni tekst je bio dodan kad su spojili te tri proce u jednu knjigu. Originalne price nisu imali Deciov uvod.

Ne, nisam uspeo nabaviti originalni strip. Radio sam sa Italijanskim skenovima koje je Iki doterao, pa sam ih i ja malo obradio, tako da su dosta dobro izasli.

@Acerstroke - ovo nisam planirao sebi stampati, pa nisam ni saznao za cenu. Ne bi bilo bas previse skupo jer su ove tri price dosta kratke. Zajedno sa uvodom ovaj strip ima 64 stranice.
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 21/09/2011 : 17:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Ovde ima malo vise informacije o ovom stripu: http://www.ddcomics.it/2010/12/06/dylan-dog-gli-inquilini-arcani/
Go to Top of Page

ItalyAR
Starting Member



Italy
37 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/09/2011 : 23:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit ItalyAR's Homepage  Send ItalyAR a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

Ovde ima malo vise informacije o ovom stripu: http://www.ddcomics.it/2010/12/06/dylan-dog-gli-inquilini-arcani/



scans I made myself.
I am available for collaboration by providing the scans for a publication in your language.
For information, please contact me on presidente@dylandogfansclub.org

http://www.dylandogfansclub.org
http://www.facebook.com/pages/Dylan-Dog-Fans-Club-I-Dylaniati/175632665780282
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 22/09/2011 : 00:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
@ItalyAR - Thank you for your scans.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 22/09/2011 : 08:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Attila77

Upravo smo završili sa obradom ovog stripa. Odlične tri priče.






nostalgičan povratak u srednjoškolske klupe.... extra!
________________________________________________________________________________________________________________________________________
42 godine Alan Forda u HR Pravac Chicago konačno na kioscima AF Super Klasik 15 i dalje na kioscima Minuette-extra 53 na kioscima (tko želi)

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 22/09/2011 : 11:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
jel neko procitao kolor fest broj 3...kakav je?.......a dali je neko procitao italijanski kolor fest broj 5...takodje pitam kakav je?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/09/2011 : 11:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
3, pa dobar. Zapravo, veoma, veoma dobar. Ovaj cetvrti (s "crticima") mi nije toliko sjeo, ali dobro, ok.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/09/2011 : 11:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
treći je jedan od lošijih colorfestova, peti je malo bolji od trojke

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/09/2011 : 11:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

treći je jedan od lošijih colorfestova, peti je malo bolji od trojke


aha, vidim da imamo razlicite poglede :)
meni je zapravo u trojki bila najbolja crna bajka (roi), te mozda ponovno groza strasni u tami u dusi


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/09/2011 : 12:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa da, paradoksalno je crna bajka jedina svijetla točka

Al dobro ako ti se trojka svidjela svidjet će ti se i ostali. nije ni Mastantuonova priča loša ali mi smeta to kopiranje Hellboya. A konačno (nadam se) poglavlje groze strašnog me nije baš oduševilo.

Dok je četvorka puno bolja, svi crteži je fenomenalni, al mogu shvatit da ti ne sviđaju, ali za razliku od 3-ke ima puno bolje priče i di zapravo je jedina loša Faracijeva. Siguran sam da će se mnogima svidjeti i zadnja priča iako gotovo nikao ne paše crtežu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/09/2011 : 12:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Svidjela mi se ona sa njegovim profesorom - prazno pismo, ideja je ok.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 22/09/2011 : 20:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Da, i ja se slazem da je trojka dosta losa, izuzev Enine price, mada meni generalno prijaju ovi Kolor Festovi. Sareno, opusteno, kratke pricice, taman po jedna za pred spavanje, kad je covjek umoran i ne moze da pregura 96 strana iz cuga...

Cetvorka je mnogo bolja, s tim sto mi je tu Enina prica daleko najgora, a cak i Faracijeva prica mi je onako - opustena i zabavna, sa klinjom negativcem i simpaticnim Kavaconovim crtezom. Karnevaleov crtez je maestralan, i odlicno prati Bartolijevu solidnu ideju, dok je Gualdoni odradio odlican posao u posljednjoj prici (njegov najbolji rad od svega sto sam citao do sada).
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2011 : 21:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers



Iako je izgledalo logično pročitati prije ovoga broja sve relevantne brojeve serijala to dovodi do problema objektivnost individualnoga ocjenjivanja ove priče. No, ova priča nikako nije napravljena da bude promatrana sam za sebe. Da ne previše spoilam, Ruju i Sclavi (ima i njega tu samo ne znam u kolikoj mjeri) opet su dirali u ono što je trebalo biti ostavljeno i kako je u ovom broju rečeno, mrtvo i pokopano. Ruju je uzeo sve njemu dostupno zamiješao i lijepo nam servirao tu kašu. Ono što smeta je što je apsolutno sve izravno objašnjeno, upravo onako kako Sclavi nikad nije želio pisat a kako su određeni čitatelji željeli da im se priča servira. Ovo je ono što se očekivalo od Barbato da napravi s 241/242. Znači nepotrebna epizoda.

E da, čitanje cijele priče samo je još jače iskristaliziralo koliko je Ničija priča jednostavno komplicirana a Xabaras/U ime oca jednostavno glupa.



Pa sad... ne znam baš koliko se može naći Sklavija ovde, osim u očiglednom vetu na pojavljivanje Ksabarasa.

Cela prič je tapkanje u mestu, osim jedinog vrednog detalja, male Morgane; ostalo smo sve već videli, ili znali, ili je potpuno irelevantno da li znamo ili ne. Ruđu se, za razliku od Paole, nije odlučio za realizam, već pokušava da pravi postmodernističku metanarativu. To mu, naravno, ne polazi za rukom, i na kraju smo dobili jedno lepo nacrtano ništa.

I to je okej: ništa nisam očekivao, ništa nisam ni dobio. Nisam razočaran.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Edited by - Djole on 22/09/2011 21:55:32
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/09/2011 : 11:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ukoliko je neka od ovih slika vec bila ovdje objavljena, moje isprike.



Valentina Romeo










Bruno Brindisi






Lola Airaghi





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/09/2011 : 11:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Luigi Piccatto









Nicola Mari




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/09/2011 : 12:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Giuseppe Montanari







Giampiero Casertano







Fabio Celoni







Maurizio Di Vincenzo







Daniele Bigliardo




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2011 : 18:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Deers



Iako je izgledalo logično pročitati prije ovoga broja sve relevantne brojeve serijala to dovodi do problema objektivnost individualnoga ocjenjivanja ove priče. No, ova priča nikako nije napravljena da bude promatrana sam za sebe. Da ne previše spoilam, Ruju i Sclavi (ima i njega tu samo ne znam u kolikoj mjeri) opet su dirali u ono što je trebalo biti ostavljeno i kako je u ovom broju rečeno, mrtvo i pokopano. Ruju je uzeo sve njemu dostupno zamiješao i lijepo nam servirao tu kašu. Ono što smeta je što je apsolutno sve izravno objašnjeno, upravo onako kako Sclavi nikad nije želio pisat a kako su određeni čitatelji željeli da im se priča servira. Ovo je ono što se očekivalo od Barbato da napravi s 241/242. Znači nepotrebna epizoda.

E da, čitanje cijele priče samo je još jače iskristaliziralo koliko je Ničija priča jednostavno komplicirana a Xabaras/U ime oca jednostavno glupa.



Pa sad... ne znam baš koliko se može naći Sklavija ovde, osim u očiglednom vetu na pojavljivanje Ksabarasa.

Cela prič je tapkanje u mestu, osim jedinog vrednog detalja, male Morgane; ostalo smo sve već videli, ili znali, ili je potpuno irelevantno da li znamo ili ne. Ruđu se, za razliku od Paole, nije odlučio za realizam, već pokušava da pravi postmodernističku metanarativu. To mu, naravno, ne polazi za rukom, i na kraju smo dobili jedno lepo nacrtano ništa.

I to je okej: ništa nisam očekivao, ništa nisam ni dobio. Nisam razočaran.



pa da, kolaž koji je Rujuu pomogao Sclavi (ili najvjerojatnije redakcija) sastavit od već znanih dijelova priče. A Sclavijev utjecaj je možda baš mala Morgana, jer je nekako je preneobičan element pa i za takvu priču.

Nego di bi ti kronološki smjestio ovaj broj? prije Morgane? nakon Ničje priče? nakon broja 100? ili sve ovisi što se uzima za glavnu priču?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 24/09/2011 : 21:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Ovaj post bih lako mogao početi, prvim stihom, jedne stvari od Psihomodo Popa: "Što se kvragu događa!".
Dylan Dog mi se počeo sviđati!?
Ovaj lik (strip) me uvijek nekako odbijao no sad mi je baš legao.
Sused me nazvao jedan dan i kaže:"imam neke stripove, čistim sobu pa mi smetaju, a znam da ih ti čitaš".
Među raznim stripovima i nekoliko (tri) Dylana. "Skener", "Čovjek sa dva života" i "Prizivač duhova".
Baš me nekako privuklo na čitanje.Inače sam u kolekciji od njega ostavio samo "Damu u crnom"...to mi je stvarno odličan strip.
I krenem..."Skener"-jako dobro, "Č sa 2 ž" - dobar, ali počinje mi se vraćati zašto mi je Dylan išao na živce i "Prizivač" - ok, ali sad znam zašto mi je Dylan išao na živce.
Da skratim...ne volim te grafičke eksplicitne makljaže sa tim završecima ni na nebu ni na zemlji, a ti se misli.Meni pašu epizode na tu x-files/krimi foru, sa hororom kao začinom.

Molio bih preporuku za takve epizode.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/09/2011 : 21:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@poli:
odlicne su ove crte Dylana odozgo, svaka cast na postu! Bas su me odusevile. Mozda ih i stavim u svoje buduce 'Dylan Dog in English' izdanje
;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/09/2011 : 21:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nego di bi ti kronološki smjestio ovaj broj? prije Morgane? nakon Ničje priče? nakon broja 100? ili sve ovisi što se uzima za glavnu priču?


Nigde? ;)

Ali deluje se kao da je Ruju hteo da ga pozicionira pet minuta pre broja 100 - iako se tu, naravno, ne uklapa, jer je u stotci Dilan iznenađen što je završio galiju (što je naravno, prikladnije - kraj nam je iznenadan, a ne "hoću-neću-ajde ali ne baš još").

Što se male Morgane tiče...

SPOILERS ON

Šta sad, imamo Dilana koji je potpuno normalan čovek, ali je s jedne strane dete spoja dobra i zla (Ksabarasa i Dilana seniora), a s druge unuk/potomak Života i Smrti?

Mislim, mala Morgana se uklapa u tu temu da je cela priča već mrtva i pokopana, k'o što nam Krendal/Ruju kaže na početku (a onda tu pokopanu priču otprilike otkopava i pokazuje je svima, k'o na vašaru). Rekoh pre da cela priča tapka u mestu, ali bi tačnije bilo da se vrti u krug. Da je bolje izvedeno, možda bi i bilo interesantno, ali i dalje bi bilo besmisleno i bespotrebno.

Zašto uopšte misliš da se dešava pre Priče ni o kome?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/09/2011 : 22:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Zašto uopšte misliš da se dešava pre Priče ni o kome?



SPOILERI

Ma mislio sam prije Morgane, zar nije prikazano da je Dylan taj koji je otkopao Morganu nakon čega ona odlazi u London tražit njega pritom i dalje ima one poglede na razrušenu budućnost?

Ako je Dylan samo strip koji crta Crandall u razrušenoj budućnosti onda je ovo njegov zadnji broj. Nema više Crandalla, nema više Dylana, ostaju samo već nacrtani stripovi i među kojima i stotka koja upravo počinje na zadnjim stranicama.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/09/2011 : 23:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
SPOILERS

Pa da, ali niko postaje Krendal, tako da ne mora da znači. ;) Odnosno, niko i Krendal su oduvek bili ista ličnost, Autor/Tvorac (kao da to nismo znali, jelte).

Kapiram za Morganu, ali se ne slažem, jer Morgana ne pronalazi Dilana kao u "Morgani", već se, ne baš previše logično, vraća kući, Dilanu starijem. Sve u krug, što je bez sumnje i bila namera, ali joj ne vidim svrhu.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/09/2011 : 00:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
aha, ima smisla. nisam toliko razmišljao o tome svemu. nije mi se dalo nakon scene kad mali kaže da će, kad odraste, oženit Morganu...

barem je crtež odličan

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 515  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000