forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najgori hrvatski glumci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/10/2011 : 17:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Vidjevši ovakvu sličnu temu na siteu Forum.hr, bio sam potaknut na to da probamo o ovoj tematici ovdje prodiskutirat. Dakle, ovak: po vašem mišljenju, koji bi bili najgori hrvatski glumci? Možete navesti i samo jednog glumca (ako vam je on onaj glavni 'favorit').
Ali pokušajte objasnit zašto mislite da je ta navedena osoba najgori glumac/glumica i probajte se referirat na određeni film, TV seriju ili kazališnu predstavu u kojoj je dotični/dotična dokazao/dokazala svoj 'talent'.
Ajmo prijedlozi!

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 03/10/2011 17:32:03

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 03/10/2011 : 19:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Teško se odlučiti. Konkurencija je velika :) Šalu na stranu, dok je u starijoj generaciji hrvatskih glumaca bilo stvarno sjajnih (npr. Fabijan Šovagović, Zvonko Lepetić itd), u mlađoj generaciji hrvatskih glumaca teško da se ima nekoga izdvojiti po kvalitetu. Dobar mi je, primjerice, Leon Lučev, dok su ostali teška kriza. Ne znam do čega je to. Vjerovatno do akademija koje baštine takav glumački izričaj koji eventualno može proći u teatru a u igranim projektima - nikako! Najkritičniji mi je definitivno Zijad Gračić. Čovjek je postao zvijezda sapunica a u svakoj u kojoj je igrao njegov lik je toliko izvještačen da to iritira. Evo konkretne reference: U jednoj epizodi Bitangi i princeza on glumi lik nekog bivšeg boksera, opakog tipa ali njegova interpretacija tog lika je takva da priča s čistom dikcijom, onako teatralno kao da recituje poeziju. Eto, ja sam nominirao svoga "favorita".

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2341 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/10/2011 : 20:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
onaj što misli da je duhovit i glumi nekog seljaka pa dolazi kod sina u zagreb, i naravno da je čangrizav i "duhovit", ne znam kako se zove ali okrenem program kad ga vidim
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 03/10/2011 : 20:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Filip Radoš, onaj iz reklama za digitalnu TV?
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 03/10/2011 : 21:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Teško je reć ko je najgori glumac. Sve to ovisi o kvaliteti sadržaja. Tužno je gledat da se neki akademski glumac mora spustit na razinu neke loše sapunice da preživi.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2341 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/10/2011 : 21:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Filip Radoš, onaj iz reklama za digitalnu TV?



e taj, ajme majko
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/10/2011 : 22:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by wolf

Filip Radoš, onaj iz reklama za digitalnu TV?



e taj, ajme majko



ajde nemoj zajebavat
ako je on naš najgori glumac, onda je čudo da nemamo par oskara za strani film


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 03/10/2011 : 23:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
Svi "glumci" iz "serije" "Krv nije voda"... Nesto jadnije u zivotu vidio nisam...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 04/10/2011 : 00:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ja inače često idem u kazalište. kad god se općenito nađe neka dobra predstava, bilo u Kerempuhu, Komediji, Gavelli ili negdje drugdje nastojim je ić pogledat, i tu nastojim ocijenit kako je koji glumac uspio odradit svoj posao.

nego, moj favorit kaj se najgoreg glumca tiče bi bio Tarik Filipović. neki se možda s ovim neće složiti, ali ću vam objasniti zašto tako mislim. naime, ukoliko bi metnuli one njegove šugave autorske projekte (kao što su "Magic Act Show" i Spektakluk") na stranu, moram iskreno reći da me frajer u praktički svim predstavama u Kerempuhu u kojima je glumio (bilo ih je puno), nije me niti jednom uspio oduševit. praktički niti u jednoj predstavi osim jedne, koja se zove "O medvjedima i ljudima".
ta predstava je po mom mišljenju bila jedina u kojoj je Filipović donekle uspio odradit svoj posao "kako spada". ukoliko je netko od vas tu predstavu gledao, mislim da će se složiti s tim da je Filipović tu bio odličan. ali uglavnom, u svim ovim ostalima sam jasno skužio da je frajer naprosto nezainteresiran. "going through the motions", mogao bih reći.

isto tako, onu seriju Gorana Kulenovića "Bitange i princeze" smo svi gledali, i meni je Filipović od one glavne petorke oduvijek bio najbezličniji. da je njegov lik ikad bio izbačen iz serije, ista ne bi apsolutno ništa izgubila jer su svi oni ostali glavni glumci bili 100x bolji od njega. čak je i Mile Kekin, koji je, kao što znamo, pjevač i glazbenik, a ne glumac, odradio svoju ulogu daleko bolje.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 04/10/2011 : 00:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Teško se odlučiti. Konkurencija je velika :) Šalu na stranu, dok je u starijoj generaciji hrvatskih glumaca bilo stvarno sjajnih (npr. Fabijan Šovagović, Zvonko Lepetić itd), u mlađoj generaciji hrvatskih glumaca teško da se ima nekoga izdvojiti po kvalitetu. Dobar mi je, primjerice, Leon Lučev, dok su ostali teška kriza. Ne znam do čega je to. Vjerovatno do akademija koje baštine takav glumački izričaj koji eventualno može proći u teatru a u igranim projektima - nikako! Najkritičniji mi je definitivno Zijad Gračić. Čovjek je postao zvijezda sapunica a u svakoj u kojoj je igrao njegov lik je toliko izvještačen da to iritira. Evo konkretne reference: U jednoj epizodi Bitangi i princeza on glumi lik nekog bivšeg boksera, opakog tipa ali njegova interpretacija tog lika je takva da priča s čistom dikcijom, onako teatralno kao da recituje poeziju. Eto, ja sam nominirao svoga "favorita".



ona starija generacija glumaca su glumci u pravom smislu: Pero Kvrgić, Bobi Marotti, Vanja Drach, Fabijan Šovagović, Žarko Potočnjak...
od one nešto mlađe generacije istaknuo bih Željka Koenigsknechta - Kenu i (možda) Borisa Svrtana. od ove današnje generacije nitko...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 04/10/2011 : 07:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

ja inače često idem u kazalište. kad god se općenito nađe neka dobra predstava, bilo u Kerempuhu, Komediji, Gavelli ili negdje drugdje nastojim je ić pogledat, i tu nastojim ocijenit kako je koji glumac uspio odradit svoj posao.

nego, moj favorit kaj se najgoreg glumca tiče bi bio Tarik Filipović. neki se možda s ovim neće složiti, ali ću vam objasniti zašto tako mislim. naime, ukoliko bi metnuli one njegove šugave autorske projekte (kao što su "Magic Act Show" i Spektakluk") na stranu, moram iskreno reći da me frajer u praktički svim predstavama u Kerempuhu u kojima je glumio (bilo ih je puno), nije me niti jednom uspio oduševit. praktički niti u jednoj predstavi osim jedne, koja se zove "O medvjedima i ljudima".
ta predstava je po mom mišljenju bila jedina u kojoj je Filipović donekle uspio odradit svoj posao "kako spada". ukoliko je netko od vas tu predstavu gledao, mislim da će se složiti s tim da je Filipović tu bio odličan. ali uglavnom, u svim ovim ostalima sam jasno skužio da je frajer naprosto nezainteresiran. "going through the motions", mogao bih reći.

isto tako, onu seriju Gorana Kulenovića "Bitange i princeze" smo svi gledali, i meni je Filipović od one glavne petorke oduvijek bio najbezličniji. da je njegov lik ikad bio izbačen iz serije, ista ne bi apsolutno ništa izgubila jer su svi oni ostali glavni glumci bili 100x bolji od njega. čak je i Mile Kekin, koji je, kao što znamo, pjevač i glazbenik, a ne glumac, odradio svoju ulogu daleko bolje.


Slažem se za Filipovića. Izvrstan je kao voditelj kviza, ali kao glumac... Tanko.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 04/10/2011 : 07:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford

Svi "glumci" iz "serije" "Krv nije voda"... Nesto jadnije u zivotu vidio nisam...



čak je jadnije i od "Krim tima"
KRIM TIM 2 (K.T.2) PRAVDA NA ZADATKU - RTL TV part. 1

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2341 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 04/10/2011 : 07:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by wolf

Filip Radoš, onaj iz reklama za digitalnu TV?



e taj, ajme majko



ajde nemoj zajebavat
ako je on naš najgori glumac, onda je čudo da nemamo par oskara za strani film





možda je on OK,al me tjera na uzimanje daljinskog
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/10/2011 : 14:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
dobrih glumaca mlađe generacije je malo, a dobrih filmova, odnosno scenarija u kojima bi mogli pokazat što znaju je još manje
odnosno, onako preko neke stvari razrađene dijaloge ni veliki glumci ne mogu suvislo odraditi - međutim, kada se dogodi pravi predložak, onda se pokaže da ih ima koji znaju glumit - npr mladen vulić u 'ta divna splitska noć' je odradio ulogu da je se ni mladi de niro ne bi posramio, marija škaričić je tu isto bila odlična, a u onom neobičnom filmu 'nebo, sateliti' su dobri bili i oni koji su inače negledljivi
bitange i princeze su posebna priča - tu je sve na jednom višem nivou zajebancije da svi briljiraju, od gazde do mile kekina, pa čak i tarik paše, jer je takva uloga

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 04/10/2011 : 14:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by alanford

Svi "glumci" iz "serije" "Krv nije voda"... Nesto jadnije u zivotu vidio nisam...



čak je jadnije i od "Krim tima"
KRIM TIM 2 (K.T.2) PRAVDA NA ZADATKU - RTL TV part. 1

Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 04/10/2011 : 17:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
A da li je Miki Manojlovic najveci jugoslovenski glumac?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 04/10/2011 : 17:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

A da li je Miki Manojlovic najveci jugoslovenski glumac?


Ne znam da li je najveći ali je zasigurno glumčina!

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/10/2011 : 17:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raspucin

A da li je Miki Manojlovic najveci jugoslovenski glumac?


mislim da ovo zasluzuje poseban topic, "najveci/najbolji glumci ex-Yu".
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/10/2011 : 20:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Budimo iskreni ..glumacke uloge su u zadnjih par desetljeca u Hrvatskoj preuzeli politicari ..i to je ono najgore u svemu tome ..to je uzrok koji se na ovom topicu trazi .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17756 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2011 : 21:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by alanford

Svi "glumci" iz "serije" "Krv nije voda"... Nesto jadnije u zivotu vidio nisam...



čak je jadnije i od "Krim tima"
KRIM TIM 2 (K.T.2) PRAVDA NA ZADATKU - RTL TV part. 1



koji odron

dno dna... bolje bi moja baba glumila

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 04/10/2011 : 23:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

dobrih glumaca mlađe generacije je malo, a dobrih filmova, odnosno scenarija u kojima bi mogli pokazat što znaju je još manje
odnosno, onako preko neke stvari razrađene dijaloge ni veliki glumci ne mogu suvislo odraditi - međutim, kada se dogodi pravi predložak, onda se pokaže da ih ima koji znaju glumit - npr mladen vulić u 'ta divna splitska noć' je odradio ulogu da je se ni mladi de niro ne bi posramio, marija škaričić je tu isto bila odlična, a u onom neobičnom filmu 'nebo, sateliti' su dobri bili i oni koji su inače negledljivi
bitange i princeze su posebna priča - tu je sve na jednom višem nivou zajebancije da svi briljiraju, od gazde do mile kekina, pa čak i tarik paše, jer je takva uloga



od mlađe generacije glumaca bih ja izdvojio recimo Luku Dragića (bio je odličan u "U posjeti kod gosp. Greena", zajedno s Perom Kvrgićem) i Hrvoja Kečkeša (u svim predstavama u Kerempuhu je bio odličan).

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 04/10/2011 : 23:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85


čak je jadnije i od "Krim tima"
KRIM TIM 2 (K.T.2) PRAVDA NA ZADATKU - RTL TV part. 1



ovo se ni ne može nazvat glumom jebote...
u "Krv nije voda" je ipak bilo nekih ljudi kaj su se uspjeli snać kaj se glumačkih voda tiče (mali broj nažalost), ali jebiga...na kraju krajeva, ne možeš ti pokupit neke ljude sa ulice i očekivat da glume.

inače, meni najjadnija serija na RTL-u kaj se tiče glume je bila serija "Sudnica", a na Novoj TV "NAD LIPOM 35" i "Bračne vode". jel se sjećate "Sudnice"?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 05/10/2011 00:07:05
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 05/10/2011 : 15:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford

Svi "glumci" iz "serije" "Krv nije voda"... Nesto jadnije u zivotu vidio nisam...



to nisu glumci nego obične ljude uzimaju, plaća se 500 kn dan, baš ono dno dna...

http://typotecture.net / http://www.klada.hr
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/10/2011 : 22:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ah, Krim tim i Sudnica... I sad se liječim od psihičkih trauma koje su mi prouzročile . Ne znam je li u Krim timu bio iritantniji onaj ćelavi što je iskompleksiran ili onaj drugi. Negdje sam čitao da je ćelavi i inače bio murjak, pa je pokušao izvući mirovinu na nekakvu ozljedu. Mo'š misliti.
A Sudnica, ne znam. Nije toliko iritiralo što su se stalno pojavljivali jedni te isti likovi/statisti, nego ona njihova gluma s naučenim tekstovima napamet, koje su recitirali bez imalo emocija ili barem nekih tragova unosa glumca u lik kojega je glumio.

U biti, likovi iz spomenutih serija i nisu glumci u klasičnim smislu. Ovi današnji glumci nemaju onaj štih kojeg su imali stari glumci-legende. Vidi se da ne glume iz srca, nego iz novčanika. Ne mogu sad odabrati nekog tko bi po nečemu bio posebno loš, ali recimo u onim sapunjarama tipa Zabranjena ljubav bilo je dosta iritantnih likova.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/10/2011 : 00:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Ne mogu sad odabrati nekog tko bi po nečemu bio posebno loš, ali recimo u onim sapunjarama tipa Zabranjena ljubav bilo je dosta iritantnih likova.



mislim da su u "Zabranjenoj ljubavi" jedino Zoran Gogić i Nada Rocco bili oni "profesionalni" glumci. Gogićs sam gledao u dosta predstava u "Gavelli" (tamo je zaposlen), on je recimo isto jedan od boljih onih "mlađih" glumaca, dok Rocco pomtim prvenstveno po sinkronizacijama crtanih filmova.
uglavnom, u ovoj su seriji čak i oni zbog loše glume bili upropašteni. najzanimljivija stvar je kako je uopće serija poput ove uspjela doživjet 800+ epizoda.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000