forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 HRVATSKI KRALJEVI -dokumentarna serija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 28/09/2011 : 20:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Nakon podužeg odgađanja, HRT uskoro kreće sa emitiranjem sedmodijelne dokumentarno-igrane serije Hrvatski kraljevi, autora Domagoja Burića, koja će po prvi put na impresivan način dočarati slavno razdoblje hrvatske povijesti iz doba narodnih vladara. Prikazivanje serijala počinje 14.10. (petak ) na HRT 1 u 20:10h.
U ovoj jedinstvenoj seriji hrvatski vladari Trpimir, Tomislav, Stjepan Držislav, Petar Krešimir IV., Zvonimir i mnogi drugi prvi put će dobiti lica i karakter. Hrvatski će gledatelji prvi put moći vidjeti velike ranosrednjovjekovne bitke Hrvata protiv Bugara, Bizanta, Saracena i Mađara, te krunidbe hrvatskih kraljeva.
Za potrebe serije, prvi put u povijesti u cijelosti je rekonstruirana hrvatska kraljevska kruna, također prvi put u znanstvenoj i kulturnoj povijesti Hrvatske napravljene su vjerne rekonstrukcije starohrvatskih crkvi u prirodnoj veličini te glasoviti kneževski i kraljevski kameni natpisi u svojem izvornom, odavno izgubljenom obličju, što je kulturološki pothvat koji daleko nadmašuje granice pukog filmskog ili dokumentarističkog pristupa.
Svrha ovog projekta jest, uz to što će biti umjetnički dragulj, stvoriti dugotrajno obrazovno štivo za sadašnje i buduće naraštaje. Serija Hrvatski kraljevi postavlja i nove, vrlo visoke standarde filmsko-dokumentarne produkcije, koju je čak i glasoviti BBC dosezao u samo iznimnim slučajevima.
U seriji je korištena najmodernija kompjutorska 3D tehnologija (umnožavanja vojski, izrade zgrada, brodova i sličnih objekata), izrađeno je nekoliko stotina povijesnih kostima, napravljena su cijela izvorna srednjovjekovna sela u Lici i Zagvozdu, a korištena je HD te HD high-speed tehnologija snimanja.
U izradi serije sudjelovalo je gotovo tisuću ljudi, što je čini najvećim projektom u novijoj povijesti HRT-a. Iznimnost ove činjenice sastoji se, među ostalim, i od toga što je HRT na ovaj način učinio velik iskorak, budući da su veliki projekti dosad bili redovito dramskog, zabavnog ili sportskog karaktera, dok su Hrvatski kraljevi prije svega obrazovni projekt.

Prošlogodišnji trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=P9wk2FUUJRc

Edited by - dsormaz1 on 28/09/2011 20:30:21

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 28/09/2011 : 21:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
hvala Bogu da će prikazati barem dio bogate hrvatske povijesti. Također sam čuo da je projekt Zrinski-Frankopani na čekanju. HRT je napokon povukao pametan potez.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/09/2011 : 08:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Vrlo, vrlo interesantno, ovo ću zasigurno pogledati. Takvi obrazovni projekti trebali bi se raditi što više, zašto ne bi stajali uz bok našim sapunicama? Ako mogu napraviti seriju od 100 epizoda, onda mogu i projektirati neki komercijalniji edukativni materijal koji je više od jednokratne puke zabave...

Koji je bio razlog odgađanja prikazivanja serijala? To nije bilo prije prikazano uopće?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/09/2011 : 08:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Nije bilo prije prikazivano, sad je premijera. Zašto su odgađali ne znam točno, niti kakvih je problema bilo, ako ih je bilo. Trailer je još iz prošle godine.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/09/2011 : 10:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Vrlo, vrlo interesantno, ovo ću zasigurno pogledati. Takvi obrazovni projekti trebali bi se raditi što više, zašto ne bi stajali uz bok našim sapunicama? Ako mogu napraviti seriju od 100 epizoda, onda mogu i projektirati neki komercijalniji edukativni materijal koji je više od jednokratne puke zabave...

Koji je bio razlog odgađanja prikazivanja serijala? To nije bilo prije prikazano uopće?

Vjerovatno je trebalo prikazati onu sapunicu u kojoj svira Dedićeva pjesma. To je samo dokaz gluposti naših novinara.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26448 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/09/2011 : 11:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni zanimljivo razdoblje iz kojega ima malo pravih informacija.
Ovo ću shvatit kao moguću rekonstrukciju tog doba.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 29/09/2011 : 11:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
Moj djed je za vrijeme snimanja u Kninu bio statista
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 29/09/2011 : 18:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford

Moj djed je za vrijeme snimanja u Kninu bio statista

I može koja tajna sa snimanja biti nama otkrivena?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 30/09/2011 : 00:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by alanford

Moj djed je za vrijeme snimanja u Kninu bio statista

I može koja tajna sa snimanja biti nama otkrivena?

Ja znam sta i on... nista . Morali su pustiti bradu. Dva dana snimali, dobio 200 kuna na dan, jeli i pili za dž
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/09/2011 : 14:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanford

quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by alanford

Moj djed je za vrijeme snimanja u Kninu bio statista

I može koja tajna sa snimanja biti nama otkrivena?

Ja znam sta i on... nista . Morali su pustiti bradu. Dva dana snimali, dobio 200 kuna na dan, jeli i pili za dž


K vragu. Trebao sam za to znati ranije pa bih se barem dobro proveo.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2011 : 18:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Zasto ne ?
Ideja je odlicna i vjerujem mnogima zanimljiva ,
Niposto se povijest ne smije zanemariti ...dapace ..na nju se treba biti ponosan.
Bilo kako bilo , nadam se da ce uspjeti napraviti i onaj rez izmedu velikih Hrvatskih Kraljeva i vazalnog plemstva koje je doslo poslje njih i dan danas nam obraz blati ..heh ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 06/10/2011 : 11:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Ovo bih mogao pogledati,nadam se da je produkcija dobra.Svakako ću naučiti nešto novo.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 06/10/2011 : 14:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

Ovo bih mogao pogledati,nadam se da je produkcija dobra.Svakako ću naučiti nešto novo.


Jesi vidio trailer u prvom postu?
Go to Top of Page

Loki
Starting Member



Croatia
30 Posts

Member since 24/06/2011

Posted - 11/10/2011 : 08:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Loki a Private Message  Reply with Quote
Hrvatska povijest je jako dosadna, samo su se izmjenjivali kraljevi, banovi i slični, nikad se ništa bitno nije niti dogodilo. A ova serija je dokumentarno-igrana, prvi put su je najavljivali usporedno s serijom TITO, a na kraju je u svakoj epizodi Tita bila jedna minuta igranih scena i 39 minuta ljudi koji sjede i pričaju + arhivski snimci, ovdje će biti isto tako samo bez arhivskih snimaka.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 11/10/2011 : 08:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
E, je l' netko snimao Tita u verziji koja se da gledati na kompu. O oche l' netko snimati Kraljeve?

Ja, naime, nemam TV.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 11/10/2011 : 08:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Loki

Hrvatska povijest je jako dosadna, samo su se izmjenjivali kraljevi, banovi i slični, nikad se ništa bitno nije niti dogodilo. A ova serija je dokumentarno-igrana, prvi put su je najavljivali usporedno s serijom TITO, a na kraju je u svakoj epizodi Tita bila jedna minuta igranih scena i 39 minuta ljudi koji sjede i pričaju + arhivski snimci, ovdje će biti isto tako samo bez arhivskih snimaka.



a kaj da ti velim....pojma nemaš!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/10/2011 : 10:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ej Loki. Koliko vidim po tvojim postovima imaš prigodan nick.

Naravno da će se gledat! Samo se nadam da je redatelj cijepljen protiv patetičnih scena kojih u našim filmovima imamo na šlepere.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/10/2011 : 10:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Loki

Hrvatska povijest je jako dosadna, samo su se izmjenjivali kraljevi, banovi i slični, nikad se ništa bitno nije niti dogodilo.


Ha, ha, odlično. Da, mi nismo imali ništa od zanimljivih stvari, spaljivanje vještica (osim Gričke), inkviziciju, križarske ratove i otkriće Amerike...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1197 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 11/10/2011 : 13:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
Eto se kod nas i u Šibeniku snimalo 5 dana, pa smo se naslikavali. Evo nekih najboljih:



Ljevo smo ja i moj stari tijekom pauze...čekamo da nas poszovu na snimanje nove scene


- moj stari tijekom puš pauze




https://www.youtube.com/@HororFilmPlaygroundpredstavlja/videos - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/10/2011 : 21:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Dobre slike doktore! Snimalo se i tu kod mene mislim da tri dana. Što je najgore, u to vrijeme sam imao imidž prikladan za takvu vrstu filmova. Još su tražili statiste ali je prekasno došla ta informacija do mene - ne moram niti pričati da sam se poslije htio pojest od muke

Bok, kako si.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/10/2011 : 14:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Još samo dva dana do početka emitiranja.
P.S.Dr. GonZo jesi li ti ovaj prvi.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 12/10/2011 14:01:22
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 12/10/2011 : 20:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Povodom večerašnje premijere serije u dvorani Vatroslava Lisinskog, maloprije je na Dnevniku HTV-a emitiran prilog o seriji, razgovarali su s autorom Domagojem Burićem.

Evo još zanimljivih podataka o seriji:

http://www.hrt.hr/index.php?id=sprisavskogatrga&tx_ttnews%5Btt_news%5D=129594&tx_ttnews%5BbackPid%5D=364&cHash=f674bb39a1

Zanimljiv je i 5-minutni prilog o snimanju serije, na samom dnu teksta.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 14/10/2011 : 07:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Večeras u 20:10 na prvom programu HTV-a bit će emitirana 1. epizoda...

Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/10/2011 : 11:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Večeras u 20:10 na prvom programu HTV-a bit će emitirana 1. epizoda...



Odlično, stignem se vratiti s puta baš na vrijeme.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

alanford
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1169 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 14/10/2011 : 20:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alanford a Yahoo! Message  Send alanford a Private Message  Reply with Quote
Sad ce da pocne... Da vidimo na sta lici :)
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/10/2011 : 21:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Pa za početak ok, prosječno, za naše prilike odlično.
Samo ne znam zašto onaj vladar na špici namiguje klincu. Ispo bi veća faca da su u pitanju neke ženske, a ne dječaćić.
I zašto onom kovaču nisu jednostavno zalili facu rakijom?
Matrix- knez Borna mačem probija tipu drob u maniri Morpheusa= Neprocjenjivo

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 14/10/2011 21:05:16
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000