forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sajam knjiga Beograd - Okupljanje, soping itd.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 01/11/2011 : 12:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
meni osobno je naplačivanje ulaznica za sajam (gdje je žalja da se što više proda) glupost... pa to ti je kao da Mercator, Hofer, Spar i slični počnu naplačivat ulaz iu njihove centre
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 01/11/2011 : 12:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Upravo vidio Sniksija na fotki na darkwood forumu..



Pa ono nije Sniksi...

Ono je mladi Ron Jeremy !!!!!!





vec sam vidjen na temi POKAŽITE SE!!!
ko se seca - seca se
komentari su bili sledeci

quote:
Originally posted by Zlotvor

Izgledaš mi ka član "Nazaretha"...


quote:
Originally posted by sawitch

Gabrijel Omar Batistuta!!!


quote:
Originally posted by d.r.p

Konačno i Sneaksie Thiefsie,ta mysterious creature ovog foruma,dobi lice.Pa on stvarno postoji!


quote:
Originally posted by paro

Antikrist


quote:
Originally posted by d.r.p

Izgleda bogovski!


quote:
Originally posted by poison

Ja sam mislio sneaksie da ti nemas vise od 16 godina
jesi ovo stvarno ti?


quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Zlotvor

Izgledaš mi ka član "Nazaretha"...



ili isus iz Nazaretha



quote:
Originally posted by Checee

Zanimljiva faca sniksi, i definitivno nije na mentalnom nivou kao ovaj otrov dva posta iznad...
A bas bih voleo da vidim neku njegovu sliku...pise mu tamo u LK da ima trij's godine...a meni deluje definitivno kao 'salonski'....



Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/11/2011 : 12:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

meni osobno je naplačivanje ulaznica za sajam (gdje je žalja da se što više proda) glupost... pa to ti je kao da Mercator, Hofer, Spar i slični počnu naplačivat ulaz iu njihove centre




kako inace spreciti provalu divljih hordi zeljnih znanja i kulturnog uzdizanja

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/11/2011 : 12:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie
vec sam vidjen na temi POKAŽITE SE!!!
ko se seca - seca se




a znači ono si zaista bio ti..znam da si kasnije maknuo fotku..
hehe

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/11/2011 : 12:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

meni osobno je naplačivanje ulaznica za sajam (gdje je žalja da se što više proda) glupost... pa to ti je kao da Mercator, Hofer, Spar i slični počnu naplačivat ulaz iu njihove centre


Ja sam jedne godine (prije 5-6 godina bila je subota ili nedjelja), bukvalno zaglavio. Na raskrižjima su se stvarala zakrčenja. Stojiš u masi ljudi i ne krećeš se - odvratan osjećaj. Onda se pokreneš pola metra pa opet staneš. Tezgama se nije moglo ni prići. I tako čitav dan dok nisam nekim čudom uspio nešto kupiti i zgubiti se odatle :-(
Ili produljiti vrijeme trajanja sajma ili podići cijene ulaza da se malo prorijede ti silni "ljubitelji" knjiga. Ovo što sam rekao ne zvuči ni dobro ni logično, ali kada se samo prisjetim kako je bilo taj dan.
Ove godine sam išao prvi dan (slučajno, ne određujem ja) i bilo je super. Moglo se lijepo proći i sve pogledati tako da mi se taj novac za ulaz ne čini previše. Da staviš besplatno, stvorila bi se takva gužva i nervoza da se to ne bi moglo podnijeti. Kažu da je te godine bilo 100 000 posjetitelja sajma - meni se činilo da su svi bili taj dan kada smo se gužvali...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/11/2011 : 12:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by manhunter


Ne vidim zašto je taj iznos toliko veliki za neko ovakvo dešavanje(opet, ponavljam-čoveku koji zarađuje tih 300€)?



Zato što Sajam ne služi svojoj osnovnoj svrsi, a to nije kupovina knjiga na kilo po malim cenama.
Navodno, Sajam knjiga treba da predstavlja događaj gde će ljudi moći da se upoznaju sa novim prilikama u svetskoj i domaćoj književnosti, da upoznaju autore, posećuju razne tribine, promocije i predavanja, da bi sutradan na osnovu tog znanja tačno znali šta žele da čitaju i šta će da kupe kada posete knjižaru.

Ali, kako to nikome nije mnogo bitno i kako je bitno jedino to da se iskoriste najveći popusti u godini i obavi (verovatno) jedina kupovina knjiga u godini, da se daju poslednje pare i da se napune rančevi i džakovi, onda tih 250 jeste mnogo. Tih 250 dinara su dodatnih 250 više u minusu ili eventualno još jedna knjiga koja je mogla biti kupljena, ali nije i sada će morati da sačeka sledeći sajam.


Tu si u pravu.
Da sam u BG recimo, visio bih na sajmu svaki dan i posjetio sve štandove i predavanja. Sve upio i polako kupovao. I masno platio 1750 dinara za ulaznice. Ovako, uletim, platim 250, nakupujem za godinu i bježi odakle si došao. O nekim druženjima i tribinama ne razmišljam...Tako da mi nije puno, pogotovo što mi je platio netko drugi i put i ulaz.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/11/2011 : 13:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

meni osobno je naplačivanje ulaznica za sajam (gdje je žalja da se što više proda) glupost... pa to ti je kao da Mercator, Hofer, Spar i slični počnu naplačivat ulaz iu njihove centre



Treba se naplaćivati ulaz, ali nešto simbolično. Ako daš besplatan ulaz, navaliće gomila njih koji neće kupiti nijednu knjigu, a došli su samo jer je ulaz besplatan.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/11/2011 : 13:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

meni je neverovatno da toliko mladih, bar sa slike sudeći još uvijek voli strip, a da kod nas toga na površini drže stari fosili sa svojim naraštajem...



Mislim da je caka u tome da oni ipak bolje žive nego mi ovde. Baš će neko ko zaradi 200-300 evra mesečno imati želju da misli na strip.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/11/2011 : 13:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

U Italiji je prosecna plata koliko? Oko 1500 eura ako se dobro secam skorijih podataka... Ne znam gde je Lucca ali verujem da je sever Italiji koji je daleko jaci od tog proseka.. Koliko Italija ima stanovnika a koliko Srbija? I daj i ti neku sliku toga da vidimo.



Prvo nije prosecna plata 1500 vec manje. Drugo troskovi zivota su znatno veci nego u srbiji, tako da 1000 eu u italiji ne obezbedjuje mnogo bolji zivot od 400 u srbiji.

250 din za kartu mozda i deluje skupo, ali da je besplatno bio bi pravi pakao od guzve. I beskucnici bi nagrnuli na sajam, secam se da sam vidjao na sajmu onog Vladu sto zivi na ulici ispred zgrade politike pre dosta godina kad je bio besplatan dan.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 01/11/2011 13:15:14
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25110 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2011 : 13:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by manhunter


Ne vidim zašto je taj iznos toliko veliki za neko ovakvo dešavanje(opet, ponavljam-čoveku koji zarađuje tih 300€)?



Zato što Sajam ne služi svojoj osnovnoj svrsi, a to nije kupovina knjiga na kilo po malim cenama.
Navodno, Sajam knjiga treba da predstavlja događaj gde će ljudi moći da se upoznaju sa novim prilikama u svetskoj i domaćoj književnosti, da upoznaju autore, posećuju razne tribine, promocije i predavanja, da bi sutradan na osnovu tog znanja tačno znali šta žele da čitaju i šta će da kupe kada posete knjižaru.

Ali, kako to nikome nije mnogo bitno i kako je bitno jedino to da se iskoriste najveći popusti u godini i obavi (verovatno) jedina kupovina knjiga u godini, da se daju poslednje pare i da se napune rančevi i džakovi, onda tih 250 jeste mnogo. Tih 250 dinara su dodatnih 250 više u minusu ili eventualno još jedna knjiga koja je mogla biti kupljena, ali nije i sada će morati da sačeka sledeći sajam.


Tu si u pravu.
Da sam u BG recimo, visio bih na sajmu svaki dan i posjetio sve štandove i predavanja. Sve upio i polako kupovao. I masno platio 1750 dinara za ulaznice. Ovako, uletim, platim 250, nakupujem za godinu i bježi odakle si došao. O nekim druženjima i tribinama ne razmišljam...Tako da mi nije puno, pogotovo što mi je platio netko drugi i put i ulaz.




Da pokušam da poovučem paralelu: jedan od najvećih auto-salona mi je na sat vožnje. Ulaznica za taj sajam je oko 90€ i uvek bude neverovatna gužva.
Nisam baš neki zaluđenik za automobile, bio sam samo jednom do sad. Ali, da je ulaz besplatan, išao bih svake godine, makar da čisto napravim izlet, ako ništa drugo.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

austin
Junior Member



Serbia
400 Posts

Member since 15/07/2009

Posted - 01/11/2011 : 13:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send austin a Private Message  Reply with Quote
Apropo price o standardima...racunicu potpuno pogresno postavljate na noge, ne moze se gledati odnos cena prema odnosu plata.Pravi nacin je da se od prosecne plate odbiju troskovi prosecnog zivota (hrana i krov nad glavom -- koji su za razliku od karti za sajam i vise nego uporedivi ovde i tamo), pa onda videti sta moze da se uradi sa parama koje preostaju
Meni kad odbijem ono sto moram da platim ostaje manje para nego jednom italijanu. A osim nekih stvari koje su skuplje, ali ne i neophodne, sve ostalo, odeca , tehnika, kola, vecina potrosackih artikala ...sve je uporedivih cena sa srbijom i cesto i jeftinije (posledica veceg i razvijenijeg trzista). Samim tim kupovna moc italijana je mnogo veca od moje. O otplacivanju stana ili auta da ne govorim.

Dr. Evil: Quid pro-quo, Mr. Powers. Austin Powers: Yes, squid pro row.

Edited by - austin on 01/11/2011 13:24:21
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25110 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2011 : 13:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by manhunter


Ne vidim zašto je taj iznos toliko veliki za neko ovakvo dešavanje(opet, ponavljam-čoveku koji zarađuje tih 300€)?



Zato što Sajam ne služi svojoj osnovnoj svrsi, a to nije kupovina knjiga na kilo po malim cenama.
Navodno, Sajam knjiga treba da predstavlja događaj gde će ljudi moći da se upoznaju sa novim prilikama u svetskoj i domaćoj književnosti, da upoznaju autore, posećuju razne tribine, promocije i predavanja, da bi sutradan na osnovu tog znanja tačno znali šta žele da čitaju i šta će da kupe kada posete knjižaru.

Ali, kako to nikome nije mnogo bitno i kako je bitno jedino to da se iskoriste najveći popusti u godini i obavi (verovatno) jedina kupovina knjiga u godini, da se daju poslednje pare i da se napune rančevi i džakovi, onda tih 250 jeste mnogo. Tih 250 dinara su dodatnih 250 više u minusu ili eventualno još jedna knjiga koja je mogla biti kupljena, ali nije i sada će morati da sačeka sledeći sajam.



Misliš da ja ovde idem svaki drugi dan da kupujem knjige/stripove/DVD ili slično? Aha.

Tih 250din je jednostavno cena ulaska na neku manifestaciju. I to je to. Ko je već u minusu debelom bi trebalo da se učlani u biblioteku, i da čita knjige po izboru i za relativno male pare. U minus bi trebalo da se ulazi iz nužde, a ne iz luksuza, tako da to nije opravdanje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/11/2011 : 13:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by austin



Meni kad odbijem ono sto moram da platim ostaje manje para nego jednom italijanu.
Samim tim kupovna moc italijana je mnogo veca od moje. O otplacivanju stana ili auta da ne govorim.




ne ostaje ti manje para negio italijanu. i tamo se lose zivi

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/11/2011 : 13:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ko je već u minusu debelom bi trebalo da se učlani u biblioteku, i da čita knjige po izboru i za relativno male pare. U minus bi trebalo da se ulazi iz nužde, a ne iz luksuza, tako da to nije opravdanje.





Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/11/2011 : 13:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by austin

Apropo price o standardima...racunicu potpuno pogresno postavljate na noge, ne moze se gledati odnos cena prema odnosu plata.Pravi nacin je da se od prosecne plate odbiju troskovi prosecnog zivota (hrana i krov nad glavom -- koji su za razliku od karti za sajam i vise nego uporedivi ovde i tamo), pa onda videti sta moze da se uradi sa parama koje preostaju
Meni kad odbijem ono sto moram da platim ostaje manje para nego jednom italijanu. A osim nekih stvari koje su skuplje, ali ne i neophodne, sve ostalo, odeca , tehnika, kola, vecina potrosackih artikala ...sve je uporedivih cena sa srbijom i cesto i jeftinije (posledica veceg i razvijenijeg trzista). Samim tim kupovna moc italijana je mnogo veca od moje. O otplacivanju stana ili auta da ne govorim.


ako sam nesto naucio za ovih par godina u inostranstvu
to je da standard znaci iskljucivo visina prosecne plate

rekli srbi, ugh!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 01/11/2011 : 13:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Nije ni cudo.. Podigli su cene ulaznica.. 250 dinara.. Jebote, sajam knjiga a ne nautike... Cenama standova su ubili sve pa su cene i za nas vece... Umesto da edukuju ovaj narod prave od knjiga tezak luksuz...

I prošle godine je cene bila 250 din tako da ne znam ko je poturio priču o podignutim cenama.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/11/2011 : 14:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter


Tih 250din je jednostavno cena ulaska na neku manifestaciju. I to je to. Ko je već u minusu debelom bi trebalo da se učlani u biblioteku, i da čita knjige po izboru i za relativno male pare. U minus bi trebalo da se ulazi iz nužde, a ne iz luksuza, tako da to nije opravdanje.



A dobro, može i od komšinice da se posudi knjiga, ne mora da se plaća članarina biblioteci.


Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 01/11/2011 : 14:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message  Reply with Quote
Ovim kalkuklacijama docicemo do nekih neverovatnih zakljucaka- da se u Srbiji zivi bolje, ili bar isto nego u Italiji. Nekako nisam video horde Italijana zeljnih boljeg zivota da nagrcu u nasu zemlju, a video sam migraciju u suprotnom pravcu.

Na pitanje da li je 250 dniara previse za kartu svako posebno moze da pruzi odgovor. Tih 250 dinara nije za svakog isti udar na dzep. Meni je sasvim solidan udar, i ne bi mogao osim jednog dana sebi priustiti novi doalzak. Sva sreca iskoristio sam i prvi dan kada je karta bila 100 dinara.

To da je sajam knjiga manifestacija gde ce neko da se samo upoznaje sa novim tokovima u knjizevnosti ne stoji u potpunosti. Sajam jeste najbolja prilika za to, ali kupovina je i dalje osnovni motiv. Koja bi izdavacka kuca zakupila papreno skup stand da samo promovise dela. Svi racunaju na kupce, i to im je osnovni motiv, a masovnost manifestacije omogucava da se sira publika upozna sa novim tokovima, izdanjima, piscima i ostalim stvarima.

Tuzna je istina u ovoj zemlji, kad je nesto besplatno, pa makar bilo i govno, ljudi bi dosli da razgrabe. Jos tuznija istina je da ako necemu stavis makar simbolicnu cenu, eliminisaces 90 odsto onih koji bi na sajam dosli samo da bleje, i ubiju vreme.

U prevodu, cena karte od 100-150 dinara privukla bi samo one koji su i ranije planirali da dodju, a demotivisala bi one koji bi hteli samo da zuje negde da se tu pojave.

Cak i neka je cna 250 dinara, da cene za zakup standova nisu razbojnicke, mozda bi izdavacke kuce davale jos povoljnije popuste.

Da podsetim, nije uvek bilo ovako. Ranije, pre vise od deset godina (ko se seca) popusti su bili mnogo veci, ili tacnije, knjige su bile dostupnije.

Inace ovde postoji jos jedna tuzna stvar. Svaki festival, koji je poceo spontano, na kraju se pretvori u obicno otimanje para. Festival piva u Beogradu, prve dve godine pivo na standovima bilo bagatela, ali kada su osetili da dolazi sve veci broj ljudi, cene se dizu kao da si u kaficu.

Exit isto, ranije je trajao ako se ne varam, devet dana i imao je dusu, sada se pravi po meri stranaca. O Guci da ne govorim, samo cekam kada ce vazduh da naplacuju

Rostiljijada u Leskovcu, kupusijada u Mrcajevcima, tamburijada u Deronjama itd. Sve je krenulo lepo, a na kraju se pretvorilo samo u otimanje para.

Sajam knjiga jos nije dosao do toga, ali je na dobrom putu.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking

Edited by - regar on 01/11/2011 14:44:35
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/11/2011 : 14:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Od reči do reči.


quote:
Originally posted by regar



To da je sajam knjiga manifestacija gde ce neko da se samo upoznaje sa novim tokovima u knjizevnosti ne stoji u potpunosti. Sajam jeste najbolja prilika za to, ali kupovina je i dalje osnovni motiv. Koja bi izdavacka kuca zakupila papreno skup stand da samo promovise dela. Svi racunaju na kupce, i to im je osnovni motiv, a masovnost manifestacije omogucava da se sira publika upozna sa novim tokovima, izdanjima, piscima i ostalim stvarima.




Naravno da je kupovina osnovni motiv za nas kupce, kao i prodaja u slučaju izlagača.

Ono što sam napisao je stav nekih koji smatraju da bi to trebalo tako da bude i da je to osnovna funkcija sajma(nisam siguran da li su i za potpuno odsustvo prodaje, odnosno da sajam služi samo u promoterske svrhe), zato sam i stavio "navodno".
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 01/11/2011 : 15:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Odličan post regare.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2011 : 15:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Prosecna plata u kraljevini Belgiji, dok sam ja ziveo tamo, bila je oko 1400-1500 eur. Donji deo proseka bili su tipa sluzbenici u posti, salteruse, kasirke itd. Recimo da su oni imali po 1100-1200 eur.

Za 250 eur imas solidan stan na nekoj neatraktivnoj (geografski, ne i estetski) lokaciji. Imas i kuce za te pare van grada. Al recimo nemas kola, pa ajde uzmes stan. 250 eur dakle. Ostali troskovi te izadju jos 200tinak. Hrana - provereno mozes da jedes za 10 eur dnevno i to ne da jedes nego da uzivas. Ergo, 250+200+300 = 750. I kao salterusi, tebo ostaje 350 eur, pa aj nek imas kola i nek ti ode 100tinak ojra na benzin mesecno (za te pare vozis gde hoces koliko hoces). Udari i 100 eura na "troskove za reprezentaciju", tj. da izadjes u kafanu, popijes pice, dva put nedeljno, nesto i pojedes. I jos uvek ti ostaje random 150 eura za koje mozes da udjes na sajam knjiga ili kupis neki strip ili stagodhoces. I to samo ako se bas bas baskaris sa izlascima, hranom i gorivom.

U Srbiji, bez 200 eur ne mozes da nadjes mesto za zivot u Beogradu a da je necemu. Infostan, struja, internet i telefon su ti jos 100 eur. Ergo, imas zahvalan zadatak da u 100 eur koliko ti ostane uglavis da jedes svaki dan. Tu tih 250 dinara itekako znaci, jer 250 dinara su x kila jabuka/y kila krompira. I tek onda, kad ocistis sve to (a uvek se nadje jos neki trosak), ti treba da razmisljas o sajmu knjiga.

Tako da, te fore i fazone u stilu Politikinih dopisnika koji kukaju da se "i napolju tesko zivi, nije Srbija najgora", sacuvajte za neke druge prilike.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
336 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 01/11/2011 : 16:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jang

meni osobno je naplačivanje ulaznica za sajam (gdje je žalja da se što više proda) glupost... pa to ti je kao da Mercator, Hofer, Spar i slični počnu naplačivat ulaz iu njihove centre


Ja sam jedne godine (prije 5-6 godina bila je subota ili nedjelja), bukvalno zaglavio. Na raskrižjima su se stvarala zakrčenja. Stojiš u masi ljudi i ne krećeš se - odvratan osjećaj. Onda se pokreneš pola metra pa opet staneš. Tezgama se nije moglo ni prići. I tako čitav dan dok nisam nekim čudom uspio nešto kupiti i zgubiti se odatle :-(



E, zato ja zadnjih par godina izbjegavam subotu.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/11/2011 : 17:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doktor78

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jang

meni osobno je naplačivanje ulaznica za sajam (gdje je žalja da se što više proda) glupost... pa to ti je kao da Mercator, Hofer, Spar i slični počnu naplačivat ulaz iu njihove centre


Ja sam jedne godine (prije 5-6 godina bila je subota ili nedjelja), bukvalno zaglavio. Na raskrižjima su se stvarala zakrčenja. Stojiš u masi ljudi i ne krećeš se - odvratan osjećaj. Onda se pokreneš pola metra pa opet staneš. Tezgama se nije moglo ni prići. I tako čitav dan dok nisam nekim čudom uspio nešto kupiti i zgubiti se odatle :-(



E, zato ja zadnjih par godina izbjegavam subotu.


Da mogu birati išao bih utorak ili srijedu.
No, ne mogu. Voze nas organizirano kada oni kažu. Obično zadnja 2 dana (sub, ned) i bude krkljanac. Ovaj put smo slučajno išli prvi dan i bilo je sasvim ok.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/11/2011 : 17:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Da mogu birati išao bih utorak ili srijedu.
No, ne mogu. Voze nas organizirano kada oni kažu. Obično zadnja 2 dana (sub, ned) i bude krkljanac. Ovaj put smo slučajno išli prvi dan i bilo je sasvim ok.







ILI


There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/11/2011 : 17:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
kazu da je ove godine i u subotu bilo poprilicno rastereceno

citiram Ultrasa
"bilo je mesta da komotno odigramo i turnir u malom fudbalu"

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000