forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 HRVATSKI KRALJEVI -dokumentarna serija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 08/11/2011 : 22:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Moguće je da ih je Tomislav porazio kod Siska. Pa i Franci su se tamo dosta mučili s Ljudevitom.



sudeći po Budaku, da. jer Sisak je odavno bio brežuljkasto područje ograđeno utvrdama. Slavonija ne dolazi u obzir jer su to bile većinom ravne doline, a Mađari su bili vrsni konjanici, tako da...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/11/2011 : 17:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dsormaz1

Moguće je da ih je Tomislav porazio kod Siska. Pa i Franci su se tamo dosta mučili s Ljudevitom.



sudeći po Budaku, da. jer Sisak je odavno bio brežuljkasto područje ograđeno utvrdama. Slavonija ne dolazi u obzir jer su to bile većinom ravne doline, a Mađari su bili vrsni konjanici, tako da...

Varas se ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 09/11/2011 : 19:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dsormaz1

Moguće je da ih je Tomislav porazio kod Siska. Pa i Franci su se tamo dosta mučili s Ljudevitom.



sudeći po Budaku, da. jer Sisak je odavno bio brežuljkasto područje ograđeno utvrdama. Slavonija ne dolazi u obzir jer su to bile većinom ravne doline, a Mađari su bili vrsni konjanici, tako da...

Varas se ..


Misliš na zapadnu Slavoniju...Papuk, Psunj, Krndiju?
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/11/2011 : 20:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
U srednjem vijeku Slavonija je bila sve zapadno od Kupe. Sisak je bio na strateškoj poziciji koja uvijek može poslužiti kao odsločna daska u daljnja osvajanja prema pounju ili Karlovcu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/11/2011 : 20:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dsormaz1

Moguće je da ih je Tomislav porazio kod Siska. Pa i Franci su se tamo dosta mučili s Ljudevitom.



sudeći po Budaku, da. jer Sisak je odavno bio brežuljkasto područje ograđeno utvrdama. Slavonija ne dolazi u obzir jer su to bile većinom ravne doline, a Mađari su bili vrsni konjanici, tako da...

Varas se ..

yeep
Misliš na zapadnu Slavoniju...Papuk, Psunj, Krndiju?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/11/2011 : 22:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Varas se...


hoćeš reći: Budak se vara

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 11/11/2011 : 07:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote

Večeras na HTV1 u 20:10 -Epizoda:5

U ovoj epizodi upoznat ćemo doba Stjepana I. Držislava, prvoga hrvatskog vladara koji je nosio naslov kralja Hrvatske i Dalmacije. Nakon duge i stabilne Držislavove vladavine, trojica njegovih sinova, Svetoslav, Krešimir i Gojslav, sukobili su se oko prijestolja. Svetoslava su braća zbacila s prijestolja, te je Hrvatskom vladao Krešimir III. U ovoj epizodi ćemo također upoznati i jednoga od najvećih hrvatskih vladara, Petra Krešimira IV. Vidjet ćemo njegovu moćnu flotu te procvat umjetnosti i kulture u njegovo vrijeme.
I u ovoj epizodi pratit ćemo dogodovštine sedmorice hrvatskih seljaka. Oni će od seoskog župnika iz zaleđa Kozjaka, kojega su smetala praznovjerja njegovih župljana, dobiti nalog da posijeku sveto drvo starih Slavena. Radit će kao najamni radnici na obnovi krovišta solinske bazilike, te će u slobodno vrijeme poći u ribolov, što je za njih, kao stanovnike zaleđa, bilo novo iskustvo.

Uloge: kralj Tomislav - Vjeran Mišurac, novinar HRT-a, knez Trpimir - Boško Vladović, sinjski alkar, Sinj, knez Branimir - Mirko Penić, časnik u Hrvatskoj vojsci, Sinj, knez Borna - Josip Tabak, student povijesti i arheologije, Mostar, Ljudevit Posavski - Tihomir Ajduković, časnik u Hrvatskoj vojsci, Sinj, kralj Zvonimir - Aldo Tončić, profesionalni kaskader, kralj Stjepan Držislav - Dario Mačešić, majstor tona HRT-a, dužd Petar Tradenik/Zula - Dubravko Prugovečki, montažer serije "Hrvatski kraljevi", knez Mislav/Dobreša - Miro Rezić, producent serije "Hrvatski kraljevi", knez Domagoj/Vukota - Domagoj Burić, scenarist i redatelj "Hrvatskih kraljeva", Ljutiša - Miro Mioč, producent "Hrvatskih kraljeva"...
Montažer: Dubravko Prugovečki
Direktor fotografije: Branko Cahun
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 11/11/2011 : 15:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Zbog ovog ću danas kasnit na Martinje party, al neda mi se opet čekat par dana do reprize..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/11/2011 : 15:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Bože sveti što nas siluju sa ovim Ljutišom.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 11/11/2011 : 21:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolja do sada..
Mogli su par minutica posvetit pitanju zašto je Bulić našao samo jedan nadgrobni natpis...ako su u Solinu bile kraljevske grobnice?
A sad odoh piti...zaliti Martina..
Živjeli

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/11/2011 : 00:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
paro, pa ovo bi u biti bila tvoja struka... Povijest, arheologija. Jesi li kad sudjelovao u sličnom projektu?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 12/11/2011 : 10:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

paro, pa ovo bi u biti bila tvoja struka... Povijest, arheologija. Jesi li kad sudjelovao u sličnom projektu?



Ne, više volim Carstvo....osim toga kod nas su što se tiče starohrvatske arheologije već odavno devastirali sve što se devastirati može

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 12/11/2011 10:24:53
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/11/2011 : 17:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by mr murdoc

Varas se...


hoćeš reći: Budak se vara

i sebe i druge

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/11/2011 : 18:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je do sada najbolja epizoda čak je i Ljutiša bio manje naporan.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 13/11/2011 : 01:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Vezano uz raspravu na nekoj od prethodnih stranica topica, a glede prehrane, u ovoj epizodi je baš naglašeno (spomenuli su da ima više zapisa o tome) da se stanovništvo intenzivno bavilo ribolovom. Mislim da je netko u raspravi na topicu spomenuo da baš i nisu preferirali ribu...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 13/11/2011 : 01:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Moram priznat da me malo iznervirala priča o kašicama i mahunarkama. Ne znam čemu patetika i trabunjanje. Šume i planine tog vremena su obilovale veprovinom, srnetinom i ostalim izvorima mesa. O životu u primorskim gradovima i ribarenju neću niti govorit.EDIT: Što se tiče priče o Branimiru- prva liga. Još se javim sa sitnim zanimljivostima...



Ja reko- bilo mesa, bilo ribe- a niko mi ne vjeruje-


There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 13/11/2011 : 17:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ja ovu još moram pogledat...baš me zanima kakva će bit...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/11/2011 : 14:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=en-w8PfcSvk&feature=related

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/11/2011 : 19:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
pogledah reprizu na HRT-u 2...odlična epizoda, definitivno je najbolje što Ljutiša & co nisu u ovoj epizodi toliko dominantni kaj se tiče tih tzv. "dodatnih" scena.
za Bushida: i u ovom serijalu su upotrijebljeni nazivi triju Stjepana, kaj sam ja bio još prije spomenuo.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/11/2011 : 06:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

za Bushida: i u ovom serijalu su upotrijebljeni nazivi triju Stjepana, kaj sam ja bio još prije spomenuo.


Da, primjetio sam.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 18/11/2011 : 07:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Večeras u 20:10 (HTV 1) ide 6. epizoda:

Epizoda počinje veličanstvenim prizorom krunidbe kralja Zvonimira u solinskoj bazilici Svetih Petra i Mojsija. Ovaj je hrvatski kralj jedan od najvećih vladara u našoj povijesti. Sklopio je ugovor s papom Grgurom VII., koji mu je poslao krunu i žezlo. Oženio se mađarskom princezom Jelenom Lijepom, te je vodio vrlo aktivnu vanjsku politiku. Gledatelji će saznati koliko ima povijesne istine, a koliko mitologije u priči o ubojstvu kralja Zvonimira. Također, vidjet ćemo i posljednje godine narodne dinastije, kako Mađari osvajaju Hrvatsku te pogibiju kralja Petra Snačića u legendarnoj bitki na Gvozdu. U ovoj će se epizodi oženiti jedan od naših sedam junaka - Žitimir. Kroz priču o njegovu vjenčanju saznat ćemo puno toga o položaju žene u Srednjemu vijeku, te o srednjovjekovnoj seksualnosti.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 18/11/2011 : 16:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
a u sedmoj će valjda bit o Ladislavu i Kolomanu i stvaranju personalne unije...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/11/2011 : 20:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Kako se ono zvala žena od našeg junaka?
Dajte napišite da se još jednom nasmijem.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/11/2011 : 21:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
E moj Zvonimire, jbalo te Dmitar ime...
Znam da sam se davnih godina time bavio i na kraju sam zaključio da je mogao odigrat puno pametniju vanjsku politiku. I naravno da vjerujem da je ubijen, i naravno da vjerujem u bitku na Gvozdu i pacta conventu, kojom su se prodali za srebrnjake.

A tu svi vrište nije bilo mesa, nije bilo mesa, a tamo Žitimir okreće jato pilića i janjca. Ekipa se umiva u raznim masnoćama

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 18/11/2011 : 21:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

E moj Zvonimire, jbalo te Dmitar ime...
Znam da sam se davnih godina time bavio i na kraju sam zaključio da je mogao odigrat puno pametniju vanjsku politiku. I naravno da vjerujem da je ubijen, i naravno da vjerujem u bitku na Gvozdu i pacta conventu, kojom su se prodali za srebrnjake.

Zbog pacte convente je Neda Klaić bila zakinuta za ulazak u akademiju jer je iznjela tezu da je ugovor napisan kasnije, ali jen isto tvrdila da se postignuo dogovor između naših plemića i Mađara.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000