forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Voajeri!!!! Ovamo!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 238

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/12/2011 : 21:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Tako sam i ja pisao eseje tipa "zašto je "Balada o slanom moru" prepotentno, nelogično đubre"... Uf, da mi se vratiti kroz vrijeme. :O

Recimo, samo crtački, Korto je superioran nad bilo kojim stripom iz Boneli produkcije. Kod najboljeg tamošnjeg crtača, sjajnog Anđela Stana, vidljiv je veliki Pratov uticaj (naročito vidjeti - "Misterij Venecije", sto trećeg LU Dilana, ako me pamćenje ne vara). E sad, nema potrebe da se napadamo zbog različitih stavova, ali ne vidim nikakvu logiku u vašima. Kada Teks postigne deseti djelić tačnosti i razumijevanja jedne fascinantne istorijske situacije kao, da vidimo, Kortova "Zlatna kuća Samarkanda", pričaćemo. :)


I meni je Korto jos uvek brljavo nacrtano sranje. Ti vidis u Prattu velikog umetnika, ja vidim...neke cica glise. A probao sam da ga citam iksilion puta - jos uvek mi ne ide.

To da je Korto superioran, to je tvoje misljenje. Posto jos uvek nemamo apsolutni sud o objektivnom shvatanju bilo kakve umetnosti, pa i stripa, tvoj elitizam ima jednaku vrednost kao i gomila drugih x je sranje, y rules postova u gomili na forumu.

Eto, sad mozete da pricate da ste bolji ljudi od mene. Strasno mi je zao sto vise volim dobar western nego necije mrkanje cetkicom na temu mornara sa mindjusom koji se potuca naokolo. Ocigledno sam inferioran.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 21:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu
Eto, sad mozete da pricate da ste bolji ljudi od mene. Strasno mi je zao sto vise volim dobar western nego necije mrkanje cetkicom na temu mornara sa mindjusom koji se potuca naokolo. Ocigledno sam inferioran.



Ma sve je u redu Miloše, samo duboko udahni.
Nisi ni prvi ni zadnji koji ne voli Corta, tako da nisi ˝poseban˝, sve je u redu, nemaš brige.
Nego reci, dal si albume čitao do kraja il si na samom početku odustao jer su te odbile ˝čiča gliše˝?
EDIT: Mislim, vidim da sise okomio baš na Corta, pa me zanima zašto te očito tolko nervira?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 07/12/2011 21:35:08
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/12/2011 : 21:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Jebi se. Mislio sam da sam special. :(

Salu na stranu. Citao sam Baladu - na tri jezika - i imam svoj primerak, listam je barem jednom godisnje, jos uvek ne razumem "what's the fuss about". Citao Blago Samarkanda u Stripoteci i smejao se non-stop kako su Rasputinu nacrtane dimije. Imam cak i DVD original crtani. Citao Veneciju, ovo mi jos bilo i najprolaznije, ali oboren sa nogu ne bejah.

Citao i drugog Pratta, ratne price iz WW2 koje je izbacivala stripoteke su mi bile i bolje nacrtane od Korta, i tematski zanimljivije.

Pratt meni definitivno najpasantniji kad saradjuje sa Manarom u formi scenariste.

Imam izuzetno razumevanja za ljubitelje Corta - kao i za ljubitelje Kita Tellera, Bleka, Mikija i statijaznam - i drago mi je sto oni u njemu vide to sto vide. Ja ne vidim. Jbg. Ali, ne volim frljanja tipa "bolji, gori, sranje, super" bez prefiksa "meni je...", "moje je misljenje..." itd. Stop elitizmu u strip sceni.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/12/2011 : 21:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Uzeo Corta inace kao primer jer je on verovatno i najpoznatiji od tih "high profile" stripova koji mi ne leze. Mogao sam umesto Corta navesti Blacksada npr., ili Valerijana, ili nesto peto. Al Corto je napoznatiji i garantovace najuspesniju reakciju, na nesrecu ovaj put elitnog tipa.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 07/12/2011 : 21:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Jebi se. Mislio sam da sam special. :(

Salu na stranu. Citao sam Baladu - na tri jezika - i imam svoj primerak, listam je barem jednom godisnje, jos uvek ne razumem "what's the fuss about". Citao Blago Samarkanda u Stripoteci i smejao se non-stop kako su Rasputinu nacrtane dimije. Imam cak i DVD original crtani. Citao Veneciju, ovo mi jos bilo i najprolaznije, ali oboren sa nogu ne bejah.



A-ha, ma ok, mislio sam da si od onih koji baci strip u stranu ako mu ne sjedne na prvih nekolko strana. Imam par takvih poznanika (nije samo Corto u pitanju). Meni je bratić u srednjoj kupio U znaku jarca i bio mi je tolko dosadan, a crtež odbojan da sam ga proglasio za najveću stripovsku prijevaru. Par godina kasnije sam zgrabio Baladu i Kelte i to je bio totalno drugi film.
Eto, danas za Jodorowskog tvrdim da je najveća prijevara u stripu, al nikad ne reci nikad, možda ću za par godina njegova glupetanja doživjet kao remek-djelo. I naravno, kužim one koji ga doživljavaju kao otkriće i mecenu. Uglavnom, ionako su stripofili na ovom podneblju prokleti dinosauri pred izumiranjem, zadnje što nam treba su ovakve djetinjaste bedastoće. Kažem, zdrava diskusija dobro dođe, ali prepucavanje čiji je veći...jbga.
EDIT: A umjesto zdrave diskusije ovdje se nažalost uglavnom sve svede na polove i čiji je veći natjecanja.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 07/12/2011 21:54:56
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 07/12/2011 : 22:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Valjda mesiju, ne mecenu :D

Nikad nisam ocenio strip bez prethodnog citanja, i tacka. Neke stvari su mi odbojne pa ih ne citam, ali onda i ne sudim o njima. Samo kazem - nisam citao, ne zanima me, i tu je kraj.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 08/12/2011 : 08:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Za ove mamlazove slike sam mislio da se uvukao u skladište neke striparnice pa potajice okinuo koju ..
Kada ono njegova kolekcija!
Svaka čast.
(iako bih ja za sebe od svega toga zadržao samo manji broj).

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 08/12/2011 : 09:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Ja Korta čitao nešto malo u Stripoteci i nije mi bio zanimljiv uopšte. Izdvojio bih Indijansko leto i Metabarone kao dva stripa koji su mi teška glupost, a vidim da ih dosta ljudi smatra remek delom ili šta već.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/12/2011 : 10:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja isto probao dosta puta da citam i ne ide... Ubistvo..
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/12/2011 : 11:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
zaboravio sam jucer. pogled sa strane.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 08/12/2011 : 11:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Ja Korta čitao nešto malo u Stripoteci i nije mi bio zanimljiv uopšte. Izdvojio bih Indijansko leto i Metabarone kao dva stripa koji su mi teška glupost, a vidim da ih dosta ljudi smatra remek delom ili šta već.


Dragi kolega,"Indijansko leto" i jeste remek-delo stripa...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 08/12/2011 : 11:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Metabarone nisam čitao,tako da ne mogu dati ocenu.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/12/2011 : 11:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/12/2011 : 11:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/12/2011 : 11:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ne seri.. Sta imas sve da menjamo.. sawitch@gmail.com

javljaj spiskove..


ma tek sam se navukao:) javim ti se za koji mjesec kada nabavim malo vise od toga. jel postoji kakav popis sta je sve izaslo na nasim prostorima?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/12/2011 : 13:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mislim da to nema nigde... :)
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 08/12/2011 : 13:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
To će Sale jednom da popiše, kako je krenuo sa sličicama
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/12/2011 : 13:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pa razmisljao sam da pocnem to da radim... To stvarno treba uraditi, ali to je golem posao...
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 08/12/2011 : 13:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
naravno, bojim se i da pomislim koliko bi tu posla trebalo
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/12/2011 : 13:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Sawitch zaboravlja da njegov pravi zivot traje ionako jos samo par meseci :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/12/2011 : 13:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
To ja stvarno izgubim ponekad iz jednacine..
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1694 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 08/12/2011 : 14:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ako pričamo o albumima sa sličicama, onda preporučujem:
http://www.spletkomat.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/12/2011 : 15:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Forum je srednjovekovni i odlican je samo zbog clanova i posecenosti... Mislim da ex yu fali dobar sajt o albumima i slicicama... Sa dobrim forumom poput ovog...
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 09/12/2011 : 16:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Uzorak s police

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/440/pa310044v.jpg/][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39940 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/12/2011 : 17:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
E ovo se zove red..
Go to Top of Page
Page: of 238 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000