forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 09/02/2012 : 13:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

A ko od ostalih crtaca Zagora ima sjajan crtez, odlicne proporcije, postignut poptuni sklad, bez ijedne jedine greske?
Recimo, meni je Verni ok, ali neki njega bas i nevole. Nekima je Laurenti super, meni nije. Nemoguce je postici savrsenstvo u celom stripu. Cak i u najboljim danima Feri nije crtao bez greske, cak sta vise, imao ih je poprilicno...
Ali opet to me ne sprecava da i dalje kupujem i citam Zagora.

Laurentijev Zagor nema normalnu facu samo ima nekakvu koljačko-psihopatsko-paranoidnu facu.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 09/02/2012 : 13:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ja do sada nisam htio komentirati ali vjerujem da takav strip ne bi kupovao. Jedino da mu je scenarij do jaja.

I meni sve skupa izgleda previse plasticno. Likovi kao da su drveni.
Vidi se poboljsanje ali treba ti jos dosta vezbe. Sa detaljima si isao mozda i predaleko (moglo bi se reci da imas vise tehnican pristup, mada se to ne vidi u smislu Frisende), a fali ti onaj "lagani pokret rukom", gdje u samo par linija dajes zivot liku. I tada mozes mirno mimo svih malih detalja, nebitni su, zapravo vise guse sliku.
Problem je i profil, pogotovo kod Zagora.

Nisam htio preterati sa kritikom, ali iz tvog entuzijazma i ulozenog truda se vidi koliko ti je stalo do crtanja, koliko ti znaci, i samim tim imas uvjete za napredovanje. "Vjezbaj, vjezbaj, vjezbaj."

Napravi "par stotina" brzih poteza, samo grubih orisa likova, bez nepotrebnih detalja. Da vidis kako prikazati polozaj tjela, a da funkcionira crtez. Tek tada proraditi na detaljima, tusirati... Mukotrpan posao, ali sta ces...



Do danes nisem verjel, da sva lahko tudi midva enakega mnenja

kdor ne skače ni Sloven´c
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 09/02/2012 : 15:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa svime što je rekao Ultras. I vezano za priču i vezano za Ferijev crtež. I baš zato što sam veliki fan Zagora i Ferija, ne bih mu nikad dao visoku ocenu za ovakve brljotine, kada se samo setim kakve je on crteže imao. A Kapone ako ovako nemaštovito i banalno nastavi da piše, bolje da se nije ni vraćao onda u staf (Misteriozna dolina, iako mi je bila dobra, bila je prepuna starih motiva, klišea i već viđenih zapleta/raspleta).

A Dranki Dak je napisao dosta dobru recenziju, ali eto, sa ocenama se ne bih baš složio.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/02/2012 : 15:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton


A Dranki Dak je napisao dosta dobru recenziju,...



quote:
... ali eto, sa ocenama se ne bih baš složio.

ni ja


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 09/02/2012 : 16:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
legaz

quote:
Ultras
Ako se svi slažemo da je Feri već u godinama, dajte da se zapitamo zašto ne prestane sa crtanjem?


Moje je lično mišljenje da je najveći problem ko će ga zameniti. Kod Teksa to je uradio Vila i to na bar 10x bolji način nego Galepi, a opet nije izgubio Teksovu crtu i suštinu. A ko to može kod Zagora? Verni? Nemojmo se zasmejavati. Nuci? Još mnogo mu falu. Kjariola ili Verni? Možda su zaista frhunski crtači ali njov Zagor je izgubio osnovnu crtru lika (nemoj te me odmah napadati da oni nisu loši, jer ja to i ne tvrdim) jedino nisu za naslovnicu i tačka. To mora biti neko ko će dati svežinu naslovnicama. Ko je to? Lično ne znam.


Nučiove ilustracije u odnosu na sadašnje Ferijeve su kvalitetnije bar 10 puta. Možda je to odgovor na pitanje?




Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 09/02/2012 : 16:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
legaz

[quote]Ultras
Ako se svi slažemo da je Feri već u godinama, dajte da se zapitamo zašto ne prestane sa crtanjem?


Moje je lično mišljenje da je najveći problem ko će ga zameniti. Kod Teksa to je uradio Vila i to na bar 10x bolji način nego Galepi, a opet nije izgubio Teksovu crtu i suštinu. A ko to može kod Zagora? Verni? Nemojmo se zasmejavati. Nuci? Još mnogo mu falu. Kjariola ili Verni? Možda su zaista frhunski crtači ali njov Zagor je izgubio osnovnu crtru lika (nemoj te me odmah napadati da oni nisu loši, jer ja to i ne tvrdim) jedino nisu za naslovnicu i tačka. To mora biti neko ko će dati svežinu naslovnicama. Ko je to? Lično ne znam.


Nučiove ilustracije u odnosu na sadašnje Ferijeve su kvalitetnije bar 10 puta. Možda je to odgovor na pitanje?



još kako je spor, idealan za naslovnice.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Fabri73
Starting Member

12 Posts

Member since 12/01/2012

Posted - 09/02/2012 : 18:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Fabri73 a Private Message  Reply with Quote
I'm Fabrizio from Italy. I'm looking for Turkish Zagor (Tay Yayinlari editions) fasicul serie, n. 279-280-281 released in 1975.
fabrimrn@tiscali.it --- thank you very much!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/02/2012 : 20:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Hi Fabrizio! I'm also looking for the same books! I've heard the Italian edition of this is coming out sometimes this year.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 09/02/2012 : 22:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
Da li biste kupovali Zagora koji je ovako nacrtan?


I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 09/02/2012 : 22:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Izgleda k'o da je retardiran, pa i Quasimodo u "Hunchback from Notra Dame" izgleda normalnije od ovog Zagora

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/02/2012 : 22:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Trigger

Da li biste kupovali Zagora koji je ovako nacrtan?




jos mu samo brkovi fale
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/02/2012 : 22:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

A ko od ostalih crtaca Zagora ima sjajan crtez, odlicne proporcije, postignut poptuni sklad, bez ijedne jedine greske?


Andreucci? Della Monica?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/02/2012 : 22:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Piccineli, Andreucci, Bisi

(i Bocci iz Dumpyr i ex lazarus staffa)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47012 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2012 : 00:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Trigger

Da li biste kupovali Zagora koji je ovako nacrtan?





izgleda ka da je prominia spol

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 10/02/2012 : 01:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
DeeCay
I što sad, jel treća naslovnica spada u Caponeovu priču ili ne?


Ne



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 10/02/2012 : 07:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by red cloud

A ko od ostalih crtaca Zagora ima sjajan crtez, odlicne proporcije, postignut poptuni sklad, bez ijedne jedine greske?


Andreucci? Della Monica?



Svi dele tvoje misljenje?

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 10/02/2012 : 09:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
legaz

quote:
Ultras
Ako se svi slažemo da je Feri već u godinama, dajte da se zapitamo zašto ne prestane sa crtanjem?


Moje je lično mišljenje da je najveći problem ko će ga zameniti. Kod Teksa to je uradio Vila i to na bar 10x bolji način nego Galepi, a opet nije izgubio Teksovu crtu i suštinu. A ko to može kod Zagora? Verni? Nemojmo se zasmejavati. Nuci? Još mnogo mu falu. Kjariola ili Verni? Možda su zaista frhunski crtači ali njov Zagor je izgubio osnovnu crtru lika (nemoj te me odmah napadati da oni nisu loši, jer ja to i ne tvrdim) jedino nisu za naslovnicu i tačka. To mora biti neko ko će dati svežinu naslovnicama. Ko je to? Lično ne znam.


Nučiove ilustracije u odnosu na sadašnje Ferijeve su kvalitetnije bar 10 puta. Možda je to odgovor na pitanje?







Dobro si rekao, Ultras, u odnosu na SADASNJE. Međutim, u odnosu na cijeli Ferrijev opus, Nuccio , uz duzno postovanje, nije napravio nista. Zar se par kvalitetnih ilustracija, jedna izdana a dvije price u pripremi mogu uporediti sa 50 godina rada nekoga ko je SIMBOL Zagora? Jer, Ferri je upravo to, SIMBOL. A simbol je tesko nadomjestiti. Da li je moguce bilo nadomjestiti Jima Morrisona u Doorsima ili Freddiea Mercurya u Queenu? Uglavnom, ko god bio maestrov nasljednik, imace moje puno postovanje, ali on nece moci sa par kvalitetnih naslovnica i prica (25-26 naslovnica u toku godine te mozda prica jednom u dvije godine) moci izbrisati 25 godina u kojima sam dozivio toliko lijepih trenutaka citajuci price koje je Ferri radio, ono visenje pred kioscima ocekujuci svaki novi broj Zagora radi nove naslovnice, kao i nemjerljiv maestrov uticaj na moj stvaralacki rad.
Lako je sad nagađati dok je Ferri ziv i kad nije na nivou kakvom je nekada bio, ali kada ga jednom ne bude, vidjecete da ce biti drugacije. Vjerovatno ce se oni kojima Ferri nije omiljen crtac lakse adaptirati na novog nasljednika, ali meni licno ce trebati puno vremena da se naviknem na njega, taman on bio najbolji, najkvaliteniji, najpriznatiji itd,isl. crtac na svijetu u tom trenutku.

Edited by - Brdar on 10/02/2012 09:47:45
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/02/2012 : 10:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
DeeCay
I što sad, jel treća naslovnica spada u Caponeovu priču ili ne?


Ne





Ultras, ne zezaj co'eka

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 10/02/2012 : 10:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
legaz

quote:
Ultras
Ako se svi slažemo da je Feri već u godinama, dajte da se zapitamo zašto ne prestane sa crtanjem?


Moje je lično mišljenje da je najveći problem ko će ga zameniti. Kod Teksa to je uradio Vila i to na bar 10x bolji način nego Galepi, a opet nije izgubio Teksovu crtu i suštinu. A ko to može kod Zagora? Verni? Nemojmo se zasmejavati. Nuci? Još mnogo mu falu. Kjariola ili Verni? Možda su zaista frhunski crtači ali njov Zagor je izgubio osnovnu crtru lika (nemoj te me odmah napadati da oni nisu loši, jer ja to i ne tvrdim) jedino nisu za naslovnicu i tačka. To mora biti neko ko će dati svežinu naslovnicama. Ko je to? Lično ne znam.


Nučiove ilustracije u odnosu na sadašnje Ferijeve su kvalitetnije bar 10 puta. Možda je to odgovor na pitanje?







Dobro si rekao, Ultras, u odnosu na SADASNJE. Međutim, u odnosu na cijeli Ferrijev opus, Nuccio , uz duzno postovanje, nije napravio nista. Zar se par kvalitetnih ilustracija, jedna izdana a dvije price u pripremi mogu uporediti sa 50 godina rada nekoga ko je SIMBOL Zagora? Jer, Ferri je upravo to, SIMBOL. A simbol je tesko nadomjestiti. Da li je moguce bilo nadomjestiti Jima Morrisona u Doorsima ili Freddiea Mercurya u Queenu? Uglavnom, ko god bio maestrov nasljednik, imace moje puno postovanje, ali on nece moci sa par kvalitetnih naslovnica i prica (25-26 naslovnica u toku godine te mozda prica jednom u dvije godine) moci izbrisati 25 godina u kojima sam dozivio toliko lijepih trenutaka citajuci price koje je Ferri radio, ono visenje pred kioscima ocekujuci svaki novi broj Zagora radi nove naslovnice, kao i nemjerljiv maestrov uticaj na moj stvaralacki rad.
Lako je sad nagađati dok je Ferri ziv i kad nije na nivou kakvom je nekada bio, ali kada ga jednom ne bude, vidjecete da ce biti drugacije. Vjerovatno ce se oni kojima Ferri nije omiljen crtac lakse adaptirati na novog nasljednika, ali meni licno ce trebati puno vremena da se naviknem na njega, taman on bio najbolji, najkvaliteniji, najpriznatiji itd,isl. crtac na svijetu u tom trenutku.


Pa, dobro, Ultras je zagorovac kao i mi, a kao takav mora gajiti simpatije prema Ferrijevom crtezu. Ali sa ovakvim stavom je prilicno objektivan i ne moze se negirati da je u pravu. Iako mu SBE nikad nece oduzeti to zaduzenje dok on ne kaze "dosta", vec mu je vreme da se povuce. A to kako bismo mi voleli da bude, to je vec druga stvar.
A Ferrijev opus niko i nista ne moze da obezvredi, baci u senku nekim novim crtacem, a kamoli zameni. Crtanje naslovnica neko moze da preuzme i to je to. Ali Ferri ostaje crtac broj 1

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 10/02/2012 : 10:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
@ pijanipatak

Ni u jednom trenutku nisam doveo u pitanje niti Ultrasov niti bilo ciji status Zagorovog fana ovdje, kao ni Ultrasovu objektivnost. Poenta je bila: da li je moguce zamijeniti Ferrija ne kao crtaca, jer nasljednika ce biti, vec Ferrija kao simbol. Na kraju sam iznio svoj stav o tome, i to je to.
Takode, apsolutno se slazem i sa tvojim stavom po tom pitanju, odnosno da Ferri ostaje crtac broj 1.

Edited by - Brdar on 10/02/2012 10:54:05
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/02/2012 : 13:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
ne znam je'l ova slika vec bila u ovom topicu, ako jeste, izvinjavam se:


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/02/2012 : 15:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by red cloud

A ko od ostalih crtaca Zagora ima sjajan crtez, odlicne proporcije, postignut poptuni sklad, bez ijedne jedine greske?


Andreucci? Della Monica?



Svi dele tvoje misljenje?


Ne shvaćam?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/02/2012 : 19:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
tintonov prvijenac u svijetu recenzija, navalite s komentarima, što čekate?!

Nasljedstvo za Chica / Zagor / ZG LUCI 21 | 132 str.

Chico ostaje dužan u restoranu “Big turkey”, te tako silom prilika gazdi i svim gostima restorana počinje pričati o razdoblju kada je “mogao kupiti cijeli ovaj grad”. Naime, nakon smrti svojega bogatoga poslodavca, Arthura McDouga, Chico dobiva njegovo nasljedstvo umjesto zlobnih nećaka. Na iznenađenje sviju, Chico odlično vlada posjedima pokojnog McDouga…

http://www.stripovi.com/recenzije/zg-zg-luci-21-nasljedstvo-za-chica/1432/


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/02/2012 : 20:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Čestitke na prvoj recenziji.
Drago mi je da je za prvijenac izabrao Chica, a ne Texa, Nevera, Martina, Doga, Forda ili neki drugi strip.
I drago mi je da sam prvi komentirao.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/02/2012 : 20:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Čestitke na prvoj recenziji.
Drago mi je da je za prvijenac izabrao Chica, a ne Texa, Nevera, Martina, Doga, Forda ili neki drugi strip.
I drago mi je da sam prvi komentirao.



Hvala na čestitkama, a što se tiče izbora, Nevera i Forda ne čitam, oga i Martina vrlo malo, Texa čitam dosta, ali Chico je Chico.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.11 seconds. Snitz Forums 2000