forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 10/02/2012 : 21:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by bjelolasica

Čestitke na prvoj recenziji.
Drago mi je da je za prvijenac izabrao Chica, a ne Texa, Nevera, Martina, Doga, Forda ili neki drugi strip.
I drago mi je da sam prvi komentirao.



Hvala na čestitkama, a što se tiče izbora, Nevera i Forda ne čitam, oga i Martina vrlo malo, Texa čitam dosta, ali Chico je Chico.

Ki ti je taj oga Neki novi junak?
Tako treba se sve čitati pomalo. No, ipak je Chico institucija, a Zagor religija.
I ja sam zbunjen tom mogućnošću da ocjenim sam sebe.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 10/02/2012 : 22:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Brdar
Dobro si rekao, Ultras, u odnosu na SADASNJE. Međutim, u odnosu na cijeli Ferrijev opus, Nuccio , uz duzno postovanje, nije napravio nista. Zar se par kvalitetnih ilustracija, jedna izdana a dvije price u pripremi mogu uporediti sa 50 godina rada nekoga ko je SIMBOL Zagora? Jer, Ferri je upravo to, SIMBOL. A simbol je tesko nadomjestiti. Da li je moguce bilo nadomjestiti Jima Morrisona u Doorsima ili Freddiea Mercurya u Queenu? Uglavnom, ko god bio maestrov nasljednik, imace moje puno postovanje, ali on nece moci sa par kvalitetnih naslovnica i prica (25-26 naslovnica u toku godine te mozda prica jednom u dvije godine) moci izbrisati 25 godina u kojima sam dozivio toliko lijepih trenutaka citajuci price koje je Ferri radio, ono visenje pred kioscima ocekujuci svaki novi broj Zagora radi nove naslovnice, kao i nemjerljiv maestrov uticaj na moj stvaralacki rad.
Lako je sad nagađati dok je Ferri ziv i kad nije na nivou kakvom je nekada bio, ali kada ga jednom ne bude, vidjecete da ce biti drugacije. Vjerovatno ce se oni kojima Ferri nije omiljen crtac lakse adaptirati na novog nasljednika, ali meni licno ce trebati puno vremena da se naviknem na njega, taman on bio najbolji, najkvaliteniji, najpriznatiji itd,isl. crtac na svijetu u tom trenutku.


Pazi, nas matorce iz sedamdesetih su Nolita i Feri navukli na Zagora, a Pižon i Dule Savić na Zvezdu.
Kako vreme ide jasno je da se stvari menjaju, zar ne?
Kao što nikada ne bih pljunuo Pižona da sada istrči na teren i nema snage za 90 minuta - tako neću pljunuti ni Ferija za njegove radove.
Jednostavno treba sagledati stvari realno, trezveno i u sadašnjosti.
Legende u zasluženu penziju sa puno lovora i priznanja a mlade snage na teren i crtaći sto.

U Teksu je "prelaz" Galep - Vila objasnio kako treba raditi u SBE



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/02/2012 : 22:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Brdar
Dobro si rekao, Ultras, u odnosu na SADASNJE. Međutim, u odnosu na cijeli Ferrijev opus, Nuccio , uz duzno postovanje, nije napravio nista. Zar se par kvalitetnih ilustracija, jedna izdana a dvije price u pripremi mogu uporediti sa 50 godina rada nekoga ko je SIMBOL Zagora? Jer, Ferri je upravo to, SIMBOL. A simbol je tesko nadomjestiti. Da li je moguce bilo nadomjestiti Jima Morrisona u Doorsima ili Freddiea Mercurya u Queenu? Uglavnom, ko god bio maestrov nasljednik, imace moje puno postovanje, ali on nece moci sa par kvalitetnih naslovnica i prica (25-26 naslovnica u toku godine te mozda prica jednom u dvije godine) moci izbrisati 25 godina u kojima sam dozivio toliko lijepih trenutaka citajuci price koje je Ferri radio, ono visenje pred kioscima ocekujuci svaki novi broj Zagora radi nove naslovnice, kao i nemjerljiv maestrov uticaj na moj stvaralacki rad.
Lako je sad nagađati dok je Ferri ziv i kad nije na nivou kakvom je nekada bio, ali kada ga jednom ne bude, vidjecete da ce biti drugacije. Vjerovatno ce se oni kojima Ferri nije omiljen crtac lakse adaptirati na novog nasljednika, ali meni licno ce trebati puno vremena da se naviknem na njega, taman on bio najbolji, najkvaliteniji, najpriznatiji itd,isl. crtac na svijetu u tom trenutku.


Pazi, nas matorce iz sedamdesetih su Nolita i Feri navukli na Zagora, a Pižon i Dule Savić na Zvezdu.
Kako vreme ide jasno je da se stvari menjaju, zar ne?
Kao što nikada ne bih pljunuo Pižona da sada istrči na teren i nema snage za 90 minuta - tako neću pljunuti ni Ferija za njegove radove.
Jednostavno treba sagledati stvari realno, trezveno i u sadašnjosti.
Legende u zasluženu penziju sa puno lovora i priznanja a mlade snage na teren i crtaći sto.

U Teksu je "prelaz" Galep - Vila objasnio kako treba raditi u SBE






A Zagorov Villa bi mogao biti baš Nuccio... Ili Torricelli... Ali neka Ferrija, neka crta dok može, i dalje je on na visokom nivou...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/02/2012 : 23:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su Nuccio i Toricelli po stilu mnogo vise blizi Ferriju nego sto je Villa bio Galepu. Veci skok bi bio da naslovnice poslije Ferrija crtaju Della Monica, Bisi, Andreucci ili Frisenda posto su oni kao i Villa realisticniji.

E sad je pitanje treba li se ostati privrzen tradiciji (tj. ici s crtacima blizim Ferrijevom stilu) ili uvesti drasticniju promjenu?
Trebalo bi svakome od njih dati zadatak da nacrta istu naslovnicu pa usporediti!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/02/2012 : 09:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Glasam za drasticniju promenu i Nuccia ili Toricellija

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 11/02/2012 : 10:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Ultras, i svi ostali, svi ste vi u pravu, ja sam samo htio reci da je meni Ferri simbol i da ce mi trebati dosta vremena da se naviknem na njegova nasljednika (jer rođen sam 1978.god. a stripove citam od 1987. god. pa do danas) zbog onih spomenutih 25 godina uz Ferrijeve radove.

Sto se tice nasljednika, tu sam potpuno fleksibilan, jer iako spadam u 'nostalgicare', nemam problem sa prihvacanjem 'novih' crtaca (jer i sam se amaterski bavim crtanjem, pa uzivam u raznovrsnosti i kvalitetu profesionalnih kolega). Dakle, ko god bio, imace moje puno postovanje, samo neka to ne budu Verni, Sedioli, Mangiantini, D'arkanđelo, Cassaro.

A to sto Ferri i dan-danas radi kao crtac, meni nije neki problem, jer iako nije na vrhunskom nivou, nije mi toliko los. Istina, ima gafova u njegovim radovima, ali generalno gledano, jos mi je prihvatljiv. Zato, nek' crta dok moze, kad je tu 50 godina, neka ostane do kraja.

Takode, kada bi i otisao u penziju, prihvatio bih i to, jer objektivno gledajuci, vrijeme je za zamjenu, ali opet kazem, subjektivno gledajuci, ne smeta mi sto je jos uvijek aktivan.

I na kraju, sta god da bude, LONG LIVE ZAGOR - TE - NAY !!!!

Edited by - Brdar on 11/02/2012 10:16:43
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 11/02/2012 : 17:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, ziku Zagor animacija, reklama za Republica Zagor kolor ediciju

http://i40.tinypic.com/1z30bar.jpg

Edited by - Brdar on 11/02/2012 17:13:15
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 11/02/2012 : 21:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Ljudi, ziku Zagor animacija, reklama za Republica Zagor kolor ediciju

http://i40.tinypic.com/1z30bar.jpg




Divota!!! Jedva cekam. Jos par dana pa mogu naruciti. :-)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/02/2012 : 22:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Glasam za drasticniju promenu i Nuccia ili Toricellija


Znaci ipak nisi za drasticniju promjenu posto su Nuccio i Toricelli slicniji Ferriju nego (realisti) Della Monica, Andreucci, Bisi i Frisenda!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/02/2012 : 23:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
1:0 za tebe
ali ta dvojica su se oko naslovnica bas dokazala. Andrueccijeve naslovnice mi ne sedaju, a Della Monica mi ne seda.

Bisija sam zaboravio. Dakle, Bisi, Nuccio, Toricelli

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/02/2012 : 23:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Ljudi, ziku Zagor animacija, reklama za Republica Zagor kolor ediciju

http://i40.tinypic.com/1z30bar.jpg



Simpaticno, simpaticno
evo i ovako

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/02/2012 : 23:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

1:0 za tebe
ali ta dvojica su se oko naslovnica bas dokazala. Andrueccijeve naslovnice mi ne sedaju, a Della Monica mi ne seda.

Bisija sam zaboravio. Dakle, Bisi, Nuccio, Toricelli

A pobjedu na kraju odnosi Gamba.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/02/2012 : 23:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak

1:0 za tebe
ali ta dvojica su se oko naslovnica bas dokazala. Andrueccijeve naslovnice mi ne sedaju, a Della Monica mi ne seda.

Bisija sam zaboravio. Dakle, Bisi, Nuccio, Toricelli

A pobjedu na kraju odnosi Gamba.


Nedaj boze! Iako mu Kitove naslovnice nisu lose, ne na nivou njegova dva prethodnika, ali su OK.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/02/2012 : 23:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Gamba je u mirovini? On je rođen 1924., ne? Mislim, živio on nama 200 godina, samo da više ne crta Zagora :)
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/02/2012 : 23:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Bjelolasica se naravno salio, ali bit cu iskren da mi bas pase njegov rad na Cikovim specijalcima. Njegov stil ima neku dozu komicnosti. Sad sam nasao da je covjek roden 1926! Znaci ove godine puni 86 godina, stariji je i od Ferrija! Stara garda.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/02/2012 : 23:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

1:0 za tebe
ali ta dvojica su se oko naslovnica bas dokazala. Andrueccijeve naslovnice mi ne sedaju, a Della Monica mi ne seda.

Bisija sam zaboravio. Dakle, Bisi, Nuccio, Toricelli


Hajde, necemo brojati poene! Nego ja mislim ovako instinktivno da su male sanse da bilo tko drugi preuzme naslovnice osim Nuccija, Torricelija ili (nedaj boze) Vernija. (Mislim Verni mi je dobar u stripu, npr Povratku mutanta, ali naslovnice bi trebale ipak biti malo dinamicnije).

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/02/2012 : 23:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Bjelolasica se naravno salio, ali bit cu iskren da mi bas pase njegov rad na Cikovim specijalcima. Njegov stil ima neku dozu komicnosti. Sad sam nasao da je covjek roden 1926! Znaci ove godine puni 86 godina, stariji je i od Ferrija! Stara garda.

Zato mu ja stalno dajem visoke ocjene za Chica jer mi opet daje nekakav šarm. Jbg, velika većina ga ne voli, ali Chico traper mi je bio jedan među prvim stripovima izvan redovne serije i moja ideja kako bi Meksikanac trebao izgledati je baš takva.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/02/2012 : 00:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak




Sta ce ovo biti,mercury editoriale ima kolor ediciju a sada i Bonelli izbacuje kolorce?
Anybody?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/02/2012 : 01:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Imaš najavu tu negdje na topicu, Zagor u boji, 16. 2. izlazi prvi broj! Repubblica to izdaje, oni imaju i Tex kolorce, ako se ne varam.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 12/02/2012 01:48:36
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2012 : 01:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Oće li iko od vas kupit ovo u boji? Ja bi volija imat prvi broj Pa da možemo eventualno skupa naručit il tako nešto...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2012 : 01:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Imaš najavu tu negdje na topicu, Zagor u boji, 16. 2. izlazi prvi broj! Repubblica to izdaje, oni imaju i Tex kolorce, ako se ne varam.



je sad nakon Texa ide i Zagor.a možda i još neko nakon njega.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 12/02/2012 01:57:36
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/02/2012 : 01:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Oće li iko od vas kupit ovo u boji? Ja bi volija imat prvi broj Pa da možemo eventualno skupa naručit il tako nešto...



nema smisla.kad izađe 50 ili 100 komada uzmeš po manjoj cijeni.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/02/2012 : 12:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Oće li iko od vas kupit ovo u boji? Ja bi volija imat prvi broj Pa da možemo eventualno skupa naručit il tako nešto...


Ja se razmisljam...imam vec prvih trideset na italijanskom i originalnim koricama (doduse, to su kopirani scanovi, ali jako dobro sredjeni).
Kod ovog me ne privlaci toliko boja, koliko kvalitetan uvez

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/02/2012 : 12:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by PijaniPatak

1:0 za tebe
ali ta dvojica su se oko naslovnica bas dokazala. Andrueccijeve naslovnice mi ne sedaju, a Della Monica mi ne seda.

Bisija sam zaboravio. Dakle, Bisi, Nuccio, Toricelli


Hajde, necemo brojati poene! Nego ja mislim ovako instinktivno da su male sanse da bilo tko drugi preuzme naslovnice osim Nuccija, Torricelija ili (nedaj boze) Vernija. (Mislim Verni mi je dobar u stripu, npr Povratku mutanta, ali naslovnice bi trebale ipak biti malo dinamicnije).



potpis

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 12/02/2012 : 16:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne shvaćam?



Moguce da se nismo razumeli. Mislio sam da ne postoji nijedan crtac koji crta perfektno Zagora, a ti si naveo dvojicu crtaca, za koje ja pretpostavljam, da ti smatras da su dobri crtaci. Na to sam se nadovezao pitanjem, da li svi dele tvoje misljenje. Dakle, nisam mislio nista pezurativno.
Elem, da ne davim dalje, Feri je za mene najbolji Zagorov crtac ikada, sa svim svojim manama i greskama. I sada pod stare dane, smatram da mu niko od velikog broja novih crtaca nije ugrozio to mesto, pa makar mu Zagor u poslednjim pricama bio naopako nacrtan.

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.69 seconds. Snitz Forums 2000