forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/02/2012 : 18:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by red cloud

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ne shvaćam?



Moguce da se nismo razumeli. Mislio sam da ne postoji nijedan crtac koji crta perfektno Zagora, a ti si naveo dvojicu crtaca, za koje ja pretpostavljam, da ti smatras da su dobri crtaci. Na to sam se nadovezao pitanjem, da li svi dele tvoje misljenje. Dakle, nisam mislio nista pezurativno.
Elem, da ne davim dalje, Feri je za mene najbolji Zagorov crtac ikada, sa svim svojim manama i greskama. I sada pod stare dane, smatram da mu niko od velikog broja novih crtaca nije ugrozio to mesto, pa makar mu Zagor u poslednjim pricama bio naopako nacrtan.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/02/2012 : 11:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Tako govori istinski zagorovac.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 13/02/2012 : 13:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Ferri je Zagorov otac i logično je da ga najbolje i navjernije crta. Za mene nema druge istine. A sada može se raspravljati koliko drugi crtači oponašaju ili ne oponašaju Ferrija, jesuli dosljedni njemu ili ne. Ali činjenica je da se Zagor rodio pod Ferrijevim kistom i da je to original Zagor. Zar ne? Ovim ne ulazim u kvalitetu drugih crteža Zagora i crtača, sve ih volim, sve rado gledam i čitam, ali ipak otac je otac.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 13/02/2012 : 13:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ako ćemo to prenijeti na Texa, ne bih se složio. I Galleppini je Texov otac, ali u usporedbi s npr. Villom nikako ne mogu reći da crta Texa bolje od njega.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 13/02/2012 : 15:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ako ćemo to prenijeti na Texa, ne bih se složio. I Galleppini je Texov otac, ali u usporedbi s npr. Villom nikako ne mogu reći da crta Texa bolje od njega.


Ma meni nije bitno toliko što je Ferri otac Zagora,dobro kažeš Gallep je Texov otac a Villin Tex je ipak najbolji,već je po meni Ferri crtač koji je u naponu snage toliko dobro crtao da se ni danas nitko od ovih mlađih nije ni približio tom savršenstvu.
Zato svi fanovi toliko vole Ferrija,jednostavno još nitko nije nacrtao boljeg Zagora.
Čak i sad u jako visokim godinama,bolji je od većine crtačkog staffa Zagora.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/02/2012 : 15:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid


Ma meni nije bitno toliko što je Ferri otac Zagora,dobro kažeš Gallep je Texov otac a Villin Tex je ipak najbolji,već je po meni Ferri crtač koji je u naponu snage toliko dobro crtao da se ni danas nitko od ovih mlađih nije ni približio tom savršenstvu.
Zato svi fanovi toliko vole Ferrija,jednostavno još nitko nije nacrtao boljeg Zagora.
Čak i sad u jako visokim godinama,bolji je od većine crtačkog staffa Zagora.


Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 13/02/2012 : 15:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid
Čak i sad u jako visokim godinama,bolji je od većine crtačkog staffa Zagora.


Osim toga baš zato što je u tim godinama, a nije izgubio volju za crtanjem i još je u formi je samo, barem po meni, dodatni razlog da ga se voli. Patak je to odlično napisao u svojoj zadnjoj recki.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 13/02/2012 : 15:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Za Zagora je otegotna okolnost da on gubi više na originalnosti kad ga crtaju neki novi crtači. Za Teksa, Mister noa i MM mi nije toliko bitno tko ih crta. Ne znam zašto je to tako. Čini mi se da je Teks sve bolji po priči i crtežu, a zagor nekako stagnira, iako mi je Zagor draži.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 13/02/2012 : 19:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Upravo saznao da je danas preminuo Gamba.


Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 13/02/2012 : 19:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Za Zagora je otegotna okolnost da on gubi više na originalnosti kad ga crtaju neki novi crtači. Za Teksa, Mister noa i MM mi nije toliko bitno tko ih crta. Ne znam zašto je to tako. Čini mi se da je Teks sve bolji po priči i crtežu, a zagor nekako stagnira, iako mi je Zagor draži.


Zagor ima više prostora za manevar(scenarij) od Texa,samo što je Tex zlatna koka Bonellija i logično da sve najbolje guraju tamo.
Po meni Zagoru treba jedan odličan scenarist,ništa više.
Nemoguće je naći novog Sclavija ali treba naći nekog s novim idejama.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 13/02/2012 19:25:25
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 13/02/2012 : 21:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by adriano

Za Zagora je otegotna okolnost da on gubi više na originalnosti kad ga crtaju neki novi crtači. Za Teksa, Mister noa i MM mi nije toliko bitno tko ih crta. Ne znam zašto je to tako. Čini mi se da je Teks sve bolji po priči i crtežu, a zagor nekako stagnira, iako mi je Zagor draži.


Zagor ima više prostora za manevar(scenarij) od Texa,samo što je Tex zlatna koka Bonellija i logično da sve najbolje guraju tamo.
Po meni Zagoru treba jedan odličan scenarist,ništa više.
Nemoguće je naći novog Sclavija ali treba naći nekog s novim idejama.



Šta će nam nov Sklavi, napisao 3, 4 dobre priče? Nama treba novi Nolita!!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 13/02/2012 : 21:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by adriano

Za Zagora je otegotna okolnost da on gubi više na originalnosti kad ga crtaju neki novi crtači. Za Teksa, Mister noa i MM mi nije toliko bitno tko ih crta. Ne znam zašto je to tako. Čini mi se da je Teks sve bolji po priči i crtežu, a zagor nekako stagnira, iako mi je Zagor draži.


Zagor ima više prostora za manevar(scenarij) od Texa,samo što je Tex zlatna koka Bonellija i logično da sve najbolje guraju tamo.
Po meni Zagoru treba jedan odličan scenarist,ništa više.
Nemoguće je naći novog Sclavija ali treba naći nekog s novim idejama.



Šta će nam nov Sklavi, napisao 3, 4 dobre priče? Nama treba novi Nolita!!



Slažem se s ovim da nam treba novi Nolitta. Ali ne samo jedan nego barem dva tri solidna scenarista.
U prošlosti je dosta, za Zagora, kvalitetnih scenarista odustalo od njega ne bi li prešli na svoje autorske radove. Sclavi na Dylana, Nolitta na Mister NO-a, Capone na Lazarusa, Tonineli se razišao sa Bonellijem, Castelli, Boselli. Sve su to bili odlični scenaristi koji su nam dali možda i najupečatljivije epizode.
Buratini je danas ostao jedini koji piše Zagorove epizode sa strašću. OK možda i nije u nekoj sjajnoj spisateljskoj formi, ali svaka mu čast na trudu.
U svakom slučaju treba nam svježe scenarističke krvi

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/02/2012 : 21:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Leonid
Čak i sad u jako visokim godinama,bolji je od većine crtačkog staffa Zagora.


Osim toga baš zato što je u tim godinama, a nije izgubio volju za crtanjem i još je u formi je samo, barem po meni, dodatni razlog da ga se voli. Patak je to odlično napisao u svojoj zadnjoj recki.



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/02/2012 : 22:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

Ma ni Nolitta ne bi bio dovoljan...ono sto Zagoru treba je Nolitta 21. veka, tj. neko ko moze stalno da varira izmedju westerna, horrora, fantastike,avamture i drugih milion zanrova koje obuhvata serijal. Mislim, Zagi je neverovatno adaptivan lik: indijanci, Atlantida, kauboji, Kush, Vikinzi, Samuraji, olicenja necistih sila poput vampira, vukodlaka, vestica, eskimi, civilizacija (New York, Boston...), drevne moci, dimenzije, zivi mrtvaci, ninja, more, svemir...ma moglo bi ovo u do nedogled. A sve te elemente valja sastaviti spontano i nenametljivo kako je to u starom stilu radio Nolitta.
Mozda bi i njegov stil bio osvezenje, ali to ne bi bilo dovoljno.

Zagor trazi bujnu mastu
bujna masta trazi dobar stil za dobru pricu
dobar stil trazi mastu uklopljenu u norme stripa 21.veka

Oni koji bi tako nesto mogli su definitivno samo Sclavi, Capone (bez obzira na fijasku u "Segno del male") i Boselli
Ali zg staff treba nove ljude, sveze mozgove jos uvek neistrosene.
Kada Burre to skapira, Zagiju svetli lepa buducnost




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 13/02/2012 : 23:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote

Lepo izgleda.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/02/2012 : 23:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kolorist nadjen....super,samo sta se tu nudi ,po jedna epizoda ili neki trobroj ili ipak snimati mercuryeditoriale...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 13/02/2012 23:54:59
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 14/02/2012 : 00:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Kako sam ja razumeo na ovom topiku i na Bonelijevom sajtu, po 2 originlana stripa u jednom broju, kasnije po 2 i po.
Sve u boji!
Ritam izlazenja: nedeljno!!!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/02/2012 : 09:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
jeste, 274 ukupno stranica u prvom broju (260 iznose "Foresta degli agguati" i "Terrore"), 14 strana tekstualnog dodatka (ako ce ga stampati kao Texovu Collezione Storica onda nece stavljati originalne naslovnice unutar korivca kao VCKI)

ali, jesi li siguran da je nedeljno izdanje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 14/02/2012 : 09:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nedeljno izdanje....prvi broj kosta 1 euro....
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/02/2012 : 09:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
odlicno. Kada krece?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/02/2012 : 10:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

odlicno. Kada krece?



Evo ti link pa čitaj:
http://www.postcardcult.com/articolo.asp?id=3974&sezione=11

giovedì 16 febbraio

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/02/2012 : 11:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

jeste, 274 ukupno stranica u prvom broju (260 iznose "Foresta degli agguati" i "Terrore"), 14 strana tekstualnog dodatka (ako ce ga stampati kao Texovu Collezione Storica onda nece stavljati originalne naslovnice unutar korivca kao VCKI)

ali, jesi li siguran da je nedeljno izdanje



a nego kako če drukčije? tako je Tex izlazia .
sad če ispucat Zagora a onda idemo dalje

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/02/2012 : 13:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

nedeljno izdanje....prvi broj kosta 1 euro....


a u pm. sjebo cijeli zivot na ucenje stranih jezika, a onaj najvazniji,italijanski, upravo zbog ovog dogadjaja, ne znam.
krenuo bih na ucenje, ali mi se mrsko nakaniti,
a nisam bas dobar ni sa vremenom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/02/2012 : 13:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood




vidim da imas Texova italijanska izdanja.
je li sprehas italijanski?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/02/2012 : 17:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by PijaniPatak

odlicno. Kada krece?



Evo ti link pa čitaj:
http://www.postcardcult.com/articolo.asp?id=3974&sezione=11

giovedì 16 febbraio



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.56 seconds. Snitz Forums 2000