forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 516

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 27/03/2012 : 12:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Au...crtež će biti fenomenalan, samo da priče koliko-toliko isprate...
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5045 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 27/03/2012 : 12:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
ekstra dobro izgleda, nadam se da i dobra priča prati dobru naslovnicu, , super što izlazi 2x godišnje, Libellus će to brzo frknut na tržište...
p.s. zna li tko kada Bernard planira GIGANT 10
____________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2172 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/03/2012 : 13:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

spanci crtaju ovaj kolorac



Nije li Breccia Argentinac!?
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 28/03/2012 : 08:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
mozda...ali ipak su svi sa spanskog govornog podrucja
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 28/03/2012 : 20:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/03/2012 : 22:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni



crtez u broju 307...ovaj novi crtac sergio gerasi je grozan



Svašta, ovo je jako dobar crtež!
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 29/03/2012 : 23:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/04/2012 : 01:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
dobri tricepsi,,,
ko bi rekao da dylan ide u teretanu?
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 01/04/2012 : 01:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ide u teretani.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/04/2012 : 17:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Piccatto






Gerasi





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



288 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 02/04/2012 : 19:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
A joj dragi Piccatto, daj se dozovi... Poceo je crtati strip (Dylana kao lika pogotovo) na nivou storyboarda za trecerazrednu reklamu za osiguranje...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8

Edited by - CZdravko on 02/04/2012 19:31:59
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/04/2012 : 23:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam GOSPODAR SVJETLA. Ne vidim zašto se taj strip kritizira meni je dobar.
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



288 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 03/04/2012 : 00:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Ja taj strip (Gospodar svjetla) otvorim, vidim crtez i zatvorim (jos kad sam procitao utiske za pricu...ufff). :-D Ali na kraju cu se morati suociti s njim... :-) Ja pravo gotivim starog Piccatta... ali ovo u zadnje vrijeme je cisto odradjivanje posla... znam da se crtaci razvijaju, sazrijevaju i bla, bla... ali ako ovdje nije u pitanju zestoka komercijalizacija crteza, onda je po meni Piccatto lose sazrio... bas kao i Casertano... on se doduse malo popravio (bio je jedno vrijeme uzasan), ali opet to nije ni sjena onoga sta Casertano moze... To je moje skromno misljenje... :-)

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/04/2012 : 22:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CZdravko

Ja taj strip (Gospodar svjetla) otvorim, vidim crtez i zatvorim (jos kad sam procitao utiske za pricu...ufff). :-D Ali na kraju cu se morati suociti s njim... :-) Ja pravo gotivim starog Piccatta... ali ovo u zadnje vrijeme je cisto odradjivanje posla... znam da se crtaci razvijaju, sazrijevaju i bla, bla... ali ako ovdje nije u pitanju zestoka komercijalizacija crteza, onda je po meni Piccatto lose sazrio... bas kao i Casertano... on se doduse malo popravio (bio je jedno vrijeme uzasan), ali opet to nije ni sjena onoga sta Casertano moze... To je moje skromno misljenje... :-)



Meni je, recimo, ovaj gore Piccattov crtež odličan, dok mi je Gerasijev bezličan... Ovakvih kao Gerasi imaš mali milijun (plus oponaša Brindisija), dok je Piccatto jedan... Ali, kao što je Macan jednom napisao, čitatelj želi vidjeti što više crtica na crtežu, pa se odlični crtači poput Piccatta i ne cijene baš...

A onaj tko misli da je lako crtati ovako brzo kao što Piccatto to radi, nije svjestan da su godine i godine uložene ne bi li se postigla tolika sigurnost pri crtanju...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/04/2012 : 23:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Crna bajka
Dylan Dog
DD LIBKB 3b | 32 str.


Izgubili se Dylan i Groucho u mračnoj šumi, kadli ugledaše svjetlo u toj kući spasa! Dobri čiča ponudi gladnim i izmučenim momcima dobru i okrepljujuću porciju špageta. (Teška greška!) Ali avaj, zli starac zapravo želi samo gledati Dylana kako se lagano prži na finoj vatrici… Kao u dobroj staroj priči o Ivici i Marici.

http://www.stripovi.com/recenzije/dd-dd-libkb-3b-crna-bajka/1457/


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2012 : 13:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kako su vam dojmovi o kolor biblioteci? Kako vam odgovara ova forma kratkih priča, u boji?

Mene su neki autori crtači lijepo iznenadili s bojom, a priče uglavnom sadržavaju sukus stvari, bez nekih nepotrebnih odugovlačenje. Nekako mi izgledaju priče ko lagano rasterećenje za razliku od rada na epizodi od 96 stranica....

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/04/2012 : 13:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ideja ko ideja je odlična, sudeći po kratkim pričama iz Giganata nisu mogli pogriješiti pa opet ima i tu smeća. Crtež je u većini slučajeva zanimljiv jer se radi ili o nekim drugim crtačima na koje nismo navikli da crtaju Dylana ili o poznatima samo u boji. Boja nekima pomaže nekima odmaže.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2508 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 05/04/2012 : 20:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote


Grande Ristampa n. 35
Copertina: Corrado Roi

I demoni
Notte senza fine
L’orrenda invasione

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 05/04/2012 : 21:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Što je ovo? Dobra naslovnica.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5242 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/04/2012 : 22:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

[quote]Originally posted by CZdravko

Ja taj strip (Gospodar svjetla) otvorim, vidim crtez i zatvorim (jos kad sam procitao utiske za pricu...ufff). :-D Ali na kraju cu se morati suociti s njim... :-) Ja pravo gotivim starog Piccatta... ali ovo u zadnje vrijeme je cisto odradjivanje posla... znam da se crtaci razvijaju, sazrijevaju i bla, bla... ali ako ovdje nije u pitanju zestoka komercijalizacija crteza, onda je po meni Piccatto lose sazrio... bas kao i Casertano... on se doduse malo popravio (bio je jedno vrijeme uzasan), ali opet to nije ni sjena onoga sta Casertano moze... To je moje skromno misljenje... :-)



Meni je, recimo, ovaj gore Piccattov crtež odličan, dok mi je Gerasijev bezličan...
Ovakvih kao Gerasi imaš mali milijun (plus oponaša Brindisija), dok je Piccatto jedan...
Ali, kao što je Macan jednom napisao, čitatelj želi vidjeti što više crtica na crtežu, pa
se odlični crtači poput Piccatta i ne cijene baš...



Da nisi malo pobrkao Piccatta i Gerasija...Piccattov crtež je onaj prvi sa milijon crtica,po meni nacrtan zbrda zdola i bezličan?
Taj Piccatto zna i najbolju priču upropastiti svojim crtežom i meni je žao što se uopće uhvatio Dylana..
Sviđa mi se kako na ovom drugom crtežu Dylana crta Gerasi,ali ja za ovog crtača nikad čuo.. Ne mogu se sjetiti niti jedne Dylanove epizode koju je crtao Gerasi?
Sad sam naknadno pročitao da za Gerasija tvrdiš da oponaša Brindisija,pa ipak vidim da nisi pobrkao ove crteže....pa da mi je suditi samo po ovom crtežu...ovaj Gerasi može biti i bolji od Brindisija.

Edited by - Oki on 05/04/2012 22:44:00
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5242 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/04/2012 : 22:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kako su vam dojmovi o kolor biblioteci? Kako vam odgovara ova forma kratkih priča, u boji?

Mene su neki autori crtači lijepo iznenadili s bojom, a priče uglavnom sadržavaju sukus stvari, bez nekih nepotrebnih odugovlačenje. Nekako mi izgledaju priče ko lagano rasterećenje za razliku od rada na epizodi od 96 stranica....



Crtež i boje su odlični...pogotovo Roi i Stano,a priče su uglavnom loše i niti boja ih ne može spasiti...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 05/04/2012 : 23:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Da nisi malo pobrkao Piccatta i Gerasija...Piccattov crtež je onaj prvi sa milijon crtica,po meni nacrtan zbrda zdola i bezličan?
Taj Piccatto zna i najbolju priču upropastiti svojim crtežom i meni je žao što se uopće uhvatio Dylana..
Sviđa mi se kako na ovom drugom crtežu Dylana crta Gerasi,ali ja za ovog crtača nikad čuo.. Ne mogu se sjetiti niti jedne Dylanove epizode koju je crtao Gerasi?
Sad sam naknadno pročitao da za Gerasija tvrdiš da oponaša Brindisija,pa ipak vidim da nisi pobrkao ove crteže....pa da mi je suditi samo po ovom crtežu...ovaj Gerasi može biti i bolji od Brindisija.




Pod 'crtice' mislim općenito na gubljenje vremena na detalje, a da se bitnije stvari zanemaruju... Pa pogledaj samo Gerasijevu Lillie, djeluje poput robota... A u moru sličnih crtača (ovaj Gerasijev Dylan me odbija, ne mogu to objasniti), ja obožavam ovakve kao što je Piccatto, originalne... Nebitno što on sad crta brže (svi to rade, Ferri naprimjer, dođe s godinama), i dalje se vidi da zna svoj posao...

Ma, uostalom, nema se smisla prepirati... Ja to vidim na svoj način i gotovo...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5242 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/04/2012 : 23:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Vidiš ja spadam u one kojima je Ferrijev Zagor najbolji Zagor...stari majstor,može mi priča biti glupa i bezveze,ali Ferrijev Zagor se čita od početka do kraja..
Kod Dylana mi recimo u samim počecima tamo još krajem 80-tih uopče nije odgovarao Roi,a danas preko 20 godina kasnije mi je jedan od najboljih...
Danas recimo ne volim kada Dylana crta Mari (rekao bih: ovaj Mari za crtež uopće ne mari)...slično brzinski crta-švrlja ko Piccatto,ali su mi njegove epizode nekako upečatljivije i ostanu u pamčenju,a Piccatto mi više djeluje kao netko tko ima siguran posao,pa se uopče ne trudi biti dobar..
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/04/2012 : 00:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Mani je Piccatto odličan crtač i malo mi je žao što je u zadnje vrijeme na nekom autopiloti bez želje da se dalje mijenja.

Gerasi svakako ima potencijala. Nije nov u crtanju stripova ali je nov na DDu. Nažalost ostaje još samo epizodu ili dvije pa će se smjestiti za stalno na novom Dragonero serijalu. Ovaj njegov poster je korektno nacrtan ali kao što je Beva primjetio previše je toga pokupio okolo da bi mi bio posebno zanimljiv.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 06/04/2012 : 07:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Netko je prije par stranica postavio ovu sliku:



Meni ne ide u glavu da je ovo i onaj poster uradio isti crtač... Ovdje mi je zanimljiv i dobar... Malo podsjeća na Blasca (Tex), ali ne smeta...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 516 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.02 seconds. Snitz Forums 2000