forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI COMICS: Magični vjetar br: 1 - Fort Ghost
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 15/04/2012 : 10:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kum Ruzvelt

Mislim da ti konvertor ne radi bas najbolje... 6 km je malo vise od 200 dinara.


U tačno. Ja ostao u onom dobu kada je bila 30 dindži. Sada mu dođe 50-60 ako se ne varam pa to je onda 300 dinara minimum. Sada je Imrahilova izjava sasvim drugačije težine. No ipak ćemo probati da vidimo kako deluje . Hvala na ukazanoj grešci s moje strane. Konvertor podešen.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 15/04/2012 10:51:49
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/04/2012 : 11:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nek vam je sa srećom, i dobro more!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/04/2012 : 11:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

a s druge strane imate PP i Darkwood sa kojima je ovo izdanje al pari, a koji su ili iste cijene ili skuplji.


Nije tačno, cena Darkvudovih izdanja je 300 dinara (5,62 KM, odnosno 5,50 na bosanskom webshopu) za strip od 130, a ne od 96 strana.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 15/04/2012 : 12:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by cerichus

a s druge strane imate PP i Darkwood sa kojima je ovo izdanje al pari, a koji su ili iste cijene ili skuplji.


Nije tačno, cena Darkvudovih izdanja je 300 dinara (5,62 KM, odnosno 5,50 na bosanskom webshopu) za strip od 130, a ne od 96 strana.



Ja sam ih uvijek plaćao 6KM bez obzira od kojeg sam dobavljača iz BiH uzimao. Provjeri na njihovim sajtovima. A ne bi ta zanemarljiva razlika u cijeni pokolebala u kupnji. OK, to stoji - u pogledu broja strana Darkwood-ova izdanja su ipak povoljnija u odnosu na druge, ali što se tiče opreme (kvalitet naslovnice i papira, štampa) Agarthi ne zaostaje za vašim izdanjima, a ima i jednu(za mene a vjerujem i mnoge druge) prednost - originalni bonelli format. Inače, što se tiče Darkwood-ovih izdanja, uzeo sam sve što ste dosad objavili, a to kanim i ubuduće, tako da ne brigate - jednog sigurnog čitatelja u BiH imate

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/04/2012 : 12:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nije poenta u tome ko šta kupuje, već u netačnoj informaciji koja se na forumima svako malo ponavlja - o upoređivanju cena stripova sa većim brojem strana sa stripovima sa manjim brojem strana.

A svaki čitalac kupuje šta želi, i svaki izdavač formira cenu kako želi - i tako i treba da bude.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 15/04/2012 : 12:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by cerichus

a s druge strane imate PP i Darkwood sa kojima je ovo izdanje al pari, a koji su ili iste cijene ili skuplji.


Nije tačno, cena Darkvudovih izdanja je 300 dinara (5,62 KM, odnosno 5,50 na bosanskom webshopu) za strip od 130, a ne od 96 strana.



Sada sam provjerio i tačno je da je na stripovi.ba Julija 5,5o KM ali Gea i Lilit su 6 KM. Ja sam Darkwood-ova izdanja prvobitno uzimao preko Zoke iz BL, a kasnije kod Hogara, ali kako rekoh u pitanju je zanemarljiva razlika da bih se pokolebao u kupovini. Obično uzmem kod onoga ko prvi nabavi (jer ne mogu iščekati nove brojeve Julije) a to je u poslijednje vrijeme Hogar

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/04/2012 : 12:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Agarthi Comics

Naslov: Fort Ghost
Scenarij: Gianfranco Manfredi
Crtež: Jose Ortiz
Broj stranica: 104
Tisak: c/b - kolor
Format: 160 x 210 mm (Bonelli format)
Uvez: meki
Prijevod: Anja Pravuljac


A gdje vam je lektor? Ipak je lakše da kritikujemo lektora nego prevodioca ako nešto ne bude valjalo
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 15/04/2012 : 12:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Nije poenta u tome ko šta kupuje, već u netačnoj informaciji koja se na forumima svako malo ponavlja - o upoređivanju cena stripova sa većim brojem strana sa stripovima sa manjim brojem strana.

A svaki čitalac kupuje šta želi, i svaki izdavač formira cenu kako želi - i tako i treba da bude.



Mislim da za izdavače jeste poanta šta ko kupuje i da treba kvalitetom da se bore za svakog čitatelja. Što se tiče broja strana, rekao sam da što se toga tiče vaša izdanja imaju prednost u smislu odnosa cijena-kvalitet/kvantitet, ali sasvim sigurno bi bila skuplja da ih radite u originalnom formatu, jelde? Tako da možda u tom smislu ipak postoji mogućnost usporedbe ovih dvaju izdanja. I potpuno se slažem sa drugim dijelom tvoga posta da "svaki čitalac kupuje šta želi, i svaki izdavač formira cenu kako želi - i tako i treba da bude."
I sve što sam rekao u vezi kvalitete vaših izdanja nije nikakvo podilaženje - smatram ih izuzetnim i uzimaću dok god bude tako.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2163 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 15/04/2012 : 13:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
Neka je sa srećom!
Kupovat ću vjerojatno sva vaša izdanja osim Zagora ( dok ne stigne do broja 85 ).

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/04/2012 : 13:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Taj cm formata ne bi uticao na cenu onoliko koliko utiče povećanje broja strana za trećinu, to je valjda očigledno. Format povećava cenu štampe, a broj strana cenu materijala, prevoda, lekture, upisa - i štampe.

I toliko od mene, nije mi želja da ulazim u raspravu o produkcijskim troškovima, naročito na topiku drugog izdavača, već samo da ispravim netačan navod.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1862 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 15/04/2012 : 15:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Sretno vam bilo i dabogda nam izdali još puno stripova!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1600 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 15/04/2012 : 16:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Taj cm formata ne bi uticao na cenu onoliko koliko utiče povećanje broja strana za trećinu, to je valjda očigledno. Format povećava cenu štampe, a broj strana cenu materijala, prevoda, lekture, upisa - i štampe.

I toliko od mene, nije mi želja da ulazim u raspravu o produkcijskim troškovima, naročito na topiku drugog izdavača, već samo da ispravim netačan navod.



Upravu si. Neka izdavači samo dalje rade vrijedno a neka kupuje ko šta hoće I MOŽE Za ovo je ilustrativan naziv jedne kafane koja je nekada radila u Sarajevu (a možda i sad radi): SVAK' SVOJE ZNA!

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 15/04/2012 : 16:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

A gdje vam je lektor? Ipak je lakše da kritikujemo lektora nego prevodioca ako nešto ne bude valjalo


Jeste! Ja sam uvek za to da trpamo lektora.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/04/2012 : 19:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
UH, rado bih podržao izdanje, ali već sam podržao i System i Libellus i Wizarda mislim da je bio. Al ima i drugih koji ovo možda nemaju, tako da samo naprijed - serijal je zaista zvrstan, ali najbolje epizode dolaze tek kasnije. Ja sam se uglavnom već odavno navukao!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 15/04/2012 : 19:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Agarthi Comics

Za kupce iz Slovenije,Hrvatske,Srbije,Crne Gore i Makedonije, poštarina iznosi 1,90 KM ili 0,97 eura.




Da li se ovde misli za jedan primerak, ili je poštarina ista bez obzira na broj primeraka, tj. težinu pošiljke?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/04/2012 : 20:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Puno sreće i jedva čekam da to dođe u Hrvatske striparnice (neću naručivat)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/04/2012 : 21:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Puno sreće i jedva čekam da to dođe u Hrvatske striparnice (neću naručivat)


Pa... možeš naručiti u svojoj lokalnoj striparnici?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/04/2012 : 21:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by tinton

Puno sreće i jedva čekam da to dođe u Hrvatske striparnice (neću naručivat)


Pa... možeš naručiti u svojoj lokalnoj striparnici?


Pa nisam li to i rekao (ili je već došlo do naših striparnica)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/04/2012 : 22:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Mislim, možeš njih zamoliti da naruče od Agarthija. To bi tako trebalo da funkcionira, je li: svojoj striparnici kažete šta želite i oni to nabave.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 15/04/2012 : 23:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Ne znam ljudi što toliko potencirate da je visoka cijena.


čuj,bonellijeva izdanja su u hr 18 kuna...u vas 24 kn...mi ovdje spajamo kraj s krajem,u vas je još gore,o srbiji da ne govorim,ljudi nemaju šta jesti...i sad bi ja trebao to kupovat i ostali...ne kupujem ni libellusova izdanja,neću ni ovo...ovo će kupovati samo onaj kojeg ovo zanima...te priče o podršci bacite u vjetar...bilo je nekih ovdje na forumu koji su lupali da će neka izdanja kupovati po 4 primjerka,i zna se kako su ta izdanja završila...dakle,mene ovaj serijal ne zanima...ali me npr zanima mm i možda neka druga izdanja,to ću kupovati jer ga nemam ni u jednom izdanju...ide na kioske od prvog broja,ma super-jedva čekam...dajte malo fleksibilnosti,ako sam rekao da je skupo,ne znači da ne valja i da zbog ove moje izjave neće njih 50-ak ovo kupiti...imam pravo na svoje mišljenje...onaj koji ovaj serijal voli i ovo mu je prioritet,kupovat će ga...dakle,samo naprid,puna podrška...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 16/04/2012 : 00:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čuo da je najgore u Dalmaciji.
Da je totalni raspad. U Splitu posebno. Kažu - grad slučaj. Narkomanija i beznađe.
Stvarno nije u redu da mi ovde pričamo o stripovima i trošimo novac na te tričarije. Bolje da šaljemo hranu za Split. Ko je za?

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 16/04/2012 : 00:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

Ja sam čuo da je najgore u Dalmaciji.
Da je totalni raspad. U Splitu posebno. Kažu - grad slučaj. Narkomanija i beznađe.
Stvarno nije u redu da mi ovde pričamo o stripovima i trošimo novac na te tričarije. Bolje da šaljemo hranu za Split. Ko je za?



A ja sam načuo da odbijaju pomoć u hrani...Kažu,za pomoć primaju samo kvalitetnije fudbalere...

Wtf?

Edited by - bagi on 16/04/2012 00:19:57
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 16/04/2012 : 00:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

Ja sam čuo da je najgore u Dalmaciji.
Da je totalni raspad. U Splitu posebno. Kažu - grad slučaj. Narkomanija i beznađe.
Stvarno nije u redu da mi ovde pričamo o stripovima i trošimo novac na te tričarije. Bolje da šaljemo hranu za Split. Ko je za?


koji je tebi,šta ti trošiš kad ne trošiš

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 16/04/2012 : 00:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by cerichus

Ne znam ljudi što toliko potencirate da je visoka cijena.


čuj,bonellijeva izdanja su u hr 18 kuna...u vas 24 kn...mi ovdje spajamo kraj s krajem,u vas je još gore,o srbiji da ne govorim,ljudi nemaju šta jesti...


ovoga si se uhvatio
mislio sam za sve tri zemlje,išao sam sa zapada prema istoku...ali ok,to si ipak ti,pa mi je sve jasno...ništa nova...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/04/2012 : 00:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Fino, neka zazivi i produkcija i u BiH, s obzirom da se na aukciji "Magicni vjetar" prodavao za 300kn ( tri price-tri stripa ) i to je netko kupio, radije dam tri puta 24 kn = 72kn nego precijenjen prvi HC nekom preprodavacu koji misli zaraditi koju kunu na kolekcionarskom fanatizmu.

A i imam na skenu(nisam jos citao), pa mogu i prije kupnje da vidim da li se isplati uopce i kupiti i imati na papiru...
Stvar izbora...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000