forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mafest 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 41

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 22/04/2012 : 16:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna. :) ;)
Click here to see the movie:
http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-en-8fe0d3e7dc34db710fe126d5b4f57820.html
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/04/2012 : 16:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by no1

Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna. :) ;)
Click here to see the movie:
http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-en-8fe0d3e7dc34db710fe126d5b4f57820.html





depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 22/04/2012 : 17:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Smijem li upitati da li je makar postojala neka fotografija kao referenca (i može li se vidjeti ukoliko da) ili je apsolutno sve 100% "iz glave"?

Edited by - MisterYES on 22/04/2012 17:03:25
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 22/04/2012 : 17:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Svi (dežurni) junaci nikom ponikoše ili mukom zamukoše hihihi...
Šteta što se Kordej rijetko javlja, kakvo je ovo bilo osvježenje. A pazi sad svi na finjaka....hahahaha
Svaka čast majstoru na pranju.





al` isto si zasrao x-mene ;)


Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/04/2012 : 17:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

Smijem li upitati da li je makar postojala neka fotografija kao referenca (i može li se vidjeti ukoliko da) ili je apsolutno sve 100% "iz glave"?



Ja bih rekao da dobiju lokacije i fotografiju


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/04/2012 : 18:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Eto, a mi mislili da g. Kordej ne prati što se dešava, ili je neko ukazao na prokovativne postove...

heh, bilo što da ja sad kažem, ne bi mi pomoglo jer sam upao u isti krug hejtera i onih koje konstatno blate po svemu. A i usto smo na ozloglašenom sajtu.

Uz dužno štovanje prema profesionalcu i profesionalnom radu, ono nije bilo moje stručno mišljenje nego jednostavno konstatacija koja ne isključuje niti remek-djelo, naprednu tehiku a bome niti onu drugu krajnost, da je to kombinacija fotke i slike pomoću photoshopa. I što da jest, nisam uopće rekao da ne valja ili da je loše...

P.S. I, naravno, isprika da ne bi ispalo da omalovažavam nečiji trud (makar ispao pi*** nakon što nas je g. Kordej toljagom po glavi). Samo on zna koliko je uložio vremena u to.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 22/04/2012 19:41:14
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/04/2012 : 18:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

Svi (dežurni) junaci nikom ponikoše ili mukom zamukoše hihihi...
Šteta što se Kordej rijetko javlja, kakvo je ovo bilo osvježenje. A pazi sad svi na finjaka....hahahaha
Svaka čast majstoru na pranju.


Lako je sad pametovati, jelda?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 22/04/2012 : 18:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Eto, a mi mislili da g. Kordej ne prati što se dešava, ili je neko ukazao na prokovativne postove...

heh, bilo što da ja sad kažem, ne bi mi pomoglo jer sam upao u isti krug hejtera i onih koje konstatno blate po svemu. A i usto smo na ozloglašenom sajtu.

Uz dužno štovanje prema profesionalcu i profesionalnom radu, ono nije bilo moje stručno mišljenje nego jednostavno konstatacija koja ne isključuje niti remek-djelo, naprednu tehiku a bome niti onu drugu krajnost, da je to kombinacija fotke i slike pomoću photoshopa. I što da jest, nisam uopće rekao da ne valja ili da je loše...



Lako se sad čupat jelda?


Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
634 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 22/04/2012 : 19:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ahaha, tko bi rekao da će ovo izazvati ovaku pozornost. A i zbog onih koji sad kao likuju što smo se kao sakrili u "mišju rupu"

Evo pod prvo, uopće mi nije problem: javno se ispričavam gosp. Kordeju što sam pomislio da je to iza obična fotka provučena kroz photoshop, a ispada da je sve ručno nacrtano. Očigledno da je jako puno truda uložio u plakat pa ga donekle razumijem zašto ovako bijesno reagira... Mada bar s moje strane (a vjerujem i ostalih) nije bilo zle namjere nego čisto zabluda...

Inače se i sam se služim tabletom za crtanje i znam da je photoshop fantastično oruđe za crtanje za one koji se s njim znaju služiti...

Samo mi je žao što se gosp. Kordej i inače ne uključuje u neke rasprave o stripu da poveća razinu kvalitete samog foruma s obzirom da sam kaže da pasivno prati forum 6 godina i da mu je forum dovoljno bitan da odgovori onolikim postovima na nas male nebitne anionimuse i strip ljubitelje.

Sve u svemu puno buke nizašto...
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 22/04/2012 : 19:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Inace, javio mi se kolega Kjaveroti koji iz prikrajka prati forum vec deset godina. Kaze da ce izvjesnog djoleta objesiti za muda

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 22/04/2012 : 21:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by MisterYES

Smijem li upitati da li je makar postojala neka fotografija kao referenca (i može li se vidjeti ukoliko da) ili je apsolutno sve 100% "iz glave"?



Ja bih rekao da dobiju lokacije i fotografiju


Što znači da je čovjek gledao u fotografiju, da li isprintano ili na "dual view" u Photoshopu - nebitno (možda čak i trace-ovano) i naravno da i za to treba skill i te kakav da se prenese ručno na novo čisto "platno".
Iskreno, malo mi je teško povjerovati da iko može "ubosti" (pogotovo iz glave napamet) tako tačno stvari koje doprinose realisticnom izgledu (poput tamnih tonova plave u sjenama stijena na Biokovu, količinu kontrasta izmedju sjene od zida desno i jacine sunca lijevo na kamenu, zatim sjene na kaktusu itd itd) a bez da ima ikakvu referencu...

Edited by - MisterYES on 22/04/2012 21:18:07
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/04/2012 : 21:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pa zar je vazno da li je napamet ili sa gledanjem?
pa ocjenjujemo crtež, a ne sjećanje
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 22/04/2012 : 21:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
e jebešga
nikog nisam mislio uvrijedit, pogotovo ne kordeja čiji rad izuzetno cijenim i imam vama u tri izdanja
jebiga, meni je to izgledalo kao fotka na koju je nacrtan lik, i moguće da sam, kao što neko reče zvučao maliciozno
i evo, javno se ispričavam igoru kordeju
neka mi ne zamjeri
uživo nekom drugom prilikom, jer ove godine, nažalost, preskačem makarsku

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 22/04/2012 : 22:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

pa zar je vazno da li je napamet ili sa gledanjem?
pa ocjenjujemo crtež, a ne sjećanje


Pa da, ali mi se cinilo da jedni nisu skontali razliku, a da drugi opet misle da se radi samo o "provlacenju" fotke kroz filtere tipa artistic/colored pencils gdje su samo figura i magarac nacrtani dodatno preko (i sam sam na pocetku mislio tako).
Sad kad znam da je sve hand made, makar i uz reference, skidam kapu.
A crtez bi trebalo ocjenjivati uzevsi u obzir upravo nacin kako je nastao.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/04/2012 : 00:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja se ne ispričavam gospodinu Kordeju jer se nemam radi čega ispričavati.
A da je on nervozno i pomalo bahato reagirao-je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 23/04/2012 : 06:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Pitanje nevezano uz plakatnu umjetnost, ali vezano za plakate. Mogu li se plakati kupiti, ima li neka samarićanska duša koja bi u Makarskoj pokupila (kupila) jedan plakat Torpedu, čisto da ne mora plakat'?

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/04/2012 : 07:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Svi se plakati mogu kupiti po povoljnim cijenama. E sad, nekih godina su ih prodavali na komad, a nekih samo u kompletu. Ne znam što imaju u planu ove godine...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/04/2012 : 09:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Pitanje nevezano uz plakatnu umjetnost, ali vezano za plakate. Mogu li se plakati kupiti, ima li neka samarićanska duša koja bi u Makarskoj pokupila (kupila) jedan plakat Torpedu, čisto da ne mora plakat'?


Mogao bih ti ja, uzeti pa da ga Kordej potpiše, samo moram to napraviti pod krinkom, ne smijem otkriti svoj identitet...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 23/04/2012 : 09:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Mogao bih ti ja, uzeti pa da ga Kordej potpiše, samo moram to napraviti pod krinkom, ne smijem otkriti svoj identitet...



Budem ja odnio tvoj plakat i tražio da ga potpiše Za DeeCaya :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/04/2012 : 11:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Čitam malo ove Kordejeve postove, i ajde, mogu sasvim razumijeti njegovu reakciju; ipak je čovjek dugogodišnji profesionalac u branši i šire, a mi ovakvim olakim komentarima automatski degradiramo i uložen trud i dovodimo u pitanje njegovu stručnost i profesionalnost. Što naravno da smeta profesionalcu, bio on makar i najskromniji na svijetu (ili najbahatiji). Ovo govorim jer poštujem autore koje su ipak odradili toliko divnih stvari na stripu...

A s druge strane, ovo je forum gdje se sastaju i autori i stripovski laici, tako da nije čudno što sve ljudi ne pišu i ne komentiraju. I da ousiderima to može zvučati ko direktni napad na ličnost kad se pročitaju određeni postovi. Eh.

Što li će tek pomisliti ostali laici kad vide ovu tehniku, možda da se stavi za svaki slučaj - nije fotomontaža, već rukom crtano?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/04/2012 : 11:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ja se ne ispričavam gospodinu Kordeju jer se nemam radi čega ispričavati.
A da je on nervozno i pomalo bahato reagirao-je.



Tako je Jaki, tako govore pravi muškarci!
Pusti i ti brkove, budi faca!

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2012 : 11:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ok, razumljivo je da se kordej naljutio, pa reagirao - blago, grubo, bahato, primjereno, neprimjereno...nije bitno, to je do osobe i svi smo različiti
mada, i sam je rekao da ćemo razliku primjetiti kada vidimo plakat uživo, na velikom formatu
dakle, kao što netko reče, to što smo mi mislili da je fotografija, je ustvari kompliment njegovom radu
a on tako po nama...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/04/2012 : 12:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Tako je, pusti bradu ko Ken2, budi lud, ko ga jebe, nemoj se brijat.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/04/2012 : 12:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kordej

Zgrade su, naravno, moj dodatak - da potcrtaju bizarnost iliti po naški, začudnost moje sličice, zajedno sa kurentom na magarčiću. Inače su inspirirane arhitekturom Dogona, šaka u oko u makarskom okruženju ;)



pa ni novi hotel osejava nije najsretnije uklopljen u makarsko okruženje
a postoji i opasnost da se ove kule i bedemi svide lokalnim moćnicima - imaju dobar koeficijent iskorištenosti, stane tu dosta apartmana, a u bedemima i šoping

inače, plakat mi se sve više i više sviđa

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1191 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 23/04/2012 : 12:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Bilo je tu dobrih crteža, dobrih majstora i dobrih plakata. Osobno, jedan od dražih plakata mi je bio plakat Alema Ćurina. Ne samo jedna priča, nego jedna velika knjiga ispričana na jednomm prikazu. Svaka čast majstoru.
Go to Top of Page
Page: of 41 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000