forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/06/2012 : 00:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
sa oficijalnog sajta SBE-a, prva epizoda posle JA odiseje


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 01/06/2012 : 02:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Konacno malo vremena za citanje

JA ODISEJA: U Kraljevstvu Kajuna



Iako je srednja ocena 8/10 (akademska ocena:nit smrdi nit mirise) rekao bih da je epizoda jako dobra. Ambijent je osvezavajuci, vracaju se neki stari likovi (ne bih da spoilam), a Paolucci nije davio Burattinijevskim objasnjenjima. No, i pored pojedinih akcionih sekvenci prici fali dinamicnosti i mnogo puta se pri citanju pozeli da se fabula malo pokrene. Moglo je ovo biti dosta krace. Perniola, po obicaju, ne briljira crtezom, ali je pristojan.



Zar ovo nije crtao Marcello Mangiantini?



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/06/2012 : 07:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

sa oficijalnog sajta SBE-a, prva epizoda posle JA odiseje






"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 01/06/2012 : 09:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Pijani, ti si baš ušao u seriju ilustracija. Super je to, samo tako se napreduje.

Ali "nepobedivi naučnik... da izvojeva svoju prvu pobedu"- Neprocenjivo.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 01/06/2012 09:06:48
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 01/06/2012 : 11:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior




Kralj orlova je u epizodi "Helingenov povratak" poprilicno degradiran i ne bih rekao da ima status veceg neprijatelja od Greya.
[/quote]

Ne bih se slozio, jer povodom obiljezavanja jubileja (u knjizi 'Tisucu Zagorovih svjetova', naprimjer), Kralju orlova posveti se znacajan dio, cak mu je posvecen i gigant u boji, sto dovoljno govori o njegovom statusu neprijatelja.
Grey, medutim, bas i nema neku slicniju posvetu. Da se razumijemo, Grey je interesantan, i sigurno je da spada medu zanimljivije negativce Zagora, ali ne vjerujem da kod fanova uziva status veceg neprijatelja od Ben Stevensa, uprkos njegovoj degradaciji u trecem njegovom pojavljivanju.

@PijaniPatak
Wolfingham je ustvari vise Kainov negoli Zagorov neprijatelj ( i to Kainov archenemy). Cak se Wolfingham nije cestito ni obratio Zagoru kako se treba (jest u 'Indijanskoj magiji', ali to je fiktivno bilo) a kamoli da je doslo do njihovog fizickog razracunavanja.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 01/06/2012 : 11:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
"povratak POVRATKA"


____________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 GODINE ALAN FORDA U HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 01/06/2012 : 12:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

[quote]Originally posted by PijaniPatak

sa oficijalnog sajta SBE-a, prva epizoda posle JA odiseje

Ovo je vrhunski.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 02/06/2012 : 15:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Najsmesnije mi je od svega to sto Buratini kaze scenaristima koji zele da konkurisu, da mu posalju draftove svojih scenarija, i posle kad ih Buratini dobije u ruke, onda odbije te scenariste uz "izgovor" da ne primaju scenariste koji ne znaju italijanski jezik.( Pitam se samo zasto onda ODMAH ne kaze da NE PRIMA scenariste koji ne znaju italijanski, vec ih pusta da mu salju draftove...naravno da mu ti draftovi trebaju za njegove nove price...mislim ,providan je.) I tako prisvoji njihove draftove i moze da radi sta hoce sa njima posle. Eto mu ideja za ceo zivot. I naravno da mu ne pada na pamet da prima nove scenariste jer je on glavni sada. :D

Mafijaska posla. :D
Nek neko kaze da nije tako.

Moj je savet nasim scenaristima da im NE PADA na pamet da salju svoje scenarije Buratiniju. Jer bice odbijeni i pokradeni..sto je najgore.



Edited by - Zeljko Ferri on 02/06/2012 15:51:06
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/06/2012 : 15:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A čuja sam i da piće ne bi platija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/06/2012 : 16:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A čuja sam i da piće ne bi platija.


Nekom ne plati pice, nekom plati rucak...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/06/2012 : 18:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Najsmesnije mi je od svega to sto Buratini kaze scenaristima koji zele da konkurisu, da mu posalju draftove svojih scenarija, i posle kad ih Buratini dobije u ruke, onda odbije te scenariste uz "izgovor" da ne primaju scenariste koji ne znaju italijanski jezik.( Pitam se samo zasto onda ODMAH ne kaze da NE PRIMA scenariste koji ne znaju italijanski, vec ih pusta da mu salju draftove...naravno da mu ti draftovi trebaju za njegove nove price...mislim ,providan je.) I tako prisvoji njihove draftove i moze da radi sta hoce sa njima posle. Eto mu ideja za ceo zivot. I naravno da mu ne pada na pamet da prima nove scenariste jer je on glavni sada. :D

Mafijaska posla. :D
Nek neko kaze da nije tako. i

Moj je savet nasim scenaristima da im NE PADA na pamet da salju svoje scenarije Buratiniju. Jer bice odbijeni i pokradeni..sto je najgore.



O tome sam vec slicno napisao na postu autorski radovi da oni kradu ideje
drugih fanova I time se okoriste.
Oni su vec umorna generacija bez ideja a jos kad napisu lijepo da ne primaju one koji ne znaju talijano samo je lijep nacin da te otkantajun
Mogli bis koro sa puno manje hvalospjeva I uzdizanja govorili I pisali o tim. nezahvalnim I proracunatim stratezima SBE-a.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 02/06/2012 : 18:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
A i ono malo italijanskih scenarista koji i pisu za Zagora, su Buratinijevi kucni prijatelji...tako da, pozdravite se od pisanja scenarija za Zagora. To je surova istina. Zasto bi Buratini primao nove scenariste i time ugrozavao svoju poziciju??? Pogotovo sad kad on sam odlucuje. Ne pada mu na pamet. On samo prikuplja nove draftove scenarija od fanova i njih koristi za svoje buduce price jer materijala ima u narednih 100 godina.
A sto se tice crtaca, sta znam..mozda neko dobar i udje. Crtace se vec ne moze pokrasti kao scenariste.


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37773 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/06/2012 : 18:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


pa kad su Kerca odbili



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/06/2012 : 18:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli



pa kad su Kerca odbili





Jesu.

Jednom.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 02/06/2012 : 18:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
Jel Bonelli bio takvo džubre kao Burattini ? Jeli i on krao ?

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/06/2012 : 19:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

Jel Bonelli bio takvo džubre kao Burattini ? Jeli i on krao ?



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/06/2012 : 19:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nego prije nego to ode predaleko i Bure završi u katranu i perju, jel imate kakve dokaze o tim krađama? Jel netko od talijana pisao o tome?

Po onome što je on pisao na blogu kaže da kad i uzme neku priču prema kojoj napiše scenarij on će potpisat autora. Druga stvar, Bure jeste istrošen al nekako sumnjam da su i svi ti draftovi bogzna koliko originalni.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/06/2012 : 19:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri
Mafijaska posla. :D
Nek neko kaze da nije tako.



Kazem.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/06/2012 : 00:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Chico story
by PijaniPAtak
Zagor
ZG LUCI 8 | 122 str.

Više od nedelju dana kišna oluja nad Darkwoodom kao da ne namerava da stane. Da bi prekratio vreme, Zagor zamoljava Čika da mu ispriča svoju prošlost. Tako mali meksikanac poče priču o dugom nizu (ne)zgoda još od dana svog rođenja u Veracruzu...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/06/2012 : 00:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Najsmesnije mi je od svega to sto Buratini kaze scenaristima koji zele da konkurisu, da mu posalju draftove svojih scenarija, i posle kad ih Buratini dobije u ruke, onda odbije te scenariste uz "izgovor" da ne primaju scenariste koji ne znaju italijanski jezik.( Pitam se samo zasto onda ODMAH ne kaze da NE PRIMA scenariste koji ne znaju italijanski, vec ih pusta da mu salju draftove...naravno da mu ti draftovi trebaju za njegove nove price...mislim ,providan je.) I tako prisvoji njihove draftove i moze da radi sta hoce sa njima posle. Eto mu ideja za ceo zivot. I naravno da mu ne pada na pamet da prima nove scenariste jer je on glavni sada. :D
Mafijaska posla. :D
Nek neko kaze da nije tako.

Moj je savet nasim scenaristima da im NE PADA na pamet da salju svoje scenarije Buratiniju. Jer bice odbijeni i pokradeni..sto je najgore.



Mislim da bi te za ovo bure mogao i tužiti, da zna hrvatski... Koliko god sumnjali u neke slične stvari, ali pisati tako sigurno i olako čak vrlo teške optužbe o plagiranji i povređivanju autorskih prava scenarista? Koje imaš dokaze?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 03/06/2012 09:57:04
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/06/2012 : 00:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagooor

Jel Bonelli bio takvo džubre kao Burattini ? Jeli i on krao ?



Ej, čovječe, malo poštovanja prema velikanu i prema čovjeku kojeg više nema... Za postanje ovoga po forumu, ja bih ti odmah ban dao. Jeez, i ti sebe onda nazivaš strip fanom i zagor fanom, sramota si ti jedna... Svakoga vidim danas puštaju na forum. jao, jao

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 03/06/2012 00:26:05
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/06/2012 : 00:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Mislim da bi te za ovo bure mogao i tužiti, da zna talijanski...


...too easy...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3375 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 03/06/2012 : 00:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/06/2012 : 00:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Gluhi telefon na forumu:

quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Nego ja mislim da Buratini i nema u planu nikad primiti nove scenariste, na zalost. Sta on radi? Pa jednostavno skuplja sve te scenarije i koristi ih za svoje price. To je jasno kao dan. Procita scenario, odbije scenaristu, i onda delove scenarija uklopi u svoju pricu, ili mu sine neka potpuno druga ideja zahvaljujuci tom scenariju. Tako da mislim da su scenaristi koji konkurisu u vrlo ne zavidnom polozaju. Njih se moze pokrasti.


počelo

quote:
Originally posted by emirem

Pa oni u SBE kad bi ovo i procitali uzeli bi kao ideju samo sto bi preoblikovali i ubacili nesto "svoje", ma pusti oni ce sigurno reci iako bi se desilo poklapanje scena sa Rickovim scenarijem da je to sve slicno a ne isto..



uhvatilo maha


quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Najsmesnije mi je od svega to sto Buratini kaze scenaristima koji zele da konkurisu, da mu posalju draftove svojih scenarija, i posle kad ih Buratini dobije u ruke, onda odbije te scenariste uz "izgovor" da ne primaju scenariste koji ne znaju italijanski jezik.( Pitam se samo zasto onda ODMAH ne kaze da NE PRIMA scenariste koji ne znaju italijanski, vec ih pusta da mu salju draftove...naravno da mu ti draftovi trebaju za njegove nove price...mislim ,providan je.) I tako prisvoji njihove draftove i moze da radi sta hoce sa njima posle. Eto mu ideja za ceo zivot. I naravno da mu ne pada na pamet da prima nove scenariste jer je on glavni sada. :D

Moj je savet nasim scenaristima da im NE PADA na pamet da salju svoje scenarije Buratiniju. Jer bice odbijeni i pokradeni..sto je najgore.



naglasilo

(naravno sve to bez trunke dokaza)

rezultat:

quote:
Originally posted by Zagooor

Jel Bonelli bio takvo džubre kao Burattini ? Jeli i on krao ?



Zagooorov post je za svaku osudu ali ne mogu reć da me iznenadio.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/06/2012 : 00:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Isto bi bilo da mi napisemo da su SBE-ovci najveci plagijatori americkog i inog stripa jer su nam prodavali maglu decenijama i nista u njima originalnog osim imena koja nemaju veze sa "stvarnim licnostima" a imaju hommagea na tisucama naslovnica i radnji koje su preuzete od negdje drugdje..
Robovi smo navika i sada ih mozemo braniti (neki zagrizeni) na svaki nacin da su pobrali najvecu pamet u europskom stripu a od svjetskih su i posudjivali (USA najvise) posudjea pamet,malo uzeli implementirali na svoj romaticni western nacin ukalupili i dobili formulu o kojoj smo "ovisni"

Ako je netko imao autorska prava zagarantirana onda je to plejada svih faraona koji imaju svoj strip tj.autobiografiju na hramovima sirom Egipta..ipak je to prvi strip u povijesti covjecanstva..
A gosp.Bure ce sigurno ove nase postove copy-pasteati u google translator i prevoditi na talijanski i pratiti sta mi pisemo o njemu i ekipi(doduse,nista lose,samo pisem da nema tu kruha,mi njima kupujemo kifle).
Oni su svjesni da su kopiranti ( ne pitajte gdje su dokazi ima ih svugdje,hommagei i slicnosti sa literarnim i filmskim likovima)..
Svatko tko pokusava slati radove tamo u nekakav stripovski hram Sb-ea koji se ludo "obozava" na ovim prostorima bolje da odustane jer ne vjerujem da bi uopce i pogledali scenarij.
Ako i bi mozda bi odgovorili "hvala sto ste se javili,ali...ne parlate i niste u Eu i slicno..!"

Ja sam i dalje bonellijevac sto se tice europskog stripa( a postajem sve vise fan za fr-belg skolu stripa),i kupujem i dalje,a svi smo mi samo kupci,mi kupujemo mi ne prodajemo i ne mozemo se prodati kao scenaristi.
Ne moramo se praviti fina gospoda kad znamo da je tako samo nam tvrde "emocije" ne daju do znanja i razuma...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 03/06/2012 00:54:08
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.02 seconds. Snitz Forums 2000