forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/06/2012 : 01:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Svaki je Bonelli scenarista u korenu lopina, jer svi odreda mlate praznu slamu sa obradama izvakanih tema. Ali, to ne znaci da su losi scenaristi. I najizvakanija ideja moze biti probavljiva ako se dobro izvede. Pogledajte samo Sclavija - taj covek nema originalnu kost u svom telu, svaki Dylanov script mu je ili varijacija na temu, ili palamudijada u stilu Davida Lyncha. No opet - on uspeva upgradovati original na neki novi nivo, i zato je zabavan.

Pulp je pulp...tretirajte ga takvog.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 03/06/2012 : 01:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ako nije plagijator zasto onda i dalje prima scenarije od fanova kad im uvek na kraju kaze ne primamo scenariste koji ne znaju italijanski? Zasto to odmah ne kaze, i zdravo. Neka lepo kaze, ne saljite mi scenarije i tacka. A ne da saceka da mu fanovi posalju svoje draftove, i onda im tek kaze "..jebiga ne primamo ove koji ne znaju italijanski."

Po mom misljenju, nisu samo stranci u pitanju. Tesko ce i neki italijan uci kao scenarista, jer Bure ocito zeli sam da prisvoji Zagora pomazuci se draftovima koje mu salju fanovi...i tako se on obezbedio idejama ceo zivot. Sta ce mu onda neki scenarista pored njega? Pa sigurno da ne zeli konkurenciju pored njega....logicno jel?


Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 03/06/2012 : 01:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
A zašto bi vas samoprozvane talente Burattini ili bilo tko drugi trebao uzimati u redakciju? Pokušali ste, ne ide, i što sad? Ništa, nađite si drugi zanimaciju u životu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/06/2012 : 02:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by jaki

A čuja sam i da piće ne bi platija.


Nekom ne plati pice, nekom plati rucak...



I tebi je platio?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 03/06/2012 : 02:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

A zašto bi vas samoprozvane talente Burattini ili bilo tko drugi trebao uzimati u redakciju? Pokušali ste, ne ide, i što sad? Ništa, nađite si drugi zanimaciju u životu.



Ako mislis na mene, idi na moj sajt i vidi da nisam samoprozvan talenat i vidi sta radim i imam glavnu zanimaciju u zivotu od koje zivim. Drugo, ja nisam scenarista, i nisam uopste mislio na sebe. Govorim o scenaristima.


Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/06/2012 : 02:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

quote:
Originally posted by Pavel

A zašto bi vas samoprozvane talente Burattini ili bilo tko drugi trebao uzimati u redakciju? Pokušali ste, ne ide, i što sad? Ništa, nađite si drugi zanimaciju u životu.



Ako mislis na mene, idi na moj sajt i vidi da nisam samoprozvan talenat i vidi sta radim i imam glavnu zanimaciju u zivotu od koje zivim. Drugo, ja nisam scenarista, i nisam uopste mislio na sebe. Govorim o scenaristima.




Zašto misliš da je uopšte mislio na tebe?

I nisi mi jasan, godinama pišeš kako pokušavaš da se ubaciš u tu firmu, a više puta si ih blatio. Ne vidim logiku.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 03/06/2012 : 02:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Hmm..ne bih rekao blatio..vise kritikovao...a da su totalno neprofesionalni, to stoji. To nije blacenje, to je kritika. Scenarista ceka 10 i kusur meseci za odgovor, a crtac pet meseci za pet crteza odgovor (u mom slucaju), to je vec jako neozbiljno sa njihove strane. To sam rekao i samom Buratiniju. A ima li neki scenarista koji nije italijan a da ja primljen skoro?


Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/06/2012 : 08:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

A ima li neki scenarista koji nije italijan a da ja primljen skoro?


Segura ?

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 03/06/2012 : 10:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Hmm..ne bih rekao blatio..vise kritikovao...a da su totalno neprofesionalni, to stoji. To nije blacenje, to je kritika. Scenarista ceka 10 i kusur meseci za odgovor, a crtac pet meseci za pet crteza odgovor (u mom slucaju), to je vec jako neozbiljno sa njihove strane. To sam rekao i samom Buratiniju. A ima li neki scenarista koji nije italijan a da ja primljen skoro?



Čovječe, daj shvati da on mjesečno dobije xy količinu crteža i scenarija raznoraznih fanova kojima je san postati crtačima/scenaristima Zagora i mogao bi po cijele dane odgovarati na njihove mailove. Vi ga ovdje klevećete (da, to se zove kleveta kad nekog optužiš za nešto bez ikakvih dokaza) isključivo zato što ste razočarani i ljuti. Umjesto toga, bolje bi vam bilo da si osvijestite kako postoji mnoštvo pretendenata na mjesto crtača (kojih je u staffu ionako previše), a scenarista još i puno više jer svatko misli da to može biti. Zbog toga bi bilo dobro vratiti se malo u realnost ili barem ne ispucavati tako javno vlastite negativne emocije.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/06/2012 : 10:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Hmm..ne bih rekao blatio..vise kritikovao...a da su totalno neprofesionalni, to stoji. To nije blacenje, to je kritika. Scenarista ceka 10 i kusur meseci za odgovor, a crtac pet meseci za pet crteza odgovor (u mom slucaju), to je vec jako neozbiljno sa njihove strane. To sam rekao i samom Buratiniju. A ima li neki scenarista koji nije italijan a da ja primljen skoro?


Ako si profesionalac kao što veliš, sigurno ne bi blatio i optuživao bez osnove i dokaza da to potkrijepiš; a to je upravo ono što si radio. Zapravo uopće nije lako upasti u neki Bonellijev staff, a posebno tradicionalniji kao Zagorov, koliko sam mogao vidjeti i čitati. Tko zna isplati im se uopće riskirati, kad pogledamo koliko je krhko tržište stripa, s tendencijom opadanja svake godine.

Mada, kako ja na ovo ne gledam s komercijalne strane niti kao autor koji traži posao, nego čisto kao stripaš. S jedne strane mogu razumijeti autore koji pokušavaju upasti da su ljuti zbog nekih "nekorektnosti" od strane kuće al nemojmo pretjerivati.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/06/2012 : 10:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Koliko je Tonineli srecan sto u njegovo doba nije bilo interneta i foruma, jebote.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/06/2012 : 10:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Tesko se ubaciti u Zagorovu ekipu kao crtac, stvar je u tome da imaju trenutno vise crtaca nego sto im je potrebno.
Prije je Sergio ubacivao svoje prijatelje u razne serijale kada im ponestane posla na serijalima na kojima su radili.
Ljudi poput Cassarovih ili Chiarolla ne bi danas imali sansu da udju u Zagorovu ekipu.
Cinjenica jeste da se mora biti vanserijski dobar da bi se danas uslo u staff, primjeri su Nuccio i Barison, jedini noviji crtaci posljednjih godina.
Sada kada Bure ima glavnu rijec, ta letvica ce biti postavljena jos vise.
Ali, ja i dalje mislim ukoliko neko bas ima talenat da nije problem da udje u ekipu i da na odgovor nece cekati ni pet dana.
Mjerilo ljudima koji hoce da dobiju posao ne trebaju da budu Cassarovi
vec Della Monica ili Rubini.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 03/06/2012 : 11:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Tesko se ubaciti u Zagorovu ekipu kao crtac, stvar je u tome da imaju trenutno vise crtaca nego sto im je potrebno.
Prije je Sergio ubacivao svoje prijatelje u razne serijale kada im ponestane posla na serijalima na kojima su radili.
Ljudi poput Cassarovih ili Chiarolla ne bi danas imali sansu da udju u Zagorovu ekipu.
Cinjenica jeste da se mora biti vanserijski dobar da bi se danas uslo u staff, primjeri su Nuccio i Barison, jedini noviji crtaci posljednjih godina.
Sada kada Bure ima glavnu rijec, ta letvica ce biti postavljena jos vise.
Ali, ja i dalje mislim ukoliko neko bas ima talenat da nije problem da udje u ekipu i da na odgovor nece cekati ni pet dana.
Mjerilo ljudima koji hoce da dobiju posao ne trebaju da budu Cassarovi
vec Della Monica ili Rubini.


Na žalost druže moj kada vidim spisak od JA sage vidim dileja podosta.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/06/2012 : 11:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovo za Chiarollu ti ne stoji, danas sigurno ne bi ušao u staff ali onda su bila druga vremena i druga politika. Da nije zavrijedio ne bi odmah ispočetka dobivao sve same vrhunske epizode.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/06/2012 : 11:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne treba zaboraviti, plan za JA je nastao jos kada je Sergio bio ziv.
Pa upravo na JA odiseji rade dobri crtaci:

Rubini – Mozda najbolji covjek u ekipi. Procitao sam Tin-Hinanu, zaista je fenomenalan. Crta Zagora na svoj nacin, ali izgleda jednostavno odlicno.
Crtez mu prsti od dinamike.
On je najbolji dokaz da crtez moze imati dinamiku ali i zadrzati vizuelnu ljepotu, a ne kao kod Laurentija.
Kadriranje originalno, upotrebljava uglove scena koji se ne mogu vidjeti kod drugih crtaca.

Mangiantini - Ovo je odlican crtac koji crta sve dobro osim Zagora. Cuo sam da ce uskoro crtati Dampyra, pa mislim da mu je tu i mjesto.

Di Vittovi - Oni su upravo ljudi koji su dobili posao na osnovu prijateljstva sa Sergiom. Radili na serijali kojeg vise nema, sada su bukvalno utrpani u ekipu da bi imali posao. Solidni, nista vise.

Prisco - Majstor svog zanata! Meni mozda cak i najdrazi.

Ferri - Bez komentara.

Laurenti - Sta reci...Nista vise u njegovom crtezu ne stima. Dobar slikar koji sa svakim novim radom u STRIPOVIMA postaje sve gori i gori.
Neka mu Rubini posluzi kao primjer kako dinamika i lijep crtez mogu da idu zajedno.

Della Monica - O njemu isto ne treba trositi rijeci. Odlican crtac u svakom pogledu.

Bisi - Jedan od perfekcionista. Ima taj cisti Villin stil koji bi trebao mnogima da se svidi.

Verni - Covjek koji je nevjerovatno napredovao sa svakom epizodom koju je nacrtao. Od pocetne krutosti nema vise ni traga.
Njegov stil vjeran Ferrijevom se dopada mnogim nostalgicarima.

Sedioli - On zna da bude solidan kada se potrudi, stvar i jeste u tome da ponekad toliko zbrza da napravi parodiju od svog crteza. Njega i Laurentija treba malo vise pritisnuti da se potrude, u svakom slucaju obojica mogu bolje od onoga sto nam trenutno pruzaju.

Steta sto Nuccio i Espositovci nece nijednu JA epizodu odraditi.

Edited by - King Warrior on 03/06/2012 11:44:01
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 03/06/2012 : 13:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Lepo si ovo rekao, King, s tim što bih napravio zadršku kod Bisija- mislim da treba da nauči još puno toga, na stranu ono da se čovek uči dok je živ. Drži se Vilinog stila, ali prečesto prelazeći preko činjenice da je čista linija, precizan detalj samo deo Vilinog crteža. Čini mi se da je prerano skočio u ulogu Vilinog naslednika.

Što se priče o zapošljavanju novih ljudi u Boneliju tiče...
Razumem Željka, i mislim da je mene pomenuo u jednom od postova. Kao što sam već bio pisao na forumu, već godinu dana čekam na Buretov odgovor. Nije reč o tome da li ću da upadnem u Boneli (to mu dođe nesnimljena "Misija nemoguće"- ona u kojoj mi naprave masku sa licem nekog od Boneli scenarista , šalim se malo), već da je godinu dana više nego dovoljno da dobijem odgovor. Bure se pravda obavezama i činjenicom da želi da posveti dužnu pažnju radovima, ali opet, godinu dana je i u tom slučaju dovoljno. To nije za raspravu. Mogao bi da se liši jednog teksta na svom blogu (koji ni po čemu nije promocija Zagora ili Bonelija), i da pročita nekoliko radova. Ex-Ju prostor je prostor na kojem se prodaje najveći broj Boneli izdanja izvan Italije. Strip autori sa tog prostora zaslužuju poštovanje, ako ne šansu.

Da je Boneli bio gazda, bio je. Neko zna, neko ne zna, a meni je baš Bure u KG rekao da je on par godina nagovarao Serđa da ubaci Nućia u staf. Prve table Nućia nisu bile dovoljno dobre. Ista stvar je bila i sa Vernijem, i još gora. Bukvalno je vraćen, kako je Dee već napisao u tekstu o njemu. Bure mi je, takođe, pomenuo da čak kada bi se njemu dopali moji sinopsisi i scenariji, Serđo bi odlučivao. Da je bilo baš tako čist primer je i Darko Perović. Kako je sada, ne znam. Da su Buretu ruke slobodnije, jesu sigurno.


"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/06/2012 : 13:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Lepo si ovo rekao, King, s tim što bih napravio zadršku kod Bisija- mislim da treba da nauči još puno toga, na stranu ono da se čovek uči dok je živ. Drži se Vilinog stila, ali prečesto prelazeći preko činjenice da je čista linija, precizan detalj samo deo Vilinog crteža. Čini mi se da je prerano skočio u ulogu Vilinog naslednika.

Što se priče o zapošljavanju novih ljudi u Boneliju tiče...
Razumem Željka, i mislim da je mene pomenuo u jednom od postova. Kao što sam već bio pisao na forumu, već godinu dana čekam na Buretov odgovor. Nije reč o tome da li ću da upadnem u Boneli (to mu dođe nesnimljena "Misija nemoguće"- ona u kojoj mi naprave masku sa licem nekog od Boneli scenarista , šalim se malo), već da je godinu dana više nego dovoljno da dobijem odgovor. Bure se pravda obavezama i činjenicom da želi da posveti dužnu pažnju radovima, ali opet, godinu dana je i u tom slučaju dovoljno. To nije za raspravu. Mogao bi da se liši jednog teksta na svom blogu (koji ni po čemu nije promocija Zagora ili Bonelija), i da pročita nekoliko radova. Ex-Ju prostor je prostor na kojem se prodaje najveći broj Boneli izdanja izvan Italije. Strip autori sa tog prostora zaslužuju poštovanje, ako ne šansu.

Da je Boneli bio gazda, bio je. Neko zna, neko ne zna, a meni je baš Bure u KG rekao da je on par godina nagovarao Serđa da ubaci Nućia u staf. Prve table Nućia nisu bile dovoljno dobre. Ista stvar je bila i sa Vernijem, i još gora. Bukvalno je vraćen, kako je Dee već napisao u tekstu o njemu. Bure mi je, takođe, pomenuo da čak kada bi se njemu dopali moji sinopsisi i scenariji, Serđo bi odlučivao. Da je bilo baš tako čist primer je i Darko Perović. Kako je sada, ne znam. Da su Buretu ruke slobodnije, jesu sigurno.






Stvarno dugo čekaš na odgovor i sve ali ovo boldano svakako nije u redu od tebe. Tko si ti da možeš čovjeku govorit što bi trebao da radi a što ne, i što da piše na svom blogu a što ne? Čovjek bi se trebao osjećati krivim jer je išao pogledati film ili neš samo zato jer ga čeka hrpa scenarija od nadobudnih scenarista na stolu od kojih možda svaki 10 nečem vrijedi?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 03/06/2012 : 14:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers
Stvarno dugo čekaš na odgovor i sve ali ovo boldano svakako nije u redu od tebe. Tko si ti da možeš čovjeku govorit što bi trebao da radi a što ne, i što da piše na svom blogu a što ne? Čovjek bi se trebao osjećati krivim jer je išao pogledati film ili neš samo zato jer ga čeka hrpa scenarija od nadobudnih scenarista na stolu od kojih možda svaki 10 nečem vrijedi?



Deers, ovo sam pomenuo samo zato što je Dee u jednom od prethodnih postova rekao da je Bure sav Zagorovac i da radi na promociji Zagora kako zna i ume: fejs, blog, ... a da nije baš sve što piše na svom blogu u vezi sa Zagorom i kućom Boneli. Meni nije jasno zašto ti ovako nastupaš "Ko si ti..." Mislim da sam pokazao razumevanje za to što nisam dobio odgovor, i nikako nisam rekao da sam ja taj koji bi trebalo da određuje šta će neko da radi ili neće. Govorio sam isključivo u kontekstu profesionalizma. Ako je neko urednik, njegova je dužnost da odgovara na eventualna pitanja čitalaca i draftuje nove autore, ne samo za serijal koji uređuje već i svoju kuću uopšte. Meni nije rekao da ne primaju strane scenariste, da je teško upasti jeste, ali ne i da ne primaju strance, stoga i očekujem odgovor. I, vala, imam svako pravo da očekujem da ću ga dobiti u roku od godinu dana! A ako ćeš se ti, ili neko drugi, držati jedne moje rečenice dok ja govorim o profesionalizmu, slobodni ste da to i učinite.

Izvesni Subotičanin gdin Čaba Kopecki (neki sa foruma ga sigurno znaju lično ili po imenu) je agent za najveće francuske izdavače i 90 odsto crtača sa ovih prostora (nekoliko desetina njih) koji rade za te izdavače dobijalo je odgovor (iako je odgovor išao preko agenta) i scenario za probne table u roku od par meseci.

Ako je Buratini prezauzet, zašto ne postoji neko ko bi sa njim radio na draftovanju? Ako ne draftuju nas strane scenariste, zašto to ne kažu jasno i glasno?

Kada mi je gdin Zoran Živković, jedan od najprevođenijih pisaca sa ex-ju prostora, izašao u susret, pročitao rukopis moje novele (dva meseca posle slanja) i dao preporuku odnosno blurb za korice knjige, zahvaljivao sam mu se do 101 i nazad. Bio sam svestan da čovek piše radio-drame za BBC, prima svetsku nagradu za fantastiku u San Hozeu, putuje na promocije svojih knjiga prevedenih na 20 jezika,.. On mi je samo rekao: "Moja je dužnost da ti izađem u susret. Dao ti preporuku ili ne, ali da pročitam tvoj rukopis, svakako. Seti se toga kada budeš u prlici da uzvratiš."

Vidiš, Deers, nisam ja od tih kojima bi trebalo reći "ko si ti". Niti neko kome odgovara da čuje samo "scenariji su odlični, hoćemo da radiš za nas". Meni život, hvala Bogu, ne zavisi od toga. Rekao sam i opet ću- godinu dana je period u kojem iz opravdanih razloga očekujem da dobijem odgovor.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/06/2012 : 14:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ako posle godinu dana nisi dobio odgovor, onda mislim da ga već znaš...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/06/2012 : 14:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Lepo si ovo rekao, King, s tim što bih napravio zadršku kod Bisija- mislim da treba da nauči još puno toga, na stranu ono da se čovek uči dok je živ. Drži se Vilinog stila, ali prečesto prelazeći preko činjenice da je čista linija, precizan detalj samo deo Vilinog crteža. Čini mi se da je prerano skočio u ulogu Vilinog naslednika.



Naravno, trudi se da bude perfekcionist, ali ima jos dosta toga da uci.
Sve je ok, ali defintivno mora jos da poradi na emocijama likova. Jedan je od onih crtaca ciji likovi imaju uvijek isti izraz lica.
Ali, pretpostavljam da je siroj masi dopadljiv, slicno kao i Piccinelli. Njih dvojica su dosta slicni po stilu.

Sto se tice Buretovog bloga...Pa znas i meni je vise puta palo na pamet da bi bilo bolje da napise neki dobar scenario nego sto gubi vrijeme sa nekim tamo kilometarskim tekstovima koji nikakave veze sa stripom nemaju.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/06/2012 : 14:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ovo "Tko si ti.." odnosilo na tvoj nastup di kazuješ što bi i kako Burattini trebao radit.

Činjenica je da predugo čekaš na odgovor, i da, ako želi da mu ljudi šalju radove, trebao to bolje ogranizirat ili još bolje dati nekome tko će ih barem ugrubo rasvrstati samo što to on možda ne želi, jer voli držat sve konce u rukama. Svakako nije u redu od njega kao urednika ali sve što možeš je i dalje biti uporan.

Francusko je mislim tržište ipak otvorenije (obzirom samo na to koliko naših ljudi tamo radi) od konzervativnoga Bonellijeog.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 03/06/2012 : 14:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za francusko tržište, ali izdavač je izdavač, i urednik je urednik, i to moram reći.

Opet, Deers, nisam želeo da kažem šta bi Bure trebalo da radi. Toliko. Ne bih želeo da od svega napravim raspravu, naročito zašto što smo svi ovde zbog Zagora, a ne njegovih urednika, scenarista, crtača, sadašnjih, budućih,...

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 03/06/2012 : 14:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ako posle godinu dana nisi dobio odgovor, onda mislim da ga već znaš...



Hmm... da vidim... da, da, mislim da znam.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 03/06/2012 : 14:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Sto se tice Buretovog bloga...Pa znas i meni je vise puta palo na pamet da bi bilo bolje da napise neki dobar scenario nego sto gubi vrijeme sa nekim tamo kilometarskim tekstovima koji nikakave veze sa stripom nemaju.




Eto, bio sam sebičan, i to mi nije palo na pamet.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/06/2012 : 15:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Sto se tice Buretovog bloga...Pa znas i meni je vise puta palo na pamet da bi bilo bolje da napise neki dobar scenario nego sto gubi vrijeme sa nekim tamo kilometarskim tekstovima koji nikakave veze sa stripom nemaju.




Nisam citao te blogove ( i niti ne znam na kojoj je stranici,iskreno i ne zanima me nesto,znam malo ita-lingua,ali ne trudim se) ali ako je tako kako pises i ne cudi me takav stav SBE...
Kako god, klonim se corava posla, ionako ponekad mislim da ponekad i napisem koji post previse, ionako ne bih bio na ovom forumu da mi strip nije jedini hobby koji "vucem" kroz zivot...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.83 seconds. Snitz Forums 2000