forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 19:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Rick, koja bese tvoja naslovnica?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 19:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Hagotova moć - Il tempio del sacrificio.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 06/06/2012 19:53:03
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 19:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
(Attila77, ponavljam se, cestitao sam ti na svim mogucim stranicama, pa i ovde jos pri proglasenju pobednika ale svejedno opet )

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 19:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Hagotova moć - Il tempio del sacrificio.



Ah, da, izvini sto sam zaboravan...tvoja je dosla medju poslednjima.
Slazem se sa tobom...kolor joj je bio najslabija tacka, ali tvoj uradak je bio odlican

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 19:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
...no, sveukupni utisak uopste nije los

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 19:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Hvala, znači mi da čujem, ponajviše zbog činjenice da sam kolor dobio poslednjeg dana i da nije bila mesta za ispravke. Malo je reći da sam se nervirao. Ali, dobro, u svakom slučaju je lepo učestvovati na ovakvom konkursu. Mislim da je Buratini pogrešio što nije stavio i tvoju naslovnicu u svoj izbor, jedna je od najambicioznijih, iskreno fanovska, i za razliku od mnogih ne kopira originalnu.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 06/06/2012 19:58:03
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 20:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
sad tebi hvala na pohvalama...malo sam se iznervirao kad sam video da moje nema "medju njemu najomiljenijima", a kakve je postavio...Mozda cu biti patetican, tesko je porediti ispravno svoje sa tudjima jer se subjektivnost tu bas tesko iskljucuje, ali mislim da ne gresim kada kazem da mu ukus nije uredu, jer vecina je naslovnica medju svim onim amaterskim najvise amaterske. Shvatam zasto je stavio klince, ali neke su smesne! Ali ko ga hebe, sto ti kazes lepo je ucestvovati!


Najveci problem kod tvog kolora je sto je njime ubijen veliki postotak olovke, koja je popunjavala praznine koje je kolorista napravio, pa je time unistena i kompozicija. Steta, zaista, posto je crtez maestralan

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 20:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Još jednom- hvala! Dobro zapažanje o koloru. Najgore od svega- potrudio sam se da hram sakrijem u magli kako ne bi progutao Zagora kao centralnu figuru, a kolorista je maglu protumačio kao vatru. Hoćeš da ponovo napomenem kako sam se iznervirao?

Što se izbora tiče, puno njih se već poznaju sa italijanskih foruma i festivala, škola stripa, a i ne verujem da je Bure tome posvetio mnogo pažnje. Za tebe je najbitinije da relativno brzo napreduješ, iz crteža u crtež je vidljivo. Dobro postavljen Zagor, dobre linije kontura, potrudio si se oko planova. Volje imaš, to je najbitnije.

Što se mene tiče, nadam se da postavljanje moje naslovne nije način da Bure kupi još godinu dana za odgovaranje na moje sinopsise.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 20:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mozda i jeste...ali pozitivna strana toga je da ti njemu posaljes poruku u stilu heeeeeey, remember me?, a ako ne odgovori onda opet isto samo sa "remember remember the fifth november"

+zapretis mu da ces ako ti ne odgovori obznaniti sirom mreze (ja znam italijanski tako da nemas frke) po kom kriterijumu je postavljao naslovnice na blog garant ce da otrese u gace, poslati ti odgovor, a ako budes dovoljno ubedljiv prekine JA odiseju da bi objavio tvoju pricu

No, dao si mi ideju sa onim scenarijem...veceras cu i ja da postavim par tabli scenarija da pograbim malo kritika. Ne znam da li si video sinopsis toga na fb-u u onoj grupi...?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 06/06/2012 20:31:55
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 20:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
I ja se nadam da je tako. Ako nije, podsetiću ga opet, i opet... ne košta me ništa.

Nisam video. Sačekaću onda da postaviš ovde.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/06/2012 : 20:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

sad tebi hvala na pohvalama...malo sam se iznervirao kad sam video da moje nema "medju njemu najomiljenijima", a kakve je postavio...Mozda cu biti patetican, tesko je porediti ispravno svoje sa tudjima jer se subjektivnost tu bas tesko iskljucuje, ali mislim da ne gresim kada kazem da mu ukus nije uredu, jer vecina je naslovnica medju svim onim amaterskim najvise amaterske. Shvatam zasto je stavio klince, ali neke su smesne! Ali ko ga hebe, sto ti kazes lepo je ucestvovati!



Iskreno,tvoja mi nije bolja od ovih šta ih je Buratini postavio ali ovdje su sve postavljene pa će ljudi širom svijeta imati priliku pogledati tvoj rad:
http://cover-reloaded.weebly.com/cover-in-gara.html

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3375 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 06/06/2012 : 20:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Još jednom- hvala! Dobro zapažanje o koloru. Najgore od svega- potrudio sam se da hram sakrijem u magli kako ne bi progutao Zagora kao centralnu figuru, a kolorista je maglu protumačio kao vatru. Hoćeš da ponovo napomenem kako sam se iznervirao?




Evo nesto da ti kazem ako ce ti biti lakse. Kada sam prvi put video sliku i meni se ucinilo da je umesto magle vatra. Na to asocira Demon koji je uvek nekako vezan za vatru, kao i baklje koje su tu. Jedino si pogresio sto nisi naveo koloristi na odredjene detalje koji su za tebe bitni. Inace po meni je kolor korektan.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 20:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Kao sto rekoh, subjektivnost mi je tesko iskljuciti pa mi celo moje bice govori kako nisi upravu
Ali iskrenost cenim pre svega, hvala prijatelju. Nadam se da cu u buducnosti moci pokupiti isto toliko iskren i kompliment.

Po mom nekom, opet licnom, misljenju, ove zasita nisu bolje od moje (nije da patim sto mog imena nema na njegovom blogu. iskreno, ali zaista, me zabole):

Bandiera nera by Efisio Bianco http://3.bp.blogspot.com/-TbJbaA7rQnU/T85oPWvcQRI/AAAAAAAAGUQ/HkQa3jNtSVk/s400/Bianco+Efisio+.jpg

La foresta degli agguati by Davide Bruno http://1.bp.blogspot.com/-fhj2VTmbwt4/T85n9xBrqxI/AAAAAAAAGUI/qnk4UZahDw4/s400/Bruno+Davide.jpg

a ima ih jos, ali ne znam cije su decije, pa ne bih da preterujem



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 20:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ddeki
Evo nesto da ti kazem ako ce ti biti lakse. Kada sam prvi put video sliku i meni se ucinilo da je umesto magle vatra. Na to asocira Demon koji je uvek nekako vezan za vatru, kao i baklje koje su tu. Jedino si pogresio sto nisi naveo koloristi na odredjene detalje koji su za tebe bitni. Inace po meni je kolor korektan.



Naveo sam da je reč o magli, a ljudi sa bakljama su poštovaoci kulta tog demona, pa sam ispao malo nejasan porukom ilustracije. Zašto bi, naime, poklonici demona palili njegovo svetilište? Pritom, senka koju bacaju ljudi na svetilište, kao i svetlost na njima samima je nelogična ukoliko je svetilište u plamenu. Ali, dobro... Da je imao više vremena...

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 06/06/2012 20:57:02
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 06/06/2012 : 20:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Patak, nemoj da se nerviras, nema ni moje naslovnice, pa mi svejedno, ako hoce da je postavi, neka je postavi, a ako nece, ne mora. Nek'smo mi zivi i zdravi, nacrtacemo mi jos dobrih naslovnica. A mozda je ovo part 1, mozda postavi i ostale.

Edited by - Brdar on 06/06/2012 20:58:51
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 20:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Patak, nemoj da se nerviras, nema ni moje, pa mi svejedno, ako hoce da je postavi, neka je postavi, a ako nece, ne mora. Nek'smo mi zivi i zdravi, nacrtacemo mi jos dobrih naslovnica.




"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 21:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/06/2012 : 21:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick

Mislim da je Buratini pogrešio što nije stavio i tvoju naslovnicu u svoj izbor, jedna je od najambicioznijih


Brisi ovaj post, jos ces ga motivisati. Ko ce onda svaki dan trpiti te njegove svrljotine

@Patak, poslusaj ti Kingica
mani se crtanja, ne ide ti.
Necu da te razocaram ali ja lijevom nogom bolje crtam nego ti.
Pisi tekstove, za to si stvoren.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 21:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Bitno je nastaviti s razgibavanjem.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/06/2012 : 21:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Po mom nekom, opet licnom, misljenju, ove zasita nisu bolje od moje (nije da patim sto mog imena nema na njegovom blogu. iskreno, ali zaista, me zabole):

Bandiera nera by Efisio Bianco http://3.bp.blogspot.com/-TbJbaA7rQnU/T85oPWvcQRI/AAAAAAAAGUQ/HkQa3jNtSVk/s400/Bianco+Efisio+.jpg

La foresta degli agguati by Davide Bruno http://1.bp.blogspot.com/-fhj2VTmbwt4/T85n9xBrqxI/AAAAAAAAGUI/qnk4UZahDw4/s400/Bruno+Davide.jpg



Šališ se?
Ova prva šta si je stavio je fantastična postavka.Jednostavna ali efikasna.
Drugu jebe proporcije ekstremiteta ali barem nije zagušena kao kod tebe.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 21:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Brisi ovaj post, jos ces ga motivisati. Ko ce onda svaki dan trpiti te njegove svrljotine



Idi, bre, King! Ma stvarno mislim da mu je crtež ambiciozan, a takvi su mu i tekstovi, što je dobro, samo što za njih ima, slažem sem, mnogo više talenta.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 21:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Bandiera nera by Efisio Bianco http://3.bp.blogspot.com/-TbJbaA7rQnU/T85oPWvcQRI/AAAAAAAAGUQ/HkQa3jNtSVk/s400/Bianco+Efisio+.jpg
Šališ se?
Ova prva šta si je stavio je fantastična postavka.Jednostavna ali efikasna.



Neću da branim Pijanog, ali ova postavka nije ovog crtača, već Ferijeva.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 22:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Rick

Mislim da je Buratini pogrešio što nije stavio i tvoju naslovnicu u svoj izbor, jedna je od najambicioznijih


Brisi ovaj post, jos ces ga motivisati. Ko ce onda svaki dan trpiti te njegove svrljotine

@Patak, poslusaj ti Kingica
mani se crtanja, ne ide ti.
Necu da te razocaram ali ja lijevom nogom bolje crtam nego ti.
Pisi tekstove, za to si stvoren.



Znam da mi ne ide, ali zelja ne da mira
ako stanje u buducnosti bude isto, secem ti tu levu nogu




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 22:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Patak, nemoj da se nerviras, nema ni moje naslovnice, pa mi svejedno, ako hoce da je postavi, neka je postavi, a ako nece, ne mora. Nek'smo mi zivi i zdravi, nacrtacemo mi jos dobrih naslovnica. A mozda je ovo part 1, mozda postavi i ostale.




nema nerviranja, picim dalje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 22:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rick






DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.65 seconds. Snitz Forums 2000