forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/06/2012 : 21:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
najava treceg vampira unutar specijalca "Vitezovi Grala"

tekst:"Smirite nerve i krv (budite hladnokrvni je bukvalan prevod)!
Baron Bela Rakosi vas sve poziva na krvavu avanturu na stranicama Zagora ove jeseni!
Medju gostima:Zagor, Chico, Frida Lang, vukodlaci, lepe vampirice i lovci na nezive."


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 11/06/2012 23:40:17
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 11/06/2012 : 22:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Ja se svaki dan nadam da će se Bela pojaviti i 4. put jer mi je od svih on najdraži lik.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 11/06/2012 : 23:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mislim da od toga jos dugo nece biti ni price...Ylenija je vampir za aktuelne generacije, dok je model Rakosija sada malo demode. Jebga

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/06/2012 : 00:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim da od toga jos dugo nece biti ni price...Ylenija je vampir za aktuelne generacije, dok je model Rakosija sada malo demode. Jebga

Je, ali Bela i Ylenija su me navukli na Zagora.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37764 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/06/2012 : 09:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Pesce






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/06/2012 : 11:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Trenutno meni jedan od najboljih crtača!
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 13/06/2012 : 15:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message  Reply with Quote
Dobar je pesce ali ko da mu fali još malo crnila po slikama. Zagor nekako prozirno izgleda...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/06/2012 : 19:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Je odlican je Pesce. Jedino mu nesto fali kad crta samog Zagora. Mislim da mu Zagi izgleda "pre mekan". To je izgleda boljka kod vecine novijih crtaca (u zadnjih 20 godina), sve je odlicno osim Zagora. Cak i kod Rubinija. Od novije generacije najbolje mi izgleda lik Zagora od Nuccija, Bisija, Andreuccija i Ginosatisa. (S tim sto zadnja dva vise ne crtaju Zagora.)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/06/2012 : 20:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pesce mi se ne svidja. Slabo kadrira, sjenci, a kada vidim njegove likove sa skiljavim(obrunto od razrookog) ocima...uh.
Ne bih ga poredio sa Rubinijem, ovaj je ipak genije. Ok, crta drugacijeg Zagora od Ferrijevog, ali je zaista majstor svog zanata.
p.s. Ginosatis nije nikad ni crtao Zagora, sve se zavrsilo sa nekoliko probnih tabli.
p.s.2 Andreucci je tip koji skace sa jednog serijala na drugi, tako da mu se nikada ne zna sta ce kao slijedece crtati. Inace, Rubini je njegov ucenik, po mom misljenju vec je odavno nadmasio svoj majstora.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/06/2012 : 20:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I meni je Rubini bolji od Andreuccija...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/06/2012 : 21:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je Andreucci bolji ali mislim da je Rubini uspio definirati dovoljno svoj stil da nema potrebe za usporedbom s učiteljem, nešto što Verni i Nuccio nikad neće moći izbjeći (a nije da uopće žele).

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 13/06/2012 : 21:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Andreo;i je nenadjebiv. Pogledajte njegove radove na Teksu.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/06/2012 : 21:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Meni je Andreucci bolji ali mislim da je Rubini uspio definirati dovoljno svoj stil da nema potrebe za usporedbom s učiteljem, nešto što Verni i Nuccio nikad neće moći izbjeći (a nije da uopće žele).


Pa Nuccio je vec sada razvio svoj stil, jedino sto mu Zagorova faca pomalo lici na Ferrijevu(i Chico). Ako si procitao onog vukodlaka vidjeces o cemu pricam.
A sto se tice Vernija, mislim da on tezi prema tome da bude sto slicniji Ferriju, iskreno receno u posljednje vrijeme mu to odlicno polazi za rukom.
Zaista je postao izuzetno dobar, nema vise one pocetne ukocenosti.
rekao sam vec nekoliko puta, Verni je vazan za sve nostalgicare, nece Ferri jos dugo moci da crta.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/06/2012 : 21:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Solidan je Pesce, samo mu data scenarija mnogo glupa.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/06/2012 : 22:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Baaah, vjerovatno stvar subjektivnoga dojma ali meni je Nuccio samo upgradeani Ferrijev klon. Zapravo mu najviše zamjeram što ne pokušava bit više svoj.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/06/2012 : 23:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
To je više Vernijev sindrom, Nuccio ima sličan stil kao Ferri, ali ipak ima vremena za razvitak svojeg stila, dok Verni nema ni stila, ni vremena da ga "nađe".

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/06/2012 : 23:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Rubini- ocekivao sam mnogo od njega i nisam se razocarao. Andreuccijevski stil je jedini koji mi pored Ferrijevog bas lezi, zato sam mu se obradovao i ugodno iznenadio u "Coveku koji je dosao s kisom". Ono malo sto mu je tada falilo mi je licilo na, kako ja znam nazvati, Boccijev sindrom, koji je na pocetku imao savrsene momente, detalje ali ga je zezala anatomija. Rubini je navedenom specijalcu vidljivo naginjao ka Andreucciju, najvise vidljivo na zagorovoj majici (isti detalj na ledjima i ramenima, te prelaz sa majice na ruke) i obliku nogu. To malo sto je falilo je popravio u "Kamenom divu" a u "Skiptru..." je briljirao. Najbolje od svega sto momak ima svega tridesetak godina, a iz epizode u epizodu se rapidno popravlja. Kadriranje mu odlicno ide i snalazi se jednako u crtanju razlicitih enterijera i eksterijera. Mane: jednolicne linije i previse belih delova cak i kad crna treba da vlada. Fali mu masnoce.

Pesce- tesko za reci. Ima pretenzije da bude odlican, a ovako mi je nesto bolji od proseka, a opet je jedan od boljih u staffu. Crtez mu je previse svetao, kao da crta sivim umesto crnim tusem, a to se cini jer su izrazito tanke. Kadriranja mu idu jako slabo ali je imao mnogo blistavih momenata. Sve u svemu, jedan od meni pozeljnijih crtaca, kad se setim kakvih sve tamo ima...

Nuccio- ono sto zagorovcima treba. Ne moram dalje.

Verni- ne volim plagijatore, posto on za razliku od Nuccia, bukvalno precrtava Ferrija i ima tendenciju da bude sam Ferri. Ali ako stavim u stranu ovo receno, njegov crtez u "Zagor protiv Mortimera" veoma prija i vraca u proslost, pored sve njegove copy/paste ukocenosti. Dacu mu sansu u drugom gigantu pa ccu videti


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/06/2012 : 23:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
A o poredjenju Andreuccija i Rubinija mislim da nema smisla ni pricati. Andreucci je jos uvek "tata" za mali milion stvari

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/06/2012 : 23:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da se Pesce previše opustio. Prije su mu crteži bili bolji. Iako su mu likovi često imali neuobičajene frizure i poze vidilo se da više pažnje posvećuje crtežu (iako da budemo iskreni njegov prvi rad je prepun "posuđivanja" Andreuccija). Sada izgleda da kao i većina novijih (sada već starijih) crtača (Laurenti, Chiarolla,...) sve više i više fušari...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/06/2012 : 00:08:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrijeme sam jako sklon Verniju, njegov napredak me iznenadio... A budući da sam nostalgičar i stariji od 30, ne mogu si pomoći da se ne oduševim kada vidim crtež koji liči na Ferrija iz najboljih dana, jbg...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/06/2012 : 00:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Meni se čini da se Pesce previše opustio. Prije su mu crteži bili bolji. Iako su mu likovi često imali neuobičajene frizure i poze vidilo se da više pažnje posvećuje crtežu (iako da budemo iskreni njegov prvi rad je prepun "posuđivanja" Andreuccija). Sada izgleda da kao i većina novijih (sada već starijih) crtača (Laurenti, Chiarolla,...) sve više i više fušari...



Posebno Laurenti koji je postao teški užas
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/06/2012 : 00:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da mi Verni nikad nije bio drag, jer ne podnosim kada crtači kopiraju slabe uzore, a Ferri je po meni itekako slabi uzor.

Međutim, ove table koje sam vidio iz njegovog giganta izgledaju sjajno. Sada crta bolje nego što je Ferri ikada crtao.

Andreucci i Marcello su najbolji crtači koji su imali priliku raditi na Zagoru, bili i ostali.

A blizu njih je D'Arcangelo, koji je maestralno nacrtao najbolju epizodu Zagora ikad.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Attila77
Average Member



USA
886 Posts

Member since 08/05/2005

Posted - 14/06/2012 : 00:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Attila77 a Private Message  Reply with Quote
Danas sam dobio nagradu za "Cover Reloaded" iz italije. :-) Ovaj Venijev novi Zagor stvarno izgleda mocno. Ne mogu verovati kako je dobro nacrtao. Jako puno detalja. A na osnovu slika prica jako interesantno deluje . Jedva cekam Ludensovu verziju pa da saznam o cemu se radi. Necu da previse kazem, ali jako puno likova se pojavljuju iz Zagorovog zlatnog doba.

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/06/2012 : 00:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Cestitam za nagradu! :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/06/2012 : 00:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Cestitke, brate! Zasluzio si!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.75 seconds. Snitz Forums 2000