forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 procitao i (ne-) preporucujem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 211

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/07/2012 : 22:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Love & Rockets : Juha za slomljena srca (cont'd) ... procitao ceo...fantastican letopis izmisljenog lationamerickog mesta, na momente podseca na sapunicu ali puno, puno duse u scenariju. Krajnje zanimljiv slice of life koji izgleda nije nasao pravu publiku na nasim prostorima. 4.5/5
Love & Rockets : Mehanicarka Maggie ... nisam izgurao dalje od 50 strana, meni je ovo bilo terminalno dosadno. Probacu opet kasnije. N/A
Alef-Thau ... krajnje zabavna shtorija o netipicnom fantasy heroju i njegovim iskusenjima, sve to dok Jodo na uvijen nacin pokusava ispricati varijaciju stare "love conquers all" price. Dirljiva posveta tragicno preminulom Arnou na kraju poslednjeg osmog albuma. Mozda i moj omiljeni Jodo dosad - mada, nekako imam utisak da je hteo da napise strip za decu (sto je kod njega nesto sasvim drugacije, jelte). 4/5.
Kosmicki Putnici tj. Brodolomnici Vremena ... Paul Gillon verovatno do same smrti nije znao da li je njegov magnum opus mindfuck space opera ili nesto kvalitetnije. Cinjenica jeste da dok je scenario potpisivao JC Forest da je to licilo na nesto (prvi susret sa Tapirom je krajnje zanimljiv album i highlight serijala) - od petog albuma nadalje, gde je Gillon u punoj kontroli, na momente ne znas ko pije a ko placa. Ako vec hocete da citate (a ne znam sto ne bi, ima dobrih momenata), preporucujem crno-bele stripoteke, kolor je tragican. 3/5

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 18/07/2012 : 13:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Demian...Bonelli je kao mitska hidra, konstantno se regenerise kad mislis da si odsekao sve glave. I tako se ja skinem sa mainstream Bonellija i uletim u ovaj noir, i mnogo mi je jebeno dobro. Gutam ga k'o (nepristojna metafora HERE), svaki dan se iskradam od kucnih poslova i krijem se kako bih izvrteo jos koju stranicu. Cak mi ni Piccatto nije smetao. Ovo je pravi Bonelli done right - pulp tema sa ozbiljnim tretmanom, jos uvek pulp, ali dovoljno jak da se digne iznad ostatka. So far - so great. 5/5

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 18/07/2012 : 14:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Demian...Bonelli je kao mitska hidra, konstantno se regenerise kad mislis da si odsekao sve glave. I tako se ja skinem sa mainstream Bonellija i uletim u ovaj noir, i mnogo mi je jebeno dobro. Gutam ga k'o (nepristojna metafora HERE), svaki dan se iskradam od kucnih poslova i krijem se kako bih izvrteo jos koju stranicu. Cak mi ni Piccatto nije smetao. Ovo je pravi Bonelli done right - pulp tema sa ozbiljnim tretmanom, jos uvek pulp, ali dovoljno jak da se digne iznad ostatka. So far - so great. 5/5


Ja sam bio ubedjen da si ga ranije citao, inace bih ti ga davno preporucio, meni jos uvek najbolji kratak Bonelli serijal
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 18/07/2012 : 15:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote


Danas sam u izlogu vidio novi broj, junski, ako se ne varam, "Eerie"... Kako sam oduvijek bio slab na antologije kratkih horor-priča u bilo kom mediju (još od prvih susreta sa Poom i "Ligejom", te "Viljemom Vilsonom", zapravo), prilika se nije mogla propustiti. Šolja čaja, škiljavo svjetlo pljevaljskih sijalica, i stranice grotesknog užasa ispred mene, vazda željnog novih uzbuđenja i prodiranja u dubine užasa, straha, preokreta i ironičnih skončanja nesrećnih junaka... Ah, drugovi, neću vas lagati - uvijek donekle spustim kriterijume i znatno sam blaži nego inače, kada se radi o voljenom horor žanru. Tako i ovdje - prvih nekoliko priča su zanimljivi, elegantni, ali ipak krvavi, spojevi "retro" naučne fantastike (ljubitelji BRBE - tako se to radi!) i "jezovitih" klaonica. Pravo štivo za opuštanje, iako čudno zvuči. Ponirući u izmišljene užase - zaboravljamo na dosadno sivilo i emocionalnu apatiju svakodnevnice, težu od robije, rekao bi svaki pravi Dilanovac.

I sve bi ostalo na tome, da nije bilo završne priče. Vaš dobri Luka bi zaključio svoje veče prijatnim, očekivanim i rado viđenim plesom standarnih užasa, dobroćudne strave poznatog - da nije bilo priče "Child". Taj Korbenov crtež, hipnotišući, na prvi pogled možda i "estetski" ružan, ali toliko snažan, prokleto ekspresivan, do ekstrema tjelesan... Jedan od mojih omiljenih crtača, koji me uvijek protrese do kosti, duboko utičući na moj (psiho-testovi kažu) pretežno vizuelan tip percepcije i pamćenja. Radi se o obradi motiva "Frankenštajna", labavoj - ali nezaboravnoj. Gorko-slatka atmosfera sudbine "neshvaćenih čudovišta", zajedno sa potresnim monologom glavnog "junaka", infantilne kreature, duboki psihoanalitički kontekst, na ivici granice do koje ego smije ići... Skok u tamu, nepoznato, ludilo topećih struktura polu-trulih umova fizičkih nakaza - nikada nije djelovao tako apsurdno privlačno, kao kada se Korben razmaše.

"Darkvude", Slobo, bilo ko - objavljujte više taj "Jezovnik" sa Korbenom, majku mu! Će se uzme, pa makar otimao torbe po ulici. [cry2]
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 18/07/2012 : 16:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl


"Darkvude", Slobo, bilo ko - objavljujte više taj "Jezovnik" sa Korbenom, majku mu! Će se uzme, pa makar otimao torbe po ulici. [cry2]



Aha, znači "JEZOVNIK" će objavljivati horor stripove...
Ukoliko krenu i erotski stripovi oni će verovatno izlaziti u ediciji "JEBOVNIK"...
Izvinjavam se, ovo je bilo jače od mene...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/07/2012 : 13:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Recommendation: Neznanac aš (Fibra)

Kupia san ovo ima par miseci, a nikako se nakanit čitat. I uzmen ga sinoć i odvalin prvi album. Osta san ugodno iznenađen.
Zbog Magnusa san pomislia da je u pitanju neki duhovit strip poput Alana Forda (crtež mi je povuka tu misao na prvu), ali kad san počea čitat - zalipilo me. I nije puštalo Jest da mi je početak bia malo konfuzan, vjerojatno iz razloga što san dobia tsunami likova odma na početku pa mi je, možda, teško bilo upratit iz prve, ali poslije je mrak.

Ocjena: 8/10

P.S. Pošto su moji stripovi većinom [i]kurve[/], sad moran vratit duju da je pročitan

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/08/2012 : 18:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Ramiro ... matori BD ume umoriti, ali sa Ramirom to nije bio slucaj. Progutao sam sve albume i uzivao u avanturama spanskog kraljevica, koji se mota okolo iberijskog poluostrva u smutljiva vremena. Fantasticno razradjena istorijska podloga i odlican crtez velikog majstora Vancea, Ramiro ce osvojiti srca svih citalaca kojima je avantura u srcu. Od dva story arca koji promicu kroz serijal, bolji je onaj sa pratnjom hodocasnika. 4.5/5

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/08/2012 : 12:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Ramiro ... matori BD ume umoriti, ali sa Ramirom to nije bio slucaj. Progutao sam sve albume i uzivao u avanturama spanskog kraljevica, koji se mota okolo iberijskog poluostrva u smutljiva vremena. Fantasticno razradjena istorijska podloga i odlican crtez velikog majstora Vancea, Ramiro ce osvojiti srca svih citalaca kojima je avantura u srcu. Od dva story arca koji promicu kroz serijal, bolji je onaj sa pratnjom hodocasnika. 4.5/5


znači dodajem ramira na šoping listu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 09/08/2012 : 12:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni je neki fazon da citam zavisno od lokacije. Kad sam leteo za Rim pre mesec i kusur citao sam orlove rima, sad dok idem busom na pos'o citao sam ramira, i bas mi je legao. Sledeci je bruce hawker, i on je lokacijski aktuelan !

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/08/2012 : 12:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Ramiro ... matori BD ume umoriti, ali sa Ramirom to nije bio slucaj. Progutao sam sve albume i uzivao u avanturama spanskog kraljevica, koji se mota okolo iberijskog poluostrva u smutljiva vremena. Fantasticno razradjena istorijska podloga i odlican crtez velikog majstora Vancea, Ramiro ce osvojiti srca svih citalaca kojima je avantura u srcu. Od dva story arca koji promicu kroz serijal, bolji je onaj sa pratnjom hodocasnika. 4.5/5


Ja bi reka ovako:
Ramiro... matori BD ume da bude dobar, ali sa Ramirom to nije bio slučaj.
Zbrljan scenario+apsolutno najgori prijevod nekog albuma na hrvatski jezik su meni ovaj strip učinili nečitljivim.
Jedino šta vridi je Vanceov crtež, a ako mi se gledaju njegovi crteži, crta je on i bolje stripove.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/08/2012 : 13:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Meni je neki fazon da citam zavisno od lokacije. Kad sam leteo za Rim pre mesec i kusur citao sam orlove rima, sad dok idem busom na pos'o citao sam ramira, i bas mi je legao. Sledeci je bruce hawker, i on je lokacijski aktuelan !

Bruce mi je bolji od Ramira.. Neznan je li objektivno bolji, jednostavno mi se sviđa pomorsko/gusarska tematika pa san vjerovatno subjektivan, ali ni ovo nije nikakvo remek djelo.

Moja ocjena za Ramira 2/5
Ocjena za Brucea +3/5

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 09/08/2012 : 13:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Nisam citao BG prevod pa ne mogu da cenim o tome. Ali scenario po meni uopste nije bio zbrljan.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/08/2012 : 13:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Nisam citao BG prevod pa ne mogu da cenim o tome. Ali scenario po meni uopste nije bio zbrljan.


Neznan, možda je loš prijevod kriv.
Ali meni stvarno taj strip nikad nije lega.
Ni prije 15-20 godina kad san ga čita u Comic stripu, ni prije godinu-dvi kad san čita BG integral.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/08/2012 : 15:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Malo sam umoran, pa ću napisati samo nekoliko kratkih preporuka, orijentacije radi. Kasnije ću se vjerovatno vratiti na neke od njih, što ovdje, što na "opštoj manga temi". (Ako je nekome zanimljivo da vidi jedan vrludavi put istraživanja ogromne japanske produkcije, kakav je moj.) Serijali koje čitam ovih dana:

Ushio to Tora



Još jednom, hvala Ridiculusu što me je uputio na ovaj sjajni serijal. Dijelo Kazuhira Fuđite, svakako najbolji šonen strip koji sam dosada čitao, mada ima i mnogo elemenata koji nadilaze ovaj okvir. Sjajan, detaljan crtež, intrigantna priča koja se polako i znalački otkriva, poniranje u beskrajni živopisnost japanskog folkora, nezaobilazni humor... Dakle, Ušio, mladi momak, zajedno sa svojim ocem, budističkim sveštenikom, živi u drevnom japanskom hramu. Slučajno pronašavši zaboravljena podrumska vrata u mračnom kutku skladišta, ispod njih pronalazi živu legendu - demona Toru, prikovanog za zid čudesnim kopljem, misterioznim artifaktom neizmjernih moći, namijenjen uništavanju demona. Ušio izvlači koplje - i postaje njegov nosilac, osoba predoređena za život pun grčevite borbe sa yokaijima i ostalim japanskim karakondžulama (koplje koristi životnu silu korisnika, polako ga mijenjajući u takođe demonoliko biće, koliko sam shvatio). Tora - ostaje pored njega, zaklevši se da će ga pojesti čim se pruži prva povoljna prilika. Ali, kako vrijeme prolazi, njihov odnos se mijenja, i postaje nešto nalik prijateljstvu... između dvije nespojive rase.

Apocalypse Zero



Znam da je rečenica "ovo stvarno nije za svakoga" nerijetko degradirana na nivo otrcane floskule. No ovdje se mora upotrijebiti - u pitanju je potpuno otkačen serijal, koji je meni lično prirastao za srce, ali će mnoge šokirati, zgaditi, odbiti, ili im biti naprosto besmisleno trabunjanje... Kako opisati strip sa dva toma uvodne priče, građenja likova, svijeta, pozornice dešavanja, motiva, da bi se zatim prebacio na neprekidnu, epsku borbu do samog kraja serijala... koja, džinovska kakva jeste, ostaje izuzetno uzbudljiva, maštovita, dinamična i naprosto bizarna. Ima humora - sjajnog. Snažnih poenti, na granici patetičnog, ali i dalje tačnih, zaista. Dobrih trenutaka, neočekivano toplih likova usred mora podivljale fantazmagorije - začudo ima, onom snagom kojom Japanci spajaju suprotnosti. Dakle, niz prirodnih katastrofa je razorio veći dio civilizacije. Priča počinje u jednoj od rijetkih srednjih škola koje još uvijek rade - dolaskom učenika Hakura Kakagure. Ubrzo nakon toga, ulice i žitelje ruševnog Neo-Tokija napada niz genetski modifikovanih ljudi, takozvanih "tactical fiends", želeći da potpuno istrijebe ljudsku rasu. Njima gospodari Kakagurin ludi brat - Harara, opasan ludak okružen fanatično odanom armijom mutanata. I sad, ispostavlja se da je njima dvojici u naslijeđe ostavljen iz borilačkih vještina, trikova, oklopa-duhova i mnogih drugih nevjerovatno maštovitih oružja, kojim će se tabanati do kraja serijala, izgleda - dvije personifikacije: odricanja od ljuskosti kao kužne bolesti i čuvanje iste po svaku cijenu, kolika god bila. Nevjerovatno uzbudljiv serijal, ali donesite svoj sud, ne bih da se namećem.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 14/08/2012 : 17:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
procitao sam skorpiona od 1. do 9. broja. fenomenalno je! preporuka 100%!!! jedva cekam kad ce dalje. francuzi nesto usporili.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/08/2012 : 01:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio da ubacim nove stripove na jabuku, pa sam poslednjih nedelju-dve proveo citajuci Don Rosine patkove po ko zna koji put. I sta da kazem sem da su ovo mozda i najbolji stripovi koje sam citao u zivotu - samo Rosini gegovi me nasmeju do suza svaki bogovetni put kad ih proturim kroz sistem, samo Rosa ima tu moc da mi i posle 4104913241 citanja strip bude svez. neograniceno/5.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/08/2012 : 20:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Odlicna Batman graficka novela. Zajedno sa Arkaham Asylum, Long Halloween i The Killing Joke, ovaj "Batman: Hush" je jedan od boljih Batman radova.


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Zagooor
New Member



Croatia
255 Posts

Member since 13/04/2012

Posted - 21/08/2012 : 20:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagooor a Private Message  Reply with Quote
o čemu se radi ?

Ono,mislim stvarno ...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 21/08/2012 : 20:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote

Batman: Hush priča prikazuje tajanstvenog stalkera koji se zove Hush, i koji čini se cilja na sabotiranje Batmana iz daljine, a to uključuje i veliki broj gostovanja Batmanovih zlikovaca (Joker, Riddler, Two Face, itd). Epizoda takodje razvija vezu izmedju Batmana i Catwoman.


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 07/09/2012 : 13:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
u posednjih mesec i po - dva... samo mirakul 2 i prvi deo vamir boja...

:(

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 01/10/2012 : 08:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
završio vampir boja... ne znam koliko su dugo autori radili na ovom projektu, i da li su ga prekidali i ponovo se vraćali na isti, ali strip ima ozbiljne kontradiktornosti između poslednjeg i prvog dela... s druge strane šteta što je priča koja ima potencijal da se razvije u nešto daleko ozbiljnije ostala samo (ne)obična vampirština koja svoj rasplet duguje tako neofucanom i nesvakidašnjem uvođenju tajnog društva koje kroz istoriju čuva tajnu smrti (i života?) a koje je neposredno povezano i sa svešteničkom kastom u doba starog egipta, i sa esenima, i sa templarima i sa...

neoprostivo glupo.... zato sledi jedva 7

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 01/10/2012 : 08:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
moram prvo da priznam da meni ne idu "ameri" oni iz nekakvih univerzuma, bez obzira na univerzum... niti mi se sviđa vizuelno narativni ton, niti priče...
što se tiče najpoznatijeg maskiranog pravdoborca u gaćama, pokušao sam dva puta...
prvo povratak MV koji mi je bio dobar do nekog dela a onda plop - glupa završnica, zatim sa ubistvenim vicem koji je skoro u celosti plop (osim završnce)...

sinoć slistio godinu prvu... valjda sam iz iskustva malo očekivao a mnogo dobio, te sam još uvek iznenađen kvalitetom stripa...

dobra 9ka

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/10/2012 : 19:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Cash: I see the darkness

Očekivao sam čistu biografiju (čak i priželjkivao), ni ovako nije loše, ali daleko od očekivanja. Treba kupiti, ali da je savršenstvo, nije

pozdrav Kingu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 07/10/2012 : 20:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Tijekom proteklih tjedan dana:

Macanove "Vremeplovce". Kome je Borovnica zabavna i ovo će biti. Kome nije...mrtav je unutra :p

"Locke and key", prva četiri TPB-a. Dobro plete i raspliće priču Hill, za razliku od starog ne rasteže pretjerano.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 07/10/2012 : 23:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Nastavljam sa saradnjama Nobuykija Fukumota i Kaija Kawaguchija. U svakom slučaju, sjajni "Confession" autora je bio sasvim dovoljan podsticaj da se dohvatim sledećeg trotomnog serijala:



Odlična manga, i primjer kako se i od najjednostavnije početne tačke, ukoliko se istom bave majstori zanata, može sklopiti emocionalna, inteligentna detektivska priča sa par horor momenata koji, upravo zbog insistiranja na realističnosti i svedenosti, djeluju još jezivije nego u mnogim horor uradcima.

Sinopsis? Zvuči kao osuđen da propadne u jeftini sentimentalizam, priznajem, no to nije slučaj, mada se emotivni kraj par puta približava ivici, ili to samo govori mrgud u meni. Dakle, pratimo borbu jednog čovjeka - koji umire od raka, koji će nestati za šest mjeseci. Njegov egzistencijalni okvir, sada potpuno omeđen i zaključen u sumornom tonu, i njegovu odluku da požuri sopstveni kraj, ometaju nove vijesti, koje kao da zaista dolaze sa "druge strane" - kćerka, ubijena prije skoro petnaest godina. I pronađena, kostur što je ležao ispod betona i čuvao tajnu. A u Japanu... ubistvo zastarjeva, i samo je pet mjeseci ostalo. Naizgled, beznadežna misija, koju će naš junak prihvatiti žarom osuđenika na smrt, kao svoj poslednji trag na ovome svijetu, priliku da se isprave greške jednog tragično bezobzirnog ličnog života...

Neki će reći da je okvir "realne" istrage otišao u sferu nevjerovatnih slučajnosti. No... možda "slučajnostima nazivamo svoju nesposobnost da objasnimo povezanost stvari", i "ima mnogo više između neba i zemlje", svakako. Život, gorko-sladak, čas u trijumfu, čas u porazu, najčešće u iščekivanju i stalnoj borbi za dostizanje Cilja. Emocije su iskrene, uraganski snažne i prečišćene od banaliteta svakodnevnice; ne, ovo je konkluzija, i to vrlo dramatična, jednog dosadno-tužnog života, što nam je dato do znanja; val bijesa i ogorčenosti formiran u mnogo godina. Junak... sa kojim morate saosjećati, Don Kihot koji juriša na vetrenjače zaborava, izgubljen u apatičnim masama, kao pojedinac koji ima svrhu i volju, ali najvjerovatnije ne i mogućnost da je ostvari.

Japan vjeruje u borbu, po svaku cijenu. Ne-odustajanje. I možda je baš zbog te gvozdene samo-discipline, pokušaja i nadanja, uvijek iznova, "srećan" kraj ovdje i moguć Možda. Hiroviti bogovi slučaja se znaju nasmiješiti ljudima i njihovim trasama.

Crtež jednostavan, naizgled ne-atraktivan, ali vrlo ekspresivan i savršen za ovu vrstu priče.

Preporučujem "Seizon Life".
Go to Top of Page
Page: of 211 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.65 seconds. Snitz Forums 2000