forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Povijesno "netočni" filmovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/09/2012 : 13:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dosada

Rome je loš i zbog nepotrebne ušminkanosti, a priča je obična sapunica...sve u svemu ja sam si priuštil jednu epizodu i ta mi je bila previše (:



na temelju jedne epizode donijet zaključak o seriji kao cjelini?


pročitaj odgovor dolje...
gle nekom treba da pročita određeni tekst nekoliko puta da ga shvati, netko ga shvati nakon prvog čitanja. Ista je stvar i sa filmovima....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/09/2012 : 13:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

i jel vidiš da se sve sjaji? Svi ispeglani, čisti i nakon par dana jahanja na konju nakon povratka s bojšnice :)))



naravno dosado, naravno

http://www.youtube.com/watch?v=NqzDrFX-cNs

ajde ne provociraj u prazno, neg pogledaj barem 1. sezonu pa se javi...sa povijesnim netočnostima naravno

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/09/2012 : 13:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
pročitaj odgovor dolje...
gle nekom treba da pročita određeni tekst nekoliko puta da ga shvati, netko ga shvati nakon prvog čitanja. Ista je stvar i sa filmovima....



postali smo u isto vrijeme. nisi primijetio?

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 14/09/2012 13:51:53
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/09/2012 : 13:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by dosada

i jel vidiš da se sve sjaji? Svi ispeglani, čisti i nakon par dana jahanja na konju nakon povratka s bojšnice :)))



naravno dosado, naravno

http://www.youtube.com/watch?v=NqzDrFX-cNs

ajde ne provociraj u prazno, neg pogledaj barem 1. sezonu pa se javi...sa povijesnim netočnostima naravno



treba ti cijela sezona da vidiš ono kaj je vidljivo u par isječaka

gle, nek se ljudima sviđa i nek uživaj ali negirat očito vidljivo nema nikakvog smisla! Seriju (kompletnu) imam u kućnoj kolekciji i dobro sam upoznat s njom, jedino ju nemam namjeru gledat od početka do kraja s obzirom da me takav prikaz i priča ne zanimaju!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/09/2012 : 13:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro
...sa povijesnim netočnostima naravno



taj aspket me u filmovima ne zanima...povijest je znanost kojom se bavim, a film je umjetonst kaj mi je hobi. Jedno od drugog je posve različito!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 14/09/2012 : 16:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
Seriju (kompletnu) imam u kućnoj kolekciji i dobro sam upoznat s njom, jedino ju nemam namjeru gledat od početka do kraja s obzirom da me takav prikaz i priča ne zanimaju!



Pa nisam znao da si takva stara iskusnjara, samo se nadam da filmove ne recenziraš nakon 15 odgledanih minuta

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/09/2012 : 16:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by paro
Ušminkanost uopće ne postoji...





pa stolovi im se sjaje koliko je sve ulašteno...a tek odječa, krvava i blještava!



čekaj malo
nisam gledao seriju
ali čemu čuđenje o tome da je sve ulašteno i blještavo
pa nije valjda da mislite da su imali pohaban namještaj i odjeću, a da su kuće i hramovi izgledali kao što sada izgledaju
pobogu, to je bilo carstvo kakvog nikad nije bilo
ni grčka ni rimska arhitektura nije bila monokromatska
da odete u prošlost, možda bi se i razočarali jer bi vam sve izgledalo šareno i kičasto
npr. partenon - bio je bojan u žarke boje i osobno mi se više sviđa kao ruševina

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/09/2012 : 17:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by -jeremija-

Ovo ko nadmaši svaka čast:



Otpisani



Za 4 godine, u BGD-u 6 švabova ranjeno, jedan ubijen


O "Nepokorenom gradu" da ne pričam... Tu tek što ima provala...


O povijesnim netočnostima i krivotvorinama u tzv.NOB filmovima i serijama mogla bi se napisati prilično debela knjiga, u bar tri nastavka. Koja bi to bila komedija...



otpisani i nepokoreni grad se ne mogu uspoređivat
otpisani su akciona, zajebantska serija, vrlo zabavna i nema nikakvih oslanjanja na stvarne događaje - plus ima nenadjebivu muziku
nepokoreni grad je rađen po stvarnim događajima, koji su dramaturški 'obogaćeni' - dakle, ima dodataka, pretjerivanja...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 14/09/2012 : 17:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni je omiljeno u Otpisanima, tj. u Povratku Otpisanih kad se Prle, Tihi i Joca maskiraju u Nemce i prodju checkpoint u kubelwagenu, a Prle ima brkove k'o Kraljevicu Marko :D :D :D


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/09/2012 : 18:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by paro
Ušminkanost uopće ne postoji...





pa stolovi im se sjaje koliko je sve ulašteno...a tek odječa, krvava i blještava!



čekaj malo
nisam gledao seriju
ali čemu čuđenje o tome da je sve ulašteno i blještavo
pa nije valjda da mislite da su imali pohaban namještaj i odjeću, a da su kuće i hramovi izgledali kao što sada izgledaju
pobogu, to je bilo carstvo kakvog nikad nije bilo
ni grčka ni rimska arhitektura nije bila monokromatska
da odete u prošlost, možda bi se i razočarali jer bi vam sve izgledalo šareno i kičasto
npr. partenon - bio je bojan u žarke boje i osobno mi se više sviđa kao ruševina



Ovo šarenilo i ljepota su upravo vidljivi u Stoneovoj verziji Aleksandra...
ma naravno to, ali poanta je u tome da se određene stvari žele prikazati na jedan nacin (prljavo, šokantno) i onda s eposla prihvate neke tetkice pa naprave krivo. Npr. kad konj jaše kroz šumu onda se mora dizati prašina i lišće, a jahač mora biti nakon par sati jahanja znojan i umoran!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 14/09/2012 : 19:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by dosada

i jel vidiš da se sve sjaji? Svi ispeglani, čisti i nakon par dana jahanja na konju nakon povratka s bojšnice :)))



naravno dosado, naravno

http://www.youtube.com/watch?v=NqzDrFX-cNs

ajde ne provociraj u prazno, neg pogledaj barem 1. sezonu pa se javi...sa povijesnim netočnostima naravno



odlican klip..referira na ono o cemu sam govoria u Gladiatoru..nema sanse da bi Rimljani dozvolili takticku neorganiziranost..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 15/09/2012 : 07:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Meni je omiljeno u Otpisanima, tj. u Povratku Otpisanih kad se Prle, Tihi i Joca maskiraju u Nemce i prodju checkpoint u kubelwagenu, a Prle ima brkove k'o Kraljevicu Marko :D :D :D




ne zaboravi da je druga polovina 44 i wehrmacht i ss su primali svašta u svoje redove tako da to nije bilo tako veliko čudo + čak i original njemački soldati bili su zapušteniji i dok je prije to bila više iznimkom kasnije je bilo gotovo pravilo...opet s druge strane ja en bih tako ulazio u grad pred krigerom, doduše oni nisu znali da ih ovaj očekuje
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 15/09/2012 : 10:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Mairosu

Meni je omiljeno u Otpisanima, tj. u Povratku Otpisanih kad se Prle, Tihi i Joca maskiraju u Nemce i prodju checkpoint u kubelwagenu, a Prle ima brkove k'o Kraljevicu Marko :D :D :D




ne zaboravi da je druga polovina 44 i wehrmacht i ss su primali svašta u svoje redove tako da to nije bilo tako veliko čudo + čak i original njemački soldati bili su zapušteniji i dok je prije to bila više iznimkom kasnije je bilo gotovo pravilo...opet s druge strane ja en bih tako ulazio u grad pred krigerom, doduše oni nisu znali da ih ovaj očekuje



Ma Povratak Otpisanih manje više, ali kad vidim one slepčine sa naočarima k'o Dobrica Ćosić (znači hipsterske samo tako) A ČUVA STRAŽU

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 15/09/2012 : 11:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

Meni je omiljeno u Otpisanima, tj. u Povratku Otpisanih kad se Prle, Tihi i Joca maskiraju u Nemce i prodju checkpoint u kubelwagenu, a Prle ima brkove k'o Kraljevicu Marko :D :D :D




btw ono nije bio kubelwagen vec krad - kraftrad
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 15/09/2012 : 11:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Vid' zaista. Ceo zivot u zabludi da je kubelwagen onaj motor sa aksesorijom. Hvala na ispravci.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/09/2012 : 00:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
http://www.hsgalleries.com/gallery04/kubelwagenaj_1.htm
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/03/2014 : 18:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo Krugeru, digao sam topic da se ti ne moraš s tim zamarati, hajde sad tu slobodno piši

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/03/2014 : 20:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Fala mladjo.

Zanimljiv topic jako. Rado bih sudjelovao u nekim temama koje su ovdje bile, ali nema smisla vraćat se na to nakon par godina.

Ajde krugeru...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 30/03/2014 : 20:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se ovo ne racuna, jer nije on otvorio topic.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/03/2014 : 21:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
film Kralj Arthur ( iz 2004 godine ) ima dosta povijesnih netočnosti, teško je reći u kojem obimu jer se radi o bajci ili legendi.
arthurovi vitezovi se u filmu prikazuju kao sarmati osim jednog, koji po odjeći i naoružanju liči na skita ( u njegovom društvu je ptica, vjerojatno jastreb. mislim kako se ne radi o sokolu jer je sokol veća ptica, možda i griješim jer se baš previše ne razumijem u ptice ), nigdje u filmu nije spomenuto kako je to skit već ga trpaju i isti “ koš “ sa sarmatima
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/03/2014 : 21:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
hiljadu mu motokultivatora, mladjo, baš me mučiš, a tko će sad ovo čitati?
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 31/03/2014 : 01:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Što je film više povijesno točniji, to je dosadniji i za zaspat.

The End
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/03/2014 : 10:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Što je film više povijesno točniji, to je dosadniji i za zaspat.

The End


Ne bih se slozio, bio tocan ili metocan, zanimljivost ovisi iskljucivo o ljudima koji rade na njemu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19603 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/03/2014 : 11:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Što je film više povijesno točniji, to je dosadniji i za zaspat.

The End


Ne bih se slozio, bio tocan ili metocan, zanimljivost ovisi iskljucivo o ljudima koji rade na njemu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000