forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Majke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Rat je vec bio pozderao svaki glazbeni smisao i iskomrecijalizirao svaki pokusaj bilo kakve kreativnosti.
Slusao se nakaradni krezubi Thompson i jos gore kreacije Tutica i Huljića..i kada se cinilo da vise nema nade..Majke jebote..
Moja Slavonija ..takav bend..takva energija i takva kvaliteta..neponovljivo.

Najbolji HR bend od 91 pa na dalje , a vjerovatno i na podruciju cijele bivse i meni drage Yuge .

Kada me ova stvar hitila , bijah u Bostonu u Irskom Pubu....i sjecam se samo bakrene kose pirgave ljepotice i lika koji je pricao poluhrvatski..sve ostalo je legenda

Bare..bez obzira sto o tebi misle..za mene si Genije.

Majke-Lutak iskrivljenog lica


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Tu si u pravu.
Pretpostavljam da ćeš voljeti ovaj link:

http://strazarni-lopov.blogspot.com/2012/08/majke-199295.html

...nekoliko stvari odandje (ranijih) su jako dobro izvedene, na nekima je gitarist Davor Viduka, poznat po svom radu u Kojotima, Kawasaki 3P itd.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pa kaze..deriiiiii...sirovo i cisto..bez fige u depu , bez lesa u ormaru..uzmi ili ostavi...


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DKoor

Tu si u pravu.
Pretpostavljam da ćeš voljeti ovaj link:

http://strazarni-lopov.blogspot.com/2012/08/majke-199295.html

...nekoliko stvari odandje (ranijih) su jako dobro izvedene, na nekima je gitarist Davor Viduka, poznat po svom radu u Kojotima, Kawasaki 3P itd.

Woooow..hvala

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 28/09/2012 : 21:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Slozio bih se s tobom da su bili veliki,znacajni a i ponajbolji rock band u hr.Meni uz njih, u to vrijeme jos su bili dobri laufer,let 3(ispocetka dok nisu im hormoni udarili u testise),kojoti a kasnije je ostala samo hladna piva
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37805 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/09/2012 : 21:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ouuu, prvi album mi je nesto najbolje u hr. r'n'r.

I dan danas me odvali i napuni energijom.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Slozio bih se s tobom da su bili veliki,znacajni a i ponajbolji rock band u hr.Meni uz njih, u to vrijeme jos su bili dobri laufer,let 3(ispocetka dok nisu im hormoni udarili u testise),kojoti a kasnije je ostala samo hladna piva

Apsolutno se slazem..Laufer je grebao po kultnom statusu i trebao ga je dostici..no nije.. let 3 je ostao zarobljen u osobnoj kreativnoj krativnosti i jos se uvijek vrti u istoj kao hrcak u kavezu.
Kojoti..neznam..
Hladno pivo sa Dzinovski ..po meni ..reemek dijelo ...kasnije..hmm

Majke..

Poslusaj..dere jebiga..



Majke ljubav ubija


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Tko ovo ne cuje..gluho je impotentan i genitalno osakacen pizdek

Majke ne mogu se kontrolirati


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 28/09/2012 : 21:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Meni najbolja Hr stvar ikad "Budi ponosan" od Majki, obožavam Majke, iako je prvi band koji sam zavolio bio spomenuti Laufer, relativno brzo su se raspali, negdje 1995, ako se ne varam, još imam kartu sa oproštajnog koncerta, gdje su im predgrupa bili također spomenuti Kojoti, ali da se vratimo na Majke, fantastičan band i dan danas, baš zadnji album od lani podsjeća na stare Majke, ali do raspada Majki nema lošeg albuma, a svaki vrvi gomilom hitova, meni najdraže pjesme su: Budi ponosan, Mršavi pas, Ja sam budućnost, Vrijeme je da se krene, Mene ne zanima, A ti još plačeš, Daj mi, Iz sve snage, Baretov blues, Cigan, Sve što osjećaš, Zbunjen i ošamućen, Bez pameti, Izazivajmo nerede, Lutak iskrivljenog lica, ma sve su mi super .

I super su mi baretovi intervjui, koliko god ga je droga zela, ipak se vidi kako je iskren i mudro zbori!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 28/09/2012 : 21:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Steta sto ga je uzela droga,kako je samo mogao zapamtiti tekst na koncertima?
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Bio sam ja na prvom koncertu Bareta i Plaćenika nakon raspada Majki, nije znao tekst nitijedne pjesme!

quote:
Originally posted by Argus

Steta sto ga je uzela droga,kako je samo mogao zapamtiti tekst na koncertima?


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Steta sto ga je uzela droga,kako je samo mogao zapamtiti tekst na koncertima?

Istinski glazbenik uvijek pronade precicu koja se zove put

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 22:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Nikako da se sjetim u kojem je dokumentarcu Bare sniman u kuhinji. Svira akustičnu gitaru, neku verziju slavonskog bluesa. Ta scena me se dojmila.

Inače cijenim i obožavam ono što su Majke snimile do 2000., ali sve što je Bare snimio poslije toga je za mene čisto sranje (nedavno se u jednom intervjuu poistovjetio s Caveom). A takva mi je danas i njegova pojava - zasran i odbojan klaun čiji lik i djelo stvaraju osjećaj prezira.

Pored Kojota, Pipsa i HP (ajd', tu ulazi i Urban&4), Majke je bio bend koji je snažno obilježio moje devedesete.

Na svakom boljem tulumu otpjevasmo koju od Majki. Aorist.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Bio sam ja na prvom koncertu Bareta i Plaćenika nakon raspada Majki, nije znao tekst nitijedne pjesme!

quote:
Originally posted by Argus

Steta sto ga je uzela droga,kako je samo mogao zapamtiti tekst na koncertima?



oo da ..onaj kozni sesir i heroin u veni..steta..bas steta..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 22:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Argus

Steta sto ga je uzela droga,kako je samo mogao zapamtiti tekst na koncertima?



Nije zaboravio, ali često ne može otpjevati tekst. Zadnji put sam bio na njihovom koncertu 2007. Sjedio je na barskoj stolici i drijemao sav urokan. Dečki su, vidno raspoloženi za koncert, svirali intro ohoho i čekali da on dođe sebi, ali to se nije dogodilo. Naravno, izviždali su ga i izvikivali se, no bez koristi.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
kojoti su imali samo dva albuma, ali vrhunska svirka, tekst ne baš neki, ali Razuzdan i lud super stvar, Pipsi nakon prvog albuma koji je jako loš, ali ajd na njemu je Dinamo ja volim, pa ajde , nakon prvog albuma imaju nekoliko sjajnih albuma, no ne znam zašto ali ne pratim ih zadnjih dosta godina, pa ne znam kako su nastavili, Hladno pivo, također sjajan start, pa prešli u komercijalu, svakako Džinovski najbolji, Urban je i dan danas sjajan!

quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Nikako da se sjetim u kojem je dokumentarcu Bare sniman u kuhinji. Svira akustičnu gitaru, neku verziju slavonskog bluesa. Ta scena me se dojmila.

Inače cijenim i obožavam ono što su Majke snimile do 2000., ali sve što je Bare snimio poslije toga je za mene čisto sranje (nedavno se u jednom intervjuu poistovjetio s Caveom). A takva mi je danas i njegova pojava - zasran i odbojan klaun čiji lik i djelo stvaraju osjećaj prezira.

Pored Kojota, Pipsa i HP (ajd', tu ulazi i Urban&4), Majke je bio bend koji je snažno obilježio moje devedesete.

Na svakom boljem tulumu otpjevasmo koju od Majki. Aorist.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Nikako da se sjetim u kojem je dokumentarcu Bare sniman u kuhinji. Svira akustičnu gitaru, neku verziju slavonskog bluesa. Ta scena me se dojmila.

Inače cijenim i obožavam ono što su Majke snimile do 2000., ali sve što je Bare snimio poslije toga je za mene čisto sranje (nedavno se u jednom intervjuu poistovjetio s Caveom). A takva mi je danas i njegova pojava - zasran i odbojan klaun čiji lik i djelo stvaraju osjećaj prezira.

Pored Kojota, Pipsa i HP (ajd', tu ulazi i Urban&4), Majke je bio bend koji je snažno obilježio moje devedesete.

Na svakom boljem tulumu otpjevasmo koju od Majki. Aorist.

Hehehe..Bare jest uistinu kontroverzan lik ..ovisnik..invalid..no jos uvijek za klasu bolji od svega sto se dogada i sto ce se dogadati na impotentnoj glazbenoj HR sceni..
Majke su bile i jos uvijek jesu svjetionik cije se svjetlo ne gasi.
Spomenuo si vidim Pipse..volio bi kada bi o istima otvorio topic..bilo bi vjerujem vrlo zanimljivo sudjelovati na istome.

Volim te Luca..no Bare je bog ..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 22:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

kojoti su imali samo dva albuma, ali vrhunska svirka, tekst ne baš neki, ali Razuzdan i lud super stvar, Pipsi nakon prvog albuma koji je jako loš, ali ajd na njemu je Dinamo ja volim, pa ajde , nakon prvog albuma imaju nekoliko sjajnih albuma, no ne znam zašto ali ne pratim ih zadnjih dosta godina, pa ne znam kako su nastavili, Hladno pivo, također sjajan start, pa prešli u komercijalu, svakako Džinovski najbolji, Urban je i dan danas sjajan!




PCVP su ostali vjerni sebi - Ripper/Daddy/Dudo/Dubravko nije podlegao pred porocima i publikom, makar mi je zadnji album katastrofa. "Fred Astaire" bio je genijalan, "Bog" nešto manje, a "Drveće i rijeke" o-dli-čan!!! HP se prilagodio masama, dok mušićavi Urban u kasnim četrdesetima otkriva Kunderu pa stvara glazbu pod utjecajem njegove literature, a vjerojatno ne zna da Kundera prezire modernu glazbu - naročito rock - i da bi mu se sigurno diglo ono malo kose na glavi kad bi čuo njegovo najnovije art-izdrkavanje. Nakon "Žene dijete" je napisao nekoliko dobrih pjesama, ovo što sada radi su varijacije na istu temu, čak ni tinejdžerski nazovidarkeri ne padaju na njih.

Ovo što sada Majke sviraju je dno dna, idealna glazbica za desetogodišnjake. Bare bi se, da ima imalo samokritičnosti u sebi, počeo baviti hortikulturom. Trebao bi.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 22:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
no Bare je bog ..




Pali bog ;)

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
I kako sada reci losu rijec..sunce vam kalajsano

MAJKE a ti još plačeš


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

quote:
Originally posted by mr murdoc
no Bare je bog ..




Pali bog ;)

Mitologijski konsekventan..Da

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 28/09/2012 : 22:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Nekoliko favorita.






nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote



quote:
Ovo što sada Majke sviraju je dno dna, idealna glazbica za desetogodišnjake. Bare bi se, da ima imalo samokritičnosti u sebi, počeo baviti hortikulturom. Trebao bi.


Really?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Luca_Torelli..otvori topic o Pipsima.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Da Gorane,,..



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/09/2012 : 22:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
ma stvarno ...daj, daj



Negiraj ovo..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000