forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Hladno pivo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 10:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ovo me hitilo kad me moja bivsa curica iz Vinkovaca poslje bezbronih vodki, apaurina i vutre suocila sa ovom stvari..
Punk jebote, i to na materinjem.a da ne dolazi od Satana Panonskog...kakvo otkrice..koji bend.
Thx Natasa..

quote:
Hladno pivo ili skraćeno HP[1] je hrvatski rock sastav iz Zagreba. Okupio se krajem osamdesetih u zagrebačkom predgrađu Gajnice, da bi već devedesetih postao najpopularniji hrvatski punk rock sastav.[2]

Hladno pivo zbog kritičnog stava prema vladajućem ustroju društva, u svom stvaralaštvu često ismijava lokalne društvene običaje i uvriježene norme ljudskog ponašanja. U glazbenom smislu obilježava ih jednostavan punk rock stil koji je kasnije donekle ublažen prijemčivijim rock zvuko Sastav ima više od 60.000 prodanih nosača zvuka, odsvirali su mnogo koncerata u Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Makedoniji, Njemačkoj, osvojili 8 Porina, 8 Zlatnih Koogli, 2 Crna mačka, 1 nagradu Davorin, te mnoge druge. Njihova web stranica je često mijenjala dizajn, uglavnom prilikom izdavanja novih glazbenih uradaka. Svi članovi sastava predstavljaju se imenom ili nadimkom.[3]

Prvi koncert održali su u Kumrovcu 21. svibnja 1988.[4] Na tom koncertu izvodili su najviše obrade pjesama domaćih sastava, ali su svirali i svoju prvu skladbu »Čelične zavjese«,[4] objavljenu na svom prvom nosaču zvuka 1993. godine. Prve skladbe objavljene su im 1992. na kompilaciji hrvatskih rock sastava pod nazivom T.R.I.P. Zone.[5] u izdanju Croatia Recordsa. Radilo se o ploči na kojoj su izdane pjesme »Trening za umiranje« i »Buba švabe«.

Nedugo nakon ovog izdanja sastavu je ponuđen nastup u Sloveniji kao predgrupa skupini KUD Idijoti 17. prosinca 1992. Svirali su i sa sastavom Zabranjeno Pušenje, na festivalu u talijanskom Tivoliju. Iza ovih nastupa članovi Hladnog piva ulaze u studio i snimaju svoj prvi album.[6]

Nakon tri albuma kojima su zaključili neslužbenu trilogiju Džinovski, G.A.D. i Desetka, na kojima su spojili ulične i klupske odlike pop punka, punk rocka i hardcore punka, sastav 1999. godine snima album Pobjeda. Postavi se tada pridružio novi član Stipe Mađor-Božinović na trubi. Uz korištenje i drugih instrumenata kao što su klavijature, akustična i slide gitara, obogaćen je njihov osnovni rock stil, ali je album zadobio i popularniji izraz. Tako su dodani ska ritmovi, country lirika, heavy metal tutnjava, i folk poetika.

Krajem 2000. sastav je zaokružio jedno desetljeće snimkom koncerta Istočno od Gajnica. Iduće godine pjevač Mile Kekin objavljuje samostalni projekt U dva oka pod imenom Mile i Putnici.[7] Godine 2002. Hladno pivo dovršava skladbu jednostavnog naziva "Himna", objavljenu na istoimenom EP-u, za nogometnu reprezentaciju za Svjetsko prvenstvo u Japanu u čijoj izvedbi su sudjelovali i vratari Stipe Pletikosa i Tomislav Butina.

Album Šamar pojavio se početkom lipnja 2003., praćen velikim ljetnim hitom "Zimmer Frei". Uslijedila je velika turneja "Dođite po šamar" te njen jesenski nastavak "Okrenite drugi obraz".

Godine 2003. sastav je za isti album dobio i nagradu "Joško Kulušić" Hrvatskog helsinškog odbora, za zaštitu i promicanje ljudskih prava u medijima.[9]

Hladno Pivo je Šamarom dominiralo listama najboljih albuma godine, a potvrda kvalitete stigla je i na Porinu i Zlatnoj koogli 2004. U travnju 2004., održali su trijumfalni koncert u krcatoj maloj dvorani Doma sportova koji je ovjekovječen i na DVD-u "Pun (kon)Dom sportova". To je raskošno izdanje u samo nekoliko mjeseci prodano u više od dvije tisuće primjeraka.
Mile Kekin. 7. Mega Bikers susreti u Slavonskom Brodu.

U proljeće 2005. Hladno Pivo je krenulo do tada u najveću glazbenu turneju u karijeri. Runda za sve obilazi desetak najvećih hrvatskih gradova, a koncerte u sportskim dvoranama prati vrhunska produkcija. Najveći koncert do tada održavaju, po prvi puta u velikoj dvorani Doma sportova[10], pred oko 10 000 obožavatelja[11]. Ostali značajni koncerti su: 25. svibnja 2007. na Šalati. 14. prosinca 2007. napunili su Dom Sportova, a rasprodan je desetak dana prije održavanja koncerta. U proljeće 2007. izdali su album Knjiga žalbe i popratili ga turnejom Uz žuju nije sve tako sivo, posjetili su sve veće gradove u Hrvatskoj.

Nakon poduže stanke 16. travnja 2011. objavili su novi album pod nazivom Svijet glamura.[12] Proljetno ljetni dio turneje nazvan je Dodvoravanje Tour 2011, dok je jesensko zimski dio odvija pod imenom Kud pivo tud i ja.


Stvar koju sam prvu cuo i koju jos i danas najvise volim..

Sirovo i iskreno.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 10:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Uljuljani pijani punk , a onda iz nikuda Carmina Burana na kokainu..genijalno..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 10:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ako noćas vijesti jave

Da sam nestao bez traga,

Smiri se, ne plači od sreće.

Moj pokvareni osmjeh dobro pogledaj,

Vidjet ćes đubre kao ja ne umire.


Heh..

Hladno Pivo - Trening Za Umiranje


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 30/09/2012 : 10:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako ostali gledaju na njega, ali meni je ovaj njihov poslednji album prosto genijalan. Čist bunt protiv globalizacije, ljudske naivnosti i primitivizma. A i muzika kida


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 10:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Stariji sam cica , pa skepticno gledam na sve novo..serem naravno
Ovo je gotovo narodnjak , ali nekako mi je prosao kroz prste kao cool stvar..
Mozda je cak i istina da nam pijanstva ubijaju milione mozdanih stanica


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 10:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Energija do jaja..ovaj je album uistinu Džinovski

Tesko ce ovo ponoviti..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 10:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
A tek ovo..moja dlakava rucerda uronita u tude face, koljeno,lakat , celo..zvuk prosutih zubi po jeftinom asfaltu..bila je..

Hladno Pivo - Bila Je


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4787 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/09/2012 : 11:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
u skcu pre dosta godina oko 3000 ljudi prvo je isla princeza... svi su pevali... a onda je mile rekao jebote nisam znao da nas dele tolike jezicke barijere...

sangue navajo
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/09/2012 : 11:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Oni su genijalci, vjerojatno i najbolji band u CRO
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 30/09/2012 : 13:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Još jedan omiljeni bend.
Kao što je spomenuo gosp. murdoc, album "Ljuljajmo ljubljeni ljubičasti ljulj" mi je u ono vrijeme bio odličan, sada već antologijski, prerano preminulOg S.P.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2438 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 30/09/2012 : 13:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11409 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 30/09/2012 : 13:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Prva 3 albuma su klasika panka (narocito Dzinovski).
Ostalo je sviranje kurcu...

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/09/2012 : 13:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni su do Šamara genijalni, Knjiga Žalbe mi je skroz okej album, a ovaj zadnji smeće neviđeno. Toliko loše da ne mogu virovat, ljigavo i isforsirano...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2825 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/09/2012 : 14:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Prva 3 albuma su klasika panka (narocito Dzinovski).
Ostalo je sviranje kurcu...



Samar ni malo ne zaostaje za prva tri albuma, a i Pobjeda i Knjiga zalbe su dobri albumi.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 14:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Nepatvoreno..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 14:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Zasto danas vise nema ovakve glazbe..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 14:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Hladno Pivo Odjava Programa

cijenjena publiko..aklo ovo nije glazba u vasim usima , onda vi za glazbu ne znate..povodljive dogmaticne pickice


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 15:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Ovdje rijeci nisu potrebne..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2012 : 15:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Oni su genijalci, vjerojatno i najbolji band u CRO



Na srpsko-hrvatskom govornom podrucju
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2012 : 15:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Prva 3 albuma su klasika panka (narocito Dzinovski).
Ostalo je sviranje kurcu...



E sad, nije nego
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2012 : 15:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Prvo malo skakljivih







Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2012 : 15:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
I moj favorit

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/09/2012 : 15:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Ako noćas vijesti jave

Da sam nestao bez traga,

Smiri se, ne plači od sreće.

Moj pokvareni osmjeh dobro pogledaj,

Vidjet ćes đubre kao ja ne umire.


Heh..



Uhuhuh... Ovo me svaki put najezi
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 30/09/2012 : 16:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote




Tako blizu a opet tako daleko..

quote:
Originally posted by mr murdoc

Ovdje rijeci nisu potrebne..





juha bez mesa, more bez soli.
Jeftin pokusaj brice da od guzice napravi lice.
U kakvom su srodstvu pjesme Hladnog piva i Kekinove bespravne povlastene karte u Zagrebparkingu?
Hladno pivo, mlaka pisaka, u cemu je kvaka.
Kekin pjeva, sirotinja sljaka.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/09/2012 : 16:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Hoo...ne bih se definitivno slozio sa ovom MILF hormonalnom postalkoholnom filozofijom..
No, uzimam je na znanje.
HLADNO PIVO a što dalje

Samo zacepi i budi tu..



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/09/2012 : 17:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
za mene je ovo jedan od onih bendova koje sam slušao neko vrijeme prije par godina. nakon toga su mi jednostavno dopizdili.

što se albuma tiče, svi se svode uglavnom na isti kalup. s time da su prva 4 albuma punk žanr, ovi ostali rock žanr. uglavnom, za mene su jedino "Džinovski", "Šamar" i "Knjiga žalbe" oni pravi kvalitetni albumi. ovo ostalo je, kao što je kolega spomenuo, sviranje kurcu. s time da je "Desetka" za mene uvjerljivo najgori album iz njihove diskografije.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000