forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/11/2012 : 23:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

emireme, majke ti mile, pa nisi valjda napisao scenario sa Hellingenom koji je mutirao u Banea i to poslao onda Boselliju?!



Ha-ha! Ne niposto!
Crtez je nakon filma "Batman rises" pa me inspiriralo na Z i H-a...

Uglavnom "ritorno" o Akronijanacma,agent Raven i odlazak na njihov planet preko "kabine" i svasta pomalo tipa "fanta Chico" , "star wars" ( sjetio se Stiskalovog crteza)...

A nije ni losa ideja da se Helly ne formira u cijelosti iz rasprsenih molekula pa mu lice ostane, mozda i ruka u manjku pa on napravi "Titan fist" i masku i zasora napokon Z-a..


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/11/2012 : 23:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
imas li taj scenario na nasem jeziku? ma moze i bilo koji drugi, engleski, njemacki, holandski, francuski, samo da nije italijanski, pa mi posalji na PM.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 08/11/2012 : 23:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan Venturijev crtez...sumnjiv mi je jako...Ovo je zaista bruka za profesionalnog crtaca...da sam ovo ja nacrtao (ili bilo ko drugi koji zeli da crta Zagora..) i da sam im poslao, odbili bi me glat..nasli bi mi hiljadu zamerki na ovom crtezu...rekli bi mi , "dobar je kao fan crtez i jos moras da vezbas, a do tada cao."




Edited by - Zeljko Ferri on 08/11/2012 23:48:46
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/11/2012 : 01:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

imas li taj scenario na nasem jeziku? ma moze i bilo koji drugi, engleski, njemacki, holandski, francuski, samo da nije italijanski, pa mi posalji na PM.


Nemam, davno se izbrisalo na onim floppy diskovima...

Text ispod je copy-paste sa topika Zex 184 08/03/2010..

"Prica je o onoj teleportacijskoj kabini izmedju dva svijeta pa tu nasi likovi sa agentom Ravenom odlaze na planet Akron (atmosfera velikog grada na istoku kao u NN) pa tu nalaze velikog akronijanskog cara ima i tu letjelica,lasera malo zagorove sjekire,pa Chikove smijurije poput onog u Fanti u restoranu, Hellingen odvodi Zagora u buducnost gdje je Hejdz zastupnik i proizvodjac oruzja i napredne tehnologije u nasoj skorijoj buducnosti, eksploatator podrucja rudarske industrije u Pennsylvaniji gdje je zemlja oduzeta Darkwoodskim plemenima,tu izvlaci rudace za svoje projekte bla-bla.leteci nazad u bijegu pred carskim letjelicama idu prema zemlji, Raven ima vizije za price (ipak je to Edgar Allan Poe),brod se rusi u Darkwoodu , Hejdz umire trazi oprost od Zagora ovaj ga ga pokapa sa indijancima negdje u mocvari ili na brdu Nataani.."

Epizode su nazvane: "Agent Raven" "Invasion" "Akron City" "Escape from planet Akron" "Hellingen's death"..



"Bliski susreti trece i cetvrte vrste" zmiksano sa "Dosjeima X" i malo "Posljednjeg Mohikanca" u jednom, sa zacinom indijanske magije i mitologije...samo da se Akronijanci vrate i daju Zagoru kakvu Murchadnu kao prvaku u srednje tezoj kategoriji u boksanju sa Alienima,pa da sve bad guyse Darwooda zzzaaap-zapa i mirno sve do Pacifika i do sela Tlingita!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 09/11/2012 01:36:45
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/11/2012 : 02:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
au brate

Boselli je bio veoma ljubazan

edit: zgodna je zamisao ali to mi nikako nije za
edit2: usprkos gomili likovima i mesta iz serijala

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 09/11/2012 02:21:52
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/11/2012 : 09:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Jos jedan Venturijev crtez...sumnjiv mi je jako...Ovo je zaista bruka za profesionalnog crtaca...da sam ovo ja nacrtao (ili bilo ko drugi koji zeli da crta Zagora..) i da sam im poslao, odbili bi me glat..nasli bi mi hiljadu zamerki na ovom crtezu...rekli bi mi , "dobar je kao fan crtez i jos moras da vezbas, a do tada cao."





I meni je loš taj Venturi, bit će jedan od najlošijih u ekipi...
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 09/11/2012 : 10:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Jos jedan Venturijev crtez...sumnjiv mi je jako...Ovo je zaista bruka za profesionalnog crtaca...da sam ovo ja nacrtao (ili bilo ko drugi koji zeli da crta Zagora..) i da sam im poslao, odbili bi me glat..nasli bi mi hiljadu zamerki na ovom crtezu...rekli bi mi , "dobar je kao fan crtez i jos moras da vezbas, a do tada cao."





Sumnjiv ti je? Samo sumnjiv? Sumnjiv je kao batler koji drži krvav nož! Ovo je kriminalno!

Neka se stide i Bure i svi u Boneliju na stalnom zapošljavanju poluprofesionalaca koji se na Zagoru uče osnovama anatomije, perspektive, naracije i svega ostalog!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/11/2012 : 10:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Mix Mangiantinija i Gambe. Ovaj Venturi ne obecava nista dobro.
Ovakav crtez bi mozda odgovarao nekom superherojskom stripu, ali ne i Zagoru.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9332 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/11/2012 : 11:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Stvarno ne izgleda baš nešto... šteta, po onom što sam čitao je obećavao. A i ove pregrupacije zbog zatvaranja određenih serijala uzmaju sve veći danak.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/11/2012 : 11:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Stvarno ne izgleda baš nešto... šteta, po onom što sam čitao je obećavao. A i ove pregrupacije zbog zatvaranja određenih serijala uzmaju sve veći danak.


Ti si, ako se ne varam, citao John Doea. Kakav je bio tamo?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9332 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/11/2012 : 11:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar. Čak jedan od boljih mada to niš ne znači. Crtao je jednim prilično jasnim stilom bez nekakvih umjetnički pretenzija. Dosta njegovih radova može se pogledati na njegovoj stranici: http://www.walterventuri.com/

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 09/11/2012 : 11:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Onaj njegov crtez gde Zagor udara kauboja ispred saluna mi je cak i ok..ali ako ga OVAKO bude crtao kao gore na slici...onda je jedan od onih crtaca koji zabija ekser u Zagorov kovceg...polako ali sigurno...na zalost.


Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 09/11/2012 : 11:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Alesandro Picinelli



Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 09/11/2012 : 12:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Većina Boneli crtača toliko je opterećena detaljima da zapostavlja ono najbitnije. To je slučaj i ovde, kao i kod crteža Venturija.
Lišće, kora drveća, planine u pozadini, pera na koplju,... A za nepriprodne (skoro nemoguće) položaje tela, nepostojeće mišiće, itd., itd. koga briga.

Mada, ovo je, ako se ne varam, jedan od početnih radova Pićinelija.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 09/11/2012 12:25:42
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2012 : 13:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Alesandro Picinelli





Jel se vraca Picineli na Zagora ili je zauvek otisao u Tex staff?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/11/2012 : 14:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Jel se vraca Picineli na Zagora ili je zauvek otisao u Tex staff?


To "zauvijek" ne postoji. Sergio ga je prebacio kod Texa, ali on vise nije medju nama, tako da se nikad ne zna.
Piccinelli je jednom rekao da mu je Zagor omiljeni junak, a iste pare dobija kada crta i Texa i Zagora.
Iskreno mislim da Piccineli sa svojim cistim stilom ne pase ni kod Texa ni kod Zagora, vec prije u neki serijal modernog doba.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9332 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/11/2012 : 14:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa i Torricelli je bio prebačen u Texov staff pa je tražio da ga se vrati na Zagora.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/11/2012 : 14:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by going going



Jel se vraca Picineli na Zagora ili je zauvek otisao u Tex staff?


To "zauvijek" ne postoji. Sergio ga je prebacio kod Texa, ali on vise nije medju nama, tako da se nikad ne zna.
Piccinelli je jednom rekao da mu je Zagor omiljeni junak, a iste pare dobija kada crta i Texa i Zagora.
Iskreno mislim da Piccineli sa svojim cistim stilom ne pase ni kod Texa ni kod Zagora, vec prije u neki serijal modernog doba.


ne znam dali si vidio epizodu koju je crtao prije jedno godinu dana na Texu, nešto u Yellowstoneu, tamo je fantastičan, meni možda bolji i od Ville i od Andreuccia, a možda čak i od Marcella, meni je u Huronima bio dosta dobar, ali neusporedivo s Yelowstoneom

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/11/2012 : 22:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Piccinelli je sjajan crtač, nisam ga vidio na Texu ali u Huronima me oduševio...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/11/2012 : 13:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nova tema subotom

Forumas going going je dao prijedlog za novu temu:





Koja vam je najomiljenija prica od vaznijih i uticajnijih pisaca Zagora?
Od Nollite, Castellija, Sclavija, Toninelija, Caponea, Burattinija, Bosellija, Cajellija, Canzija, Nicolaija, Perniole, Pezzina, Russa, Raucha pa do Mignacca






Edited by - King Warrior on 10/11/2012 13:10:33
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/11/2012 : 13:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ako su sve ovo važniji scenariste Zagora onda...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/11/2012 : 13:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Nollita Kandraksova mumija, Tajanstveno krstarenje
Castelli Zagor protiv barona
Sclavi Divovi dobra i zla
Tonineli Brodolom na Misuriju
Capone Hiljadu lica straha
Burattini Kameni div
Boselli Kraken
Cajelli nista
Canzi nista
Nicolai Alhemicar
Perniola nista
Pezzin nista
Russo nista
Rauch Vampirica Ilenia
Mignacco Na putu ubica
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 10/11/2012 : 15:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
NOLLITA - Kralj orlova, Teror sa sestog planeta
CASTELLI - Utvrda Smirnoffa
SCLAVI - Demon ludila
TONINELLI - Kamen koji ubija
CAPONE - Sveti breg
BOSELLI - Komanci, Kraken
BURATTINI - Sotonski Mortimer

Ostale ne smatram za vaznije Zagorove scenariste.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 10/11/2012 : 15:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Evo dobre teme :)

Nollita - (Skoro se nemoguce odluciti) Sloboda ili smrt, Zimska zmija, Kapetan Zmija
Castelli - Velika zavjera (prica sa Tkacem)
Sclavi - Demoni ludila, Demonska maska
Toninelli - Nepoznati svijet
Capone - Potop u Darkvudu, Sveti breg
Boselli - Treci Kandraks, Morska strava, Atlantida
Buratini - Tajna jednoroga, Dugo putovanje
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/11/2012 : 17:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by King Warrior

imas li taj scenario na nasem jeziku? ma moze i bilo koji drugi, engleski, njemacki, holandski, francuski, samo da nije italijanski, pa mi posalji na PM.


Nemam, davno se izbrisalo na onim floppy diskovima...

Text ispod je copy-paste sa topika Zex 184 08/03/2010..

"Prica je o onoj teleportacijskoj kabini izmedju dva svijeta pa tu nasi likovi sa agentom Ravenom odlaze na planet Akron (atmosfera velikog grada na istoku kao u NN) pa tu nalaze velikog akronijanskog cara ima i tu letjelica,lasera malo zagorove sjekire,pa Chikove smijurije poput onog u Fanti u restoranu, Hellingen odvodi Zagora u buducnost gdje je Hejdz zastupnik i proizvodjac oruzja i napredne tehnologije u nasoj skorijoj buducnosti, eksploatator podrucja rudarske industrije u Pennsylvaniji gdje je zemlja oduzeta Darkwoodskim plemenima,tu izvlaci rudace za svoje projekte bla-bla.leteci nazad u bijegu pred carskim letjelicama idu prema zemlji, Raven ima vizije za price (ipak je to Edgar Allan Poe),brod se rusi u Darkwoodu , Hejdz umire trazi oprost od Zagora ovaj ga ga pokapa sa indijancima negdje u mocvari ili na brdu Nataani.."

Epizode su nazvane: "Agent Raven" "Invasion" "Akron City" "Escape from planet Akron" "Hellingen's death"..



"Bliski susreti trece i cetvrte vrste" zmiksano sa "Dosjeima X" i malo "Posljednjeg Mohikanca" u jednom, sa zacinom indijanske magije i mitologije...samo da se Akronijanci vrate i daju Zagoru kakvu Murchadnu kao prvaku u srednje tezoj kategoriji u boksanju sa Alienima,pa da sve bad guyse Darwooda zzzaaap-zapa i mirno sve do Pacifika i do sela Tlingita!



Općenito, u Zagoru ima dosta mjesta za spin-off serijale. Šteta što se to ne iskoristi...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.81 seconds. Snitz Forums 2000