forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/12/2012 : 15:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne mislim da treba da budu samo tradicionalisti na Zagoru ali su potrebni ponekad da nam opuste oci od svih ovih crtaca, nemam nista protiv da crtaju Verni, Nuccio i Toricceli meni tu spada i Della Monica

Od ovh novih izdvojio bih Priscoa i Rubinija kao za sada jedine svetle tacke, Bissija ima premalo a Barison se svojski obrukao jedino sto mu je dobro je mozda ono gde Zagor udara onog nogom, sve ostalo dzabe
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/12/2012 : 15:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Meni je Laurenti bolji od ovog BArisona



Ne znam bas, Laurenti crta u zadnje vrijeme tako da mu se samo nizaju dogadjaji, dok se kod Barisona na ovih nekoliko tabli bas primjeti dobra atmosfera.
Problem je u proporcijama, to je skoro uvijek znak za brzopletost.

Edited by - King Warrior on 12/12/2012 15:36:03
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/12/2012 : 15:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pa nek uspori onda!!! DE zuri? Odlicnu je atmosferu nacrtao na onom groblju a ovo sad prosek mozda i malo ispod proseka
Go to Top of Page

zagor fan
New Member



Croatia
163 Posts

Member since 09/03/2011

Posted - 12/12/2012 : 15:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor fan a Private Message  Reply with Quote
pijani patak
acestroke
grofica varga
teller
solar
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/12/2012 : 15:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duje Belak

Najveći Zagorolog je onaj koji posjeduje najveće znanje o cjelukupnoj Sagi ( priča,likovi itd) razumje najbolje što je pisac htjeo da kaze , a ne onaj koji provodi najviše vremena na forumu ( broj postova) prevodi na engleski jezik poput Acestroke( bez uvrede, svaka čast čovjeku na velikom trudu , ili nekome tko postavlja znakove u kući , postere objavlja informacije , novosti i sl.

Mislim da ljudi griješe po tom pitanju jer zašto bi netko postao Dr.Zagorolog 2012 ako prevede nekoliko desetaka priča? Di je tu logika, moze tu svatko sa odličnim poznavanjem Engleskog jezika. Moze vam se netko sviđati ili bit cool , ali budite realni.

Što se tiče najvećeg Zagorovog Fanatika , pa tu dajem glas za sebe.

U srednoj školi doslovno sam bio opsjednut sa tim likom , iamo sam majicu , sjekiru i trenirao u šumi svaki dan. Trčao i onda se zaderao iz sveg glasa Ahhhhhhhhhhhhhjyaaaaaaaaaaaaak sa vrha Marjana, da bi me i helikopter čuo.

Jeo kao Zagor netko vrijeme, moja prehrana se bazirala na mesu, voću ribi i orašastim plodovima, ne bi pio ni pušio , jer u Epizodi Satko otkrivama kako on kaze da to ne radi. Pio samo vodu.

Ne bi išao sa autobusom u školu nego pješke. Volio bi da sam mogao nabavit konja.

Imam muskulaturu kao Zagor, jaka leđa, ruke , široka ramena i jako izdrzlijve noge, niski BF Samo nisam visok toliko.

Jedan od nadimaka u školi mi je bio Zagor.

Igubio sam strah od zivotinja , šuma i planina zahvaljućui Zagoru

Zagor je doslovno moj idol , netko vrijeme ja i Zagor smo bili jedno. Čak su mislii neki da sam Gay zbog svoje opjednutosti koja je graničila s ludilom.

Kroz Zagora sam vidio jednu viziju savršenog muškaraca i čovjeka... čovjeka koji se bori za pravdu i istinu. Junak koji će priskočiti u pomoć bilo kojoj osobi, bilo koje rase na bilo kojem mjestu , bez obzira na posljedice.

Njegova dobrota, skromnost , tolerancija su me uvijek oduševljavale.

Čovjek koji nije gledao zene kroz predmet za sex, nego kao ludsko biće koje ima osjećaje ili prijatelja.

Itd... Itd..


Kao što vidite ja sam vrlo neaktivan na ovome forumu , i nije mi se dalo to sve djeliti sa drugima, ali niti zelim jer neke stvari ću zauvijek ostaviti samo između sebe.

Umoran sam Idem leć...












Patak, ipak nisi najveći ego na forumu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 12/12/2012 : 15:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ja takodje ne smatram da treba samo tradicionalisti crtaci da rade Zagora...smatram da oni treba da budu vecina...i par ostalih crtaca koji nisu tradicionalisti, koji imaju svoj stil...Andreuci itd..ali Zagoru ne trebaju fanzin crtaci!
Na ZTN forumu sam im malopre iskritikovao ove Barisonove table i rekao sam da je to sramota sta rade.


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/12/2012 : 15:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Za sad jedini novi dobri Burattinijev potez u pogledu zaposljavanja novih crtaca je sto je dao Banetu da crta.
Go to Top of Page

zagor fan
New Member



Croatia
163 Posts

Member since 09/03/2011

Posted - 12/12/2012 : 15:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zagor fan a Private Message  Reply with Quote
To su moji prijedlozi za Dr.Zagorologa :
pijani patak
acestroke
grofica varga
solar
teller

Edited by - zagor fan on 12/12/2012 15:53:00
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 12/12/2012 : 16:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam aktivan na ovom topicu, ne znam da li sam ista postao ovdje,
ali navratim cesce i procitam (neredovno) par postova. Po originalnosti imena i avatara i po zastupljenosti i angazmanu na ovom topicu otprve bih predlozio Pijanog Patka.
Inace na temu Laurenti rekao bih sljedece: prva prica koju sam procitao od njega bila je Kradljivac sjena i to je moj peh. Kako je na onim uvodnim scenama u trgovistu u Pleasent Pointu nacrtao one tri zenske, eh tad sam rekao: "Ovog tipa ne ispustaj iz vida." I bio bih se spreman svaditi s nekima kad se radilo o naslovnicama za KIZ VC. Sad medjutim vidim da stvarno zna zbrljati kao pocetnik, a upravo istrajnost i vjerodostojnost svom stilu godinama i desetljecima, izdvaja prave majstore od diletanata. Naslovnice za KIZ VC su mi i dalje odlicne.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 12/12/2012 : 17:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Ja takodje ne smatram da treba samo tradicionalisti crtaci da rade Zagora...smatram da oni treba da budu vecina...i par ostalih crtaca koji nisu tradicionalisti, koji imaju svoj stil...Andreuci itd..ali Zagoru ne trebaju fanzin crtaci!
Na ZTN forumu sam im malopre iskritikovao ove Barisonove table i rekao sam da je to sramota sta rade.

sve receno. crtac se mora zagoru da prilagodi,a ne zagor crtacu.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 12/12/2012 : 18:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Nekad su crtači Zagora imali jasne smjernice kako se šta crta. Pogledajmo Ferrija, Donatellija i Bignotija. Svaki je imao nešto svoje, ali uvijek se znalo tko će šta crtati. Čak i kad bi se nadopunjavali (npr. kraj Zimske zmije) imalo bi to neki smisao.
Iskreno danas više nemam pojma tko sve crta Zagora, ali siguran sam da su većina tu čisto da zarade plaću (šta je u jednu ruku ok sa bonellijeve strane). Npr. Chiarolla mi u Martyu leži odlično, njegov crtež u nekoj urbanoj sredini zaista funkcionira odlično dok kod Zagora ima neki prizvuk debilizma. Šuma, lijane, močvare, čudovišta ionako su po prirodi nekako tamne, muljave (jednostavno neznam koju riječ da upotrijebim) teme i još Chiarolla sa svojim žvrljotinama i ništa se ne razumi.
Ovaj Barison kojeg u zadnje vrijeme spominjete po meni bi na Dylanu bio pun pogodak ili na nekoj oneshot Texovoj epizodi, a u Zagoru pa neznam ne šmeka mi i gotovo.
Isto tako jedno stajalište o ˝našim˝ crtačima kao što je Željko ili Bane (a ovdje govorim samo o onome šta sam vidio na s.com ili na fejsu) pejzaži, kadrovi, akcija....sve super nacrtano, ali Zagor Čiko meni tu nešto fali (ili možda ima viška). Jedno je entuzijazam, a drugo stvarnost. Ne ulazim u Buretovo postavljanje crtača jer nemam pojma koji su tu kriteriji po srijedi, ali treba biti realan pa da svako kaže svoje iskreno mišljenje, a ne ja ovoga znam pa sad ću ga hvaliti na sva usta.
Sve u svemu ja sam oldZAGORschool i na osnovu toga se slažem sa Željkom ˝samo tradicionalisti crtaci da rade Zagora˝.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 12/12/2012 : 18:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Kriterijumi su dobre proporcije i logicko sencenje (al za strance)....koje ja NE VIDIM na ovim Barisonovim tablama...a da, on je Buretov favorit...nema veze sto nema proporcija i sto senka na kolibi ide u levu stranu, a senka od drveca ide na desnu stranu na istom crtezu...pogledajte taj crtez i uverite se i sami....
Mogu da razumem kad mene odbiju...ali kad vidim ONAKVE table crtaca koji je primljen, povraca mi se. Izes i Zagora i sva pravila onda.


Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/12/2012 : 18:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bravo PAJDO! Čekam da netko od tradicionalista kritizira Banetovog Zagora i Čika od kad je postavio prve table ali inače uvijek revni ni riječi nisu rekli.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 12/12/2012 : 18:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Kriterijumi su dobre proporcije i logicko sencenje (al za strance)....koje ja NE VIDIM na ovim Barisonovim tablama...a da, on je Buretov favorit...nema veze sto nema proporcija i sto senka na kolibi ide u levu stranu, a senka od drveca ide na desnu stranu na istom crtezu...pogledajte taj crtez i uverite se i sami....
Mogu da razumem kad mene odbiju...ali kad vidim ONAKVE table crtaca koji je primljen, povraca mi se. Izes i Zagora i sva pravila onda.




Tebe jebe to šta nisi talijan sa završenom likovnom akademijom i tetoviranim Zagorovim znakom na prsima inače bi po Buretu odavno radio na Zagoru bez obzira koliko kvalitetniji od 99% današnjih zagorovih crtača bio
Što se tiče famoznih proporcija, pa ja sam mišljenja da je to goli kurac od teme. Zagor je vjerovatno najpopularnij junak na području bivše juge, sigurno ne radi kvalitete crteža ili scenarija već radi količine razbibrige koju pruža. Dakle, ljudi koji čitaju Zagora neće gledati baš svaki detalj u crtežu ili šupljinu u priči. Isto tako je u Italiji; na mjestu na kojem je s tendencijom pada.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 12/12/2012 : 18:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Bravo PAJDO! Čekam da netko od tradicionalista kritizira Banetovog Zagora i Čika od kad je postavio prve table ali inače uvijek revni ni riječi nisu rekli.





O tome i govorim, sad je gosp. Kerac prisutan na forumu i svi bi trebali biti ludi od sreće šta će crtati Zagora. Da se razumijemo meni osobno je jako drago kad neki crtač s ovih prostora dobije tako lijepu priliku za posao naročito kad je u pitanju Zagor.
Ali kad mi nešto ne leži onda brate možeš biti ko hoćeš, ali kritika ti ne gine

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/12/2012 : 19:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ferri, Nuccio, Verni, Torricelli... Upadaju Rubini, Bisi, Prisco, Della Monica... Laurenti kada je pravi... Svi drugi mogu slobodno gdje ih trebaju.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 12/12/2012 : 19:37:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ferri, Nuccio, Verni, Torricelli... Upadaju Rubini, Bisi, Prisco, Della Monica... Laurenti kada je pravi... Svi drugi mogu slobodno gdje ih trebaju.




In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/12/2012 : 20:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@velka
Esposito Bros
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 12/12/2012 : 20:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Nikako mi se ne svidjaju ove table Barisona... Zagor je katastrofa. S obzirom da mi je Chiarollin rad na Zagoru sjajan, a znam kolkiko ga dosta vas ne voli, onda mozete misliti kakvo je tek ovo za nekog old school fana. Najvise mi smeta sto je Zagor kao od gume na ovim tablama.
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 12/12/2012 : 22:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ma popisam se na italijane i na njihove kriterijume. Iskreno im zelim da forsiraju Barisona i najgore crtace u Zagoru pa da se konacno ugasi. Kako su radili tako ce im i biti.


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/12/2012 : 22:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@velka
Esposito Bros



Naravno, zaboravih na njih, uh
Rado bih ponovno na Zagoru vidio Piccinellija i Andreuccija!
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 12/12/2012 : 23:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Kako su radili tako ce im i biti.



To je cena koju plaća svako izdanje koje izdavač ostavlja u životu po svaku cenu, odnosno i ne razmišlja o gašenju istog. Čitavi nizovi brojeva koji su tek senka onoga što je serijal bio. A onda se, ciklično, pojavi neki novi autor ili više njih koji osveže serijal, pa sve iznova. S tim što su vremenom periodi između loših nizova sve kraći.

Ameri su, recimo, odlučili da se sa tim izbore na sasvim drugi način- kreiranjem paralelnih univerzuma u kojima se određene postavke serijala, ma koliko glupe bile, mogu opravdati.

Boneli je suviše zatvoren sistem klasičnog stripa koji tako nešto očigledno ne trpi. Zasebna izdanja poput Almanaha, Specijalaca i sl. ne donose ništa novo, namenjena su potpuno istim čitaocima, i čak služe za objavljivanje priča koje nisu bile dovoljno kvalitetne da se nađu u redovnoj seriji koja mora da drži kvalitet koliko može, jer bez nje nema ni serijala.

Stoga Boneli serijali ili imaju dobre autore ili ih oni malo slabiji neprikriveno srozavaju.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 12/12/2012 23:20:58
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 12/12/2012 : 23:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Tek sad sam video Buretov kilometarski odgovor na njegovoj fejsbuk stranici na moje kritike Barisonovih tabli...ko moze neka pogleda.

Ajde ok, "razumem tvoju ljubav prema Zagoru, tvoj crtez nije profesionalan ovo ono,tusiranje ti je amatersko....crtez koliko toliko mora da vuce na Ferrijev stil itd (WTF??? da mozda Barisonov crtez vise lici na Ferijev stil od ovih mojih tabli????)" sto on kaze...to razumem, ok, ok, ceo sam amaterski i to mi ne smeta... ali NE MOGU DA RAZUMEM sto pravda Barisona..." on je crtao ovo..on je crtao ono..on je svetski crtac...."
Ali zar to sto je svetski crtac, moze onda da dopusti sebi da svrlja table za Zagora kao 15-godisnjak????
Nije meni krivo sto me on odbija, vec mi je krivo sto prima crtace ciji crtez ne da je GORI od mog, vec nije cak ni za Fanzin.


Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 12/12/2012 : 23:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Ali da mora da lici na Ferijev crtez,stvarno su zaostali.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/12/2012 : 00:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zeljko Ferri

Tek sad sam video Buretov kilometarski odgovor na njegovoj fejsbuk stranici na moje kritike Barisonovih tabli...ko moze neka pogleda.

Ajde ok, "razumem tvoju ljubav prema Zagoru, tvoj crtez nije profesionalan ovo ono,tusiranje ti je amatersko....crtez koliko toliko mora da vuce na Ferrijev stil itd (WTF??? da mozda Barisonov crtez vise lici na Ferijev stil od ovih mojih tabli????)" sto on kaze...to razumem, ok, ok, ceo sam amaterski i to mi ne smeta... ali NE MOGU DA RAZUMEM sto pravda Barisona..." on je crtao ovo..on je crtao ono..on je svetski crtac...."
Ali zar to sto je svetski crtac, moze onda da dopusti sebi da svrlja table za Zagora kao 15-godisnjak????
Nije meni krivo sto me on odbija, vec mi je krivo sto prima crtace ciji crtez ne da je GORI od mog, vec nije cak ni za Fanzin.


Bas sam juce napisao:

quote:
Originally posted by King Warrior

Ja se samo bojim da mu se previse ne dopsuti jer je poznat, ipak je i.o. crtao i za Frnacuze, pa ako se pomami, a Bure ne mogne da mu kaze neke stvari iz postovanja, onda nece biti dobro.
Barison je fenomenalan crtac, moze on itekako ako hoce.



Drugim rijecima, da Barison nije BARISON, najvjerovatnije da mu ove table ne bi prosle, ali u tom slucaju onda bi se vise i potrudio, onda bi i sve bilo kako treba.

Edited by - King Warrior on 13/12/2012 00:07:04
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.55 seconds. Snitz Forums 2000