forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 16/12/2012 : 14:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
Zašto volim Zagora?

Zato što mi je uljepšao djetinjstvo.

Zato što je apsolutno pozitivan.

Zato što sam stotine noći proveo maštajući kako da skoknem do Darkvuda. (a to mi je bilo tako divno)

Zato što mi se urezao u memoriju tako duboko da ga iz nje nisu uspjeli uspjeli izbrisati ni hiljade ''virusa'' koje je donio život.

Zato što sam ga sanjao i u rodnoj Bosni ali i u dalekim krajevima, pa čak i u pustinjama hiljade kilometara daleko od kuće (možda istim onim kojima je naš junak već lutao)

Zato što i danas u sebi osjetim titraje kada prođem pored kioska i bacim oko na reprinte ili nove epizode.

Zato što bih već zaboravio na visoke jablane koje su prije par godina posjekli komunalci (a za koje me veže hiljade lijepih uspomena) da se ispod njih nije nalazio kiosk u kojem sam kupio barem stotinjak Zagora. Čekao bih dugo da se pojavi dostavno vozilo sa novom štampom....

Dakle, moj glavni razlozi su nostalgija koju ne smatram problematičnom. Nekada je znala biti toliko jaka da sam Zagoru i stihove klepao. Ne zamjerite što ću ih ovdje ponoviti:

Sjećanja mi naviru k'o suze
Koje često misli te mi prate
I razmišljam što mi ljubav uze
Ti prokleti i krvavi rate

O hartiji ovdje vama zborim
Tušem crnim što je išarana
Još uspio nisam da prebolim
Svoju ljubav iz dječačkih dana

Djetinjstvo sam prov'o uz romane
Volio sam ih od cura više
A posebno one odbrane
Mog Zagora, kojeg Gvido piše

Kraj kioska i sad kada prođem
Sve se trudim što bliže mu prići
Skoro pedalj do njega ja dođem
Novi roman čekam kad će stići

Nostalgija šamar mi opali
I sve jurim kući kroz ulice
Sjednem za komp' kao dječak mali
I milujem okom naslovnice

Mišem listam ta stara izdanja
Opet vidim prijatelje znane
Mladost rana iz magle izranja
Ponekad mi čak i suza kane

Tri'est petu evo već ja gazim
Stid me jeste, al' ću ipak reći:
U mislima još romane mazim
Svake noći kada odem leći

Shvatit će me oni poput mene
Starci t'jelom a djeca u duši
Koji dobro paze uspomene
Što ih vr'jeme želi da uguši

Kako sam već jednom ovdje rekao, često ovdje navratim i čudim se koliko mnogi od vas znaju o Zagoru što je najveći dokaz da ga jako, jako mnogo vole, a ja sam nekad vjerovao da ga niko ne može voljeti više od mene. Vi ste mi pokazali da takvi itekako postoje...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/12/2012 : 15:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Zašto volim Zagora...[/center]


Prvi Bonellijev strip koji sam ugledao na kiosku bio je Zagor ,,U dzungli Jukatana" kad sam ga procitao bio sam fasciniran, bila je to ljubav na prvi pogled. Odmah sam otrcao do kioska i kupio prve Odabrane price i 2. specijal.

Ne mogu da objasnim zasto sam ga zavoleo i zasto ga i dalje volim... Izgleda da sam pronasao nesto sto me strasno privlaci u njemu, da li je to raznolikost zanrova u vestern okruzenju, zanimljive radnje i likovi, crtez ili sam Zagorov i Cikov lik, ne znam...
Ali od tada za mene nema drugog strip junaka koji moze da mu parira.

Zagor i Ciko su mi postali drugovi sa kojima se druzim svaki dan. Kad sam sa njima nema nijedan problem koji me moze iznervirati ili razbesneti, tu su njih dvojica koji me smire.

Al sam se raspisao, sad mi malo i glupo zvuci ovo sto sam napisao ali je makar iskreno...








Bravo
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/12/2012 : 15:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Ima ovaj Rubini da bude fantastičan, samo da ga ne otmu za Teksa.



Neka ga posude, ali samo tako da dok Rubini crta Texa, Andreucci crta Zagora
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 17:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Zašto volim Zagora?

Nešto malo sam napisao u Dr.Zagorolog topicu

"Kad sam bio klinac, Zagor mi je bio fiktivni dokaz da ako je čovek jak i uporan u svojim ciljevima, i ako su ti ciljevi nešto što je fer, pravedno i čisto, ceo Olimp će da se zaveri da bi to postigao. I danas, kad sam kobajagi zreo, tj. na granici sa onim godinama kada je čovek sam gospodar svog života, nalazim da je to istina.

Danas me zabavlja sličnost između Darkwooda i Bosne ili slavenskog dela Balkana uopšte zbog tenzija između različitih naroda koji dele isti komad zemlje. Zagor je tip koji egzistira kao čovek koji bez predrasuda širi ruke prema svim stranama, ceni ljude prema ljudstvu, a ne po nacionalno-verskim diferencijama...

Da ne govorimo o mogućnostima ovog junaka. Žanrovska šarolikost, tematska adaptivnost, moralne poruke koje kruže mnogim epizodama, večnost lepote naracije kod mnogih novih i starih avantura...Zagor inspiriše i zabavlja. Subjektivan sam, naravno. Neko će me smatrati ludim, najverovatnije, ali to je jedna od milion emotivno baziranih istina koje čuče u svakom zagorovcu. Jedan Andrić, Selimović, Sclavi, Miller, Poe u svoj svojoj genijalnosti ne mogu da ugase dečiji deo tebe. Čitanje i analiziranje istih samo daje na čitateljskom oku da u Zagorovim tablama tražiš i nađeš još dublje opravdanje sopstvene strasti.


Ali priča je dosta šira...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/12/2012 : 18:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zašto sam ga volija ko dijete? Zato šta je nerealan, radija je stvari koje niko nije moga i iša je na mista di niko nije moga. Jer je bija zanimljiva bajka.
Zašto ga sad volim? Zbog epizoda koje sam čita ko dijete i zbog nekih vrlo dobrih epizoda koje se danas vrte u regularnoj seriji, pa da mogu pustit mozak na pašu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/12/2012 : 18:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Zašto sam ga volija ko dijete? Zato šta je nerealan, radija je stvari koje niko nije moga i iša je na mista di niko nije moga. Jer je bija zanimljiva bajka.
Zašto ga sad volim? Zbog epizoda koje sam čita ko dijete i zbog nekih vrlo dobrih epizoda koje se danas vrte u regularnoj seriji, pa da mogu pustit mozak na pašu.


Pitanje: A zasto sada, kao odrastao covjek, volis jos mnogo nerealnije junake od Zagora, poput tog na tvom avataru i drugih superjunaka?
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/12/2012 : 18:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 20:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 16/12/2012 20:12:06
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/12/2012 : 20:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nova tema subotom






Zašto volim Zagora...











Moj prvi zagor kojeg sam procitao bio je lov na vuka SD 1.
Tada sam usao u caroban svijet Darkowoodske sume i njezinog gospodara zagora duha sa sjekirom.
Iza toga su uslijedie epizode rijecni duh i tajanstveni samostan...
Jednostavno u tom trenutku rodila se " ljubav ", cesto sam prekidao tu " ljubav " tako sto sam tri pita rasprodao sve zagore, ali evo u dvadesetcetvrtoj godini vratio sam se ponovno zagoru ovaj puta do kraja.
Ne znam zasto volim zagorta samo znam da se tesko mogu zamisliti bez njegovog cudesnog svijeta.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/12/2012 : 20:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Čitam ovaj fantastičan Difoolov članak "Magija nepokretnih slika" gde se nalazi ovaj Tarzanov kaiš



Razbacane vlasi u skoku neodoljivo podsećaju na Donatellijev stil, milje puta smo na njegovom Zagoru videli upravo ovakvu frizuru. Da li je moguće da je imao uzora u tablama Burnea Hogartha?


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/12/2012 : 21:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak





Čovječe, pa ovo je remek djelo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/12/2012 : 23:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A šta, sad vam paše ovakva konjska faca u Zagora samo zato šta je naš čovik crta?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/12/2012 : 23:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Paka01

Zašto sam ga volija ko dijete? Zato šta je nerealan, radija je stvari koje niko nije moga i iša je na mista di niko nije moga. Jer je bija zanimljiva bajka.
Zašto ga sad volim? Zbog epizoda koje sam čita ko dijete i zbog nekih vrlo dobrih epizoda koje se danas vrte u regularnoj seriji, pa da mogu pustit mozak na pašu.


Pitanje: A zasto sada, kao odrastao covjek, volis jos mnogo nerealnije junake od Zagora, poput tog na tvom avataru i drugih superjunaka?



Nismo se razumili
Meni apsolutno ne smeta nešto šta je nerealno, niti malo. 90% stvari koje čitam (bilo knjige, bilo stripovi) su nerealne tematike... SF, fantasy i slično, pa i superheroji upadaju u tu kategoriju. Ali razlika između Zagora i ovoga sa moga avatara je u stilu priče, ništa više. Da se ovo ne razvuče u neku raspravu po stoti put "Bonelli vs. superheroji", reć ću da mi npr. Morska Strava od Zagora nije ništa slabija od najboljih superherojskih stripova.

I jebenti, triban vratit Spužvaboba na avatar, svi vole crtiće, a i izbjeć ću ovakva pitanja

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 17/12/2012 : 00:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Atila zaista sve bolji sa svojim crtežima Zagora!
Vidim da i Bure malo malo pa okači neki Atilin rad. Eh, kakva bi radost to bila kada bi Atila jednog dana radio grafički dizajn za Zagora
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/12/2012 : 10:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

A šta, sad vam paše ovakva konjska faca u Zagora samo zato šta je naš čovik crta?



Zašto misliš da je bitno što je naš čovjek crtao? Crtež je jednostavno odličan, a meni osobno su Zagorove face od svega nacrtanoga na nekoj tabli ili stripu najmanje bitne... I ovo malo vuče na Della Monicu, a njemu ama baš ništa ne fali
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 17/12/2012 : 11:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nova tema subotom






Zašto volim Zagora...








-Zato što je Zagor prvi strip koji sam pročitao.
-Zato što je Zagor prva stvar koju mi je otac dao, kada sam naučio da čitam.
-Zato što me za Zagorove avanture vežu ljubav, sreća i neka vrsta nostalgije.
-Zato što, kad čitam Zagora, sve ostalo je nebitno.
-Zato što je Zagor nepobediv.
-Zato što Zagor ima Čika.

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 17/12/2012 : 11:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by PijaniPatak





Čovječe, pa ovo je remek djelo


Stvarno genijalno

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 17/12/2012 : 11:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

A šta, sad vam paše ovakva konjska faca u Zagora samo zato šta je naš čovik crta?


I ja se to pitam.Crtez je odlican i lici na Laurentijev kojeg dosta njih ne voli.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/12/2012 : 12:56:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

A šta, sad vam paše ovakva konjska faca u Zagora samo zato šta je naš čovik crta?


Evo meni je ta faca jedina maa ovog crteza.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/12/2012 : 13:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Atila zaista sve bolji sa svojim crtežima Zagora!
Vidim da i Bure malo malo pa okači neki Atilin rad. Eh, kakva bi radost to bila kada bi Atila jednog dana radio grafički dizajn za Zagora


Sto se tice Burattinija, ne znam da li je slucajno. Komentirao sam mu jedan video koji je stavio, u obliku kritike " malo vise posveti vremena zagoru... " odgovorio mi je kao da ono sto on stavlja na svoj profil je dio njega samoga i da nije trenutna tema o Zagoru...
Nakon toga uslijedilo je dosta slika, postova, videa... o Zagoru...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/12/2012 : 13:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Stavlja od dosta stvari vezanih za Zagora ali je teško vama svima udovoljit. Sam si je kriv budući da je izabrao facebook za komunikaciju sa fanovima. Meni su recimo zanimljive i neke stvari koje napiše i preporuči, pa čak i one njegove montaže s igračkama.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/12/2012 : 13:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Sjajan je ovaj Atila
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2012 : 14:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Stavlja od dosta stvari vezanih za Zagora ali je teško vama svima udovoljit. Sam si je kriv budući da je izabrao facebook za komunikaciju sa fanovima. Meni su recimo zanimljive i neke stvari koje napiše i preporuči, pa čak i one njegove montaže s igračkama.



Stvar je u tome da on desetke puta dnevno izbaci svašta. Sve je to ok, ali pomalo je glupo da našim momcima sa foruma na materijal za procenu koji mu pokažu da odgovor tipa "nemam vremena", a na fb-u se vidi mu svega osim vremena fali. Te izleti, te filmovi što u kinu što na dvd-u i mnoge slične gluposti. Okej su preporuke, ali de malo vodi računa o onome što govoriš fanovima. Kada si uhvaćen u laži zameriš se upravo onima koji ti stavljaju novac u džep

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/12/2012 : 15:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Paka01

A šta, sad vam paše ovakva konjska faca u Zagora samo zato šta je naš čovik crta?


I ja se to pitam.Crtez je odlican i lici na Laurentijev kojeg dosta njih ne voli.



Mene ovaj Zagor stilom podsjeća najviše na ranog Olivaresa, dok je još crtao Lazarusa...

I crtež je odličan, ali me opet živciraju nerealno uska Chicova ramena...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/12/2012 : 16:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Deers

Stavlja od dosta stvari vezanih za Zagora ali je teško vama svima udovoljit. Sam si je kriv budući da je izabrao facebook za komunikaciju sa fanovima. Meni su recimo zanimljive i neke stvari koje napiše i preporuči, pa čak i one njegove montaže s igračkama.



Stvar je u tome da on desetke puta dnevno izbaci svašta. Sve je to ok, ali pomalo je glupo da našim momcima sa foruma na materijal za procenu koji mu pokažu da odgovor tipa "nemam vremena", a na fb-u se vidi mu svega osim vremena fali. Te izleti, te filmovi što u kinu što na dvd-u i mnoge slične gluposti. Okej su preporuke, ali de malo vodi računa o onome što govoriš fanovima. Kada si uhvaćen u laži zameriš se upravo onima koji ti stavljaju novac u džep


Pa čovjek ima život.Nije on obavezan 24 sata na dan misliti o stripovima a kamoli o Zagoru.
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.92 seconds. Snitz Forums 2000