forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2012 : 17:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nije,
ali bi mogao malo manje od 12-ak sati dnevno da visi po fb-u

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 17/12/2012 : 17:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:

Pa čovjek ima život.Nije on obavezan 24 sata na dan misliti o stripovima a kamoli o Zagoru.


.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2012 : 17:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
hmmm

King, malo smo na statusu quo trenutno. Ljudi ne znaju zašto vole Zagora, a kandidati za dr.Z koji su našli zgodnim da odgovore na temu su se već ispucali.

Šta kažeš da pičimo dalje?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 17/12/2012 : 17:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
Odlican je Atilla, svaka cast. Jedino mi se ne dopada Zagorova faca. Pomalo me podseca na masku Majka Majersa iz filma Halloween. :D

A oni prosli crtezi od Rubinija i ostalih su fantasticni.



Edited by - Zeljko Ferri on 17/12/2012 17:23:05
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/12/2012 : 17:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

hmmm

King, malo smo na statusu quo trenutno. Ljudi ne znaju zašto vole Zagora, a kandidati za dr.Z koji su našli zgodnim da odgovore na temu su se već ispucali.

Šta kažeš da pičimo dalje?


Moze, naravno. Ja sam cekao da se ti javis u subotu sa novom temom, pa kada sam vidjeo da te nema, stavio sam prvo sto mi palo napamet.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2012 : 17:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
tada sam bio u frci, morao sam odmah da izletim napolje. Kao evo i sada.
Biću za računarom u 23h, tada ću postaviti temu.
Ako ti neku već imaš na umu samo stavljaj

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/12/2012 : 18:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Respect za Atillu!!!!!!!!

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/12/2012 : 18:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cika je odlicno nacrtao a Zagorova faca mi se i ne svidja najvise, celo mu je preveliko.
Ja mislim da kad bi Atillu primili u SBE najvise bi odgovarao Ciko specijalcima,Cika crta fantasticno!!!!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/12/2012 : 18:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Deers

Stavlja od dosta stvari vezanih za Zagora ali je teško vama svima udovoljit. Sam si je kriv budući da je izabrao facebook za komunikaciju sa fanovima. Meni su recimo zanimljive i neke stvari koje napiše i preporuči, pa čak i one njegove montaže s igračkama.



Stvar je u tome da on desetke puta dnevno izbaci svašta. Sve je to ok, ali pomalo je glupo da našim momcima sa foruma na materijal za procenu koji mu pokažu da odgovor tipa "nemam vremena", a na fb-u se vidi mu svega osim vremena fali. Te izleti, te filmovi što u kinu što na dvd-u i mnoge slične gluposti. Okej su preporuke, ali de malo vodi računa o onome što govoriš fanovima. Kada si uhvaćen u laži zameriš se upravo onima koji ti stavljaju novac u džep



Gle, ako ti sam vidiš problem u tome što si napisao ne mogu ja tu ništa. Ja bih možda čak rekao da se previše bavi Zagorom ali na pogrešan način. Kad kaže nema vremena možda je to i istina. Koliko treba za napisat neki tekst, recenziju ili nešto slično u naletu inspiracije a koliko kvalitetno pročitat i procijeniti nečiji scenarij? Za crtež se slažem da bi trebao brže odgovoriti.
Njegov problem je što je izabrao fb za komunikaciju s fanovima i što misli da je toliko zanimljiv ljudima
Reći mu zašto si išao na izlet, u kino,... a ne ostao doma i čitao moj scenarij je po meni bezobrazno.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/12/2012 : 19:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ajkula


-Zato što me za Zagorove avanture veže nostalgija.



hmmmm...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 17/12/2012 : 20:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Ajkula


-Zato što me za Zagorove avanture veže nostalgija.



hmmmm...


I ja pomislih
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/12/2012 : 22:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ajde, da se vratimo na temu… Zašto volim Zagora?

Pokušavao sam smislit neki odgovor, koji bi bio razumljiv i nevjernicima, tj. ne-zagorovcima, ali njima bi to na kraju nekako uvijek ispalo, da mi svi volimo Zagora jednostavno zbog »nostalgije«. Istina, počelo je to sve u djetinjstvu iz naivnih i očitih razloga… junak atleta, uvijek na strani pravde, priroda, avantura, akcija, kostim, bang knock ahyaak… djeluje to na psihu seoskog djeteta… ali sad, u malčice zrelijoj dobi… djeluje praktički isto na moju psihu… ali nije to nostalgija… to je nekako puno više… to je nekakav oblik čiste pozitivne energije, koja te uvijek smjesti na neki tvoj »happy place«… Zvuči otrcano do bola, prvi ću to priznat, ali jebiga kad je istina…

Uostalom, vjerujem, da je to osjećaj, koji prožima dosti ljudi ovdje… barem onima, kojima je do stripa...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/12/2012 : 22:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ajde, da se vratimo na temu… Zašto volim Zagora?

Pokušavao sam smislit neki odgovor, koji bi bio razumljiv i nevjernicima, tj. ne-zagorovcima, ali njima bi to na kraju nekako uvijek ispalo, da mi svi volimo Zagora jednostavno zbog »nostalgije«. Istina, počelo je to sve u djetinjstvu iz naivnih i očitih razloga… junak atleta, uvijek na strani pravde, priroda, avantura, akcija, kostim, bang knock ahyaak… djeluje to na psihu seoskog djeteta… ali sad, u malčice zrelijoj dobi… djeluje praktički isto na moju psihu… ali nije to nostalgija… to je nekako puno više… to je nekakav oblik čiste pozitivne energije, koja te uvijek smjesti na neki tvoj »happy place«… Zvuči otrcano do bola, prvi ću to priznat, ali jebiga kad je istina…

Uostalom, vjerujem, da je to osjećaj, koji prožima dosti ljudi ovdje… barem onima, kojima je do stripa...




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/12/2012 : 23:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ajde, da se vratimo na temu… Zašto volim Zagora?

Pokušavao sam smislit neki odgovor, koji bi bio razumljiv i nevjernicima, tj. ne-zagorovcima, ali njima bi to na kraju nekako uvijek ispalo, da mi svi volimo Zagora jednostavno zbog »nostalgije«. Istina, počelo je to sve u djetinjstvu iz naivnih i očitih razloga… junak atleta, uvijek na strani pravde, priroda, avantura, akcija, kostim, bang knock ahyaak… djeluje to na psihu seoskog djeteta… ali sad, u malčice zrelijoj dobi… djeluje praktički isto na moju psihu… ali nije to nostalgija… to je nekako puno više… to je nekakav oblik čiste pozitivne energije, koja te uvijek smjesti na neki tvoj »happy place«… Zvuči otrcano do bola, prvi ću to priznat, ali jebiga kad je istina…

Uostalom, vjerujem, da je to osjećaj, koji prožima dosti ljudi ovdje… barem onima, kojima je do stripa...







DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 17/12/2012 : 23:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Ajde, da se vratimo na temu… Zašto volim Zagora?

Pokušavao sam smislit neki odgovor, koji bi bio razumljiv i nevjernicima, tj. ne-zagorovcima, ali njima bi to na kraju nekako uvijek ispalo, da mi svi volimo Zagora jednostavno zbog »nostalgije«. Istina, počelo je to sve u djetinjstvu iz naivnih i očitih razloga… junak atleta, uvijek na strani pravde, priroda, avantura, akcija, kostim, bang knock ahyaak… djeluje to na psihu seoskog djeteta… ali sad, u malčice zrelijoj dobi… djeluje praktički isto na moju psihu… ali nije to nostalgija… to je nekako puno više… to je nekakav oblik čiste pozitivne energije, koja te uvijek smjesti na neki tvoj »happy place«… Zvuči otrcano do bola, prvi ću to priznat, ali jebiga kad je istina…

Uostalom, vjerujem, da je to osjećaj, koji prožima dosti ljudi ovdje… barem onima, kojima je do stripa...



+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/12/2012 : 23:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
hvala hvala dečki... : )
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 00:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


Proširenje temelja iz epizode "Zagor priča..." sa "Nultom godinom Darkwooda" - Dobro ili loše?


Svi znamo zgode i nezgode mladog Patricka Wildinga u čuvenoj "Zagor priča", a poznata nam je i filozofija koja se javlja u "Nultoj Godini Darkwooda" kojom se priča Duha sa sekirom proširuje. Kasnije njegovi koreni vuku sve do same Atlantide, Mua, Songhaya, genetska povezanost sa Pahanom i Damballahom, njegova sudbina ima sve tesniju vezu sa prošlošću čevečanstva...

Kakvo je vaše mišljenje o svemu tome? Da li je to dobar potez(zašto)? Ili je trebalo da ostane na starome(zašto)? Možda je trebalo u drugom smeru (zašto)?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 21/12/2012 01:53:15
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 18/12/2012 : 00:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Dobra tema... ima se dosta togi reci ovdje. Javim se poslije sa detaljnijim objasnjenjem.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2012 : 02:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Proširenje temelja iz epizode "Zagor priča..." sa "Nultom godinom Darkwooda" - Dobro ili loše?


Prije svega to je bilo nužno, jer je serijal devedesetih doživio svoju renesansu zbog priča koje su u sebi implicitno (pogotovo Bosellijeve) uključivale pomak od darkvudskog statusa quo. To se nije manifestiralo samo u očitoj činjenici premještanja mjesta radnje izvan Darkvuda, nego je došlo do suštinskih promjena u postavkama lika. Oni svi događaji u "Sedam gradova Cibole", "Osveti vudu" i ostalim pričama zahtijevali su neku vrstu mitološke nadopune koja nam je velikim dijelom prezentirana u "Nultoj godini Darkvuda" i "Duginom mostu".
Sad, pitanje je li to dobro? Na općoj razini sigurno jest, jer se serijal prije ovih promjena počeo urušavati sam u sebe. Vječno vraćanje istoga (Darkvud, razbojnici, pobuna Indijanaca), je vodilo u "propast" (gašenje). Zbog tih razloga novi pisci se okreću nolittanskom receptu micanja Zagora izvan Darkvuda, time stvarno i simbolički poručujući na više razina (tematskom, lokacijskom, grafičkom, "filozofskom") da je vrijeme za novog Zagora kojem sada čitatelji moraju presuditi: je li novi smjer dobar ili slijedi gašenje.
Čitatelji su rekli "dobro je", i zahvaljujući toj (pozitivnoj reakciji) dali serijalu novi zalet i produžili mu život najmanje za 30-40 godina.

Poslije te opće konstatacije, dolaze naše osobne pojedinačne ocjene koje se svode na pitanje osobnog ukusa, a tu uvijek postoji neka podjela.


Kada sam prije nekog vremena ponovno pročitao priču, ostavio sam ovaj kometar na recenziju.

Zagorove mitološke postavke u Burattinijevom specijalcu "Nulta godina Darkvuda" su dobrim dijelom promijenjene u odnosu na Nolittinu "Zagor priča", jer smo sve do tada vjerovali da je Zagor sam sebi dao za pravo da sprovodi svoje zakone, da bude sudac u Darkvudu. Ovdje Burattini potpuno izokreće tu paradigmu i daje Zagoru legitimitet odozgor. Sam Manitu ga je odredio za tu misiju. On svoje "pravo" nije prisvojio nego mu je ono bilo darovano.


"Sve je počelo jednog neobično toplog proljeća. Za-gor-te-nay još nije bio došao u šumu i za Darkvud je to bila nulta godina Novoga doba."

Patrik Wilding je tog dana išao spasiti karavanu, nije ni slutio da će mu događaji nakon toga promijeniti život i staviti ga u središte borbe dobra i zla.
On u očajničkom pokušaju bijega pred Delawarima ne doziva u pomoć boga ili bogove bjelačke kulture nego vidi na nebu indijansku pticu Groma i njoj se obraća za pomoć.

To je posebno interesantna situacija, skoro paradoksalna, jer bijelac doziva indijansko božanstvo da mu pomogne u borbi protiv Indijanaca.

Malo nakon toga Patrik je pogođen!


Ptica Gromovnik je samo jedan od vidova vrhovnog indijanskog božanstva Manitua, ili neka vrsta njegovog (simboličkog) predstavnika. Dovoljno se prisjetiti onog trenutka u "Divovima dobra i zla" gdje se Zagor našao pred Kikijem Manituom koji je sjedio na bizonu, a s desne mu je strane stajala ptica Groma.

Patrik: "Metak mi je prošao kroz tijelo... to se dobro sjećam.. ja bih trebao... biti mrtav.
Shyer: "I bio bi... da nisam došla na vrijeme."
Shyer: "rana ti je bila smrtonosna ali Veliki Duh me je poslao tebi."

Odmaknimo se malo od toka radnje i zapitajmo se zašto bi Patrik uopće pristao na to da bude na prvoj crti borbe protiv svih oblika zla. Odgovor je u njegovoj potrebi za okajavanjem grijeha, kako svojih, tako i tuđih (očevih), ali ima i još jedan daleko jednostavniji motiv. Sam Manitu, preko Shyer mu je spasio život i on mu je sada dužnik.

Velik dio priče se odvija na metafizičkoj razini, gdje vidimo da nisu samo u pitanju interesi sitnih kriminalaca poput Groovea. U ovom konkretnom slučaju, vrač plemena Delaware je u vezi s duhovima tame. Na magijskoj razini direktno mu je suprostavljena Shyer. Kanoksen i Patrik predstavljaju dva pola - dobro i zlo. Njih dvojica se bore u tjelesnom obličju, a ulog je narod Darkvuda. Ako prevladaju sile zla predvođene Pohaskom i Kanoksenom Darkvud će se pretvorit u pakao na zemlji. Patrik Wilding je Manituovo sredstvo u nastojanju da mir i dobrota zavladaju tim područjem. Ali put od Patrika Wildinga do Zagora vodi kroz mnoge kušnje. Odluka nije bila laka, on u jednom trenutku čak optužuje Manitua da mu je putem svojih "sinova" pobio obitelj.

Shyer mu odgovara da zločine čine ljudi, a on treba naći svoje mjesto u "kotaču sudbine", svoj način gledanja na svijet. Patrikov odgovor na to je: Za-gor-te-nay.
Na kraju mu kaže da je dugo čekala njegov dolazak. To znači da ga je Manitu oduvijek imao u svojim planovima, jedino je on trebao na to pristati.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 10:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 18/12/2012 : 11:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Slažem se u većini sa solarom. Prost odgovor na dato pitanje bi svakako bio da je proširenje temelja dobro jer je omogućilo definitivno da Zagor serijal nastavi da živi jer bi se u suprotnom ugasio. I u mnogim drugim strip školama je jasno da su potrebne bitne promene s vremena na vreme da bi serijali bili u koraku s vremenom i da bi privlačili nove čitaoce. S te strane Boneli čak i zaostaje, promene su retke, a čak i onda se neretko doživljavaju kao nešto loše od strane zagriženih fanova.

Komplikovaniji odgovor na dato pitanje bi već bio subjektivan. Meni lično se sviđaju promene, imamo drugačiji pristup od autora koji pišu Zagora mnogo godina posle Nolite i koji zauzimaju drugačiji pravac, ali (što je meni jako bitno) ne poništavaju ranije zauzete temelje. Oni se igraju sa Zagorovim poreklom, spominju se različiti mitološki potencijalni preci i stvara se neka misterija oko Zagora koja budi interesovanje kod čitalaca i vezuje ih više za serijal. Sve su to pozitivne stvari po mom mišljenju, ali isto tako, ne bih voleo da se na kraju ispostavi da Zagor stvarno ima neke nadljudske osobine. Ono što nam je kao ljubiteljima Zagora jako bitno, je da on ipak ostane običan čovek, da bi nam ostala ta neka naivna vera u Zagora kao izvanrednog, ali običnog čoveka.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2012 : 11:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton


Komplikovaniji odgovor na dato pitanje bi već bio subjektivan. Meni lično se sviđaju promene, imamo drugačiji pristup od autora koji pišu Zagora mnogo godina posle Nolite i koji zauzimaju drugačiji pravac, ali (što je meni jako bitno) ne poništavaju ranije zauzete temelje. Oni se igraju sa Zagorovim poreklom, spominju se različiti mitološki potencijalni preci i stvara se neka misterija oko Zagora koja budi interesovanje kod čitalaca i vezuje ih više za serijal. Sve su to pozitivne stvari po mom mišljenju, ali isto tako, ne bih voleo da se na kraju ispostavi da Zagor stvarno ima neke nadljudske osobine. Ono što nam je kao ljubiteljima Zagora jako bitno, je da on ipak ostane običan čovek, da bi nam ostala ta neka naivna vera u Zagora kao izvanrednog, ali običnog čoveka.



U potpunost se slazem sa tvojim odgovorom na temu.
Treba da se prosiruje prica ali da se time ne uniste temelji koje je zacrtao Nollita.

Darkvud godine nulte je meni jedna od najboljih i najdrazih Burattinijevih prica, i sa ovom epizodom on je zasluzio da bude legitimni Nollitin naslednik. Da je ovu epizodu pisao Bosseli dobili bismo previse likova sa previse zapleta, a ovde je to sve izbegnuto i prica je pitka i zanimljiva.
Drugi dobar potez je uvodjenje Atlantidske sage koja je meni mnogo mnogo zanimljivija od price o bogu Damblahu {Vudu osveta me je odusevila ali Carstvo Songhaja i nije ostavilo neki utisak na mene}
U onoj knjizi ,,Tisucu Zagorovih svetova" koliko se secam mislim da je sam Bosseli rekao da nece pretvoriti Zagora u Zagor star wars ili u Zagor sapunicu vec da je samo preuzeo nove uzore kao sto je Edgara Allan Poe, Lovercraft, Howard i Haggard {za razliku od Nollite koji je trazio inspiraciju u filmovima B kategorije i starim stripovima}
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 12:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Odlično smo počeli, bravo momci! Od solara nisam očekivao ništa manje, pravi dr.Zaogorolog telom i dušom.
Bate, subjektivnost je i više nego dozvoljena, štaviše dobrodošla je

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/12/2012 : 13:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
off topic.

Na postavljeno pitanje Morenu povratak Hellingena dobio sam ovaj odgovor:

Hellingen tornerà, probabilmente, con il n° 601 di Zagor.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 13:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Znači, glasine su tačne.
trenutno su na broju 569 "Pirane", znači za 32 meseca iliti 2,5 godine, tj. maj 2015.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 18/12/2012 13:31:29
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.45 seconds. Snitz Forums 2000