forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 18/12/2012 : 13:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Prosirenje price je apsolutno dobro.Teme koje se obradjuju bi se vremenom ponavljale i bez kompleksnosti sadrzaja serijal bi se definitivno ugasio.Ideja da je Zagor sam sebi nametnuo ulogu djelioca pravde je izgledala previse superherojski tako da je djelovanje pod Manituovom nadleznosti udahnulo serijalu drugaciji duh.
Nultom godinom Darkvuda Buratini napusta Nolitine okvire;
Zagor je oduvjek bio predodredjen za Manituovog poslanika,cekao se njegov dolazak i proces svojevrsne inicijacije-morao je proci kroz izvjesne izazove i patnje da bio spreman da preuzme veliki zadatak koji mu je namijenjen.
-"Tvoja sudbina je povezana sa svim crvenim ljudima Darkvuda...i mnogim drugim,koji su daleko",kaze Sijer.Darkvud vise nije granica,Zagorova spasiteljska misija se siri na neograniceno podrucje tj. njegova figura je potrebna gdje god ima nepravde i ugnjetavanih.
Sto se tice Atlantide,Dambalaha i slicnih povezivanja sa Zagorovim dalekim porijeklom,sve je to ok.Samo ja,kao ni Baterton,ne bih volio da se ispostavi da Zagor ima bozansku krv i osobine.

Edited by - wele on 18/12/2012 13:55:28
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 14:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Još jedan off-topic
odradio sam sebi wallpaper od piccinellijevog crteža, trenutno mi krasi desktop računara. Ako neko voli neka izvoli.

Takodje, bacite pogleda na Bisijev crtež




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/12/2012 : 15:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Barison

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2012 : 15:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

off topic.

Na postavljeno pitanje Morenu povratak Hellingena dobio sam ovaj odgovor:

Hellingen tornerà, probabilmente, con il n° 601 di Zagor.




Znaci Hellingen se vraca! Pitam se ko ce da pise, verovatno Burattini ali pitanje je ko ce da crta? Ja bih voleo da crta Ferri ali ne znam da li ce tako da bude.
Cuo sam da u SBE neke epizode rade i 4 godine unapred tako da je moguce da je ova epizoda skroz nacrtana i zavrsena ali da se namerno drzi u tajnosti.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 18/12/2012 : 16:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Prosirenje priče je bilo nuzno u to doba jer time je dan novi elan Zagoru. Gledajući da Zagor jem ožda najdugovječniji in canon strip sta ga ja znam i u ovih 560 brojeva i brdo specijala, maxija i slično od početka do kraja je sve jedna vremenska crta ovakav način nadogradnje zagora je bio jedini mogući.

Pošto bi drugio bio sveopći rebot serijala od novoga broja 1 sta npr rade dc,marvel izdavacke kuce

Osobno sam zaovlio vise zagora nakon "nulte godine", a atlintida i sve u vezi nje je po meni uzasno pametno napisano da bi direktno teorije o istoj i radnjem ogo u stvanrom svijetu vidjeti kao istinite.

Dilema koju vidim u solarovom pogledu je ta da do nulte ogidne je izgledalo da Zagor je sam uzeo i odabro taj put, nakon nulte i u samoj prici izgleda da je on izabran od manitua/boga da bude sto jest, reinkarnaicja mitskih junaka
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2012 : 16:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
off topic.
Na postavljeno pitanje Morenu povratak Hellingena dobio sam ovaj odgovor:

Hellingen tornerà, probabilmente, con il n° 601 di Zagor.


quote:
Znači, glasine su tačne.
trenutno su na broju 569 "Pirane", znači za 32 meseca iliti 2,5 godine, tj. maj 2015.

Bojim se da će to biti žešći krš od priče, pogotovo ako je Burattini bude radio. Treba imati na umu da mu Bonelli nikada nije dao da piše scenarije za najveću trojicu neprijatelja (Rakosi, Kandraks, Hellingen), jedino iznimno bitno što je odradio jest br. 500, osim toga samo se ograničavao na neprijatelje "druge klase" i vlastite kreacije (Mortimer).
Također se otvara pitanje tko će crtati tu epizodu, ne vidim kako će Ferri to odraditi (preostaje mu još i br. 600), jedino ako bude neka minijaturna epizoda od 2 nastavka (kao ona s povratkom Tkača i Mortimera).
Ne miriše mi na dobro...

Edited by - solar on 18/12/2012 16:36:05
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 18/12/2012 : 16:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Bojim se da će to biti žešći krš od priče, pogotovo ako je Burattini bude radio. Treba imati na umu da mu Bonelli nikada nije dao da piše scenarije za najveću trojicu neprijatelja (Rakosi, Kandraks, Hellingen), jedino iznimno bitno što je odradio jest br. 500, osim toga samo se ograničavao na neprijatelje "druge klase" i vlastite kreacije (Mortimer).
Također se otvara pitanje tko će crtati tu epizodu, ne vidim kako će Ferri to odraditi (preostaje mu još i br. 600), jedino ako bude neka minijaturna epizoda od 2 nastavka (kao ona s povratkom Tkača i Mortimera).
Ne miriše mi na dobro...



Na zalost, sa ovim se potpuno slazem.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 16:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Znajući Burattinija dve su opcije

ako priča bude naginjala ka klasičnom konceptu, crtaće je Verni
budući da su Hellingena radili samo Ferri i Donatelli, već vidim Vernija kako po mreži postavlja svoje vežbe

no, ako bude nešto tipa "Hellingen je živ",tj. više moderni koncept sf sa primesama klasičnog, gde će sve da pršti od akcije i tehnoloških čuda, tipujem da bi je jedino Rubini bio dostojan

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 18/12/2012 : 17:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Hm, nisam ni je preveliki optimista, ali ajde da ne donosimo zaključke prerano. Ima 3 godine do tada, verujem da će svakako biti konsultacija sa drugim scenaristima za jednu takvu priču. Za crtača i ja vidim Rubinija kao dobro rešenje, mislim da Feri ne bi mogao sad da iznese takvu priču kako treba. A nikako ne bi smelo da se ponovi situacija iz Kandraxa 3 da se nadopunjuju različiti crtači.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/12/2012 : 17:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kobna mreža
Zagor
ZG LEX 210-212 | 179 str.
recka by PiJaNIpATak


Svemu što postoji suđeno je da ima svoj kraj. Čak i prijateljstvo između Zagora i Čika? Meksikanac napušta kolibu u močvari, umoran od života punog opasnosti, kao što je i naveo u oproštajnom pismu. Duh sa sekirom je utučen, ali, mesec dana kasnije, prima novu uznemirujuću vest: Meksikanac, združen sa tajanstvenim čovekom, se bacio na pljačkanje banaka!


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 18/12/2012 : 17:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
odličan debi toninelia...i nevjerojatno loš copy paste buratinija u aktuelnoj ludens priči...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9330 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/12/2012 : 17:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dee, krivog si patka stavio za autora recenzije

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 17:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 17:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Vidim da se solar sprema da popuni moje rupe...samo piči druže!!!
a vi? šta čekate? Čovek ima samo 5 glasova! Sramota za objektivnost zagorovaca

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2012 : 17:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno sutra, nemam više snage danas...



Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/12/2012 : 18:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Vidim da se solar sprema da popuni moje rupe...samo piči druže!!!
a vi? šta čekate? Čovek ima samo 5 glasova! Sramota za objektivnost zagorovaca



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/12/2012 : 21:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

off topic.

Na postavljeno pitanje Morenu povratak Hellingena dobio sam ovaj odgovor:

Hellingen tornerà, probabilmente, con il n° 601 di Zagor.




Isprike na gušenju dobre teme, ali ovo s Hellingenom je praktički »Zagor ekskluziva godine« … još je fora kako je to Tonka nonšalantno ubacio ovdje… i to na talijanskom… kao da je riječ o nekom Čiko-specijalu, a ne o povratku Zagorovog največeg neprijatelja nakon skoro 20 godina… pa ova vijest zaslužuje poseban topic… : )
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/12/2012 : 22:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Tonka24

off topic.

Na postavljeno pitanje Morenu povratak Hellingena dobio sam ovaj odgovor:

Hellingen tornerà, probabilmente, con il n° 601 di Zagor.




Isprike na gušenju dobre teme, ali ovo s Hellingenom je praktički »Zagor ekskluziva godine« … još je fora kako je to Tonka nonšalantno ubacio ovdje… i to na talijanskom… kao da je riječ o nekom Čiko-specijalu, a ne o povratku Zagorovog največeg neprijatelja nakon skoro 20 godina… pa ova vijest zaslužuje poseban topic… : )



Apsolutno, ovo odmah treba prebaciti u poseban topic kojemu predviđam barem 200 stranica do dana objave te epizode
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 18/12/2012 : 22:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Samo da ispljunem jedan predlog.

Često vidim da pokrenute teme vrlo brzo budu zatrpane velikim brojem komentara koji nisu vezani za zadatu temu. To je sasvim normalno jer je ovo opšta tema za Zagora, ali je sa druge strane teže voditi neku ozbiljniju debatu i ispratiti sve. Gubi se i koncentracija, tema pada na neku drugu stranu itd.

Možda ne bi bilo loše malo odvojiti to postavljanje tema, imamo npr. Ultimate Zagor topic koji je trenutno pao na 2. stranu. Ne znam koja je razlika između Ultimate topica i ovog al kad ih već imamo 2 možemo to da iskoristimo za ovakve situacije.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/12/2012 : 22:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
velka031

Nakon ove štale u svaštari, mislim da bi mogli prešvercati i jedan topic o Hellingenu... : )

@Bat Baterton

slažem se...

Edited by - nagor on 18/12/2012 22:22:26
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 18/12/2012 : 22:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Samo da ispljunem jedan predlog.

Često vidim da pokrenute teme vrlo brzo budu zatrpane velikim brojem komentara koji nisu vezani za zadatu temu. To je sasvim normalno jer je ovo opšta tema za Zagora, ali je sa druge strane teže voditi neku ozbiljniju debatu i ispratiti sve. Gubi se i koncentracija, tema pada na neku drugu stranu itd.

Možda ne bi bilo loše malo odvojiti to postavljanje tema, imamo npr. Ultimate Zagor topic koji je trenutno pao na 2. stranu. Ne znam koja je razlika između Ultimate topica i ovog al kad ih već imamo 2 možemo to da iskoristimo za ovakve situacije.


Slazem se,ove najave gurajte u Ultimate.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/12/2012 : 22:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Bat Baterton

Samo da ispljunem jedan predlog.

Često vidim da pokrenute teme vrlo brzo budu zatrpane velikim brojem komentara koji nisu vezani za zadatu temu. To je sasvim normalno jer je ovo opšta tema za Zagora, ali je sa druge strane teže voditi neku ozbiljniju debatu i ispratiti sve. Gubi se i koncentracija, tema pada na neku drugu stranu itd.

Možda ne bi bilo loše malo odvojiti to postavljanje tema, imamo npr. Ultimate Zagor topic koji je trenutno pao na 2. stranu. Ne znam koja je razlika između Ultimate topica i ovog al kad ih već imamo 2 možemo to da iskoristimo za ovakve situacije.


Slazem se,ove najave gurajte u Ultimate.



+1
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/12/2012 : 22:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by piquet

odličan debi toninelia...i nevjerojatno loš copy paste buratinija u aktuelnoj ludens priči...



Kada sam ovaj strip čitao kao klinac od 7-8 godina nisam imao pojma da je to prvi rad na mom omiljenom junaku scenarista koji mi je obilježio djetinjstvo i vezao me trajno za Zagora... Jer ja tada nisam mogao doći niti do Zimske Zmije niti do Supermajka, postojao je samo Toninelli i zato ću ga uvijek cijeniti i imat će kod mene posebno mjesto... Sva ona naklapanja da je on Zagora doveo do ruba propasti ne stoje, napravio je more sjajnih priča, prosjek mu je puno bolji od ovih iz današnje redovne serije...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/12/2012 : 23:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bat Baterton

Samo da ispljunem jedan predlog.

Često vidim da pokrenute teme vrlo brzo budu zatrpane velikim brojem komentara koji nisu vezani za zadatu temu. To je sasvim normalno jer je ovo opšta tema za Zagora, ali je sa druge strane teže voditi neku ozbiljniju debatu i ispratiti sve. Gubi se i koncentracija, tema pada na neku drugu stranu itd.

Možda ne bi bilo loše malo odvojiti to postavljanje tema, imamo npr. Ultimate Zagor topic koji je trenutno pao na 2. stranu. Ne znam koja je razlika između Ultimate topica i ovog al kad ih već imamo 2 možemo to da iskoristimo za ovakve situacije.


Ja se super-slazem. Dobar predlog
slike, vesti, linkove itd. u Ultimate Zagor topic, a ovde picimo po temama

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 18/12/2012 : 23:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Moze tako Patak.Zamolite Zeljka i Atilu da svoje slike tamo kace ;)
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000