forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/12/2012 : 14:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To je moj osobni dojam, ali vjerujem kad priča bude recenzirana da će prosjek komentara biti sigurno oko 85%, možda i više.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/12/2012 : 15:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem. Bit će to dobar Zagor!
Ljudi podcjenjuju Burattinija, ali on kuži Zagora i zna napisati dobru priču. Problem mu je hiperprodukcija, ali i toga bi se trebao rješiti sa zapošljavanjem novih scenarista.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 15:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by tinton


eldrane, ova je tu tek tri dana



Jes', ali onda jedino da se jos neko ukljuci, posto je vec sve receno :)


Kako sve rečeno?

Šta je sa ovim epizodama?










































Ima ovde i dobrih i loših, a još nisam postavio sve, ne morate se uhvatiti tih šest ganc-novih

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 15:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Giganta sam i ja pročitao...Odličan je! Ima stvari za diskutovati ali sve u svemu veoma dobra epizoda. Rekao bih i veoma prijatno iznenađenje da je nisu već par meseci ranije izvikali na mreži

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/12/2012 : 15:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
pa u ovoj epizodi s robovima nema povratka

inače meni je ovaj Viking od Canzija čini mi se jedna od najgorih epizoda

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 15:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nova tema večeras, do tada se još malo ispucajte

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa nisam baš siguran da kuži. Zagor je konstantna Granica, tj. uspostavljanje reda i zakona i težnja prema uređenom društvu. a ne samo to uređeno društvo, što kod Burattinija stalno izbija: strukture vlasti, organizirane grupe, službe, profesionalci...
Zagor se oslanja na moralne prosudbe, a ne na već zgotovljene instrumente prava. po meni, Burattini je osiromašo onu najbolju dimenziju Zagora - moralnu odluku koju donosi snažna osoba, iz čega se kasnije razvija društvo.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 15:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

pa u ovoj epizodi s robovima nema povratka

inače meni je ovaj Viking od Canzija čini mi se jedna od najgorih epizoda


Eto, vidite da niste rekli sve

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by tinton

pa u ovoj epizodi s robovima nema povratka

inače meni je ovaj Viking od Canzija čini mi se jedna od najgorih epizoda


Eto, vidite da niste rekli sve



Nolita, svakako jedna od najgorih njegovih epizoda, sve zajedno predhodnom pterodaktil epizodom.

Edited by - kasper on 27/12/2012 15:17:05
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 15:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

pa nisam baš siguran da kuži. Zagor je konstantna Granica, tj. uspostavljanje reda i zakona i težnja prema uređenom društvu. a ne samo to uređeno društvo, što kod Burattinija stalno izbija: strukture vlasti, organizirane grupe, službe, profesionalci...
Zagor se oslanja na moralne prosudbe, a ne na već zgotovljene instrumente prava. po meni, Burattini je osiromašo onu najbolju dimenziju Zagora - moralnu odluku koju donosi snažna osoba, iz čega se kasnije razvija društvo.



Uhh, potpisujem
ali tu misao sačuvaj za jednu od budućih tema

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 15:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by solar

Inače, priča ima onaj Nolitta/Ferri štih 70-tih godina.



pa jel može to burattini?
hm



ovde je uspeo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

inače meni je ovaj Viking od Canzija čini mi se jedna od najgorih epizoda



a meni pak je to u sjećanju kao sjajno
no, to je bilo davno. ali čim ti kažeš da je najgore, vejrojatno je zaista odlično.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/12/2012 : 15:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Meni je taj Nolitta/Segna Viking odličan, možda jer sam ga čitao u djetinjstvu, ali Segna mi je uvijek bio ok, tek sam na ovom forumu shvatio da ga ljudi ne vole.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2012 : 15:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Originally posted by velka031

Nije li Nolitta zadnji scenarij za Zagora napisao početkom 80-ih? A mi još patimo za tim pričama... Jasno je tko je The Big One...



Pate svi s 35+ godina na kontu :P

Mislim da mi mlađi nostaligčno ćemo pričati za 20 godina o ovom usad dobu na jednak način nak oji vi sada pričate o dobu od prije 20 godina

Jaz generacija i nista vise, generacija odrasla na Zlatno jseriji i ona koja je s 8,9 godina počela čitati slobodnu dalmaciju i legendarne nam priče kao helligen je živ sta je nekima bio prvi susret s njime, tajna anasaza itd.

Činjenićno nama su ove sad priče vrh vrhova, a sve prije 1980tih i prvih 200,300 zagy brojeva je uber naivno i djetinajsto, čast izuzetcima od priča ali mozda 10% priča u tom periodu ista valja danasnjom mladoj generaciji čitaoca

Na mladima svijet ostaje i ako će bonelli ostati u prošlosti propast će jako brzo zato i ona nema o evoluciji zagija prije par stranica, tako i protivnici u ponovnim pojavljivanjima su dozivjeli tu evoluciji ;)




Nije u pitanju generacijski jaz ja sam poceo da citam Zagor pre 4 godine i oduvek mi je Nollitin nacin pripovedanja vise odgovarao od ovih novih.
Meni je Burattini nada da ce malo da povrati stih 70tih i 80tih, veoma me raduje ovaj novi gigant, ako Solar kaze da je odlican onda je stvarno odlican!

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a ja prvi put čujem za ovo: ljudi ne vole vikinga.
morat ćemo to provjeriti, solar.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2012 : 15:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Meni je taj Nolitta/Segna Viking odličan, možda jer sam ga čitao u djetinjstvu, ali Segna mi je uvijek bio ok, tek sam na ovom forumu shvatio da ga ljudi ne vole.



Isto i ja, nikad mi nije bio los Segna!
Sto se tice price jeste na neke momente naivna ali sve u svemu opdlican povratak Guturma
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

a ja prvi put čujem za ovo: ljudi ne vole vikinga.
morat ćemo to provjeriti, solar.



dobar je Viking, al onaj prvi.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
moja hipoteza (koja malo znači jer se oslanja na puko sjećanje) je da su drugi eskim i drugi viking zanimljiviji od prvog.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

moja hipoteza (koja malo znači jer se oslanja na puko sjećanje) je da su drugi eskim i drugi viking zanimljiviji od prvog.



Hm, sad koliko i meni secanje radi/postoji, drugi eskim je puno bolji od prvog, al za vikinga je obrnuto.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2012 : 15:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo copypaste komentara sa treceg pojavljivanja Ilenije Varge

Stvarno se dvoumim koje ocene da dam prici i scenariju. Nisam citao drugo pojavljivanje vampirice tako da ni ja ne znam koliko je Rauch imitirao Bosellija. Jedno je sigurno: ima previse dijaloga koja ubija tempo epizode.

Prva sveska je bila prepuna likova koje nisi mogao da popamtis a i mnogo dosadna i razvucena.



Druga sveska mi je i najbolja sa onom pucnjavom oko stare misionarske zgrade.



Treca sveska ima na teatralnosti mislim konacni obracun na poluzapaljenom brodu i smrt kapetana Aleka. Kad smo vec kod Aleka njegova ljubavna afera sa groficom mi uopste nije uverljiva da je ona toliko zaljubljena u njega.

Trebalo je da se ide na vezu izmedju nje i Zagora.



Ali ja mislim da je prvu i najvecu gresku napravio sam Boseli.

Zapravo je sveo trece Baron Rakosijevo pojavljivanje na stvaranje Ilenije.

Ako je hteo nju da stvori trebalo je da napravi odvojenu epizodu samo sa njom gde ona ima veze sa baronom ali ne u tako vaznoj ispektakularnoj epizodi kao sto je ,,Vampir". Ako je hteo da napravi trece Rakosijevo pojavljivanje nije mogao to da tako upropasti ubacivanjem nekog levog pretka koji se zove Korasi i da se sam baron pojavi samo u jednoj svesci i da se sve zavrsi tako sto ce luda baba da zapali zamak. Time je on meni upropastio onog Rakosija kog sam ja zavoleo iz Nollitine price i jos vise zavoleo iz Castellijeve price i samim tim nisam neki veliki fan Ilenije Varge.

Sto se tice crteza odlican je ! Della Monica je jedan od najperspektivnijih Zagorovih crtaca i mislim da bi trebalo da nacrta jos po neki maxijevac i mozda po neki Gigant.

Ferri je napravio odlicne naslovnice od kojih je druga malo slabija ali nema veze, dajem mu 10!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/12/2012 : 15:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ovaj "Posljedni viking" je najlošiji Zagor kojeg sam čitao i manifestacija Nollitine istrošenosti. Još me više smrazi kad vidim, da ima ocjenu recenzenta 90%. Kužim nostalgiju, ali ta priča nema veze sa 90%. Trash priča s dobrim naslovnicama za predškolsku djecu i to je to. Na stranu to, što Stinky može ubaciti Anu Karenjinu, Foucaulta i Homera Simpsona u analizu te priče... Mislim, da nije problem samo katastrofalan crtež Segne već i totalno potrošeni Nollita sa dječjim i do bola naivnim scenarijem. Leonardo Da Vinci ne bi crtežom spasio ovakav loš scenarij. Nolliti je u tom trenutku inspiracije ostalo još samo za Hellingena i to je bilo to (ako ne računate i FantaČiko). Zbog toga, meni Nollita nikad neće biti na prvom mjestu. Na Zagora je uglavnom gledao kao na trash fikciju i nije vidio puno dalje od toga. Kad mu je ponestalo ideja, kukavički je odustao i otišao pisati priče za sebi karakterno srodnijeg Mister No-a. Ali o tome se kod starije garde fanova ne priča...
Nitko mu neće osporiti stvaranje i odličnu karakterizaciju lika i mnogo dobrih priča, ali ako se ide opraštati od serijala sa pričama poput Posljedneg Vikinga, onda je dobro, da je i otišao.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going



Ali ja mislim da je prvu i najvecu gresku napravio sam Boseli.

Zapravo je sveo trece Baron Rakosijevo pojavljivanje na stvaranje Ilenije.



A da ti prvo procitas tog treceg Vampira? Toliko pises o istome a imam utisak da epizodu nisi procitao.

Edited by - kasper on 27/12/2012 15:44:24
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2012 : 15:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going



Ali ja mislim da je prvu i najvecu gresku napravio sam Boseli.

Zapravo je sveo trece Baron Rakosijevo pojavljivanje na stvaranje Ilenije.



A da ti prvo procitas tog treceg Vampira? Toliko pises o istome a imam utisak da epizodu nisi procitao.



Kasper, procitao sam epizodu u 17 OP veselog Cetvrtka i iako se govori da je ovo povratak Vampira ja to uopste ne vidim, ova epizoda se bavi Ilenijom Vargom i Korasijem, ne BAronom Rakosijem koji se pojavljuje sam o kao guest star a ne kao glavni neprijatelj.

A da ne govorim o tome da je neuverljivo da je preziveo to sto ga je probo kolac{sto je neverovatno} nego ga je na kraju jos ubila jedna glupa baba koja je zapalila zamak i to sto ga je Zagor gurnuo a on odleteo u vatru.

Kaspere, iako imamo isti ukus po pitanju Texovih epizoda po pitanju Zagorovih epizoda se izgleda ne slazemo.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/12/2012 : 15:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo kako vidim na recenziji, povratak vikinga ima dosta solidne ocjene, na temelju 43 komentara prosječna ocjena je 73%. Sasvim pristojno.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-550-552-posljednji-viking/897/

A da o trećem Vampiru i ne pričam, ovdje se na forumu provlači neka teza kako to nije "pravi" Vampir i slično. A na recenziji vidimo da je prosječna ocjena od 75 ljudi koji su kupili i pročitali strip 87%. Što je u istoj ravni kao i prethodne dvije priče.
Razumijem pojedince kojima se priča ne sviđe i to je sasvim ok, ali nije istina da taj stav dijeli i većina fanova.

Edited by - solar on 27/12/2012 15:58:15
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Kasper, procitao sam epizodu u 17 OP veselog Cetvrtka i iako se govori da je ovo povratak Vampira ja to uopste ne vidim, ova epizoda se bavi Ilenijom Vargom i Korasijem, ne BAronom Rakosijem koji se pojavljuje sam o kao guest star a ne kao glavni neprijatelj.



Ja sam ovo citao kad je izaslo u SD, i nesto kasnije sam je provrsno procitao. Hm, zar Ilenija nije tu zbog Rakosija, Korasi je tu zbog Rakosia, baba je tu zbog Rakosija, celi strip se uliva u Rakosija. U trecem nastavku taj isti Rakosi dominira. Sama zavrnica jeste losa, al je daleko gora na primer u susednom broju 400.

Edited by - kasper on 27/12/2012 15:54:52
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.68 seconds. Snitz Forums 2000