forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Mišljenje o....Down by Law!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 27/12/2012 : 16:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
da se malo poigramo jezikom ulice i probame ocijenit i one filmske elemente koje manje ocjenjujemo, mi laici. S obzirom da je film umjetnost koja spaja nekoliko drugih, idemo videti kak su se te druge umjetnosti izrazile u pojednim naslovima. Za početak legendarna Casa!

priča-ljubavna s elemtima općih ljudskih karakteristika u teškim vremenima. Vrlo zanimljivo ispirčana zahvaljujući dobrom scenariju i humirističnim dijalozima!
gluma- spontana i upečatljiva!
scenografija- solidna, pogorovo kaj ovdje nije riječ o filmu za kojeg se očekival neki posebni uspjeh pa nije ni priprema bila posebna. Ovo je samo jedan od pedeset filmova koje je `wood u to vreme snimal.
kinematografija (vizualizacija)- nenadmašna, kak vele u dokumentarcu "slikanje sjanama". Majstorstvo M. Kersetza (Curtiza)!
glazba (zvukovi i sl.)- Steinerov klasicni posel, zvukovi stopljeni sa slikom a glavna tema se čuje taman svaki put kad je to potrebno. Vrlo dobro!

opći dojam- Vrhunski klasik kojem su se zvezde i kreativnost odlično poklopile...

popis filmova:
Casablanca
Apocalypse Now
Appaloosa
TP Fire Walk With Me
Il grande silenzio
Tko pjeva zlo ne misli
O Brother, Where Art Thou?
Punishment Park
Dark Star
Barfly
Waterland
Kill Bill
Two-Lane Blacktop
Cemetery Without Crosses
McCabe and Mrs Miller
Naked Lunch
Prometheus
Down by Law

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 30/08/2013 20:03:11

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 27/12/2012 : 16:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Meni je to kao Čarobnjak iz Oza: gledao sam jednom, bilo mi je okej, pogotovo za svoje vrijeme, ali nikad nisam shvatio globalnu onaniju oko bilo kojeg od ta dva filma i nisam ih nikad poželio pogledati ponovo.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/12/2012 : 17:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ništa posebno. možda i je bia nešto u svoje vrime,danas ne.
pogleda bi ga ponovo jedino pod prijetnjom streljanjem

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 27/12/2012 : 17:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
i jebiga...jel da crtam a crtati ne znam. Tema je predviđena da se se rasclani film i da vidimo koliko se obračaju pozornosti na ostale filmske segmente. A vi sad raspredate o tome jel vam film dobar ili nije. Kakav vam je film uopće nije bitno!

Bitno je ocijenit ostale elemente filma koje sam uostalom i izdvojil!

Hvala

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 13/01/2013 12:07:21
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 18:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
moje pitanje je: zašto je uopće otvoren topic samo zbog tog filma?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 27/12/2012 : 18:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

moje pitanje je: zašto je uopće otvoren topic samo zbog tog filma?



...kao i obično je potpuno promašeno.

quote:
Originally posted by dosada

da se malo poigramo jezikom ulice i probame ocijenit i one filmske elemente koje manje ocjenjujemo, mi laici. S obzirom da je film umjetnost koja spaja nekoliko drugih, idemo videti kak su se te druge umjetnosti izrazile u pojednim naslovima. Za početak legendarna Casa!



znači ne i za kraj, imena filmova bi se trebala izmjenjivat. Ali kak vidim da ste u stanju same gluposti pisati a ne se držati teme i bit konstruktivni, onda je vjerojatno početak ujedno i kraj!

p.s. vidiš DI da stalno dolazimo do rezoniranja napisanog i zate sam ti spominjal faks. Ovak rezonirat stvari......

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 27/12/2012 18:17:30
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/12/2012 : 18:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

i jebiga...jel da crtam a cvrtati ne znam. Tema je predviđena da se se rasclani film i da vidimo koliko se obračaju pozornosti na ostale filmske segmente. A vi sad raspredate o tome jel vam film dobar ili nije. Kakav vam je film uopće nije bitno!

Bitno je ocijenit ostale elemente filma koje sam uostalom i izdvojil!

Hvala



a šta me briga za segmente ako mi se film ne sviđa?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 18:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

...kao i obično je potpuno promašeno.


a ova tema je potpuno nepotrebna, kao i obično.

quote:
znači ne i za kraj, imena filmova bi se trebala izmjenjivat. Ali kak vidim da ste u stanju same gluposti pisati a ne se držati teme i bit konstruktivni, onda je vjerojatno početak ujedno i kraj!

p.s. vidiš DI da stalno dolazimo do rezoniranja napisanog i zate sam ti spominjal faks. Ovak rezonirat stvari......



kak smo mi svi glupani, a ti jedini pametan (kao i uvijek)...zamisli ti to!

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 18:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

a šta me briga za segmente ako mi se film ne sviđa?



onda je bar lako. samo u svakom napišeš sranje, sranje, sranje

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/12/2012 : 18:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Pa kad kazes da nesto ne bi gledao ponovo obicno to znaci da ti prica nije bila nesto spektakularno i da gluma nije toliko dobra da izvuce malo losiju pricu. Tako da su komentari skroz ok.

Ajmo dalje, super tema. Mene bas zanima sto ljudi misle o tim nekim klasicima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/12/2012 : 18:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by lwood

a šta me briga za segmente ako mi se film ne sviđa?



onda je bar lako. samo u svakom napišeš sranje, sranje, sranje



bah,to nema smisla.ka šta napisah,možda je taj film bia zakon u svoje vrime .uziman u obzir vremenski odmak

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 18:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

bah,to nema smisla.ka šta napisah,možda je taj film bia zakon u svoje vrime .uziman u obzir vremenski odmak



ne možda, nego sigurno.

ali ja te skroz razumijem. koliko god ti filmovi iz tog "klasičnog" hollywoodskog studijskog razdoblja bili popularni u svoje vrijeme, upravo je fora u tome - svaki je bio napravljen s obzirom na svoje mogućnosti u to vrijeme, tako da ih je iz današnje perspektive jako teško ocijeniti.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 27/12/2012 : 19:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Pa kad kazes da nesto ne bi gledao ponovo obicno to znaci da ti prica nije bila nesto spektakularno i da gluma nije toliko dobra da izvuce malo losiju pricu. Tako da su komentari skroz ok.

Ajmo dalje, super tema. Mene bas zanima sto ljudi misle o tim nekim klasicima.



ok, gluma i priča vjerojatno nisu...ali zakaj ti se npr. ne bi svidla fotografija ili muzika u nekom filmu koji ti nije dobar?

Da se bar netko potrudi odgovoriti na temu kak treba...

ps. lwood
i društvo u RH je generalno sranje, ali ipak ima dosta segmenta koji su i više nego ok

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/12/2012 : 19:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Mord

Pa kad kazes da nesto ne bi gledao ponovo obicno to znaci da ti prica nije bila nesto spektakularno i da gluma nije toliko dobra da izvuce malo losiju pricu. Tako da su komentari skroz ok.

Ajmo dalje, super tema. Mene bas zanima sto ljudi misle o tim nekim klasicima.



ok, gluma i priča vjerojatno nisu...ali zakaj ti se npr. ne bi svidla fotografija ili muzika u nekom filmu koji ti nije dobar?

Da se bar netko potrudi odgovoriti na temu kak treba...

ps. lwood
i društvo u RH je generalno sranje, ali ipak ima dosta segmenta koji su i više nego ok



jel? nisan primjetia

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 20:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Meni je to kao Čarobnjak iz Oza: gledao sam jednom, bilo mi je okej, pogotovo za svoje vrijeme, ali nikad nisam shvatio globalnu onaniju oko bilo kojeg od ta dva filma i nisam ih nikad poželio pogledati ponovo.

(mcn)



Eto, to je otprilike i moje mišljenje, s tim da mi je Čarobnjak iz Oza ostao u boljem sjećanju
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 27/12/2012 : 21:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
Za početak legendarna Casa!

priča-ljubavna s elemtima općih ljudskih karakteristika u teškim vremenima. Vrlo zanimljivo ispirčana zahvaljujući dobrom scenariju i humirističnim dijalozima!
gluma- spontana i upečatljiva!
scenografija- solidna, pogorovo kaj ovdje nije riječ o filmu za kojeg se očekival neki posebni uspjeh pa nije ni priprema bila posebna. Ovo je samo jedan od pedeset filmova koje je `wood u to vreme snimal.
kinematografija (vizualizacija)- nenadmašna, kak vele u dokumentarcu "slikanje sjanama". Majstorstvo M. Kersetza (Curtiza)!
glazba (zvukovi i sl.)- Steinerov klasicni posel, zvukovi stopljeni sa slikom a glavna tema se čuje taman svaki put kad je to potrebno. Vrlo dobro!

opći dojam- Vrhunski klasik kojem su se zvezde i kreativnost odlično poklopile...


Casablanca? Ukratko: remek-djelo.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 27/12/2012 : 21:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

da se malo poigramo jezikom ulice i probame ocijenit i one filmske elemente koje manje ocjenjujemo, mi laici. S obzirom da je film umjetnost koja spaja nekoliko drugih, idemo videti kak su se te druge umjetnosti izrazile u pojednim naslovima. Za početak legendarna Casa!

priča-ljubavna s elemtima općih ljudskih karakteristika u teškim vremenima. Vrlo zanimljivo ispirčana zahvaljujući dobrom scenariju i humirističnim dijalozima!
gluma- spontana i upečatljiva!
scenografija- solidna, pogorovo kaj ovdje nije riječ o filmu za kojeg se očekival neki posebni uspjeh pa nije ni priprema bila posebna. Ovo je samo jedan od pedeset filmova koje je `wood u to vreme snimal.
kinematografija (vizualizacija)- nenadmašna, kak vele u dokumentarcu "slikanje sjanama". Majstorstvo M. Kersetza (Curtiza)!
glazba (zvukovi i sl.)- Steinerov klasicni posel, zvukovi stopljeni sa slikom a glavna tema se čuje taman svaki put kad je to potrebno. Vrlo dobro!

opći dojam- Vrhunski klasik kojem su se zvezde i kreativnost odlično poklopile...



priča: manje me impresionirala sama priča koliko pojedini dijalozi u njoj

gluma: ovo je povezano s prethodnom stavkom, iz mnogih današnjih usta rečenice koje mnogi znaju napamet zvučale bi užasno i forsirano...B&I su to izveli perfektno

scenografija: za studijski holivudski film iz četrdesetih, sasvim prosječna

kinematografija: briljantna -> napravit od spomenute scenografije neke scene bilo je pravo umijeće

muzika: uglavnom nisam obraćao pozornost, jedino mi se bljuvalo (a bljuje mi se i danas) na onu Marseljezu u birtiji....

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 27/12/2012 : 21:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Da se bar netko potrudi odgovoriti na temu kak treba...

Ne mere: ovo je internet.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/12/2012 : 23:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

bah,to nema smisla.ka šta napisah,možda je taj film bia zakon u svoje vrime .uziman u obzir vremenski odmak



taj film je klasik i zacudio bi se koliko je njegova prica suvremena..
kad ga gledas iz prave perspektive.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 23:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

taj film je klasik i zacudio bi se koliko je njegova prica suvremena..
kad ga gledas iz prave perspektive.



suvremena?

u tadašnje vrijeme (40-e godine 20. st.) svakako.

danas? ne.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/12/2012 : 23:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dosada

...kao i obično je potpuno promašeno.


a ova tema je potpuno nepotrebna, kao i obično.

quote:
znači ne i za kraj, imena filmova bi se trebala izmjenjivat. Ali kak vidim da ste u stanju same gluposti pisati a ne se držati teme i bit konstruktivni, onda je vjerojatno početak ujedno i kraj!

p.s. vidiš DI da stalno dolazimo do rezoniranja napisanog i zate sam ti spominjal faks. Ovak rezonirat stvari......



kak smo mi svi glupani, a ti jedini pametan (kao i uvijek)...zamisli ti to!



momci, ne znam nista o vama iz profila na koji nisam zavirivala ..mozda poslije hocu ..ali, smatram da ste ovdje jednostavno - premladi. Nije niti to grijeh ..ali, pustite ...

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/12/2012 : 23:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Just_Charlie

taj film je klasik i zacudio bi se koliko je njegova prica suvremena..
kad ga gledas iz prave perspektive.



suvremena?

u tadašnje vrijeme (40-e godine 20. st.) svakako.

danas? ne.



bejbe, ta prica ti se vrti svakodnevno, ali je ti ne bi prepoznao ni da ti je u strip pretvore

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 23:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

bejbe, ta prica ti se vrti svakodnevno, ali je ti ne bi prepoznao ni da ti je u strip pretvore



a po čemu znaš da je tako kako ti kažeš? bejbe?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/12/2012 : 23:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Odlična tema. Imali smo nešto slično u topicu "oceni film", ali zašto da ne. Kasnije i ocene iz studija u Alpima. :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/12/2012 : 23:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Just_Charlie

bejbe, ta prica ti se vrti svakodnevno, ali je ti ne bi prepoznao ni da ti je u strip pretvore



a po čemu znaš da je tako kako ti kažeš? bejbe?




zelim ti laku noc, poslije cu doci procitati sve postove i vidjeti imam li jos nesto na toj temi reci.
Sad sam upala na preskokce, i heh ..treba mi mir ..


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 27/12/2012 : 23:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

zelim ti laku noc, poslije cu doci procitati sve postove i vidjeti imam li jos nesto na toj temi reci.



lijepo spavaj...



što se mene tiče, ne, hvala, ne spava mi se.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 28/12/2012 00:08:51
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000