forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2012 : 15:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going
Kasper, procitao sam epizodu u 17 OP veselog Cetvrtka i iako se govori da je ovo povratak Vampira ja to uopste ne vidim, ova epizoda se bavi Ilenijom Vargom i Korasijem, ne BAronom Rakosijem koji se pojavljuje sam o kao guest star a ne kao glavni neprijatelj.



Ja sam ovo citao kad je izaslo u SD, i nesto kasnije sam je provrsno procitao. Hm, zar Ilenija nije tu zbog Rakosija, Korasi je tu zbog Rakosia, baba je tu zbog Rakosija, celi strip se uliva u Rakosija. U trecem nastavku taj isti Rakosi dominira. Sama zavrnica jeste losa, al je daleko gora na primer u susednom broju 400.



Dominira ali u spominjanju. On se spominje i spominje a u samom stripu skoro nista i da ne radi.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2012 : 15:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Dominira ali u spominjanju. On se spominje i spominje a u samom stripu skoro nista i da ne radi.



Dobro, prvo se stvara mistika oko istoga, a onda u trecem nastavku isti razvaljuje. Sad, oces mi reci da se on skorr ne pojavljuje u trecem delu?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 16:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going



Ali ja mislim da je prvu i najvecu gresku napravio sam Boseli.

Zapravo je sveo trece Baron Rakosijevo pojavljivanje na stvaranje Ilenije.



A da ti prvo procitas tog treceg Vampira? Toliko pises o istome a imam utisak da epizodu nisi procitao.



Kasper, procitao sam epizodu u 17 OP veselog Cetvrtka i iako se govori da je ovo povratak Vampira ja to uopste ne vidim, ova epizoda se bavi Ilenijom Vargom i Korasijem, ne BAronom Rakosijem koji se pojavljuje sam o kao guest star a ne kao glavni neprijatelj.




Netačno...Rakosi je Princu noći glavni od prve do poslednje table.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2012 : 16:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pojavljuje se ali ni na tih 100 strana nije ostavio neki preveliki utisak na mene.

Scenario i prica su odlicni ali meni lik Barona Rakosija nije dobar, kao da je dosao drugi vampir i predstavlja se kao on.
Ni kad govori ni kad se bije uopste mi ne probudjuje one emocije da kazem jaoj sto su super napravili lika, taj osecaj sam samo imao u prva 2 pojavljivanja
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/12/2012 : 16:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Evo kako vidim na recenziji, povratak vikinga ima dosta solidne ocjene, na temelju 43 komentara prosječna ocjena je 73%. Sasvim pristojno.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-550-552-posljednji-viking/897/




Moraš pogledati ocjene objektivnih Ace i Inferna... : )

Šalu na stranu, priča je loša sama po sebi, i ako još na to dodaš, da je to pretposljedna Nollitina priča na serijalu i vidiš koliko je on to sve neozbiljno i glupavo shvatio, sveukupni dojam je gorčina. Ali to je sad već problem i posljedica toga što ovdje svi previše debatiramo i previše znamo. Puno puta je to dobro jer "spasi" poneku epizodu, ali za "Posljednjeg vikinga" to nije dobro završilo... to vrijedi barem za mene, Acu i Inferna.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/12/2012 : 16:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by solar

Meni je taj Nolitta/Segna Viking odličan, možda jer sam ga čitao u djetinjstvu, ali Segna mi je uvijek bio ok, tek sam na ovom forumu shvatio da ga ljudi ne vole.



Isto i ja, nikad mi nije bio los Segna!
Sto se tice price jeste na neke momente naivna ali sve u svemu opdlican povratak Guturma



http://www.optika-saric.hr/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/12/2012 : 16:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Pojavljuje se ali ni na tih 100 strana nije ostavio neki preveliki utisak na mene.

Scenario i prica su odlicni ali meni lik Barona Rakosija nije dobar, kao da je dosao drugi vampir i predstavlja se kao on.



Cek, jos mi je ziva scena gde pokusavaju da ga ubiju, ili onda gde Vampir na pocetku razvali onu druzinu. Nateraces me da ponovo procitam strip.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2012 : 16:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going



Ali ja mislim da je prvu i najvecu gresku napravio sam Boseli.

Zapravo je sveo trece Baron Rakosijevo pojavljivanje na stvaranje Ilenije.



A da ti prvo procitas tog treceg Vampira? Toliko pises o istome a imam utisak da epizodu nisi procitao.



Kasper, procitao sam epizodu u 17 OP veselog Cetvrtka i iako se govori da je ovo povratak Vampira ja to uopste ne vidim, ova epizoda se bavi Ilenijom Vargom i Korasijem, ne BAronom Rakosijem koji se pojavljuje sam o kao guest star a ne kao glavni neprijatelj.




Netačno...Rakosi je Princu noći glavni od prve do poslednje table.

Ma tetri priče su na naslovnici umjesto "ZAGOR" trebale imati "BARUN RAKOSI"
I dajte ljudi nema me 2h i već ste nabili 100 postova malo lakše plizzz.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/12/2012 : 16:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Mogu misliti pakla kad se ja vratim u 23h
pa-pa momcovi

vraćam se sa novom temom, ako me rakijorakojatevolimjako bude malo poštedela

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 27/12/2012 16:55:11
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 27/12/2012 : 16:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote

He, i ti si se vratio nakon nekog vremena,ček 23 sata je, vrijeme za molitvu pred Ferri/Verni oltarom. Ajd briši!

Najdraži su mi ovi koji ništa osim Zagora u životu nisu pročitali, a tu određuju šta je dobro, a šta nije ko da su bogovi!
[/quote]

Ja sam tu stalno.
To što nemam potrebe stalno komentirati ne znaći da nisam tu.
I nije u redu da se praviš važan ako si osim Zagora pročitao i Bleka,Marka te Taličnog Toma.

Ja priznam,nisam tog kalibra.
Do sada sam samo čitao Carla Sagana,Tolkiena,Arthura Clarka,Maya,Dickensa,Burrougsa,Zagorku,Štanjera,Stephen Kinga,masu povijesnih i znanstvenih knjiga raznih bezveznih autora i pisaca koji nisu dostojni da ih se uopće spomene vašoj veličini.
Sasvim mi je jasno da vi u svojoj načitanosti sa nebeskih visina uopće niste i ne želite ni ćuti za takve bezveznjake.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 27/12/2012 : 17:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by solar

Evo kako vidim na recenziji, povratak vikinga ima dosta solidne ocjene, na temelju 43 komentara prosječna ocjena je 73%. Sasvim pristojno.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-550-552-posljednji-viking/897/




Moraš pogledati ocjene objektivnih Ace i Inferna... : )

Šalu na stranu, priča je loša sama po sebi, i ako još na to dodaš, da je to pretposljedna Nollitina priča na serijalu i vidiš koliko je on to sve neozbiljno i glupavo shvatio, sveukupni dojam je gorčina. Ali to je sad već problem i posljedica toga što ovdje svi previše debatiramo i previše znamo. Puno puta je to dobro jer "spasi" poneku epizodu, ali za "Posljednjeg vikinga" to nije dobro završilo... to vrijedi barem za mene, Acu i Inferna.




Super, ja bih da vam se pridruzim. Isto tako mislim. Sve izvikano. Ono sto stvarno gotivim iz Nollitinog perioda, i stvarno mislim sve najbolje su Sloboda ili smrt, Bratic Simon, Kapetan Zmija, Zimska Zmija, Supermajk, Zarobljenici crvene vjestice, Bili boj iza resetaka, a u legendu su usli i Akronjani i Americka odiseja, iako te price ne zasluzuju toliku pompu, gledajuci cijeli Zagor opus.
A ti Stinky, probaj opet procitati sve Nolitine price, pa da se prodiskutuje, sjecanja od prije 30 godina nisu bas relevantna.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/12/2012 : 17:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian


He, i ti si se vratio nakon nekog vremena,ček 23 sata je, vrijeme za molitvu pred Ferri/Verni oltarom. Ajd briši!

Najdraži su mi ovi koji ništa osim Zagora u životu nisu pročitali, a tu određuju šta je dobro, a šta nije ko da su bogovi!



Ja sam tu stalno.
To što nemam potrebe stalno komentirati ne znaći da nisam tu.
I nije u redu da se praviš važan ako si osim Zagora pročitao i Bleka,Marka te Taličnog Toma.

Ja priznam,nisam tog kalibra.
Do sada sam samo čitao Carla Sagana,Tolkiena,Arthura Clarka,Maya,Dickensa,Burrougsa,Zagorku,Štanjera,Stephen Kinga,masu povijesnih i znanstvenih knjiga raznih bezveznih autora i pisaca koji nisu dostojni da ih se uopće spomene vašoj veličini.
Sasvim mi je jasno da vi u svojoj načitanosti sa nebeskih visina uopće niste i ne želite ni ćuti za takve bezveznjake.
[/quote]
Šta misliš da ja ne čitam knjige?
Ovdje se govori o stripovima što je znatno drugačiji medij od knjige, svaka čast, dobro si načitan s knjigama i možš suditi što je dobra a što loša knjiga, mada se nikad ne smiješ ponašati kao bog koji odlučuje što je dobro a što loše.
I da u stripovskom okruženju imam daleko veći raspon načitanosti od EssEGEssEa i Taličnog Toma, bez obzira što je Lucky Luke jako dobar strip.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2012 : 18:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton
I da u stripovskom okruženju imam daleko veći raspon načitanosti od EssEGEssEa i Taličnog Toma, bez obzira što je Lucky Luke jako dobar strip.

Dajse odluči je li Tom ili Luke?
Po meni strip je jedan od najtežih medija za prijenos priče. U knjizi sisam možeš stvoriti likove pa ako hoćeš Gandalfmože izgledati k'o tvoja punica dok u filmu imaš pokret tak i da to ne predstavlja problem. Striptreba imati spoj oba ova medija.
A sad ja sampročitao par Alan Fordova i nisu mi legli pa neću se valjda silovat s tim ak mi je bolji.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Zeljko Ferri
Senior Member



Serbia
1304 Posts

Member since 15/12/2004

Posted - 27/12/2012 : 20:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zeljko Ferri a Yahoo! Message  Send Zeljko Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Meni je taj Nolitta/Segna Viking odličan, možda jer sam ga čitao u djetinjstvu, ali Segna mi je uvijek bio ok, tek sam na ovom forumu shvatio da ga ljudi ne vole.



Takodje! Ne znam zasto ljudi ne vole Segnu...meni je uvek bio odlican na Zagoru, pa i danas kao odraslom coveku jako mi se svidja njegov rad na Zagoru. Uvek cu se secati pocetnih scena ZS "Utvara u noci", kisa pada, Zagor i Ciko u kolibi, atmosfera apsolutno fantasticna docarana...od tada sam zavoleo Segnu.



Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/12/2012 : 20:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
elderane,
nisi skroz razumio. za vikinga sam odmah rekao da je irelevantno, jer sam čitao prije sto godina. no, kandraxa sam čitao svježe, tamo na ljeto ili proljeće. kao i nekoliko nolittinih priča iz tog razdoblja. to je dovoljno reprezentativno da stvorim sud. i uvidim da je nolitta daleko ispred svih, i da to "razvikano zlatno razdoblje" zapravo zaslužuje novo iliti re-vrednovanje. ne puko inžovsko veličanje i memoarski nostalgični zapisi, nego se tu može postavljati značenje svježim pristupom (a da to nije učitavanje, već iz samog teksta prosijava, takorekuć, latentno se nalazi unutra). za jedan takav masterpis, Tigra, pokušao sam uputiti zašto je to genijalna epizoda i kako je Nolitta tu razmišljao.
kandraxa (prvog) nisam analizirao opširnije. no varaš se umislivši da njega spominjem tek tako, iz rukava. ne, mogu ukazati da onaj uvod, za koji netko ovdje reče da je bezveze ili suvišan (a i tvoj komentar je u tom stilu, "naivno i dosadno") u ingenioznoj je suglasnosti sa suštinom priče. jedno od boljih vođenja radnje, majstorstvo pričanja (u odnosu na razinu sadržaja kao što je Zagor, ne u odnosu na karamazove). ukratko, kažem, zagor u najboljem izdanju, kakav se teško doseže. pogotovo u brzim vremenima novog zagora, sa nabrijanijim bosellijem i racionalizirajućim burattinijem. to je samo na prvi pogled kompleksnije, ali to je instant-kompleksnost, hinjena, mimikrija "ozbiljnog" zagora (koji tobože nije naivan).

da se vratim na posljednjeg vikinga. čak me zaintrigirala ova situacija, gdje neki tako kategorički tvrde da je to smeće. recimo nagor. hm, moram priznati da ne vjerujem na riječ. moguće da je slabašno, ali da je tako loše, pa to tek treba utvrditi. za sada nitko nije dao dovoljan razlog, tj. nije napisao u čemu se sastoji greška. nagore, kaži što, gdje, kako i to onda već ima veću težinu, tj. to su dovoljni razlozi (koji se onda mogu osporiti ili prihvatiti). trenutačno radim na caponeu, a nakon toga bismo mogli posljednjeg vikinga staviti na dnevni red sjekire.
da se pogrešno ne shvati, ostali i ti, nagore: na sjekiri je dobrodošlo svako viđenje, iz kojeg god kuta, a minimum zahtjeva je da se daju razlozi. znači, da se stavi komentar koji sadržava više od standardnog forumaškog brbljanja. jednostavno, da se iznese stav i pokuša razložiti. čak je to poželjno (suprotni stavovi, oponiranje, osporavanje), jer se iz suprotstavljanja dolazi do - boljih istina.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2012 : 21:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Prvi Viking je za zelenu ocjenu (>80%) jer ima šarmatni uvod s pismom, tada dolazi do veselice u luci i odlazak u nepoznato gdjeimamo uništeni brodovi pitana bez odgovora se roje i s pomoću domorodaca dolaze do potrebnih saznanja. Nadalje imamo borbu, fakira i na kraju mi je konačni obračun ostao u sjećanju jer se pokazuje smisao časti i viteštva.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/12/2012 : 21:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a što kažeš na drugog (kontroverznog!) vikinga?
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2012 : 21:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pa dao sam mu 100%!
Znam da sam možda pretjerao, ali sada prvo se trebamo zapitati: "Na koji naččin bi vratili Vikinge?"
Nikako, u ono doba još nije bilo odiseja kao danas takoda se trebalo ubaciti još neko pleme u Americi. U drugom se kombinira razne flmove jer imamo problem mutacija, izgubljenog svijeta koji nije u Darkwoodu (Hvala ti Bože!) i jedna lagana akcija u kojoj setreba uživati na moru, zimovanju ili gdje god si na godišnjem. Vidim da sam mu ocjenu dao baš pred kraj godine kad sam više-manje sve ocjene riješio pa sam mogao uživati u Zagoru.
EDIT: Senga mi je vrlo dobar crtač jer osim onih velikih očiju likova nemamnikakvih drugih zamjerki, a i često bih i na te oči zaboravio.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 27/12/2012 21:39:38
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2012 : 23:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

a što kažeš na drugog (kontroverznog!) vikinga?

A što kažeš na trećeg Vikinga?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 27/12/2012 23:15:04
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/12/2012 : 23:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Najbolji viking je Posljednja Thula, ali prvi je možda najbolja Nolitta Ferri priča

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2012 : 23:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pogotovo scena kada se Islanđani i Vikinzi sukobe guverner ih rastavlja uz poklik: "Stanite u ime kralja, mislim na kralja danske kojeg predstavljam."

EDIT: Vidim i da su nam ocjene iste.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 27/12/2012 23:24:00
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/12/2012 : 23:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
da, pusti one čudake koji daju ispod 70 posto

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/12/2012 : 23:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi uvesti diktaturu Zagorterijata. "The Boss" bi bio glavni vođa, King šef tajne policije, PP šef kulture i sličnih manifestacija, Dee bi bio za cenzuru, tinton za vojsku, Bat bi pisao manifest, ace bi bio misionsar, a bjelolasica za ispiranje mozga...itd.
Još uvedemo tri društvene kastve:
1) Zagorovci - pratitelji istinskog stripa (vladajući sloj)
2) SBE-novci - oni koji još nisu u potpunosti spoznali Zagora, ali su mu bilzu (službenici)
3) neizrecivi - ostali kojima ni ime ne spominjemo (radna snaga)

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 28/12/2012 00:00:16
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/12/2012 : 00:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky



da se vratim na posljednjeg vikinga. čak me zaintrigirala ova situacija, gdje neki tako kategorički tvrde da je to smeće. recimo nagor. hm, moram priznati da ne vjerujem na riječ. moguće da je slabašno, ali da je tako loše, pa to tek treba utvrditi. za sada nitko nije dao dovoljan razlog, tj. nije napisao u čemu se sastoji greška. nagore, kaži što, gdje, kako i to onda već ima veću težinu, tj. to su dovoljni razlozi (koji se onda mogu osporiti ili prihvatiti). trenutačno radim na caponeu, a nakon toga bismo mogli posljednjeg vikinga staviti na dnevni red sjekire.
da se pogrešno ne shvati, ostali i ti, nagore: na sjekiri je dobrodošlo svako viđenje, iz kojeg god kuta, a minimum zahtjeva je da se daju razlozi. znači, da se stavi komentar koji sadržava više od standardnog forumaškog brbljanja. jednostavno, da se iznese stav i pokuša razložiti. čak je to poželjno (suprotni stavovi, oponiranje, osporavanje), jer se iz suprotstavljanja dolazi do - boljih istina.



Moraš ovu epizodu ponovno pročitat i pokušaj bit objektivan i vidjet ćeš, da ju je jako teško "spasit".

Što se tiče mojih razloga... izraz smeće ne bih nikad upotrijebio pri opisu bilo koje epizode meni najdražeg junaka (trash je drugo)... Kod Zagora sam uvijek razlikovao simpatičnu naivu u službi priče i gega (going going i slično) i naivu, koja naprosto vrijeđa inteligenciju. Paradoksalno, ove zadnje, općenito, nema puno kod Zagora, ali je zato ima u izobilju kod ovog Posljedneg Vikinga. Uz ovo što su napisali Aco i Inferno ispod recenzije, evo, dodat ću još ovo ispod:

Guthrum je spomenuo, da im je trebalo 5 mjeseci za gradnju brodova, kojima su naposljetku preplovili neko jezero u srcu savezne države Tennessee, istog jezera, kojeg su nakon završetka pustolovine (čitaj: ubili zombi amebu i 50 stranica trčali do spasa) obišli u par dana. Taj obilazak, odnosno povratak je navodno bio vrlo naporan i prikazan kao da su upravo deset dana hodali po Sahari, a ne uz obalu sjevernoameričkog jezera. Ta šetnja uz Plitvička jezera je bila toliko teška za našeg junaka, koji naravno, nije naviknut na hodanje po otvorenom, da je morao čak provesti jedan tjedan u krevetu gradskog liječnika. Čiko se je, normalno, puno prije oporavio, i u tom vremenu ispunio svoj san, koji sanja već 180 brojeva, i otvorio restoran.

Normalno, kad takav loš scenarij, daš u ruke crtaču poput Segne, koji perspektivu ne zna odslovkat a kamoli nacrat, rezultat je kandidatura za najlošiju epizodu Zagora ikad.

Takve neboluze ne bi držale vodu ni kod 180. broja Alana Forda, a kamoli kod Zagora. Ne treba biti sve ozbiljno i realno , al ne treba ni bit toliko neozbiljno i glupo. Još jednom... ako je Nollita tako zamišljao buduće epizode, stvarno mi je drago, da je otišao...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/12/2012 : 01:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nova tema









Gospodar poljuljanog trona i povređenog ponosa





Iron-Man, Supermike, Devil Mask, Obojeni Čovek, Entak, Black Axe...Momci koji su do ekstremnih mera naglasili jednu posebnu Zagorovu crtu, ona koja se deblja pri ugrožavanju ega ili pomračivanje svesti jednog Gospodara o samom sebi. Dani koje Gospodar Darkwooda "nikad neću zaboraviti, pa makar živeo hiljadu godina". Da li su Nolitta, Sclavi, Pelò,Capone, Mignacco i ostali tvorci hteli čitaocu da priušte samo sukob divova (kao što je Nolitta npr. jednom izjavio da je Zagor protiv Supermajka inspirisan stripom Superman vs Spiderman) ili su hteli da naglase jedan aspekt Zagorovog psihološkog profila? Kakogod, većina ovih pisaca je u svojim pričama zahtevaju na unikatnoj reakciji naslovnog junaka. Kako se on ponaša u trenucima ljuljanja trona? Kakvi su vaši utisci oko njegovog ponašanja? Koje scene su vam bile upečatljive? Šta sve u ovim susretima možemo da vidimo? Čime to navedeni suparnici pariraju psihički, fizički ili intelektualno jednom Duhu sa Sekirom? Koliko je zaista stabilan Zagorov status Gospodara Darkwooda kod indijanaca, ako njihova lojalnost uvek prelazi na zakon jačega, i pored svih zasluga u prošlosti? Do čega je Zagoru više u ovim slučajevima stalo: do mira u Darkwoodu ili do ličnog integriteta?

Dakle, da pojasnim, ovde se ne radi samo o omiljenom od spomenutih negativaca nego tražim od vas da uđete malo dublje, da filozofirate i analizirate. Ko tome nije sklon, neka makar pokuša...nećemo ga gađati ničim. Stalo mi je do toga da diskusije ovde dođu do određenog nivoa, potrudite se malo. Ako treba malo i prelistajte epizode.






DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 28/12/2012 14:08:23
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.68 seconds. Snitz Forums 2000