forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/12/2012 : 09:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Takoder su ti trenutci slabosti iskoristeni da bi se Zagor prikazao ljudskiji, kao i zato da bi se kroz te teskoce/poraze istakle Zagorove druge, mnogo vaznije osobine od njegovih vrhunskih fizickih sposobnosti: njegova neumoljivost, hrabrost, plemenitost, mudrost i milost.

To je pogotovo ocito u prvom susretu sa Supermikeom (za kojeg sam evo prije gotovo 10 godina napisao i recenziju.) Inace ta prica sa Supermikeom meni doslovno vrijedi vise od 50 drugih Zagorovih prica i vracam joj se barem jednom godisnje. Da bi se shvatilo tko je Zagor kao karakter, dovoljno je uzeti tu epizodu i Zimsku Zmiju.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2012 : 14:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
uhh Majk je tek priča...
prvo ću da je po ne znam koji put uzeti u ruke, pa komentarisati kako dolikuje

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/12/2012 : 18:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ekskurs s teme, ali vrijedi popričati i o caponeu

"Kada bacimo kraći pogled na ove naslove, prvo što nam se javlja kao Caponeova karakteristika je sklonost ka fantastici; od 11 navedenih priča samo 3 nemaju fantastične elemente: Lov na vuka, Marinci, Orlovi sa sjevera."

"... sve ovo čini Caponeov portret učestalo se provlačeći njegovim Zagorima. No, ima jedan element, jedna sastavnica još bitnija u ocrtavanju portreta i prava konstanta u epizodama dotičnog gospodina – ..."

"Međutim, ima kvaka. Od svih 10 bespovratno zli su samo Haggoth+Stephan (Mračna slutnja)..."

"Raspadanje na dva pola, na dobro i zlo, privodi nas kraju razmatranja. Ako likovi sadrže implicite dvije pozicije, brojne epizode sadrže ..."

sve to i više na jednoj i neponovljivoj - sjekiri! podržati ili osporiti tezu? na sjekiru!
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=6603.msg239123#msg239123
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/12/2012 : 19:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Dobar post, stinky...Sada možeš da se latiš malo ovoga ovde.

Da da znam da imaš još nekih obaveza ali uvek možeš da se latiš jednog od spomenutih villaina, i tako jedan po jedan ili da kvotaš nekog od nas i kontriraš nam

ajmo ljudi diskusija, diskusija...Padam u depresiju, napisah post od dva metra a niko da mi kontrira

a i King nam nešto penzionisan od monitora nekih 7 dana, manje-više.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/12/2012 : 21:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ajd probat ću ti oboriti Iron-Mana čisto da ne budeš očajan. ne znam kad, prije vikinga, poslije, nestrpljivi mi psi u trgovištu i još štošta... nemoj toliko žuriti s temama ili pak ima rješenje: jednostavno se onaj tko ima nešto za reći, vrati na staru temu. kažem Iron-Man kada si njega napisao, a bome sam ga i čitao "bio je siječanj ili januar. ne sjećam se."
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 29/12/2012 : 22:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Patak, slazem se da je Iron Man prvi negativac koji je ostavio vjecan trag i bolno sjecanje Zagoru tj njegovu sramotu koju je dozivio pred ocima svih poglavica ali opet napominjem da je to vise fizicki nego psihicki. Psihicki trag je sto se uvjerio, kako si i napisao, da je postao svjestan koliko je, a ne kako je, Darkwood potencijalno bure baruta koje jedva ceka da eksplodira. Eh sad, ne bih se slozio da je Zagor kod svih indijanaca strahopostovanje. U svakom sistemu, bio on dobar ili los, ti imas osoba koji ce biti zadovoljni i oni koji ce biti nezadovoljni, tako je i u Darkwoodu. Tonka uvijek ima postovanje prema Zagoru, ok on mu jest krvni brat pa njega mozemo malo i eliminirati, ali imaju i poneke i ostale poglavice. Upravo te poglavice koje su imale postovanje prema Zagoru imali su strahopostovanje prema Iron Manu tj prisilom poglavice Cayuga. Moramo biti svjesni da kod indijanaca vise preovladava snaga i dokazivanje nego etika, moral i slicni zakonima prema kojima Zagor tezi. U takom sistemu i zakonima normalno je da ima dosta mladih boraca i usijanih glava koji imaju strahopostovanje tj fakticki su ljubomorni i zeljni tog Zagorovog mjesta

Upravo je jedan Iron Man i njemu slicni potreban Zagoru da jos vise ucvrsti svoj prijestol gospodara Darkwooda, a isto tako i indijancima je potreban kako bi se uvjerili da je Zagor bogom dan i da je njegov nacin vladavine ispravan put. Opet napominjem- indijanci koji su naviknuti da budu ovisni o autoritetnom vodji tj tiranijom, jednim dijelom je i Zagor za to zasluzan, oslanjaju se na snagu i dokazivanje pa ako Zagor izgine logicno je da moraju potraziti novog vodju koji ce ih predvoditi bez obzira koliko oni njemu bili vjerni. Po meni Iron Man opet spada u one negativce koji Zagora nisu dotukli u mozak jer se radi o kriminalcu zeljan materijalnog dobra gdje je Zagor toga bio i svjestan.
Zagor je pretpostavio da je Iron Man varalica i da mu nije stalo da drzi ravnotezu u Darkwoodu pa mu taj poraz i nije toliko tesko pao jer je znao da je jaci i sposobniji od njega. Reakcija indijanaca mu je tesko pala ali moramo znati, a samim tim i Zagor, da on nikad nije vladao svim plemenima- sjetimo se Kanoxena.
A na kraju krajeva da je Darkwood bure baruta to je neminovno. Toga treba biti svjestan i Zagor s obzirom da uspostavlja svoj autoritet toliko i da to ne radi dzaba.

Super Majk, za raliku od Iron Mana, ima strahovite prednosti. Od Zagora je jaci fizicki a isto tako i intelektualno. Ne sluzi se trikovima, smicalicama i fazonima vec snagom i mozgom. I svega toga je Zagor svjestan. Znaci ima ispred sebe osobu kojem nije vazno zlato i sl. vec da ga smijeni sa trona. Zagor je tu u vecoj krizi nego kod Iron Mana. Svjestan je velicine Majka tj da bi mogao biti smijenjen na posten nacin za razliku od prethodnih negativaca i sebi daje za pravo da je njegov put ispravan put i da niko drugi ne bi mogao da vlada bolje od njega.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/12/2012 : 07:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Odlicna, argumentirana analiza, aved! (Zato Supermajk epizoda i uziva takav legendaran status u ex-Yu. Samo mi koji smo odrasli u 80ima (ili 70ima) znamo kako je tesko bilo doci do tih brojeva.)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/12/2012 : 10:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Odlicna, argumentirana analiza, aved! (Zato Supermajk epizoda i uziva takav legendaran status u ex-Yu. Samo mi koji smo odrasli u 80ima (ili 70ima) znamo kako je tesko bilo doci do tih brojeva.)



U pravu si, Supermajka sam prvi put čitao u Ludens extra ediciji...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 30/12/2012 : 12:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
ajmo ljudi diskusija, diskusija...Padam u depresiju, napisah post od dva metra a niko da mi kontrira

Ajde posto si suradnik dat ćemo ti dvijestotine doktorata zagorologije samo nemoj tolke postove pisati.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 13:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by PijaniPatak
ajmo ljudi diskusija, diskusija...Padam u depresiju, napisah post od dva metra a niko da mi kontrira

Ajde posto si suradnik dat ćemo ti dvijestotine doktorata zagorologije samo nemoj tolke postove pisati.


baš
Svaka čast onima koji su pročitali post, ali stvarno, ja to jednostavno ne mogu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11747 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/12/2012 : 13:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja procito odlican je post, nemam sta da dodam

Samo ti pisi Patak!!!

Edited by - going going on 30/12/2012 13:08:13
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 30/12/2012 : 13:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Patak, pusti temohulnike, samo ti pisi.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/12/2012 : 13:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da Patak... samo dalje... očekujemo tvoju analizu Supermajka... : )
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/12/2012 : 13:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
evo, ipak sam pročitao i nije mi žao stvarno odličan post, čekamo Supermikea, pa ostale i kad se nakupi materijala čekamo jedan lijep tekst da osvane na naslovnici

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 30/12/2012 : 19:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To mi je i plan, ova tema je dobra za clanak...naravno, tekst ne bi smeo da bude u onom obliku, vapi za brojnim korekcijama.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/12/2012 : 16:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Nollita me je skroz razočarao ovdje i ne želim mu oprostiti



pročitao sam Posljednjeg Vikinga. preoštar si.
jest da nije masterpis, ali nije totalni krš. solidno je to. epizodu u kojoj imaš vatrenu pticu koja izlazi iz kratera i napada ljude i u kojoj se Zagor bori protiv amebe, ne želiš oprostiti Nolitti??!! pa već ovi momenti su urnebesni.
drugi Viking mi je bolji od drugog Mutanta, recimo.

postavka priče je dobra i čak je Nolitta dobro vodi (nedostatak: malo prebrzo, događaji se nižu malčice prebrzo) do kulminacije u utvrdi. nakon toga sve više pada. taj pad ima suvišak stranica, Nolitta je očito rastegnuo da ispuni kvotu. čak mi ni Segna nije toliko loš.
ali što fali? prave atmosfere pred kulminaciju. Nolitta je tu stvar sjajno predvidio: sunce zalazi, stigli smo na kraj puta - umjesto sreće i "novog života", mrkla noć. i onda naši junaci otkrivaju - užas! zamislite sada da je to crtao Ferri u stilu Svetog brega i Haggotha. imali bismo mini-masterpis unutar epizode.

stvari koje zamjeraš su logičke zamjerke, ali, po meni, to nema presudnu težinu. takvih grešaka bismo mogli naći podosta valjda po svakoj epizodi. mislim, ovdje Zagor bude u Alabami ili Tennessiju, ali pokazuje pravu stazu putnicima. ako tako gledamo, sam Darkwood je preogromno područje da bi se znao svaki kutak, svaki put itd. a ne Alabama tisuću kilometara dalje. koliko je puta Zagor tu bio? ima fotografsko pamćenje, skenirao je cijeli teritorij i zna puteve koji vode do vog ili onog mjesta?
ali to se ne zamjera. Zagor je po definciji takav strip, on je najbolji tragač, poznavatelj terena, istraživač itd.

završetak s restoranom koji je nekima upao balvanski u oko zapravo ima svoju funkciju. čak i ova, naoko neobavezna, priča odražava Nolittu i njegove poante.
o svemu više kad priredim tekst za sjekiru.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 31/12/2012 : 16:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Posljednji Viking je jako zabavna epizoda sa užasnim crtežom.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 01/01/2013 : 00:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/194/laurentiivczagor.jpg/][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/01/2013 : 20:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Dobro rezonovanje, aved ali iz pogrešnog aspekta

quote:
Originally posted by aved

...Eh sad, ne bih se slozio da je Zagor kod svih indijanaca strahopostovanje. U svakom sistemu, bio on dobar ili los, ti imas osoba koji ce biti zadovoljni i oni koji ce biti nezadovoljni, tako je i u Darkwoodu. Tonka uvijek ima postovanje prema Zagoru, ok on mu jest krvni brat pa njega mozemo malo i eliminirati, ali imaju i poneke i ostale poglavice. Upravo te poglavice koje su imale postovanje prema Zagoru imali su strahopostovanje prema Iron Manu tj prisilom poglavice Cayuga. Moramo biti svjesni da kod indijanaca vise preovladava snaga i dokazivanje nego etika, moral i slicni zakonima prema kojima Zagor tezi. U takom sistemu i zakonima normalno je da ima dosta mladih boraca i usijanih glava koji imaju strahopostovanje tj fakticki su ljubomorni i zeljni tog Zagorovog mjesta


Neophodno je da shvatiš da Zagor nije individua, osoba, božanstvo, već ideja. U ovoj epizodi status ideje je da je još uvek neprihvaćena od Darkwoodskih naroda: niko od njih nema nameru da trpi najezdu belog čoveka. Da li su upravu ili nisu, to je već druga priča. Ali ostaje da su Mohawki (Tonka) jedini koji su ideju mira (Zagora) prihvatili kao soluciju koja je po njima najplodonosnija. A opet, da bi se naglasila usamljenost takvog mišljenja, Tonka prilazi Zagorovoj močvari kriomice, po mraku. I da, još uvek nije Zagorov krvni brat nego samo prvi indijanac koji se ne boji Zagora, već mu je istinski lojalan.

Što se tiče dokazivanja nasuprot moralu i etici kod crvenokožaca, tu ga imaš pravo, ali da bi učvrstio svoju poziciju Zagor mora svako malo da se suoči u dvoboju sa po kojim ratnikom vrele krvi...Iron man je samo uspeo da ga baci u prašinu, trikovima, i zbog toga mi sada pričamo o njemu. No, Zagorova pozicija nije samo hvatanje razbojnika ili buntovnika, gde on obori protivnika, krikne, i svi sretni. Ne. Redovno mora da se ogleda i jedan na jedan...što nije šala. Na prvo padanje, u prvih 50 epizoda, Darkwood postaje poprište rata, jer mnoga plemena jedva čekaju da dođe neki baja i skloni im Duha sa sekirom sa puta.
[/quote]

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/01/2013 : 20:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Kakvu vi filozofiju gradite oko Zagora majko mila...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/01/2013 : 20:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
šta da ti kažem, uživanje je, a ti sedi u ćošak da pa se puši

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/01/2013 : 20:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Kakvu vi filozofiju gradite oko Zagora majko mila...


Još ništa nisi vidio, skokni do darkvudskog foruma na "filozofiju sjekire" pa gledaj!
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
598 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 01/01/2013 : 20:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
nitko ne spominje i Ratnika Pekota...
tamo mu se isto urušio sustav, pretrpio poraz...
meni jedna od top 10 epizoda

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/01/2013 : 20:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vknez

nitko ne spominje i Ratnika Pekota...
tamo mu se isto urušio sustav, pretrpio poraz...
meni jedna od top 10 epizoda


Mogu kopi/pejstat moju kontrarecenziju "Ratnika Pekota", ali čini mi se da je to već dovoljno puta viđeno, a ne da mi se pisati ništa novo.

Edited by - solar on 01/01/2013 20:50:59
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
598 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 01/01/2013 : 20:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by vknez

nitko ne spominje i Ratnika Pekota...
tamo mu se isto urušio sustav, pretrpio poraz...
meni jedna od top 10 epizoda


Mogu kopi/pejstat moju kontrarecenziju "Ratnika Pekota", ali čini mi se da je to već dovoljno puta viđeno, a ne da mi se pisati ništa novo.



nabaci link

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 3.03 seconds. Snitz Forums 2000