forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Mišljenje o....Down by Law!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/01/2013 : 15:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Appaloosa

priča- najbolji dio filma, ne toliko sama priča koliko cinizam kojim je priča prožeta. Odličan prikaz likova s Divljeg Zapada!

scenografija
- solidna, nikaj pretjerano ali djeluje vrlo autentično!

glazba
(zvukovi i sl.)- prihvatljiva i dobra...

opći dojam- jedan vrlo zanimljiv vestern koji zbog svojeg sporog ritma i vrlo ciničnog komentara sigurno ne bu pronašel put do široke publike. Oni kojima cinizam kao crni humor, te polagano građenje radnje nisu strani sigurno mogu uživati u ovom klasiku....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/01/2013 : 15:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Appaloos-u posjedujem i na DVD-u, a pogledao sam ga i u kinu.
Po meni jedan od najboljih filmova ovoga zanra u zadnjih 5 godina.
Cinizam i teznja ka crnom humoru su me i privukli ovom filmu , a glavni likovi su mi odlicno odglumljeni.
Ed Harris i Viggo Mortensen bi se komotno mogli okusati u jos kojem kaubojcu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/01/2013 : 16:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Ed Harris i Viggo Mortensen bi se komotno mogli okusati u jos kojem kaubojcu



http://en.wikipedia.org/wiki/Walker_%28film%29
http://www.imdb.com/title/tt0117476/
http://en.wikipedia.org/wiki/Young_Guns_II
http://en.wikipedia.org/wiki/Hidalgo_%28film%29

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/01/2013 : 17:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by mr murdoc

Ed Harris i Viggo Mortensen bi se komotno mogli okusati u jos kojem kaubojcu



http://en.wikipedia.org/wiki/Walker_%28film%29
http://www.imdb.com/title/tt0117476/
http://en.wikipedia.org/wiki/Young_Guns_II
http://en.wikipedia.org/wiki/Hidalgo_%28film%29

Zajedno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 02/01/2013 : 19:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
priča - ajde ok

igra - muškarci su pravi madrfakrs; ed harris bi mogo da režira još koji film

scenografija - suviše lepa ovaj filmska i ne deluje tako avtentično

glazba - zaboravio, dakle nije me se dojmilo

opći dojam - iznad prosjeka, ali nešto mu fali za remek djelo
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 03/01/2013 : 18:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Yebo maycu, skinuo sam verziju s ruskom sinkronizacijom ;)

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 03/01/2013 : 18:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Yebo maycu, skinuo sam verziju s ruskom sinkronizacijom ;)



To se i meni desilo sa Willy Wonkom, kako sam počeo gledati kasno navečer nisam ni skužio. Tek sutra kad sam nastavio sa gledanjem skužim da Johnny priča ruski ko veliki.
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 03/01/2013 : 19:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Vili Vonka k'o ruska viljamovka ;)

Ne smeta, pogledat ću i pritom se nasmijat' ruskom kaubojcu...

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/01/2013 : 20:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ovaj dvd imam na polici već valjda dvije-tri godine i ne znam uopće od kuda mi, pretpostavljam da mi ga je netko poklonio za ročkas. Valjda je bio jeftin, koćegaznat. Kaj je najbolje do maloprije ga nisam pogledao

Priča- ok, malo zbunjujuća zbog netipičnog odnosa dvojice glavnih protagonista
Gluma- Viggo dosta dobar, štur na riječima oštar na djelima- badass, Ed- neuvjerljiv, trebao je pustit brkove
Ne kužim ulogu one prostitutke (Katie?) moglo je i bez nje
Scenografija- ok, standard,
Kinematografija- solidna, dvije -tri vrlo ok scene
Glazba/zvukovi- Ok tema i pjesma na kraju, premalo pozadinskih zvukova. Zapelo mi za uho - zar winchesterke doista zvuče tak prigušeno? :/

Opći dojam: moglo je i bolje

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/01/2013 : 20:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
...ako me sjecanje služi, imas skoro isti pogled na film koji sam imal i ja kad sam ga prvi put pogledal. U međuvremenu sam ga pogledal još nekoliko puta i svaki put mi je sve bolji...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/01/2013 : 20:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

...ako me sjecanje služi, imas skoro isti pogled na film koji sam imal i ja kad sam ga prvi put pogledal. U međuvremenu sam ga pogledal još nekoliko puta i svaki put mi je sve bolji...

Koliko me sjecanje sluzi..spori ste brate obojica
Film uzima vec na prvu..
Nije klasik niti remek djelo, ali je uistinu dobar.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/01/2013 : 20:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by dosada

...ako me sjecanje služi, imas skoro isti pogled na film koji sam imal i ja kad sam ga prvi put pogledal. U međuvremenu sam ga pogledal još nekoliko puta i svaki put mi je sve bolji...

Koliko me sjecanje sluzi..spori ste brate obojica
Film uzima vec na prvu..
Nije klasik niti remek djelo, ali je uistinu dobar.


iskreno ja ti se ne ubijam da film "skužim" iz prve, jednostavno se kod prvog gledanja opustim te upijam sliku i zvuk. Priča mi je sporedna (jednostavno obožavam Lyncha i drži se one njegve da sam pratim "glavnu" nit vodilju) i njoj više pažnje dajem na drugo, treče i daljnja gledanja. Jer ukoliko me film na prvo gledanje imalo zainteresira onda se taj film gleda još ciljano u nekoliko navrata (zbog toga i ima poveču kolekciju, da filmu mogu pristupit kad se sjetim u bilo koje doba). Imame vremena i uživam u kvaliteti naslova, ne ganjam kaj veči broj pogledanih filmova!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 03/01/2013 20:39:02
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/01/2013 : 20:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by dosada

...ako me sjecanje služi, imas skoro isti pogled na film koji sam imal i ja kad sam ga prvi put pogledal. U međuvremenu sam ga pogledal još nekoliko puta i svaki put mi je sve bolji...

Koliko me sjecanje sluzi..spori ste brate obojica
Film uzima vec na prvu..
Nije klasik niti remek djelo, ali je uistinu dobar.


iskreno ja ti se ne ubijam da film "skužim" iz prve, jednostavno se kod prvog gledanja opustim te upijam sliku i zvuk. Priča mi je sporedna (jednostavno obožavam Lyncha i drži se one njegve da sam pratim "glavnu" nit vodilju) i njoj više pažnje dajem na drugo, treče i daljnja gledanja. Jer ukoliko me film na prvo gledanje imalo zainteresira onda se taj film gleda još ciljano u nekoliko navrata (zbog toga i ima poveču kolekciju, da filmu mogu pristupit kad se sjetim u bilo koje doba). Imame vremena i uživam u kvaliteti naslova, ne ganjam kaj veči broj pogledanih filmova!

Zvucis kao ja prije 10 godina , starim jebote

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 03/01/2013 : 20:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
a isto smo stari ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/01/2013 : 21:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

a isto smo stari ;)

Vidis , bit ce da je neki vremenski paradox ili sam ja previse ubrzao , ili je pak da nemam vremena , a ti ga imas..
Ovo me sad vec baca u depru..pihhh

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/01/2013 : 21:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

...ako me sjecanje služi, imas skoro isti pogled na film koji sam imal i ja kad sam ga prvi put pogledal. U međuvremenu sam ga pogledal još nekoliko puta i svaki put mi je sve bolji...



Može bit, prije ili kasnije bu opet došlo na red. U međuvremenu imam još dosta neodgledanih klasika.



Bok, kako si.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/01/2013 : 17:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Roman Das geduldige Fleisch od Willi Heinricha mi je ipak malo bolji od samoga filma , a posto sam i roman i film citao/gledao prije x godina, mogu se samo osloniti na onaj utisak koji mi je film onda ostavio..
7/10
Nije li se onda puno pricalo da se film velikim dijelom snimao u yugi?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 08/01/2013 17:09:44
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 08/01/2013 : 19:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

Appaloosa

priča- najbolji dio filma, ne toliko sama priča koliko cinizam kojim je priča prožeta. Odličan prikaz likova s Divljeg Zapada!

scenografija
- solidna, nikaj pretjerano ali djeluje vrlo autentično!

glazba
(zvukovi i sl.)- prihvatljiva i dobra...

opći dojam- jedan vrlo zanimljiv vestern koji zbog svojeg sporog ritma i vrlo ciničnog komentara sigurno ne bu pronašel put do široke publike. Oni kojima cinizam kao crni humor, te polagano građenje radnje nisu strani sigurno mogu uživati u ovom klasiku....


Ovako i ja razmišljam,samo se glazbe baš ne sjećam.
Meni su Mortensen i Irons nešto bolje odglumili od Harrisa.
Nije mi jasno zašto ovaj film nije više bio zastupljen u medijima,prošao je dosta "tiho".

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 08/01/2013 : 21:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Roman Das geduldige Fleisch od Willi Heinricha mi je ipak malo bolji od samoga filma , a posto sam i roman i film citao/gledao prije x godina, mogu se samo osloniti na onaj utisak koji mi je film onda ostavio..
7/10
Nije li se onda puno pricalo da se film velikim dijelom snimao u yugi?



snimal se u koprodukciji zagrebačkog jadran filma...

ne znam koliko se filma bazira na književniom predlošku ali film je prije svega Sam Peckinpah, njegove male dileme koje su prikazane kroz niz manjih priča pod jednom velikom pričom o bolesnim ambicijama. Prikaz ljudi svih razina, puno šljama kod pozicioniranih s jedne strane i velikih malih ljudi s druge. Sjajan film u svim segmentima!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/01/2013 : 19:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Cross of iron sam pogledao prije dva-tri tjedna ali mi se ne da baš tipkat ovih dana

priča- Sad znam od kuda je Sven HaSSel crpio inspiraciju. Solidna, imam volju da pročitam knjigu.
gluma- objektivno: vrlo dobra. Subjektivno: nikak se nisam mogao naviknut da švabe pričaju engleski. Pohvale generalu koji se potrudio za naglasak :)
scenografija- pristojna
kinematografija- štopanje slike a'la Sergio Leone mi se svidjelo, također vrlo dobri specijalni efekti i mali/brzi detalji (tipa ono rušenje Hitlerove slike u fuchsbauu)
glazba- nije loše. nema je previše ali je zato glavna tema sa dječjom pjesmicom jeziva u p.m. i pridonosi suludom kraju kakav sam rat i jest.

...al nešto mi fali da film bude vrhunski.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2013 : 20:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Cross of iron sam pogledao prije dva-tri tjedna ali mi se ne da baš tipkat ovih dana

priča- Sad znam od kuda je Sven HaSSel crpio inspiraciju. Solidna, imam volju da pročitam knjigu.
gluma- objektivno: vrlo dobra. Subjektivno: nikak se nisam mogao naviknut da švabe pričaju engleski. Pohvale generalu koji se potrudio za naglasak :)
scenografija- pristojna
kinematografija- štopanje slike a'la Sergio Leone mi se svidjelo, također vrlo dobri specijalni efekti i mali/brzi detalji (tipa ono rušenje Hitlerove slike u fuchsbauu)
glazba- nije loše. nema je previše ali je zato glavna tema sa dječjom pjesmicom jeziva u p.m. i pridonosi suludom kraju kakav sam rat i jest.

...al nešto mi fali da film bude vrhunski.



a baš i čekam tvoje dojmove na ovoj temi ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2013 : 20:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Cross of Iron

priča-sama priča isprepletena brojnim "manjim" pričama, izvrsno predstavljena kroz scenarij. Kod ovog filma je ključno priču ne shvaćati kao nit vodilju!
gluma- vrlo dobra! postoji kemija između likova, večinom muških
scenografija- dobra, lokacije dobro izabrane...
kinematografija (vizualizacija)- strava, pravi san od filma. Izvrsno!
glazba (zvukovi i sl.)- taman koliko treba da da sve skupa bude uvjerljivo. Da, naslovna pjesmica je šlag na torti!

opći dojam- fantazija od filma koji svakim novim gledanjem otkriva brojne detalje koji se skrivaju. Meni najbolji film Sama Peckinpaha!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4248 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/01/2013 : 20:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
priča-sama priča isprepletena brojnim "manjim" pričama, izvrsno predstavljena kroz scenarij. Kod ovog filma je ključno priču ne shvaćati kao nit vodilju!


Mislim da mi fali introspektivnog prikaza i ostalih likova a ne samo Steinera. Istina da oni dosta govore o sebi kroz samu priču al ipak mi je to malo premalo (?)
Al znam ok, takvi filmovi se gledaju barem dvaput.

quote:
Originally posted by dosada
gluma- vrlo dobra! postoji kemija između likova, večinom muških



Hehe ta scena je udarna. Dok ne dođu do ruskinja. Btw jesi skužio da je jedna od njih Greta Škvorc iz Gruntovčana?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 09/01/2013 : 20:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
nisam, ali ima dosta naših epizodista...ipak je jadran film koproducent!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 11/01/2013 : 16:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Vezano uz TP, pročitao sam da je na putu nova sezona...
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000