forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/01/2013 : 01:06:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

Ma cuo sam da se zavrsava na Srebreni vodopad-Zig srama ZS-775-776, pa reko mozda neko od vas vise zna


Zagor Extra ide dok se bude dobro prodavala a to znači zauvijek.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/01/2013 : 01:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by senokute

Ma cuo sam da se zavrsava na Srebreni vodopad-Zig srama ZS-775-776, pa reko mozda neko od vas vise zna


Nema šanse jer se extra serija kao manje više sve od Zagora dobro prodaje. Talijani su stali sa "Srebrnim vodopadom", Ludensu sigurno neće biti problem običnu naslovnicu "pretvoriti" u extra sa trakom na vrhu i naslovom u donjem kvadratiću.



Tim više što su i do sada to već više puta napravili unatoč postojanju remasterirane tutto naslovnice.


Znaju u Ludensu da će im te vještine trebati pa su počeli na vrijeme vježbati.
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
875 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 13/01/2013 : 20:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by senokute

Ma cuo sam da se zavrsava na Srebreni vodopad-Zig srama ZS-775-776, pa reko mozda neko od vas vise zna



Možda će onda da idu ponovo ka nuli nazad....

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/01/2013 : 21:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Normalno, prerano je govoriti o tome, ali bilo bi fora da extra serija fura unedogled. Uostalom, nema razloga stati - nakon ovog reprinta 80-ih, dolazi Nestali Istraživač i novo zlatno doba... oba razdoblja imaju svoju publiku... osim toga, razlika je 300 brojeva između extra i redovne serije, odnosno (300/12) 25 godina. Dakle, nije baš da reprintaju ono što su jučer stavili na kioske, iako hejteri to tako doživljavaju zbog nepotrebne klasik serije i reprinta čiko specijalaca i sličnog...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/01/2013 : 21:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by senokute

Ma cuo sam da se zavrsava na Srebreni vodopad-Zig srama ZS-775-776, pa reko mozda neko od vas vise zna


Zagor Extra ide dok se bude dobro prodavala a to znači zauvijek.


amen.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/01/2013 : 23:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Normalno, prerano je govoriti o tome, ali bilo bi fora da extra serija fura unedogled. Uostalom, nema razloga stati - nakon ovog reprinta 80-ih, dolazi Nestali Istraživač i novo zlatno doba... oba razdoblja imaju svoju publiku... osim toga, razlika je 300 brojeva između extra i redovne serije, odnosno (300/12) 25 godina. Dakle, nije baš da reprintaju ono što su jučer stavili na kioske, iako hejteri to tako doživljavaju zbog nepotrebne klasik serije i reprinta čiko specijalaca i sličnog...



Kad se samo sjetim što nas u extra ediciji uskoro očekuje - Ubica iz Darkwooda, Timber Bill, Gavranova pera, Brodolom na Misuriju, Nepoznati svijet... Veselim se kao malo dijete
A kada se ZS era završi, idemo na SD, to su u 90% slučajeva vrhunske priče, a na nove crtače sam se već odavno navikao... U nedogled, nego šta
A hejteri neka zaobiđu ono što ih smeta, nitko nikoga ne tjera da zavuče ruku u džep, ali ta klasik edicija je stvarno lijepo izdanje (iako ne kupujem svaki broj), a Chico specijalce ugrabim tu i tamo na aukcijama, to je stvarno smiješno izdanje (osim priča Nolitta&Ferri koje su za 10!), ali ako ima publiku, a očito ima, samo naprijed
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/01/2013 : 23:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Danas sam tu negdje citao da Z u republicci izlazi u boji do "terora seste planete"..
A malo cackao i vidio da tutto izlazio do ovog broja ( link ispod)
http://www-en.sergiobonellieditore.it/auto/alborist?collana=10&numero=235&subnum=

To bi znacilo da Ludens onda mora izbacivati do tog broja sa logo-om extra u svojoj radinosti i malo/vise puno doraditi naslovnicu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/01/2013 : 10:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Osrednji Povratak Marie Laveau....

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?26590
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2013 : 12:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Osrednji Povratak Marie Laveau....

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?26590



Pa dobro, bolje osrednji nego skroz los, ja se ponadao da ce to da bude odlicna prica kao kad su prvi put radili Burattini i Laurenti u ,,Mocvari Robijasa".

Nego, cudi me kako to da ovu epizodu nije pisao Bosseli, ipak je ona njegova glavnja junakinja i zasto Bosseli ne vrati Gambit?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/01/2013 : 12:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Nego, cudi me kako to da ovu epizodu nije pisao Bosseli, ipak je ona njegova glavnja junakinja i zasto Bosseli ne vrati Gambit?



Jbg, covek ima druga posla
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2013 : 12:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Znam, Tex i Dampir mu oduzimaju mnogo vremena i bas je dobar nas Texu, Dampira ne citam, ali bi opet mogao malo da se odvoji od ta dva junaka i vrati se malo Zagoru da vrati neke dobre njegove junake
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 14/01/2013 : 16:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
odgovor za emirema....ludens ce svakako nastaviti zagora i posle org 235...to sto ce morati uredjivati naslovne nije nikakav problem jer oni to vec i rade..mnogi ekstra zagori nisu radjeni po tutto naslovnicama vec po originalnim tako da su se ludensovci vec uvezbali i u sredjivanju naslovnica...a moja licna zelja je da od broja originalnog 236 promene logo i da eksra seriju nastave sa originalnim logom kakav je i u redovnoj seriji sa vristacim naslovima...da bude poput redovne serije samo u levom uglu dodaju natpis ekstra
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/01/2013 : 18:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

odgovor za emirema....ludens ce svakako nastaviti zagora i posle org 235...to sto ce morati uredjivati naslovne nije nikakav problem jer oni to vec i rade..mnogi ekstra zagori nisu radjeni po tutto naslovnicama vec po originalnim tako da su se ludensovci vec uvezbali i u sredjivanju naslovnica...a moja licna zelja je da od broja originalnog 236 promene logo i da eksra seriju nastave sa originalnim logom kakav je i u redovnoj seriji sa vristacim naslovima...da bude poput redovne serije samo u levom uglu dodaju natpis ekstra


Tnx vec sam prije pisao o tome sa logoom..ipak da su originalni fontovi slova i da onaj logo "extra" ne uzima previse od prostora u gornjem dijelu naslovnice..
A sto se tice naslovnica dosta ih i rezu sa strane "fit cover"

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/01/2013 : 19:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Osrednji Povratak Marie Laveau....

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?26590



Kako je ovi Laurenti genijalan, prejebeno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/01/2013 : 19:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Osrednji Povratak Marie Laveau....

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?26590


Treba imati na umu da se te talijanske ocjene često ne slažu s našim balkanskim ukusom, tako da se ne bih previše oko toga brinuo.
Što se tiče Bosellija, već je poznato da jednostvno nema vremena, tako da je sve svoje likove prepustio drugim autorima, osim Kaina. On je toliko ponosan na njega da mu je nick na talijanskom forumu "cain".
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/01/2013 : 19:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nije Zagor, al je Laurenti... Mislim da ovo još nije bilo tu na forumu.
Lijep crtež Daredevila

http://cdn.comicartfans.com/Images/Category_52002/subcat_103548/Laurenti-Devil%20(sketch).jpg

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 14/01/2013 19:59:04
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2013 : 20:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by kasper

Osrednji Povratak Marie Laveau....

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?26590


Treba imati na umu da se te talijanske ocjene često ne slažu s našim balkanskim ukusom, tako da se ne bih previše oko toga brinuo.
Što se tiče Bosellija, već je poznato da jednostvno nema vremena, tako da je sve svoje likove prepustio drugim autorima, osim Kaina. On je toliko ponosan na njega da mu je nick na talijanskom forumu "cain".



Ne mogu da se snadjem na ovom ubcu jel moze neko samo da stavi link na recenziju Zagor protiv Mortimera i na Kasidija 1 ako ima
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/01/2013 : 20:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kasidija mi se ne da tražiti... evo Mortimera:

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?IT-ZG-521-524
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/01/2013 : 20:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by kasper

Osrednji Povratak Marie Laveau....

http://www.ubcfumetti.com/zagor/?26590


Treba imati na umu da se te talijanske ocjene često ne slažu s našim balkanskim ukusom, tako da se ne bih previše oko toga brinuo.
Što se tiče Bosellija, već je poznato da jednostvno nema vremena, tako da je sve svoje likove prepustio drugim autorima, osim Kaina. On je toliko ponosan na njega da mu je nick na talijanskom forumu "cain".



Ne mogu da se snadjem na ovom ubcu jel moze neko samo da stavi link na recenziju Zagor protiv Mortimera i na Kasidija 1 ako ima


hm..hm.. pa nećeš valjda prepisivati, primjetio sam da si upravo ove rezervirao

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/01/2013 : 20:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, evo dobronamjernog savjeta, nemoj da te onaj tip na ubc-u uvjeri da je sve šit u vezi Burattinijevih dijaloga i scenarija i da je priča hrpa smeća.
Ako već dođeš do nekih zaključaka, neka budu tvoji, na temelju tvojeg vrednovanja ideje, priče, dijaloga, tehnike pripovijedanja, a ne nekog tamo Talijana. :)

Edited by - solar on 14/01/2013 20:18:19
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/01/2013 : 20:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
UBC je bio milostiv prema Mortimeru
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 14/01/2013 : 22:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

UBC je bio milostiv prema Mortimeru



+1

iako vidim da i talijanca smetaju ova superobjašnjavanja...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/01/2013 : 01:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

mnogi ekstra zagori nisu radjeni po tutto naslovnicama vec po originalnim tako da su se ludensovci vec uvezbali i u sredjivanju naslovnica...


Tacno!

quote:
Originally posted by solar

Da, evo dobronamjernog savjeta, nemoj da te onaj tip na ubc-u uvjeri da je sve šit u vezi Burattinijevih dijaloga i scenarija i da je priča hrpa smeća.
Ako već dođeš do nekih zaključaka, neka budu tvoji, na temelju tvojeg vrednovanja ideje, priče, dijaloga, tehnike pripovijedanja, a ne nekog tamo Talijana. :)


Potpisujem! Ovaj Clemente je ionako slucaj za sebe.

quote:
Originally posted by jaki


Zagor Extra ide dok se bude dobro prodavala a to znači zauvijek.


Da, tako trenutno stvari stoje.

quote:
Originally posted by Paka01



Kako je ovi Laurenti genijalan, prejebeno.


Ja i poslije 20 godina ne mogu jos uvijek da ga svarim. Na sve i svasta sam se navikao, ali na njega i na Chiarollu bas nikako.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/01/2013 : 12:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Da, evo dobronamjernog savjeta, nemoj da te onaj tip na ubc-u uvjeri da je sve šit u vezi Burattinijevih dijaloga i scenarija i da je priča hrpa smeća.
Ako već dođeš do nekih zaključaka, neka budu tvoji, na temelju tvojeg vrednovanja ideje, priče, dijaloga, tehnike pripovijedanja, a ne nekog tamo Talijana. :)



Ma ja sam zavrsio recenziju nego me nesto zeza provajder evo vec mesec dana ja ne mogu da posaljem mejl Dee Cayu, nadam se da ce to uskoro da srede.
A ovo sam gledao cisto informativno, dao sam ja vec ocene, mislim da su malo subjektivneije ali sta je tu je.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/01/2013 : 16:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, mnogo vremena je prošlo. Da li da pičimo po temama ili da vratimo stari sistem?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.94 seconds. Snitz Forums 2000