forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

kasper
Advanced Member

10850 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/01/2013 : 17:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Nije ni čudno što su zagorovci predmet ljubomore na forumu. : )



Uvek je tako bilo, ovde i po drugim forumima
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/01/2013 : 17:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by nagor
Nije ni čudno što su zagorovci predmet ljubomore na forumu. : )



Uvek je tako bilo, ovde i po drugim forumima



Tako je najljepše. : )
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/01/2013 : 17:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kako vec duze vremena nisam imao vremena za crtati, a vezano za nadolazece povratke likova u SBE u ediciji Zagor, htio sam predociti svoju viziju naslovnica za eventualnih 4 epizode...
Imao sam scenarij za radnju koji sam davno izgubio, a procitao je M.Boselli i dobio odgovor (na topiku je mislim na kojih desetak stranica unazad)
Prva je "Agent Raven"...




A i slucajno da sam bas danas poceo crtati, trazio sliku Poea da mi bude za pomoc pri crtanju i vidim da mu je godisnjica rodjenja sutra...onako..misticno..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 18/01/2013 18:03:50
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/01/2013 : 18:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Edgar Allan Poe - i ja sam ga danas nahvalio u Sjenama nad Darkwoodom... skoro pa za X-files... : )

Inaće, dobro to izgleda emireme... očekujemo ostale naslovnice...

Edited by - nagor on 18/01/2013 18:14:31
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/01/2013 : 19:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Edgar Allan Poe - i ja sam ga danas nahvalio u Sjenama nad Darkwoodom... skoro pa za X-files... : )

Inaće, dobro to izgleda emireme... očekujemo ostale naslovnice...



Tnx, malo me stolarija zaj**ava, ali to je od-oka,zagubio ravnalo...

Drugu naslovnicu sada idem doraditi...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/01/2013 : 21:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

I meni se čini da imamo mnogo toga ćemo se možemo radovati: odlični giganti, kratkoročno: odlični crtači na redovnoj seriji (Nuccio, Esposito Bros, Mangiantini, Verni, Laurenti, Della Monica...)... dugoročno: JA odiseja sa udarnom scenarističko-crtačkom ekipom... i ne treba zaboraviti extra seriju gdje će se reprintati 80-e i odlične Toninelli-Ferri epizode. Nije ni čudno što su zagorovci predmet ljubomore na forumu. : )



Go to Top of Page

Cico Felipe
Starting Member



France
10 Posts

Member since 26/12/2012

Posted - 18/01/2013 : 23:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cico Felipe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by nagor

I meni se čini da imamo mnogo toga ćemo se možemo radovati: odlični giganti, kratkoročno: odlični crtači na redovnoj seriji (Nuccio, Esposito Bros, Mangiantini, Verni, Laurenti, Della Monica...)... dugoročno: JA odiseja sa udarnom scenarističko-crtačkom ekipom... i ne treba zaboraviti extra seriju gdje će se reprintati 80-e i odlične Toninelli-Ferri epizode. Nije ni čudno što su zagorovci predmet ljubomore na forumu. : )






In italiano traduco:
"Non è una sorpresa che l'oggetto della gelosia zagorovci del forum."
Cioè? Non capisco... puoi spiegarmi, nagor?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 18/01/2013 : 23:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Quello che voleva dire e' che ci spettano buonissime storie (Lupo manarro con Nuccio e altre storie successive, con odissea sudamericana) e per cio' non e' strano che i zagoriani del forum sono l'oggetto di gelosia (siamo sempre stati attaccati dagli altri)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/01/2013 : 00:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Tu ho capito adesso Cico? :-)))

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/01/2013 : 12:14:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Pošto ja čekam izdanje JA sage u LU formatu imam prilično visoka očekivanja jer su sve dosadašnje odiseje davale više nego dobre priče u kojima se pojavljivalo sve od običnih deumskih razbojnika do velikih faca. Nadalje nakon broja 600 bih svakako volio vidjeti veliko trojstvo negativaca(mad doc, mađarskog krvopiju i keltsku mumiju), a možda i još kojeg negativca kojeg smatramo mrtvim, a da se pojavio u doba zlatnog prioda pa čak i malo poslje. Isto tako bih bio više nego sretan da se pojavi neka nova faca što dobra što loša, ali i neka koja je na granici dobra i zla.


Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 19/01/2013 : 15:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Tu ho capito adesso Cico? :-)))

"Hai capito adesso Cico?"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/01/2013 : 15:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

quote:
Originally posted by emirem

Tu ho capito adesso Cico? :-)))

"Hai capito adesso Cico?"


OOps! Mea culpa! Upitna recenica..ali i direktna upitanome

Izgleda onaj cico felipe ima "Sachema.." ! Je li to netko nabavio?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/01/2013 : 15:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38698&whichpage=52


Hvala
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 19/01/2013 : 15:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Edgar Allan Poe - i ja sam ga danas nahvalio u Sjenama nad Darkwoodom... skoro pa za X-files... : )

Inaće, dobro to izgleda emireme... očekujemo ostale naslovnice...


Odlicna epizoda i isto tako fenomenalna uloga EAP u prici.
Jednostavno nezaboravljivo.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/01/2013 : 17:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Danas je Poeu rotjkas...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/01/2013 : 23:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Sretan rođendan Poe!
Da tebe nije bilo mnogi dobri likovi bi ostali bez dobrih priča.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/01/2013 : 09:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Koliko očekujete od avantura koje dolaze?

Mislim da je ovo najuzbudljivije i najinteresantnije razdoblje što se tiče Zagorovih epizoda još od Nestalog istraživača. Hoće li biti i jednako kvalitetno vidjet ćemo.

Treba reći da prije par godina situacija nije nimalo ružičasto izgledala. Krajem 2001. godine Mauro Boselli, pritisnut mnogobrojnim obvezama oko Teksa i (tada) novog serijala Dampy, se povlači i ostavlja Zagora u rukama Burattinija. Treba imati na umu da je u to vrijeme Burattini tek napisao Mortimera, i njegov doprinos je uglavnom bio u sjeni Bosellijevih priča sa Cainom, Murdoom i povratcima Hellingena i sl. On je napisao solidne priče u to vrijeme, ali ništa spektakularno.
Vratimo se u 2001., Boselli "odlazi", a teret pada na Burattinija koji još uvijek nije "sazrio" i što je još važnije nema nijednog kvalitetnog scenarista pored njega. Nažalost Sergio Bonelli nije u njega imao puno povjerenje tako da je Decio Canzio postavljen za glavnog urednika, koji ipak nije bio dobra osoba za taj posao.
Treba spomenuti da je i crtačka ekipa bila "oslabljena" odlascima Andreuccija, Pepea, a nitko novi nije stigao.
Ta relativno loša situacija se jasno prepoznaje u (ne)kvaliteti priča u razdoblju 2001.-2004. Taj status, koji je polagano gurao Zagora prema dolje, biva prekinut 2004. godine kada Burattiniju uspijeva napisati "Močvaru robijaša" i u isto vrijeme se Boselli vraća sa par priča koje će postaviti temelje (Richter) za buduću južnoameričku odiseju. Burattini mu se također pridružuje sa par solidnih priča (Piramida krvi i sl.) tako da je to razdoblje proteklo u jednoj vrsti oživljavanja Zagora, ali jasno je bilo da je to kratkotrajno, jer se Boselli opet morao vratiti svojim zadacima.
Ali upravo tu negdje krajem 2006., početkom 2007. godine Sergio Bonelli napokon odlučuje svu odgovornosti prepustiti u ruke Burattinija, tj. imenovao ga je glavnim urednikom.
To je bila iznimno važna odluka jer je od tog trenutka imao odriješene ruke da sprovede u djelo sve svoje ideje, isto tako možemo reći da je u međuvremenu ipak sazrio u određenoj mjeri. To se poklapa sa valom novih crtača koji počinju pristizatiu u staff (Prisco, Nuccio, Verni, Bisi, Esposito Bros...). Također Rauch polako skuplja iskustvo, piše bolje priče, vraća se Capone koji unosi novu svježinu...
Povećanje kvalitete priča poslije 500-tog broja je izravni rezultat imenovanja Burattinija glavnim urednikom jer se priče rade 2-3 godine unaprijed tako da su polako te zamisli počele da se ostvaruju.
Sad polako dolazimo do sadašnjosti koja je puna iznimno kvalitetnih priča. Južnoameričku odiseju rade samo najbolji autori, Boselli je vratio Caina, a piše još tri priče, Rauch također ima nekoliko priča, uglavnom uvijek su takva putovanja izvan Darkvuda bila plodno tlo za odlične priče jer se autori maksimalno potrude i izvuku ono najbolje od sebe.
Ta odiseja će trajati do sredine 2014., nakon čega nas očekuje povratak Mortimera, Nucciova nova priča, broj 600, povratak Hellingena i još jednog od trojice najvećih neprijatelja. Sada kad nema Sergia, Burattini skoro nema nikakvih ograničenja tako da može pustiti mašti na volju.
Znači redovna serija, po mom sudu je najkvalitetnija od Nestalog istraživača, ali ne treba zaboraviti da je tu novopokrenuta edicija Giganta u kojoj autori daju sve od sebe da bi zadivili čitatelje kao što je vidljivo u "Čovjeku koji je pobijedio smrt", Gigant 3 crta Ferri, a radnja se vrti oko Zagorove majke tako da nam izvrsnih priča neće nedostajati. Treba spomenuti i Zagor kolor koji se također pokreće ove godine.
Uglavnom atmosfera oko serijala je odlična, autori rade punom parom, a nas uglavnom čekaju izvrsne priče. Osobno mislim da bi nakon Nolittinog zlatnog perioda sedamdesetih i Boselli/Burattini odiseje po Americi ovo moglo biti treće "zlatno razdoblje" Zagora, a sve to nas očekuje u sljedećih par godina u izdanjima Ludensa i VČ-a. Možemo još spomenuti i extra seriju koja je ušla u Toninellijevo razdoblje solidnih i vrlo dobrih priča, tako da će se extra i redovna edicija izvrsno nadopunjavati.

Edited by - solar on 20/01/2013 09:56:27
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/01/2013 : 12:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar



njegov doprinos je uglavnom bio u sjeni Bosellijevih priča sa Cainom, Murdoom i povratcima Hellingena i sl. On je napisao solidne priče u to vrijeme, ali ništa spektakularno.
još uvijek nije "sazrio" i što je još važnije nema nijednog kvalitetnog scenarista pored njega.
Ta relativno loša situacija se jasno prepoznaje u (ne)kvaliteti priča u razdoblju 2001.-2004. Taj status, koji je polagano gurao Zagora prema dolje, biva prekinut 2004. godine kada Burattiniju uspijeva napisati "Močvaru robijaša" i u isto vrijeme se Boselli vraća sa par priča koje će postaviti temelje (Richter) za buduću južnoameričku odiseju.
jednoj vrsti oživljavanja Zagora, ali jasno je bilo da je to kratkotrajno, jer se Boselli opet morao vratiti svojim zadacima.

To je bila iznimno važna odluka jer je od tog trenutka imao odriješene ruke da sprovede u djelo sve svoje ideje

Južnoameričku odiseju rade samo najbolji autori, Boselli je vratio Caina
Sada kad nema Sergia, Burattini skoro nema nikakvih ograničenja tako da može pustiti mašti na volju.

Treba spomenuti i Zagor kolor koji se također pokreće ove godine.
Uglavnom atmosfera oko serijala je odlična, autori rade punom parom, a nas uglavnom čekaju izvrsne priče. Osobno mislim da bi nakon Nolittinog zlatnog perioda sedamdesetih i Boselli/Burattini odiseje po Americi ovo moglo biti treće "zlatno razdoblje" Zagora



Slazem se sa izjavom, sve sto je Bure preuzeo je u sjeni Bosellija i on samo nadogradjuje i to ne nekim extra uspjehom.
Isto je kad velikog zagrizenog fana stavis na visoku poziciju da nesto napravi a on zbog silnog uzbudjenja se izgubi u tom kompleksnom radnom okolisu i gubi nit i poveznicu sa onim sto voli,ponekad je bolja ona dalje od ociju ali blizu srca.
Mozda da je scenarista iz sjene kao Boselli pa ima vise cajta za razmisljati ,udahnuti par puta i zamisliti neku buducnost stripa i dogadjaja koji bi slijedili. Cini mi se da se on u toj nekoj "kreativnoj hiperprodukciji" malo previse zaletio i sve ono sto ga je nekada kocilo (SF, povratci neprijatelja) polako ulaze na vrata i mora se prilagoditi nedostacima ideja, jer kaze se da vrag na silu muhe zdere. I opcije koje su se cinile neupotrebljive sada su "IN".

Buretova masta nije njegova vlastita nego mu je ideju ubacio Boselli jer je on ipak onaj "scenarista iz sjene", "Geek" kako ga je netko na forumu opisao ispod njegove slike.

Trece zlatno razdoblje po meni se nece vratiti jer ta vremena su gotova,a i temelji su davno udareni i ono je pecat i dan danas te epizode sa svojim zvucim naslovima i scenama "zvone" nama u glavama i niti jedna nova epizoda nece moci zasjeniti te iz perioda sedamdesetih.
Od "istrazivaca" koji smatram zadnji period onih epizoda za pamcenje u ovom nekom "post" zlatnom razdoblju, a i zbog perioda devedesetih kada smo se ponovno nakon jedne pauze susreli sa ovim stripom, vratilo ono nesto sa cim smo odrasli i malo ga revivalizirali, nisam nasao niti jedne epizode zbog cije bih specificnosti imao "flashback" kao crtacko-scenaristicku memorabiliju da postane legendarna....temelj je jak, dodatni katovi su nepotrebni,tko ide visoko nisko pada.
MOzda bude dobrih prica i crtaca ali vrijeme ce pokazati svoje.

P.S.
Solar na sta si mislio na kolor izdanja ove godine u Italiji,gi
ganti ili ?

Ovo je misljenje autora posta i svako titranje ocnog kapka i aritmija srca u fana ovog stripa je slucajna i nije napisano za izazivanje revolta u obliku replya kontra autora kao pesimisticnog kontra-zagorovskog elementa!


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 20/01/2013 12:55:12
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/01/2013 : 13:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala Ddekiju na suradnji i na trudu !!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/01/2013 : 13:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
To je bila iznimno važna odluka jer je od tog trenutka imao odriješene ruke da sprovede u djelo sve svoje ideje

Južnoameričku odiseju rade samo najbolji autori, Boselli je vratio Caina
Sada kad nema Sergia, Burattini skoro nema nikakvih ograničenja tako da može pustiti mašti na volju.



Pri tome sam mislio na jednu vrstu priča koje nisu opterećene tuđim preinakama i izviru iz potpune slobode u izboru tema i načina pripovijedanja. Znači, priče poslije broja 500 poput:
- Okrutni Hawak 88% (prosječna ocjena komentara)
- Puni mjesec 88%
- Kameni div 85%
- u potrazi za Zagorom 84%
- Ratnici 83%
- Dvorac na nebu 81%
- Čovjek koji je pobijedio smrt

Ovakvu seriju dobrih ocjena je Burattini rijetko imao, napominjem da ovo nisu moja osobna razmišljanja (koja se potpuno ne slažu s gore navedenim) nego su ovo mišljenja većne ljudi koji su pročitali i kupili strip, a to je najbitnije autoru i izdavaču.

Također, Burattiniju se može upisati u zaslugu da je sakupio respektabilnu ekipu koja je većinom tu zato što voli Zagora, znači stvorio je dobru (fanovsku) atmosferu u kojoj ljudi s guštom rade (ili barem se meni to tako čini), drugim riječima, percepcija je jako dobra, a to je bila i jedna od stvari koju je Sergio istaknuo kada je dao zeleno svijetlo za prvog Giganta.
Što se tiče Burattinijeve mašte, sigurno mu nije bogata kao Bosellijeva, ali sada kad ima (potpunu) slobodu prosjek kvalitete priča mu se poboljšava.
Drugi scenaristi također rade dobro (Rauch "Vampirica Ilenijya", Cajelli "Ratnici noći", Rauch ima još dvije priče koje će u nas tek izaći ali Talijani ih hvale u nebesa, Bosellijev Cain 3 je najbolja priča u serijalu u zadnjih deset godina itd.)
Hoću reći stvari se kreću...

quote:
Treba spomenuti i Zagor kolor koji se također pokreće ove godine.
Uglavnom atmosfera oko serijala je odlična, autori rade punom parom, a nas uglavnom čekaju izvrsne priče. Osobno mislim da bi nakon Nolittinog zlatnog perioda sedamdesetih i Boselli/Burattini odiseje po Americi ovo moglo biti treće "zlatno razdoblje" Zagora


Što se tiče zlatnog razdoblja, to je već moje osobno mišljenje i očekivanja u vezi ovog razdoblja koje nam predstoji u redovnoj seriji plus Giganti.
O kolorcima smo već govorili, to je poznata stvar - ove godine izlazi prvi -
Burattini/Rauch/Venturi - "Fishlegova prošlost" (Zagor kolor, 8.2013.)
Ovdje ti se sve nalazi:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38698&whichpage=44

2014. izlazi kolorac kojeg crta Bane Kerac.

quote:

Ovo je misljenje autora posta i svako titranje ocnog kapka i aritmija srca u fana ovog stripa je slucajna i nije napisano za izazivanje revolta u obliku replya kontra autora kao pesimisticnog kontra-zagorovskog elementa!

Na to nisam ni pomislio, uvijek je dobro razmijeniti mišljenja...

Edited by - solar on 20/01/2013 13:48:54
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 20/01/2013 : 14:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by adriano

Očekujem sve dobre epizode, osim povratka Helingena. on je postao naporan, prečesto se vraća i u njegovim epizodama se pretjeruje sa fantastikom. Od njega su mi gori samo Zagori sa nekakvim bajkama, vilenjacima i mitološkim bićima. U početku mi je Helingen bio dobar, ali sad je već potrošen lik. Nadam se povratku Supermajka.



Helingen se zadnji put vratio prije više od 15 godina.
Ako se vrati uskoro, nije uopće tako gusto,zar ne.
Ako ti ne paše,preskoči.
Helingena,koji se vračao i iz smrti nekoliko puta više se jednostavno ne može ne vračati.
Bar svakih 10-15 godina.
On je postao neuništivi protivnik,demon,čija volja i zlo su jači i od smrti.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/01/2013 : 17:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Što se Burattinija tiče, o tom tipu sam u zadnjih mesec dana kompletno promeio mišljenje. Ono šta se meni ranije preko njegovog bloga, fb profila te niza slabijih priča koje su kod nas još uvek sveže pročitane mi je sve ličilo na jednog prenapumpanog samohvalisavca koji je odavno izgubio onu kvalitetnu žicu koja je potrebna za pisanje priča. Sada, posle Giganta i par epizoda JA sage (koje su mi se zbog početnog skepticizma pri prvom čitanju činile tipično "burattinijevsko" loše) vidim da nije niti prenapumpan niti samohvalisavac već ambicionista i istinski fan kojeg lagano prolazi kriza kreacije i uzdiže se. Sada je našao način na koji može da dođe do klasičnog šmeka u serijalu (za kojim je oduvek vapio, samo je dugo tražio metode) sa modernijim pristupom.

Trenutno i više nego optimistično gledam na budućnost serijala. Bure pored sopstvenog scenarističkog sazrevanja počinje davati značajne rezultate i na uredničkom polju: crtačka ekipa je u ovom trenutku mnogoljudnija kvalitetnim crtačima, scenaristi takođe; otvaraju se nove edicije, vraćaju se stari neprijatelji (dajem ruku da su papiri tih scenarija već žuti od starosti...a Buretu spadaju lanci sa ruku), a niz odličnih epizoda se lagano zgušnjava...


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11759 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/01/2013 : 18:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Patak, konacno si se prosvetlio!

Ja oduvek govorim da je Burattini dobar i da se trudi i da mu nisu price za bacanje!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/01/2013 : 18:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Od iducih epizoda, najvise se radujem Gigantima, "Covjek koji je pobjedio smrt" i onaj Ferrijev "Zena koja je dosla iz Irske".
JA sagu sam poceo da citam, i ostavila mi je dosta dobar utisak. Jos nisam stig'o do one Ferrijeve JA epizode "Zeleni Pakao" koja je skoro skroz 'homage' Mr. No-u, to ce takodje biti uzivanje.
I jos me inetresuje u kakvom stanju ce Zagi da nadje Darkwood kad se vrati iz JA... je'l mir jos uvijek vlada tamo? Ili se je nesto zakuhalo izmedju indijanskih plemena dok je on bio odsutan? Bice zanimljivo.



"Zeleni lavirint" će te, što se priče tiče, malo razočarati...Znaš, Mignacco...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 20/01/2013 : 18:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
jeste "Zeleni Lavirint", nije "Pakao", moja greska.
;)
Medjutim, Patak, jesi li kupio epizodu Zimska Zmija kolorca dok si bio dole u Italiji?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.34 seconds. Snitz Forums 2000