forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1207

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/01/2013 : 16:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Što se tiče italijanskog, možda bi mogla poneka bolja recenzija da se prevede.

Veliki tekstovi su prikladniji za web stranice i forume, ovdje na faceu bi trebalo znati talijanski tako da se se eventualno Talijani zakače za to.
Ipak svjestan sam da je to preambiciozno.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/01/2013 : 17:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Facebook fan page
http://www.facebook.com/pages/Zagor-fumetti-stripovi/520458311308668


Divno. Pretpostavljam da ces ovdje da stavljas aktuelne strip table.


Nemam pametnijeg posla pa mi je palo na pamet na napravim takvo nešto.
Inače, ovdje na forum idu "ekskluzive" (nove table), a na face ponešto od svačega.
To nije osobna face stranica tako da je više ljudi mogu uređivati. Najidealnije bi bilo da proširimo popularnost Zagora među Talijanima, ali za takve ciljeve bi trebalo znati talijanski i biti ustrajan u propagandi godinama. Takav kapacitete ima PijaniPatak ali sumnjam da on ima vremena i volje za ovakvu vrstu idealizma.



I ko je sad od nas dvojice Pijani

jesam sada tesan, ali sutra se vraćam kući i pa time i vama ovde i onde. Možeš računati na moje ideale

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/01/2013 : 17:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Što se tiče italijanskog, možda bi mogla poneka bolja recenzija da se prevede.

Veliki tekstovi su prikladniji za web stranice i forume, ovdje na faceu bi trebalo znati talijanski tako da se se eventualno Talijani zakače za to.
Ipak svjestan sam da je to preambiciozno.



Nije...
Italijane je najlakše privući...A višejezična grupa se sto puta dokazala kao više nego moguća. Dok se vratim zavrnuću malo rukave.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7789 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/01/2013 : 20:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da se Boselli ostavlja pisanja stripova:
http://www.nogometni-magazin.com/newspro/coranto/viewnews.cgi?id=EFVAFAlpVkeSdSUFKo&tmpl=coranto_ita_news
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 28/01/2013 : 20:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Boselli je bio glavni igrač u Aperturi ali kad je prešao u Wigan uništio se.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/01/2013 : 21:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Facebook fan page
http://www.facebook.com/pages/Zagor-fumetti-stripovi/520458311308668


Divno. Pretpostavljam da ces ovdje da stavljas aktuelne strip table.


Nemam pametnijeg posla pa mi je palo na pamet na napravim takvo nešto.
Inače, ovdje na forum idu "ekskluzive" (nove table), a na face ponešto od svačega.
To nije osobna face stranica tako da je više ljudi mogu uređivati. Najidealnije bi bilo da proširimo popularnost Zagora među Talijanima, ali za takve ciljeve bi trebalo znati talijanski i biti ustrajan u propagandi godinama. Takav kapacitete ima PijaniPatak ali sumnjam da on ima vremena i volje za ovakvu vrstu idealizma.



I ko je sad od nas dvojice Pijani

jesam sada tesan, ali sutra se vraćam kući i pa time i vama ovde i onde. Možeš računati na moje ideale


Svaka čast Patak!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18744 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/01/2013 : 09:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kako stoje brojke za Republika Zagora za te zadnje(po meni najbolje)brojeve cijelog serijala?
još smo nad 20 000 ili ?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/01/2013 : 12:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nova tema






Ako bih snimao film o Zagoru









DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 04/02/2013 13:37:50
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/01/2013 : 12:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Što se glumaca tiče Moreno Burattini je rekao svoje:

Giulio Berruti




DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 29/01/2013 : 12:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ne bih ga snimao, niti seriju niti film jer nikad nebi ispalo zadovoljavajuće.
Jednostavno neke stvari iz Zagora pustim mašti na volju i onda to funkcionira.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...

Edited by - PAJDO on 29/01/2013 12:40:06
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/01/2013 : 14:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Prva stvar, Patak nisi mi odgovorio na Pm koji se doticao jedne teme

druga stvar, iskreno, htio bih da je jošživ da Hičkok napravi Demone ludila

recimo da bi Clint Eastwood bio zadovoljavajući za ovako nešto

Što se glumaca tiče, Satko i Tom Cruise bi mogli proći jedan za drugog samo da Cruiseu daju malo boje

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 29/01/2013 : 15:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Uh, čekao sam ovu temu.

Nazovite me ludim, ali u mojim idealnim snovima Zagor bi bio franšiza od šest filmova koji bi pratili radnju određenih stripova ali ne bi samo preslikali strip na film nego bi dodali još puno dobrih stvari. Bilo bi idealno kad bi redatelji i producenti bili Peter Jackson i Steven Spielberg, kao kod Tintina (što je naravno nemoguće).

Prvi film bi se bavio Zagorovim korijenima. Ono; predstavimo ga od samog početka kako bi gledatelji znali o čemu se radi. Ovdje bi miksao većinu priča koje se bave Zagorovom prošlošću (Zagor priča, Nulta godina Darkwooda pod obavezno). To bi bio dobar, zanimljiv početak franšize. Drugi dio bi kao neprijatelje predstavio Krojača (iliti Tkača) i Mutanta Randalla. Napravio bih da njih dvojica rade zajedno i da je Randall podređen Krojaču koji ima određenu zaštitu od njegovih moći (to bi mogao biti nekakav stroj kojeg je napravio Hellingen koji bi se pojavio u trećem dijelu). Ovaj dio bi imao vrlo zapetljanu priču .

Treći dio bi (napokon, neki bi rekli) predstavio Hellingena kao negativca. To bi bio neki miks prvog, drugog i trećeg susreta. Četvrti dio ekranizirao bi Hiljadu Lica Straha i tu bi se vratio Randall. Peti dio ekranizirao bi Svemirsku braću a šesti Demone ludila.

I da, što se tiče glumaca, nemam pojma. Kao Zagor bi mi bio odličan Henry Cavill ali on je već Superman tako da ništa od toga. Kao Chico bi dobro pristajao George Lopez ali on je prestar za tu ulogu (Chico bi trebao imati oko 35 godina a Lopez ima 52). Jedino znam da bi Hellingena sigurno tumačio Patrick Stewart, bez obzira što je već glumio Professora X-a i J.L. Picarda. Liam Neeson bi bio odličan Wandering Fitzy no on je već glumio nevjerojatno puno uloga mentora (Ra's Al Ghul, Qui Gon Jinn...).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 29/01/2013 15:43:47
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/01/2013 : 15:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Prva stvar, Patak nisi mi odgovorio na Pm koji se doticao jedne teme




Mislio sam da jesam, sorry. Tema koju si predložio je dobra ali smo je nedavno prožvakali pa sam je stavio na mali stand by

inače, ljudi, predloge za temu šaljite na PM

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/01/2013 : 16:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Offtopic Jel' se Mortimer još jednom vratio u Italiji nakon ove sage na Haitiju?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/01/2013 : 16:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote





Pierce Brosnan ( podsjetio me iz filma o Sivoj sovi..)
Dylan Mcdermot
ili
Ako budu isli sa porijeklom do Atlantide i ima njihove gene,onda bi i ovaj mogao glumiti Zagora u "nekom buducem" filmu ,gledao prije seriju SG Atlantis i vidim nesto slican kad radi one "angry" grimase iz stripova..


Inace za one koji ne znaju glumi Joe Flanigan ( pa jos Irac porijeklom),lik je Shepard,pilot US vojske ,ima gen koji vuce do "Drevnih" koji su u stvari Atlantidjani i zbog tog gena moze pokrenuti kompleksne uredjaje koje su ostavili na Antarktici..kako su neki ostali na zemlji i vjerojatno su Kelti neki nasljednici tako i Irci i Skoti i prenose taj gen.
A od tuda i obitelj "Wilding" koja je izmisljena naravno..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/01/2013 16:53:50
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/01/2013 : 16:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Offtopic Jel' se Mortimer još jednom vratio u Italiji nakon ove sage na Haitiju?


Ne, ali se vraća 2014. godine, to će biti prva darkvudska priča nakon povratka iz Južne Amerike.
Evo linka:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=38698&REPLY_ID=1578047


Burattini/Verni - Posljednji okršaj (povratak u Darkvud, 9.2014.-11.2014.) - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Edited by - solar on 29/01/2013 16:54:09
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10806 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/01/2013 : 16:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Jedino znam da bi Hellingena sigurno tumačio Patrick Stewart, bez obzira što je već glumio Professora X-a i J.L. Picarda. Liam Neeson bi bio odličan Wandering Fitzy no on je već glumio nevjerojatno puno uloga mentora (Ra's Al Ghul, Qui Gon Jinn...).



Heh, jesi isto mislio..
A za Neesona ti je dobra fora meni jedan od boljih glumaca...

Onaj talijan Giulio je premlad za Zagora mozda za scene kad je bio tek poceo sa Sullivanovima...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 29/01/2013 16:57:54
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 29/01/2013 : 17:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiće, film o Zagoru već postoji… jedina fora je ta što se zove Posljedni Mohikanac (iz 1992-e). To je film koji ima nekako najviše zagorovskog u sebi (iako je poslužio za imidž Magičnog Vjetra)… Možda je filmski Hawkeye malo ozbiljniji od našeg Patricka, ali ako želiš dobro prenijeti strip u film potrebno je dodati malo više ozbiljnosti, tako da na kraju ni ovaj Hawkeye nije daleko od Zagora... bijelac ali praktički indijanac, ozbiljan i karakteran, prioritet mu je mir i stabilnost u regiji iako shvaća da se slabo piše za njegove indijance, sposoban sa sjekirom i u borbi, voli europske aristokratkinje... : )
Što se tiče audiovizualne strane, Posljedni Mohikanac izgleda točno onako kako zamišljam Zagorov dio Amerike… prekrasna šumska prostranstva, brutalni i ponositi indijanci, utvrde (iako su tu crveni mundiri umjesto američke vojske), vodena prostranstva, one kamene litice, indijanska sela… vizualno je preodličan i kad na to dodaš fenomenalnu filmsku glazbu sa skroz irskim prizvukom, koja idealno sjeda našem Ircu Patricku, dobiješ film o Zagoru!

Dakle, svi oni koji još nisu pogledali trk na torrente… : )



Edited by - nagor on 29/01/2013 17:32:22
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/01/2013 : 17:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by tinton

Prva stvar, Patak nisi mi odgovorio na Pm koji se doticao jedne teme




Mislio sam da jesam, sorry. Tema koju si predložio je dobra ali smo je nedavno prožvakali pa sam je stavio na mali stand by

inače, ljudi, predloge za temu šaljite na PM


da znao sam da je bilo nešto slično što je imalo korijena s ovim, ali nije bilo isto kao ovo pa sam predložio, nema veze, biti će kasnije

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/01/2013 : 18:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
zabeleženo, ne sekiraj se. Na stand by je

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22294 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/01/2013 : 19:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Što se tiče italijanskog, možda bi mogla poneka bolja recenzija da se prevede.

Veliki tekstovi su prikladniji za web stranice i forume, ovdje na faceu bi trebalo znati talijanski tako da se se eventualno Talijani zakače za to.
Ipak svjestan sam da je to preambiciozno.


nadam se da ces nastaviti da stavljas sve novitete tamo, nove table, naslovnice, sve sto je novo. Ima nas koji malo kaskamo sa vremenom pa ne mozemo uvijek biti na forumu, ovako tu na fb mozemo imati uvijek informacije iz prve ruke.

p.s. iako je ok ideja da objavljujes tamo stvari na italijanskom, mozda bi ipak bilo bolje da si se drzao samo nasih jezika. em bi nasi ljudi onda vise komentarisali i nebi bilo ustrucavanja zbog jezika, em bi to bila definitivno najbolja nasa Zagi fb strana.

Edited by - King Warrior on 29/01/2013 19:11:55
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/01/2013 : 19:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

p.s. iako je ok ideja da objavljujes tamo stvari na italijanskom, mozda bi ipak bilo bolje da si se drzao samo nasih jezika. em bi nasi ljudi onda vise komentarisali i nebi bilo ustrucavanja zbog jezika, em bi to bila definitivno najbolja nasa Zagi fb strana.


U zadnjih dva dana stranicu je lajkovalo skoro 30 ljudi, od toga su pola Talijani, a pola "naši ljudi", a zahvaljujući angažmanu PijanogPatka nema problema s komunikacijom ni sa jednima ni sa drugima.
Vidjet ćemo što će u budućnosti biti, možda ova ideja o "višejezičnosti" zaživi u praksi.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 29/01/2013 : 19:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Ne bih o imenima glumcima,međutim neki hollywoodski "teškaš" bi bio dobar izbor.
Najbolje bi odgovarala priča "Zimska Zmija" ili možda "Američka Odiseja".

Mada,to su samo snovi :D

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/01/2013 : 20:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by mladjo

Offtopic Jel' se Mortimer još jednom vratio u Italiji nakon ove sage na Haitiju?


Ne, ali se vraća 2014. godine, to će biti prva darkvudska priča nakon povratka iz Južne Amerike.
Evo linka:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=38698&REPLY_ID=1578047


Burattini/Verni - Posljednji okršaj (povratak u Darkvud, 9.2014.-11.2014.) - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7



Hvala Baš sam se pital kaj bu bila prva epizoda kad se vrati (dosad je to uvijek bio Hellingen, jelte) Nego kaj je ovo ritorno di Hellingen 2015? Jel' to ima ikakve naznake o tome ili su to samo nečiji snovi?:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/01/2013 : 20:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
nisu snovi...Bure je to najavio više puta po mreži. Hellingen se vraća

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 1207 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.66 seconds. Snitz Forums 2000